Yürüyerek Para Kazanma Yolları-Yürü Kazan Uygulamaları 2024

Yürüyerek para kazanma özellikle mobil kullanıcılar için son zamanlarda popüler bir uygulama olarak kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı.

Yürüyüş yaparak para kazanmanın popüler olmasına en çok katkı sağlayan etkenlerden bir tanesi sosyal medyadır.  Sosyal medya üzerinden yapılan tanıtımlar ile yürüyüş yapmak ve bu sayede ekstra gelir elde etmek insanların sık uğraşları arasına girmeyi başardı. 

Yürüyüş yapmak ve yürüyüş yaparak kazanmak esasında kişiler için bir zorunluluk değildir. Mevcut olan bir durumu fırsata çevirmektir.  Hemen hepimiz günlük yaşantımız sırasında yürüyüşler yapmakta ve belirli mesafeleri kat etmekteyiz.  Bu sırada ekstra bir gelir elde etmek ister miydiniz?

Peki bu yöntemi kullanarak ekstra nasıl kazanç sağlayacağız? Bu sorunun detaylarını aşağıda vermeye çalıştık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak yürüyerek nasıl para kazanılır sorusunun cevabını öğrenelim.

Yürüyerek Para Kazanmak Nedir? 2023’te Yürü-Kazan Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

yürüyerek para kazan
Yürüyerek Para Kazanmak Nedir?

Yukarıdaki ifadeyi biraz daha netleştirelim. Yürüyerek para kazanmak demek cep telefonumuza yükleyeceğimiz aplikasyon sayesinde yürüyüş sırasında çeşitli işlemler ile ekstra gelir elde etmektir. 

Günümüz şartlarında yürüyüş uygulamaları yaygınlaşarak pek çok foruma da konu olmuştur. Yürüyerek para kazandıran uygulamalar ekşi sözlük içerisinde sık tartışılan konular arasına girmeyi başarmıştır.

Popülaritesini zamanla arttıran bu uygulamalar ile günümüzde binlerce kişi kazanç yollarını aramaya devam ediyor. 

Yürüyüş Yaparak Para Kazanma Uygulamaları ile Nasıl Para Kazanılıyor?

Buraya kadar anlattıklarımızı kısa bir özet geçersek insanlar günlük aktiviteleri sırasında yürürler, hareket ederler ve belirli işlemlerini gerçekleştirirler.  Bunlar bir insanın hayatında ve doğasında olması gereken işleri ifade eder.

Peki bizim burada kazancımız ne olacak? Ne şekilde gelir elde edeceğiz? İşte bu noktada yürüyüş yaparak para kazandırma uygulamaları devreye giriyor.  Siz normal hayatınızı yaşarken yüklediğiniz aplikasyonlar adımlarınızı sayacak, yapmış olduğunuz hareketleri değerlendirecek ve bunun karşılığında size ekstra bir uygulama parası kazandıracak.

Aşağıda anlatacağımız üzere yürüyerek para kazanma 2023 uygulamaları genel olarak uygulama parası veya Coin kazandırmaktadır.  Ancak bu durum sizin gerçek nakit olarak kazanamayacağınız anlamına gelmiyor. 

Her uygulamanın kendine has belirli özellikleri bulunmakta.  Bu özellikleri doğru bilerek uygulama paralarını gerçek paralara çevirmeniz son derece kolaydır. 

Yürüyüşler Planlayın

Günlük rutin hayatınızın dışına çıkarak normal yürüyüşler yapmayı planlıyorsanız bu durum kazancınızı daha da çok arttıracaktır.  Ancak böyle bir faaliyet içerisinde bulunmasanız da hayatınızı normal şekilde yaşarken bile yürüyüş yaparak para kazandıran uygulamalar size ek bir gelir sağlar. 

Lafı daha fazla uzatmadan hangi uygulamalar ile yürüme yöntemini kullanarak para kazanabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunmaya başlayalım.

2023’Te Yürüyerek Para Kazanma Uygulamaları Hangileridir?

1- Adımpara – Yürüyerek Kazan

Adımpara yürüyerek para Kazanma
Adımpara yürüyerek para Kazanma

Adım para kullanıcıların yürüyerek para kazanmasına imkân sağlayan bir mobil uygulamadır. Uygulama sayesinde kullanıcılar yürüyerek para kazanabilirler. Platformun bu olanaklar sağlaması kişilerin internet üzerinden Adımpara nedir? Nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını aramaya yönlendirmiştir.

Uygulamayı kullanarak para kazanılabilmesi, aplikasyonun para kazandıran uygulamalar arasında değerlendirilmesine neden olmuştur. Adım para ve benzeri uygulamalar mobil cihazlara kurulmasından itibaren gerekli izinlerin verilmesi halinde adımlarınızı saymaya başlarlar.

Sayılan bu adımlar uygulama içi puan sistemine dönüştürülür. Biriktirilen puanlar ise çeşitli hediyeler, hediye çekleri veya nakit para olarak değerlendirilebilmektedir. Adım para uygulaması da kişilere bu türden imkanlar sağlamaya çalışmaktadır.

Adımpara yürüyerek para kazanma uygulaması ile ilgili yapmış olduğumuz incelemeyi okumak için hemen tıklayın.

Adımpara ile Kazanılan Puanları Nasıl Kullanırım?

Yukarıda belirttiğimiz gibi uygulamanın aktif hale getirilmesi ile birlikte fiziksel olarak atılan adımlar sayılmaya başlanır.  Kazanılan puanlar adım para uygulamasında mağaza içerisinde kullanılabilmektedir.  Mağaza içi yapılan alışverişler puanların ürünlere dönüşmesi anlamına gelir. 

Mağaza içi alışverişler dışında, dileyen kişiler farklı avantajlar ve hizmetlerden de adım para ile yararlanabilmektedir.

Adım para ile Günde Kaç adım Atılabilir?

Adım para’yı kullanarak atılan tüm adımlar puan olarak değerlendirilemez. Günlük 20.000 adım ve bunun altı uygulama içerisinde puana dönüştürülür. Kısacası 20.000 adım, adım para uygulaması için eşik değer olarak kabul edilmiştir.

Puana dönüştürülen en az adım sayısı kaçtır?

Günlük olarak atılan adımlardan puana dönüşüme izin verilen en az adım sayısı ise 10.000’dir. Bu sayının altındaki adımlar puan dönüşümünde kullanılamaz. 

2- Stepbet Yürüyüş Yaparak Para Kazan

Stepbet spor konusunda kendisine güvenen kişilere para kazanma imkânı sunmaktadır. Fitness ve yürümek ile aranız iyiyse bu uygulamayı deneyebilirsiniz. 

Uygulamaya girmek ve yüklemek son derece kolay. Google market üzerinden indirerek dilerseniz Gmail hesabı, Facebook hesabı veya manuel olarak giriş yapabilirsiniz.

Arayüz anlaşılır ancak dili İngilizce. Bu sebeple yeterli İngilizceniz yoksa zorlanacağınızı söyleyebiliriz.

Stepbet Uygulaması Nedir?

Stepbet kişileri eskisinden daha aktif olmaya teşfik eden bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bu uygulamada katılımcılar her hafta hedeflerine ulaşabilecekleri bahislere girerler. İddialarını kazanırlarsa para kazanma şansını yakalarla.

Stepbet Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Uygulama özellikle spor üzerine kurulmuş. Stepbet sizinle bir iddiaya giriyor. Sizden hedef belirlemenizi istiyor. Örneğin 2 ay içerisinde 4 kg vereceğinize dair bir iddia belirleyip bu hedefinizi yerine getirebilirsiniz para olarak ödülünüzü alabilirsiniz.

Ancak şunu da belirtelim ortaya attığınız iddia da başarısız olursanız para kaybetme ihtimalinizde bulunmakta. Bu sebeple gerçekleştiremeceğiniz hedefler koymamak uygulama için önemlidir.

İşte uygulamanın zorlayıcı özelliği de burada başlıyor. İnsanları motive etmenin en etkili yollarından birisi onları para ile sınamak. Stepbet bu noktada bunu amaçlamış görünüyor.

Stepbet ile Nasıl Kazanırım?

Uygulamada bulunan etkinlik geçmişinize göre hedefler belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için egzersizler ve yürüme işlemlerine başlayın. Stratejinizi doğru yapın ve hedefe yaklaşın.

Haftalık olarak değişen sağlık odaklı oyunlara katılarak para yatırmanız gerekmekte. Hedefe ulaşırsanız da iddianızı kazanmış olacak ve ekstra para kazanacaksınız.

3- Sweatcoin – Yürü KAzan

İlk uygulamamız Dünyanın her yerinde bilinen ve köklü bir platform olan Sweatcoin’dir. Sweatcoin, indirme rakamlarına bakıldığında bir dünya devi olan WhatsApp’ı geride bıraktığı görülmektedir. 

Bu rakamları bize milyonlarca kullanıcının bu uygulama ile para kazanmaya çalıştığını gösteriyor.  Sweatcoin ile para kazandırma yöntemlerinden bir tanesi de yürüyerek para kazanmadır. 

 • Uygulama ile kazanmaya başlamak için Android marketten veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek kurulum yapmalısınız. 
 •  Kurulum işlemi sonrasında karşınıza kayıt olma formu çıkacaktır.  Bu formu kısa sürede doldurarak uygulama arayüzüne giriş yapabilirsiniz.
 • Platformu sağlıklı şekilde kullanabilmek için telefon ayarlarından konumunuzu açık konuma getirmeyi unutmayın.
 • Bu işlemleri gerçekleştirmeniz halinde adımlarınız sayılmaya başlayacak.  Gün sonunda atmış olduğunuz adımlara karşılık her 1000 adıma 1 adet sweat coin hesabınıza tanımlanacaktır. 

Sweetcoin’in gerçek para birimi cinsinden değerine düşünüyor olabilirsiniz.  Bu durumu rakamsal olarak ifade etmek gerekirse ortalama 10.000 adım atan bir kişi yukarıda verdiğimiz rakama göre 8 Sweet coin kazanacak.  Bu değer yaklaşık olarak 0.50 tente karşılık gelmektedir. aşağıda Sweatcoin için yaptığımız inceleme yazımızı bulabilirsiniz.

Sweatcoin yürüyerek para kazanma uygulaması hakkında yaptığımız detaylı inceleme yazımızı mutlaka okuyun!

4- Clysterum  – Yürü Kazan Uygulaması

Clysterum, gelişmiş teknoloji ile birlikte sağlık hizmetlerinin birleşmesi sonucunda oluşan yürüyüş yaparak para kazandıran bir uygulamadır. Uygulama İnsanlara sağlıklı bir birey olma konusunda yardımcı olduğu gibi Kripto para kazanmasına vesile oluyor. 

Clysterum Platformu, uygulama geliştiriciler tarafından Kripto para ile gerçekleştirilen faaliyetleri kayıt altına almak, bu faaliyetleri ve kazançları kullanabilmek ve yeni adımlar atabilmek gibi işlemleri gerçekleştirmek üzere üretilmiştir.

Uygulama kullanımı incelendiğinde herkes tarafından anlaşılabilecek basit adımlardan oluştuğu görülüyor.  Benzer uygulamalarda olduğu gibi Clysterum Platformu ile kazanmaya başlamak için akıllı telefonunuza kurulum işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.  Gerçekleştirilecek adımlar liste halinde şu şekilde sıralanır;

 • Clysterum Uygulamasını indirin ve kurulum işlemlerini gerçekleştirin,
 • Platforma kayıt olun. Kayıt olma işlemleri birkaç basit adımdan ibarettir.
 •  Kayıt işlemleri sonrasında cep telefonunuza gelen aktivasyon kodunu doğru şekilde girin, 
 • Clysterum Ile kazanmaya başlamak için adımlar atın ve tokenler toplayın,

Hepsi bu kadar.

5- Valar Steps – Walk and Earn Uygulaması

Google Play Store üzerinde inceleme yaptığımız gün itibariyle 4.7 puan alan Valar Steps – Walk and Earn Yürü Kazan uygulaması, “ kazanmak için yürü”  sloganını kendisine hedef olarak belirlemiş görünüyor.

Uygulamanın yorumlarına bakıldığında genel kullanıcı değerlendirmesinin olumlu olduğu hemen fark edilmekte. 

Benzer platformlarda olduğu gibi Valar Steps ile adımlar atarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Valar Steps, kullanıcı faaliyetleri sonrasında doğrudan para kazandırmaktan ziyade, kazançları öncelikle puanlar şeklinde vermekte. Ancak kullanıcı bu puanları paraya çevirebiliyor. 

Reklam izleyerek para kazanma yollarını öğrenmek ister misiniz?

Uygulamanın avantaj sayılabilecek özellikleri arasında kazandığınız parayı çekme yönteminin birden fazla olması yer almaktadır. Kazanmaya başlamak için izlenmesi gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir; 

 • Valar Steps uygulamasını indirin ve kurun.

Aplikasyonu hem Google Play Store üzerinden hem de App Store üzerinden indirmeniz mümkündür. İndirme ve kurulum işlemleri kısa birkaç adımdan oluşuyor. Bu adımları tamamlayarak uygulama arayüzüne ulaşmanız zor olmayacaktır.

 • Ana menüdeki seçenekleri takip edin

Kayıt işleminizi tamamlamanız ardından karşınıza Ana menü çıkacak.  Ana menüde yer alan bölümlere ilk olarak incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

Uygulamanın kullanımı, arayüzü ve menülerinin özellikleri ve bu özelliklerin ne anlama geldiği konusunda yeterli bilgiye sahip olduktan sonra kazanma adımlarına geçmeniz size daha çok fayda sağlayacaktır.

Valar Steps Ana menüsünde aşağıdaki kategoriler yer alır;

 1. Günlük ödül
 2.  İzle kazan
 3.  Oyna kazan

Bu kategorilerden her biri kullanıcıya farklı şekillerde ödüller ve puanlar kazandırmaktadır. Farklı kategorilerin yer alması kullanıcının kısa sürede aynı içerikten sıkılmamasını sağlayacaktır.  Bu durum Valar Steps uygulamasının kullanıcılarına sunmuş olduğu bir avantaj olarak göze çarpıyor.

Nasıl Ödeme Alırım?

Bir kullanıcı için bu tür uygulamalardan beklediği en önemli özellik ödemesini aksatmaması  ve kendisi için uygun bir ödeme yöntemini barındırmasıdır. Bu konuda platform birden fazla ödeme yöntemi seçeneğini kullanıcıya sunmaktadır.  Bu yöntemler;

 • PayPal
 •  Binance
 •  NFT ‘dir

6- Runtopia – Yürüyerek Para Kazanma

Gündelik bir iş ile elde ettiğiniz kazancınızın yanında ek gelir elde etmek gibi bir düşünceniz varsa Runtopia uygulaması bu konuda size yardımcı olabilir. 

Ancak hatırlatmamız gerekir ki yürüyüş yaparak para kazandıran uygulamalar ile kısa sürede çok para kazanma hayaliniz varsa, sürecin sonunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. 

Yürü Kazan uygulamaları ile kazanmak günlük yaşamınızı gerçekleştirirken hiç düşünmediğiniz bir parayı cebinize koyabilir.  Esasında konuya bu açıdan bakarak normal günlük hayatınıza devam etmeniz çok daha faydalı olacaktır. 

Para kazandıran oyunlar ile nasıl para kazanılır? Öğrenmek için hemen makalemizi okuyun!

Spor yaparken veya günlük egzersiz hareketlerinizi gerçekleştirirken Runtopia Platformu ile ödüller kazanabilir ve bu ödülleri paraya çevirebilirsiniz. Bunları egzersiz ve spor hareketlerinin bir ek getirisi olarak düşünebiliriz.

Google Play Store Puanı:4,3

Runtopia, Google Play Store üzerinden 4,3 puan ile değerlendirilmiş. Kullanıcı yorumlarında harcanan emekler karşılığında çeşitli ödüllerin alındığına dair içerikler bulunuyor.

Runtopia Kullanıcılarına Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Platform genel hatları ile incelendiğinde aşağı yukarı Sweatcoin’e benzerlik göstermekte olduğunu fark ediyoruz. Tıpkı Sweatcoin’de olduğu gibi Runtopia da kendisini kullanan kişilere, yürüyerek para kazanma imkanları sunduğunu iddia etmektedir. 

Uygulamanın nasıl çalıştığı konusunda kısa bir değerlendirme yaparak Runtopia hakkında söyleşimize devam edelim.

Runtopia Nasıl Çalışır?

Günlük adımlar ile kazanmaya başlayın

Uygulama ile kazanmanın ilk aşamasını günlük adımlar oluşturmaktadır. Yürüyerek para kazanma fikrini benimsemiş olan kullanıcılar günlük adımlar ile bu düşüncelerini hayata geçirmeye başlarlar.

Runtopia Uygulaması ile yürüyüşlerin sayılması ve bu sayede sağlıklı kazançlar elde edilebilmesi için dikkat edilmesi gereken küçük ancak önemli bir detay bulunmaktadır. Bu detay pil tasarrufu özelliğidir.  Bu uygulama için adımlarınızın sağlıklı şekilde sayılabilmesi pil tasarruf özelliğinin devre dışı bırakılmasına bağlıdır. 

 Pil tasarrufunu açık tutmanız halinde platform adımlarınızı tam olarak sayamayacaktır.  Bu durum emeklerinizin bir kısmının boşa gitmesine neden olabilir. 

Ne Kadar Kazanırım?

Yaptığımız araştırma uygulamayı kullanan bir kullanıcının ortalama bin adım atması halinde 1SPC(Spor Parası) kazanabileceğiniz gösteriyor. Bu kazanç kullanıcıları tatmin edebilecek kadar büyük bir paraya karşılık gelmeyecektir. Bu yüzden iyi denilebilecek bir kazanca ulaşabilmek kullanıcıların zamanını alacak gibi görünüyor. 

7- Winwalk ile Yürüyerek Para Kazanma

Winwalk Kullanıcılarının adımlarını hesaplayan ve karşılığında bilinen markaların ürünleriyle ödüllendiren ücretsiz bir uygulamadır. 

Markalar arasında Amazon, eBay, Google Play, Nike, Starbucks, Walmart gibi dünyaca ünlü isimlerde yer almaktadır. Uygulama ile ne kadar çok yürür ve emek harcarsanız alacağınız ödül miktarı da buna göre yüksek olacaktır.

Winwalk, yüklenen cihazı GPS üzerinden takip etmemektedir.  Daha farklı bir uygulaması olan platform telefonda bulunan adım sensörünü kullanır. Böylece kullanıcının güvenliği üst seviyede tutulurken aynı zamanda telefon şarjına herhangi bir müdahale olmamaktadır.

Yürü Kazan uygulaması olarak bilinen Winwalk’ın rakiplerine göre birtakım avantajları vardır. Bu avantajlar arasında uygulamanın yalnızca yürüyerek para kazandırmaması öne çıkmakta. Yürümenin dışında platform ile yorum yaparak, anket doldurarak veya video izleyerek de para kullanılabilmektedir. 

Sıkça karşımıza çıkan arkadaş davet etme sistemi yine bu platformda da karşımıza çıkıyor. Winwalk Uygulamasında Arkadaşlarınızı davet ederek ekstra para puanlar kazanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

Yürüme uygulamasından nasıl para kazanılıyor?

Yürüyüş yaparak para kazandıran uygulamaları Android marketlerden veya Applestore üzerinden indirebilirsiniz.
Yazımızda belirttiğimiz uygulamaları indirerek, uygulama içi belirtilen görevleri yerine getirmeniz kazanmanız için yeterli olaktır. Bu görevler çoğunlukla yürümeyle ilgilidir.

Yürüme uygulaması para kazandırıyor mu?

Doğru yürüme uygulamaları ile kazanmanız mümkün. Yazımızın içeriğinde bahsetmiş olduğumuz uygulamalar ile yürüyüş yaparak para kazanıldığı kullanıcı yorumlarından anlaşılmakta.
Kullanıcılardan bu uygulamaları deneyen ve deneyimlerini anlatmak isteyenleri yorumlarımıza bekliyoruz.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Сәлеметсіздерме мен жаяу жүремін сол арқылы ақша тапқым келеді

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu