Youtube Premium Öğrenci Üyeliği Nedir? Neleri Kapsar? 2023

Youtube premium öğrenci modeli ile birlikte Youtube Platformu, genç nesile uygun fiyatlarla premium ayrıcalıklara ulaşma imkânı sunmakta.

Youtube öğrenci ayrıcalığı ile Premium Müzik ve Premium video izleme imkanına kavuşmanız çok kolay.

Premium modelin 1 aylık deneme süresi geçen aya kadar 9.99TL idi. Ancak son gelen fiyat artışıyla öğrenci modeli 19,49TL ye yükseldi. Böylece yıllık 200TL karşılığında reklamsız Youtube sahip olabilmektesiniz.

Her ne kadar fiyat eskiye oranla artmış olsa daYoutube premium öğrenci bu fiyatlarla öğrencilere güzel bir fırsat sunmuşa benziyor.

Bu özelliği kullanabilmek her ülkede farklılıklar göstermekte olup genel olarak belli şartlara bağlanmıştır.

Makalemizde YouTube premium öğrenci özelliğine nasıl kavuşacağınızı, YouTube premium öğrenci üyeliğini nasıl alacağınızı detaylı olarak anlatmaya çalışacağız. Yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

YouTube Premium Öğrenci İndirimi Neleri Kapsar?

Youtube öğrenci üyeliği ile, öğrenciler premium özelliklere kavuşabilmekte. Bu deneyimin nasıl bir avantaj kazandıracağını anlayabilmek için 1 aylık ücretsiz deneme süresini kullanılabilirsiniz. Deneme sürümünü kullana izni aslında önemli bir özellik. Şöyleki;

1 aylık denem süresini kullanarak hem bu sürede ödeme yapmamış olmanın keyfini sürebilir hem de Youtube tüm özellikleriyle kullanabilirsiniz.

Deneme süreci içerisinde ücretsiz olarak youtube premium öğrenci tarifesini tüm özellikleriyle deneyebilirsiniz. Böylece Youtube premium ayrıcalıklarını deneyerek öğrenmeniz mümkün olur.

1 aylık deneme sonrasında YouTube premium öğrenci modeli ile yola devam etmek isterseniz, normal fiyatın yarı ücreti kadar bedel ödeyerek premium özelliklerle Youtube deneyimine devam edebilirsiniz.

Youtube kazanç hesaplama nasıl yapılır? Öğrenmek için hemen yazımızı okuyun!

Youtube öğrenci üyeliği ile üyelik işlemlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler Youtube Music, Youtube Premium gibi platformları reklamsız izleme ve dinleme, online olmadan çevrimdışı görüntüleme yapma gibi ayrıcalıklara hak kanır.

Üstelik tüm bunları yaparken ekranınızın kilitli olması Youtube kullanmanızı engellemez. Videoları ve müzikleri arka planda oynatabilirsiniz. Böylece tüm premium ayrıcalıklara yarı fiyatına kavuşabilirsiniz.

Youtube platformundan vazgeçemeyen öğrenciler için Youtube premium öğrenci modeli gerçekten paha biçilemez bir avantajı beraberinde getiriyor. Müzik dinlemeyi ve kesintisiz video deneyimini tercih eden öğrenciler için kaçırılmayacak bir fırsat gibi duruyor.

 YouTube Premium öğrenci üyeliği edinme

Öğrenciyseniz ve öğrencilik hayatınız devam ediyorsa Youtube premium özelliğini kullanabilirsiniz. Kimlerin Youtube premium özelliğini kullanabileceğini ve nasıl kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceğini yazımının devamında detaylıca dile getirmeye çalışacağız.

Youtube para kazanma yolları ile nasıl kazanılır? yazımızı okuyarak fikirler edinin.

Öncelikle hali hazırda kullandığınız bir Youtube hesabınız varsa boneliğinizi kapatmanızı öneriyoruz. Kapatma işlemi sonrasında Kayıt işlemlerine geçmeniz daha doğru olacaktır.

Youtube Öğrenci Üyeliğine Uygun muyum?

Youtube premium öğrenci üyelik işlemlerini tamamlayabilmek için karşılamanız gereken birtakım şartlar bulunuyor. Bu şartlar;

  • Youtube platformunun hizmet verdiği ülkede aktif durumda olan bir öğrenci olmalısınız.
  • Okulunuzun SheerID tarafından mutlaka onaylanmış bir yüksek öğretim kurumu olması gerekmekte. Uygunluk durumunu SheerID belirlemektedir.

Şu durumda mevcut okulunuzun Youtube öğrenci ihtiyacını karşılayıp karşılamadığı soruları kafanızı kurcalayacaktır. Bu sorunun cevabını bulmak için;

  1. Youtube Premium Music veya ilgi alanınıza göre Youtube Premium sayfası da olabilir, Bu sayfalardan birisine giderek ilk açılış sayfasına ulaşın. Bu sayfaya gitmek için YouTube premium tıklayabilirsiniz.
  2. Aşağıda gösterildiği gibi Ücretsiz Deneyin seçeneği ile ilerleyeceğiz. Ancak ilk olarak yıllık plan, aile planı veya öğrenci planı alarak tasarruf edebilirsiniz seçeneği ile kısa bir doğrulama yapıyoruz.

3. Sonrasında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmekte. Buradan “Ücretsiz deneyin” ile devam edin.

4. Karşımıza SheerID yönlendirme uyarısı gelecek.

5. “Devam” diyerek kendimizle ve Okulunuzla ilgili bölümleri tam ve doğru oalrak dolduruyoruz.

Doğrulama işlemi konusunda sorularınız olur ve desteğe ihtiyaç duyarsanız customerservice@sheerid.com adresi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Tüm bu adımları karşıladınız ve üyelik işlemlerini tamamladıysanız Youtube premium öğrenci üyeliği için artık dönüş beklemeniz gerekiyor.

Şartları sağladığınız anlaşılırsa 4 yıllık Youtube öğrenci üyeliğinden yararlanabilirsiniz. Ancak uygunluk durumunuzu her yıl yeniden onaylamanız gerekiyor.

Görüldüğü üzere YouTube’un Premium paketine kayıt olmak işte bu kadar kolay. İnternette karşımıza çıkan ve geçilemeyen reklamların ne denli arttığını ve can sıkıcı olduğunu hesaba katarsak bu bize bir hayli zaman kaybettirebilmektedir.

Özellikle öğrenciler ise YouTube’da sadece hobi amaçlı takılmamakta belirli derslerin eğitimini ya da sınav çalışmasını buradan gerçekleştirebilmektedir. Hal böyle olunca ise YouTube premium öğrenci paketi bu kişiler için bir ihtiyaç olmaktadır.

Onay için Ne kadar Beklerim?

SheerID ile bilgilerinizi gönderme işleminden sonra onay alma süresi genellikle 24 Saat kadar sürer. Ancak bazı durumlar da bu süre 48 saat kadar olabilmekte.

Onay gelme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra yapmanız gereken ödeme bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak sisteme girmek. Hesabın aktif olabilmesi için indirimli fiyat olan 19.99TL üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Youtube premium öğrencisi olduğunuzu zaten fiyatın düşmesinden hemen anlayacaksınız.

Youtube Premium Öğrenci Ayrıcalıkları Nelerdir?

YouTube, herkesin bildiği üzere dünyanın en büyük video platformu. Youtube premium öğrenci ise şirketin öğrenci olanlara özel olarak uygun fiyatlarla sunduğu hizmetler bütünü.

Özellikle normal YouTube sürümünde arka arkaya çıkan reklamların bir hayli can sıkıcı olması sebebiyle kişiler Premium pakede büyük bir ilgi duymaya başladılar.

Fiyatların yüksek olması ve talebin düşmeye başlaması da şirketin YouTube premium öğrenci paketini hizmete sunmasına neden oldu.

Youtube premium öğrenci sürümünü satın alabilmek için tabi ki belirli şartlar bulunuyor. Ancak bu şartlar tahmin edildiği gibi zor ve zahmetli değil.

YouTube premium öğrenci paketini satın alabilmek için bir yükseköğretim kurumunda öğrenci olmak yeterli.

Ancak bu yükseköğretim kurumu SheerID tarafından onaylanmış olmalı. Merak etmeyin! Ülkemizdeki çoğu kurum bu listenin içinde.

YouTube Premium Öğrenci İnternetsiz Kullanılabilir Mi?

Youtube premium öğrenci paketinin üyelerine sunduğu belki de en güzel özellik budur. Öğrenciler özellikle kütüphane gibi internetin yavaş olduğu noktalarda YouTube’a internetsiz olarak da bağlanabilmektedir.

Hem internetsiz hem de reklamsız oluşu öğrencilerin ders çalışmak ve gündelik hayatta vakit geçirmek için Premium planı oldukça fazla tercih etmesine neden olmaktadır.

YouTube Premium Öğrenci Ücret Ödemesi Nasıl Yapılır?

Öğrenciler Premium sürümü nasıl kullanacakları kadar ödemeyi nasıl yapacaklarını da merak etmektedir.

Sisteme kayıt olurken ilk 1 ay ücretsiz olarak kullanmanıza olanak verse dahi sizden kart bilgilerini talep etmektedir.

Bunun sebebi ise Premium sürümün deneme bitiminde eğer siz iptal etmezseniz otomatik olarak devam edeceği ve bu kez karttan ücretin otomatik çekileceğidir.

Ödeme ise ilk öğrenci paketi satın alınırken kart bilgileri girilerek Google üzerinden yapılmaktadır.

Burada bilinmesi gereken ise sistemden 1 aylık deneme sürümü sonrası çıkılması istenirse bunun üye işlemlerinden sağlanmasının gerektiğidir.

Bu süre zarfında sisteme dâhil olmak istemediğinizde ise kart bilgileriniz kayıtlı olmasına rağmen ne cayma bedeli ne de herhangi bir ücret sizden tahsil edilmeyecektir

Youtube Premium Almak Zorunlu mu Oluyor?

Kurulduğu günden beri ücretsiz bir hizmet veren Youtube, açıklamalara göre bu şekilde ücretsiz hizmet vermeye devam edecek.

Platformun ana gelirleri, içerik üreticileri ve bu üreticilerin kazandırdığı reklam gelirleri olarak görünüyor. Dolayısıyla Uygulamanın ücretli bir konuma geçmesini gerektirecek bir durum şu an görünmüyor.

Ancak geçtiğimiz yıllarda tüm servisleri ücretsiz olan bu platformda ilk olarak içerik üreticileri için sunulan “Katıl” özelliği, “Abone ol” özelliği, “Youtube premium” gibi yeni servisler kafa karışıklığına neden oldu.

Pek çok kullanıcı ilerleyen dönemlerde YouTube’un paralı bir kullanım sunabileceğini düşünüyor. Ancak “Katıl”,” premium üyelik” gibi seçenekler kullanıcı açısından sadece reklamlardan kurutulma olarak görünüyor.

Dolayısıyla ek başka bir özellik kazandırmaması veya kaybettirmemesi şu an için belirttiğimiz özellikleri üstün bir konuma taşımamakta. Reklamlardan sıkılan kullanıcılar için getirilen bu özellikler zorunlu değil yalnızca seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

YouTube Premium öğrenci üyeliği var mı?

Youtube Para Kazanma- Youtube İzlenme Sayısı Arttırma Yöntemleri

Öğrenci olan kişiler, Youtube premium öğrenci üyeliği ve Youtube Musik Premium üyeliğine kayıt yaptırabilir. Üstelik bu üyelikleri uygun fiyatlara elde edebilirler.

Öğrenci Premium ne kadar?

Youtube Premium Öğrenci

Premium müzik ve premium video izleyebilmek için aylık 9.99TL ödeyerek öğrenciler bu ayrıcalıktan yararlanabilir.

Youtube Premium Öğrenci Paket Ücreti Ne Kadar?

Youtube Premium Öğrenci Ayrıcalıkları Nelerdir?

YouTube’un Premium öğrenci paketi ücretine %100 zam gelmiştir. Bu zamla birlikte aylık 9,99 TL olan ücret 19,49 TL’ye yükselmiştir.

Sisteme yeni kayıt olacak bir öğrenci arkadaşımız ilk 1 ay deneme sürümü, sonrasında ise kalan 10 ayda 19,49 TL vererek yılda 200 TL gibi bir ücrete YouTube’un reklamsız sürümünü kullanabilmektedir.

Youtube Öğrenci Sürüm En Fazla Kaç Cihazda Kullanılabilir?

Youtube premium öğrenci paketini satın almanız akabinde en fazla 4 cihazda kullanabilirsiniz. Yani öğrenci planı alarak oturum açmanız akabinde 4 cihazda da üstelik “aynı anda” video oynatabilmeniz mümkündür.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu