Youtube Premium Aile (2024) Nedir? Avantajları nelerdir?

Youtube premium aile ile tek bir reklam olmadan Youtube keyfini yaşamak istermisiniz? Youtube premium aile planı ile, platformun sunduğu ayrıcalıkların tümü bunlarla da sınırlı değil.

Youtube aile ve özelliklerini bu yazımızda sizler için detaylı şekilde anlattık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

YouTube, günümüzde kimilerinin müzik dinlemek, kimilerinin dizi izlemek bazılarının ise bir şeyler öğrenmek için kullandığı bir platformdur.

Kullanım amacı ne olursa olsun internette YouTube’un yeri oldukça başkadır. Kişilerin 2022 yılında sıkça araştırdığı Youtube premium aile konusu da aslında tam olarak bunlarla ilgilidir. 2023 girmemizle bu konu güncelliğini korumaya devam ediyor.

Youtube Premium Aile Paketini Neden Seçmeliyim?

Youtube, bilindiği üzere reklam gelirleri üzerinden para kazanan ve bu yüzden çok sık ürün yerleştirmesi yapan bir firmadır.

Kişilerin Youtube aile üyeliği araştırma sebebi de reklamsız olarak bu deneyimi yaşamak ve buna ek olarak sunulan özelliklerden faydalanmaktır. Youtube aile premium ise şirketin kullanıcılara sunmuş olduğu deneyimlerden sadece bir tanesidir. YouTube, kullanıcılara kendi mevcut durumlarına göre seçebilecekleri 3 adet seçenek sunmaktadır. Bunlar;

 • YouTube Premium Bireysel
 • YouTube Premium Aile
 • YouTube Premium Öğrenci

Bu seçeneklerden Youtube premium öğrenci hakkında daha önceki yazımızda detaylı bilgi aktarmıştık. Dilerseniz bu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda liste olarak veridiğimiz tarifelerden birini seçebilmek için o kriterleri karşılıyor olmak gerekmektedir.

Biz de bu yazımızda Youtube premium aile paketi satın almak isteyenlerin ne gibi kriterlere sahip olmaları gerektiği ve buna ek olarak hangi ayrıcalıklara kaç TL’ye sahip olacaklarından bahsedeceğiz.

Youtube aile paketi premium 2014 yılından beri hali hazırda kullanılmaktadır. Bu paketi satın aldığınızda şu özelliklere sahip olursunuz;

 • Paketi satın aldığınız takdirde maksimum 5 aile üyenizi Premium aboneliğinize davet etme hakkınız bulunmaktadır.
 • Davet göndereceğiniz aile grubu üyelerinin 13 yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir.
 • YouTube’a girişler gmail üzerinden yapılacağı için bu kişilerin bir Google hesabına sahip olması gerekmektedir. Eğer Google hesapları olmayan aile bireyleriniz varsa sitemizde bahsettiğimiz gmail hesap açma konusundan kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca bu 5 aile üyesinin aynı evde yaşıyor olması gerekmektedir. Bu mantık olarak aynı bilgisayar ve internet üzerinden sisteme bağlantı sağlamak anlamına gelmektedir.
 • Youtube aile aboneliğini belirli ülkelerde kullanıma sunmuş durumdadır. Türkiye, Youtube aile üyeliğinin açık olduğu ülkelerdendir.

YouTube Premium Aile Özellikleri Nelerdir?

 • Tek bir reklama dahi izin verilmeyen YouTube deneyimi
 • Aile paketi satın alınması akabinde YouTube Müzik uygulamasına da erişebilme, ayrıca isterseniz arka planda dilediğiniz müziği dinleyebilme fırsatı
 • Sadece Premium aile kullanıcılarına özel YouTube Originals içeriklerine sınırsız erişebilme
 • Bildiğimiz YouTube videolarını “picture in picture” yani “resim içinde resim” modunda farklı uygulamalarda gezinirken de rahatça kullanabilme özelliği
 • İstenilen tüm kanalların videolarını yüksek kalitede indirme ve dâhili hafızadan izleyebilme
 • Abone olunan kanalların son videoları eğer talep edilirse daha sonra izlemek üzere otomatik olarak indirme şansı

YouTube Aile Premium Üyelik Satın Almak

Youtube aile premium hesabı satın almak için belirli kriterlere sahip olmak gerektiğinden bahsetmiştik. Bu paket içerisindeki 5 üyenin 13 yaş üzerinde olması yeterli iken üyeliği başlatacak kişinin 18 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

Bu kişi ayrıca aile grubu yöneticisi olacaktır. YouTube Premium Aile Üyelik Satın Almak için ilk olarak normal hesabımıza girelim ve sonra aşağıdaki adımları izleyelim;

 • YouTube’a girelim ve profil resmine tıklayarak “Satın alınanlar ve üyelikler” kısmına gidelim
 • Burada “YouTube Premium için ücretli olarak sunulan seçenekler gösterilmektedir”  gösterilmektedir. Youtube premium aile paketi satın alacağımız için “ Daha Fazla Bilgi” sekmesine tıklayalım.
 • “Aile veya öğrenci planıyla tasarruf edin” sekmesini seçelim ve devam edelim
 • “Aile planından yararlan” sekmesine tıklayarak açılacak sayfaya bilgilerimizi girelim.

Bu noktaya bir parantez açmak gerekirse sistemde daha önce deneme sürümü kullanmadıysanız “Aile planı deneme sürümünden yararlanmaya uygun olduğunuz” belirtilecektir. Deneme sürümü seçerek ilk 2 ay ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz.

Eğer deneme sürümü sekmesi yoksa sistem sizi bu kampanyadan faydalandırmayacaktır. Devam ederek aile paketinizi mevcut aile grubunuzun üyeleriyle paylaşıma açabilirsiniz.

Youtube aile premium paketini satın almak işte bu kadar basittir. Bu satın alma işleminden sonra eğer aile üyesi eklemezseniz sistemde sadece siz gözükeceksiniz.

Bu paketin özelliği ise Premium olarak satın alma sonrası diğer aile üyeleriyle de paylaşım yapabilmektir. O yüzden şimdi de gelin birlikte Youtube aile üyeliği satın alınması sonrasında kişilerin sisteme dahil edilmesi nasıl yapılıyor bundan bahsedelim.

YouTube Aile Üyelerini Ekleme Nasıl Yapılır?

 1. YouTube ücretli aile paketiyle ilişkili olan Google hesabımızı açalım. Burada Youtube aile üyeliğini hangi hesaptan aldıysak o adres ile sisteme giriş yapmalıyız.
 2. Profil fotomuza tıklayalım ve tıpkı üye Youtube aile üyeliği alırken yaptığımız gibi Satın alınanlar ve üyelikler sekmesine tıklayalım.
 3. Burada yapmamız gereken işlem “Aile Paylaşımı Ayarları” sekmesine tıklamak ve hemen yanındaki “Düzenle” butonuna basmaktır.
 4. Sisteme diğer kişileri de ekleyebilmek için “Aile üyelerini davet et” kısmına tıklayalım.
 5. Davet etmek istenen aile üyesinin e-posta adresini ya da telefon numarasını girelim
 6. “Gönder” dediğimiz an sistem bilgilerini yazdığınız kişiye bir bildirim gönderecektir. O kişi aile grubuna katıldığında ise size mail yoluyla bildirim gelecektir.

YouTube Aile Üyelerini Çıkarma Nasıl Yapılır?

Youtube aile premium paketine satın olmanız akabinde toplamda 5 kişi olarak sistemi kullanabileceğinizi belirtmiştik.

Pakete aile üyelerinizi ekleyebildiğiniz gibi değiştirme işlemi ya da aile üyesini gruptan çıkarma işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlem de tıpkı yukarıdaki aile üyeleri ekleme konusunda olduğu gibi yapılmaktadır.

Dilediğiniz aile üyesini sistemden çıkarmak için tıpkı ekleme yapacak gibi adımları takip edin ve son noktada “Aile Paylaşımı Ayarları”  sekmesi yanında bulunan “Düzenle” butonuna basın.

Burada kaldırmak istediğiniz üyenin üstüne tıklayarak sil deyin ve çıkarken kaydet butonuna basmayı unutmayın. İşte YouTube Aile Üyelerini Çıkarma işlemi bu kadar basit.

YouTube Premium Aile Paketi Kaç Cihazda Kullanılır?

Youtube premium aile paketi satın alanlar bu sistemi aynı anda kaç cihazda kullanabileceklerini merak etmektedir.

Satın alınan paketin sunmuş olduğu hizmet kapsamında bireyler YouTube Premium aile planı kullanımlarında aynı anda en fazla 4 cihazda oturum açabilmektedir. Aile üyelerinden 4’ü YouTube’da iken 5. üye sisteme giriş sağlayamayacaktır.

YouTube Premium Aile Avantajları nelerdir?

 • YouTube’un ücretsiz sürümlerinde gösterilen bitmek bilmek bilmeyen reklamlar bu pakette hiçbir surette gösterilmemektedir.
 • Youtube premium aile paketiyle telefonun ekranı karardığında ya da tuşu kitlediğinizde videoları oynatmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturmuş olduğunuz oynatma listelerini de diğer aile üyeleriyle paylaşabilirsiniz.
 • Youtube Premium aile paketinde sadece üyelere özel olan Cobra Kai, Impulse ve Lazer Team gibi orijinal şovları izleyebilmeniz mümkündür. Ücretsiz sürümde bu şovları izleyebilmek mümkün değildir.
 • Youtube aile üyeliği satın alınması akabinde reklamsız kullanıma ek olarak kişiler diledikleri videoyu ve müziği ücretsiz olarak indirebilmektedir. Bunun için videoları izlerken alt kısımda yer alan “indir” seçeneğine tıklamak yeterlidir.
 • Youtube premium aile avantajlarından bir diğeri de kişilerin video oynatırken aynı zamanda telefonlarında farklı menülerde de dolaşabilmeleridir. Buna ek olarak Youtube aile üyeliği sahibi kişiler arka planda uygulama açıkken oyun dahi oynayabilmektedir.

Görüldüğü üzere Youtube premium aile paketindeki özellikler ve avantajlar oldukça fazladır. Kişilerin bu paketi satın almalarındaki en önemli özellik ise reklamsız bir YouTube deneyimi yaşamaktır.

Çünkü ücretsiz sürümde YouTube’da video açılırken çıkan 2 reklam sonrasında gösterimler bitmemekte, videonun belirli aralıklarında da ürün yerleştirmeleri bulunmaktadır.

Tüm bu reklamlardan tek bir çırpıda kurtulmak ise Youtube premium aile paketi ile mümkündür. Youtube premium aile fiyat bakımından da uygun olması sebebiyle kişilerce sıklıkla tercih edilmektedir. Bu paketin tercih edilmesinin ilk nedeninin reklamlar olduğunu belirtmiştik. İkinci sebep ise istenen tüm videoların indirilebiliyor olmasıdır.

Paketin tercih edilme sebeplerinden uzun uzadıya bahsettik. Şimdi de gelin birlikte Youtube premium aile fiyatlarına bir göz atalım.

YouTube Premium Aile Abone Fiyatları

 • Youtube Premium Aile Fiyat AYLIK: 59,99 TL
 • Youtube Premium Aile Fiyat YILLIK: 719,88 TL

Yukarıdaki Youtube premium aile fiyat tablosunda da görüldüğü üzere yıllık ücretin tamamı ödendiğinde sistem herhangi bir indirim uygulamamaktadır.

Bu yüzden kişilerin genellikle kredi kartlarından aylık 59.99 TL şeklinde ödeme talimatı verdikleri görülmektedir. Youtube premium aile fiyatını yıllık ve peşin olarak ödemenin tek avantajı ise o dönem içerisinde gelecek zamlardan etkilenmemek olacaktır.

İndirimli Youtube Aile Abonelik Satın Alma

Yukarıdaki ücret tablomuzda sistemin aylık ya da yıllık ödemede herhangi bir iskonto uygulamadığını belirtmiştik.

Ancak buna rağmen YouTube paketlerini satın alırken çeşitli indirimler yakalayabilmek mümkün. Burada var olan indirimler firmaların ya da çeşitli kuruluşların yapmış olduğu kampanyalarla birleştirildiğinde ortaya çıkmaktadır.

Şimdi gelin sizler için özel olarak araştırdığımız YouTube Premium indirim kampanyalarına birlikte göz atalım;

Papara %50 İndirim Kampanyası

YouTube Premium üyeliğini Papara Card ile satın alan kişiler alışverişlerin yarısını geri ödeme olarak alıyor. Burada kişinin Parara Card’ı olması ve kampanyaya katılım sağlaması ise tek koşul.

Ancak sistem bir ay içerisinde maksimum 15 TL geri ödeme yapıyor. Yani aylık 59,99 TL olan Premium aile paketini her ay düzenli olarak Papara Card ile öderseniz bu size ayda 15 TL tutarında bir indirim sağlıyor. Bu kampanya2022 sonuna kadar devam edecek görünüyor.

Enpara %50 İndirim Kampanyası

Enpara kredi kartı ya da banka kartı üzerinden satın alınan üyeliklerde ücretin yarısını size iade ediyor.

Bunun için ise ayın enparalısı olmanız yeterli. Her sefer ödemenin yarısı yani 30 TL geri iade alınıyor ve aylık 59,99 TL olan Premium üyelik 29,99 TL’ye geliyor.

Ancak bu kampanya Enpara tarafından sınırlı kişi sayısı üzerinden gerçekleştirilmekte olup belirlenen kullanıcı sayısına ulaştığında durduruluyor.

Vodafone 25 TL İndirim

YouTube içeriklerinde 25 TL kazanmak için aboneliğin Mobil ödeme ile faturaya yansıtılması gerekiyor. Kampanyadan yararlanabilmek için ise Vodafone kullanıcılarının KATIL ABONE yazarak 2020’ye göndermesi yeterli oluyor.

Faturaya ek olarak alınan bu indirim iptal edilirse yararlanılan tutarlar geri alınmıyor sadece bundan sonraki dönemlerde abonelik ücreti tekrardan 59,99 TL’ye yükseliyor.

Turkcell Platinium Paketlere Özel Hediye Abonelik

Turkcell hat kullanıp tarifenin Platinium paketlerinden birini satın alan kişiler ücretsiz olarak YouTube Premium’dan faydalanma hakkı kazanıyor.

Bu kazanımı kullanabilmek için ise ilgili hat sahibinin daha önce YouTube’dan Premium üyelik satın almış olmaması şart koşuluyor.

Burada maalesef sadece normal Premium üyelik hediye edildiğini ve bu kampanyanın aile paketini kapsamadığını da belirtelim

Türk Telekom Prime Tarifelere Özel Hediyelik Abonelik

Türk Telekom kullanan ve faturalı hatlarından Prime tarifeleri tercih edenler 3 ay ücretsiz YouTube Premium paketi kazanıyorlar.

Bu paketlerde tıpkı Turkcell kampanyasında olduğu gibi YouTube Premium aile paketinde değil bireysel paketlerde geçerli oluyor.

3 aylık süre bitiminde ise kullanıcı devam etmek isterse normal ücreti ile sisteme dâhil olabiliyor. Kampanyaya katılmak için YOUTUBE yazıp 5555’e göndermek yeterli oluyor.

Turkcell Süperonline YouTube Premium Hediyesi

Turkcell telefon için ayrı internet için ayrı kampanya yapmış durumda. Turkcell kendi internet hizmeti Süperonline’ı ilk defa alacak müşterilerine 3 ay boyunca ücretsiz Youtube Premium hediyelik ediyor.

Bu 3 aylık süre zarfında kişi Youtube’a sınırsız olarak erişebiliyor. Sonrasında ise dilerse sistemin belirlenen kendi ücretlerinden devam edebiliyor.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kampanyaların birçoğu Youtube premium aile paketi satın alımlarında indirim sağlıyor.

Siz de bu kampanyaları takip ederek Youtube premium aile paketini indirimli haliyle satın alabilirsiniz.

Kişiler de farklı firmaların kampanyalarıyla Youtube kampanyalarını birleştirerek indirimleri kendileri belirliyorlar. Yukarıdaki listemizde en çok tercih edilen kampanyaları sziler için derledik. Bunlar arasında en çok beğenilenler %50 indirimli olanlardır.

Sık sorulan sorular(SSS)

YouTube Premium Aile Ücret Ödenmezse Ne Olur?

outube premium aile paketi satın alma akabinde ücret kredi kartınızdan aylık periyotlar halinde çekilecektir. Bu durumda ilerleyen aylarda kartı kapatmanız ya da limitin yeterli olmaması durumunda şirket ödemeyi çekemeyecektir.
Sisteme ödeme düşmediğinde ise YouTube size 3 gün süre ile kartı değiştirme ya da farklı bir yolla ödeme yapma şansı sunmaktadır.
Ödeme yapmadığınızda bu 3 günlük süre zarfında ödemeyi çekebilmek için belirli aralıklarla deneme yapacaktır. Eğer 3 gün sonunda ödeme karttan alınamazsa ve farklı bir yolla halledilmezse Premium aile avantajlarına erişiminiz 30 günlüğüne dondurulacaktır.

YouTube Premium Aile İnternetsiz Kullanılabilir Mi?

Youtube premium aile paketi satın alındığında 5 üye aynı özelliklerden faydalanabilmektedir. Aile paketinin size sunduğu özellikler kapsamında internet bağlantınız olmasa bile YouTube’da kesintisiz olarak vakit geçirebilirsiniz.

Ancak paketin normal özelliği olan aynı anda 4 aile üyesinin girebilme özelliği internet kullanmadan da aynı şekilde işlemektedir. Kısacası 4 aile üyesi YouTube’u internetsiz kullanırken 5. kişi sisteme giriş yapamayacaktır.

YouTube Premium Kullanabilmek İçin Aynı Evde Yaşamak Şart Mı?

Youtube premium aile paketini toplamda 5 kişiyle kullanabildiğimizi belirtmiştik. YouTube aile paketi üyeliğinizi paylaşabilmeniz için her bir bireyin aynı ikametgâhta bulunması şarttır.

Bu durumda bazı kişiler Youtube aile üyeliğine istedikleri bireyleri ekleyebilmek için E-devletten ikametgâh değişiklik işlemi yapmaktadır.

Bu işlemi yapan kişilere hatırlatmak istiyoruz ki sistem 30 günde bir elektronik adres kontrol işlemi gerçekleştirmektedir.

Yani eğer birine aile üyeliği için yetki vermek istiyorsanız bu kişinin sürekli olarak yanınızda ikamet ediyor olması şarttır. Sadece yetki verilirken ikametgâhın orada gösterilmesi yeterli değildir.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu