Birbirinden Özel 8 Video İzleyerek Para Kazanma Yolları 2024

Video izleyerek para kazanmak, bazıları için zor görünse de aslında düşünüldüğünden çok daha kolaydır. Pek çok kişi bu işlemi günlük yaşantısı içerisinde zaten yapmaktadır. 

Film izlerken zaman zaman karşılaşılan reklamlar buna birer örnektir. Aynı işlemi gerçekleştirerek ekstra para kazanmak pasif gelir elde etmenin harika bir yöntemidir.

YouTube üzerinden bir kanal açarak YouTube kazanç hesaplama yöntemlerini araştırmaya başlamak gibi video izleyerek kazanç elde etmek de gelir elde etmenin bir başka yoludur.

Bununla beraber videolar konusunda kendinizi zamanla geliştirmeyi başarabilirseniz web alanında yapacağınızı iş başvurularında bu kategoriye cv’niz üzerinde değerlendirebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz bu yetenek TV, film, sinema ya da dijital medyada iş arayanlar için referans olabilecek bir alandır.

Video izleyerek nasıl para kazanılır alanında değerlendirilebilecek çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde en çok değerlendirilen ve kullanıcılar tarafından olumlu puan alan web siteleri yer almıştır.

En çok tercih edilen video izleyerek para kazanma Siteleri hangileridir?

1- Swagbucks Uygulamasında Yer Alan videoları İzleyerek Kazanın

Daha önceki yazılarımızda Swagbucks uygulamasından sıkça bahsetmiştik. Hatta Swagbucks  para kazanma yöntemleri konulu başlığımız içerisinde platform ile nasıl para kazanılacağını geniş bir şekilde ele almış ve bu uygulamayı incelemiştik. 

Swagbucks hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz bu yazımızı mutlaka okumanızı öneririz. Henüz platforma kayıt olmadıysanız Swagbucks  üzerinden hızlıca kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Platform, kullanıcılarına video izleyerek para kazanma, oyun oynayarak para kazanma, anket doldurarak para kazanma gibi internetten para kazanma yollarının alternatif seçeneklerini sunmaktadır.

Swagbucks’ta izlenilen videolar arasında çeşitli reklamlar, farklı uygulamaların tanıtımları veya haber türünden içerikler yer almaktadır. Şunu da belirtmemiz gerekir ki platform ile video izleyerek para kazanma üzerine yapılan çalışmalar ile çok büyük miktarlarda gelir elde edilemez. Ancak ek gelir elde etmek açısından denenebilecek kolay bir yol olması uygulamayı cazip hale getirmektedir.

Diğer yandan platformun video izle para kazan alternatifi diğer kazanç elde etme yöntemlerini kullanarak gelirinizi arttırabilmeniz mümkündür. Bu sayede kazancınız kısa sürede artacaktır. Bu konu hakkında daha önce hazırlamış olduğumuz Swagbucks inceleme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

2- Weare8.com Videoları ile Kazanç Elde Edin

Weare8 platformu reklamlar izleyerek kullanıcıların para kazanabileceği alternatif bir metottur. Ancak bu platformun benzerlerinden birtakım farklılıkları bulunmaktadır.

Farklılıklar arasında en çok göze çarpan, kullanıcıların kazanç elde edebilirken aynı zamanda olumlu bir etki oluşturmak açısından bağışta da bulunabilmeleri yer almaktadır.

Söz konusu bağışlar yurt dışında bulunan hayır kurumlarına aktarılmaktadır. Bu sayede oturduğunuz yerden hem para kazanabilir hem de başkalarına yardım edebilirsiniz.

Weare8 uygulamasında yer alan reklamlar izlendikten sonra kullanıcıların yanıtlaması için birkaç soru yöneltilmektedir. Yöneltilen soruların cevaplanması sonrasında ise video başı üzerinden belli bir miktar kullanıcıya aktarılır.

Weare8 platformu üzerinden elde edilen kazançların hesaba aktarılabilmesinin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler;

  • Kullanıcının PayPal hesabı olması durumunda, ödeme PayPal’a aktarılabilir,
  • Bulunduğunuz ülkeye göre değişkenlik göstermekle beraber kazandığınız gelirler ile mobil faturanızı ödeyebilirsiniz,
  • İçeride bulunan kazancınızı hayır kurumlarına aktarabilirsiniz,

3- Fiver gibi platformlarda freelancer olarak çalışarak filmler ve kısa videolar için alt yazılar oluşturarak kazanın 

CV’nize ekleyebileceğiniz özelliklerden birisi de Fiver kibir platformlarda çalışarak oluşturacağınız online videolar veya altyazı çalışmaları olabilmektedir.

Video işleriyle uğraşan kişiler için alt yazılar oluşturmak veya bu alt yazıların çevirilerini yapmak uzun zaman gerektiren işler arasında yer alır. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek adına altyazı çalışması yapan kişilerle çalışmak bu kişiler için daha mantıklıdır.

Fiver tarzı platformlarda ücret karşılığında altyazı çalışması yapabilirsiniz. Fiyat konusunda serbest çalışma modeli geçerli olduğundan dolayı net bir ücret belirtmek doğru olmayacaktır. Dönem dönem değişen ve bu piyasada çalışan kişi sayısına bağlı olarak azalıp artan ücretler doğrultusunda inceleme yaparak kendinize bir fiyat belirlemenizi tavsiye ederiz.

Belirleyeceğiniz fiyatın rekabete uygun olmasına önem gösterir. Piyasada tutunmaya çalışan yeni bir alt yazı uzmanıysanız böyle bir durumda rekabete yönelik düşük bir ücret ile işe başlamanız daha doğru olacaktır.

3- İnboxpounds Videolarını İzleyerek Kazanç Elde Edin

İnboxPounds uygulaması hemen hemen Swagbucks platformuna benzer özellikler sunmaktadır. Swagbucks’ta olduğu gibi video izleyerek para kazanmak, anketler üzerinden kazanç elde etmek gibi sistemler İnboxPounds Platformu üzerinde de geçerlidir.

İnboxPounds ile video izleyerek elde edebileceğiniz kazançların yanında diğer yöntemlere kullanarak ek gelirinizi arttırabilmeniz mümkün. Yani yalnızca videolar üzerine yoğunlaşmak yerine anketler ve reklamlar ile de kazanç elde etmeyi denemelisiniz.

Bununla beraber platformda yer alan e-postaları okuyarak ve internet sayfalarında gezinti yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz. Ancak İnboxPounds’un her ülkede hizmet vermediğini hatırlatalım. Bu uygulamayı denemek hizmet verilmeyen ülkelerde denemek isteyenler partner sitelere yönlendirilmektedir. Swagbucks, Poll Pay, Ysense bu platformlar arasındadır.

4- Priserebel videolarını İzleyerek Kazanın

Priserebel sitesi kullanıcılarına çok az işlem yaparak gelir elde etmelerini sağlayan bir platform olarak bilinmektedir. Uygulama üzerinden yapılan işlemler benzerlerine oranla çok daha azdır. Kısacası Az vakit harcayarak diğer uygulamalar kadar gelir elde edebilmeniz Priserebel ile mümkün görünmektedir.

Uygulama ile kazanmış olduğunuz birikimleri PayPal hesabına aktarabilirsiniz. Hesabı bulunmayan kişiler ise hediye kartı olarak kazançlarını alabilmektedirler. PayPal üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz para çekimi için 5 dolarlık ödeme eşiğini aşmanız gerekiyor. Dolayısıyla para olarak çekim yapmak isteyen kişilerin kazançlarının en az 5 dolar olması gerekmektedir.

Biriken puanlarını hesaba çekmek yerine kupon ile değerlendirmek isteyen kişiler için minimum ödeme tutarı biraz daha düşüktür. Örnek olarak biriken puanlarını Amazon kuponu olarak değerlendirmek isteyen bir kullanıcı 2 dolarlık bir kupon talebinde bulunabilmektedir.

Puanlarını hediye kartı olarak kullanmak isteyen kişilerin bu şekilde talepte bulunduktan sonra kartları 24 saat içerisinde gönderilmektedir. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi kazanç arttırma konusunda yalnızca videolara odaklanmamalısınız. Arkadaş davet etme yöntemi, anketler gibi tercihleri de değerlendirerek kazançlarınızı arttırmaya çalışın.

5- Slicethepie Uygulaması ile Ücretli reklamalr ve Tv Fragmanlarını izleyerek Kazanın

Slicethepie Platformu benzer uygulamalarda olduğu gibi videolar izleyerek para kazanma, müzik dinleme ile kazanma ve ayrıca anket doldurarak para kazanma gibi yöntemler ile kullanıcılarına kazanç sağlamaya çalışmaktadır.

Platform içerisinde ciddi filmler ve TV programlarının fragmanları ile çok sayıda video yer almaktadır. Bu tür içeriklerin arasında yer alan reklamlar izlenerek kullanıcılar kazanç elde edebilmektedirler.

Kullanıcı, hesabındaki bakiye minimum 10 dolar olduğunda PayPal hesabı üzerinden para çekme talebinde bulunabilmektedir. Talep sonrasında ödemenin yapılması yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar gerçekleşmektedir.

6- Film ve TV program incelemeleri yaparak para kazanmaya çalışın

Film ve TV program incelemeleri yapmak video izleyerek para kazanmaya çalışanlar için yapılabilecek en iyi işler arasında gelmektedir. Boş vakitlerini film izleyerek değerlendirmek isteyenler için aynı zamanda harika bir kazanç elde etme yöntemi olarak bu yol karşımıza çıkmaktadır.

Film izlemek ve ardından incelemelerde bulunmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Her şeyden önce Düzenli bir film incelemesi yapacak kadar boş zamanınızın olması gerekmektedir. Sıkı bir çalışma, Özgün ve güçlü yazma yeteneği ve emek harcayarak tüm sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Film ve TV programları üzerine incelemeler yapmak çok sayıda kişi tarafından gerçekleştirilen bir kazanç elde etme yöntemidir. Dolayısıyla bu alanda çalışmak isteyenler için rekabetin yüksek olacağını şimdiden hatırlatalım.

Başarılı olabilmek için deneyimli olmak ve eleştiriler konusunda doğru noktalara değinmek gerekmektedir. Zaman içerisinde yazılarınızın beğenilmesi ve tecrübenizin artması ile birlikte tarafınıza iletilecek olan inceleme talepleri artacaktır. Dolayısıyla bu tür konularda isteyeceğiniz ücretin miktarı da aynı şekilde yükselecektir.

Film ve TV program incelemesi yazılarına yeni başlayanların kariyer sahibi oluncaya dek başlangıç ücretlerini düşük tutmaları son derece mantıklıdır. Ancak unutmamak gerekir ki yeni başlıyor olsanız da yazdığınız yazılar için para kazanmayı hak ediyorsunuz. Dolayısıyla bu alanda yeni olduğunuz için talep ettiğiniz ücretleri taban seviyesinin altına çekmeyi düşünmemenizi öneririz.

7- Ücretli olarak yapılan psikolojik çalışmalara katılın 

Davranışsal ve psikolojik konularla ilgili olarak çalışmalara katılmak hoşunuza gidiyorsa, bu durum video izleyerek para kazanmanın iyi bir yöntemi olabilir.

Psikolojik çalışmalar gerçekleştirerek kazanılacak paranın miktarı, kişinin sahip olduğu deneyim ile yapacağı çalışmanın süresine göre değişmektedir. Ancak tahminsel olarak yurt dışı üzerinden yapılan çalışmalarla €100’ya kadar bir kazanç elde edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Psikolojik ve davranışsal konularla ilgili konulardan para kazanacak kişinin sadece bu iş kolunun para yönüyle ilgilenmesi yanlış bir tercih olacaktır. Bu nedenle gerçekten içinizde bu yönde bir çalışma azmi varsa eğitimlere katılarak kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Eğitimlere katılacak kişinin kendisini rahat hisset diye etkinliklerde yer alması önemlidir. Çünkü yapılacak olan araştırmanın türüne bağlı olarak zihinsel ve duygusal yönden zorlayıcı konularla karşılaşabilirsiniz.

Psikolojik çalışma yapabileceğiniz yerler nasıl tespit edilir?

Internet dünyası ile tanışmaya başladığınızda herkes gibi büyük bir güven sorunu ile karşılaşacaksınız. Dolayısıyla psikolojik çalışma yaptığınız yerlerin de her şeyden önce güvenilir bir kuruluş olması gerektiğini unutmayın.

Bu alanda özellikle yabancı dili olan kişiler için yurt dışı üniversitelerinde çalışmalara başvurmalarını öneririz. Üniversitelerin ilgili web sayfalarını takip ederek buralarda yer alan psikoloji bölümleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamdan başkaca herhangi bir çalışma yapmadan başvuru yapabilmenin En kolay yöntemi budur.

8- Firmalar için tasarlanmış olan videoları Online olarak tanıtın

Video izleyerek para kazanmanın yanında çok sayıda firmanın reklam ve kliplerini Online olarak tanıtmak için ücret almayı düşünebilirsiniz.

Buna benzer şekilde yapılacak sponsorlu paylaşımlar ve online tanıtımlar günümüz koşullarında para kazanmanın yaygın bir yolu olarak gösterilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için kendinize ait bir sosyal medya hesabı veya bloğunuzun olması gerekmektedir.

Sosyal medya ya da bloğunuzun Hedef kitlesi ne kadar büyük olursa yapacağınız paylaşımlar için talep edeceğiniz ücretler de o denli yüksek olacaktır. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken başka bir husus bulunmakta.

Bir firmanın tanıtımını yaparken sahip olduğunuz sosyal medya kanalı veya blok içeriği ile ilgili olmasına özen göstermelisiniz. Farklı bir kategoride yapacağınız paylaşımlar takipçileriniz tarafından tepkiyle karşılanabileceği gibi firmalar tarafından da tercih edilmez.

Sponsorlu bir gönderi yayınlayabilmek için müşteri arayışında olduğunuzda irlikte çalışmak isteyebileceğiniz markaların İletişim departmanları ile irtibat kurabilirsiniz. Bunlar haricinde sosyal medya platformları üzerinden bu tür paylaşımlar yapabileceğiniz şeklinde ilanlar verebilir veya Forum sitelerini takip ederek açıklamalarda bulunabilirsiniz.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu