Toluna Anketleri ile Nasıl Para Kazanılır? 6 Güvenilir Yol

Toluna sitesi en çok anketleriyle tanınmış, anket doldurarak para kazanma yolu üzerine kullanılan bir site ve uygulama platformu olarak bilinmektedir. Anketler dışında sitede para kazanabilmenin farklı yolları da bulunmaktadır.

İncelememizde Toluna üzerinden para kazanma yolları üzerine araştırmalar sunmaya çalışacağız. Yazımızı sonuna kadar okuyarak bu web sitesi üzerine kazanmaya başlama aşamaları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev Rahatlığında Para Kazan

Sanıyoruz ki hiçbir para kazanma yöntemi evde kazanılan kadar keyif verici olamaz. İnsanın kendisini en çok rahat hissettiği ev ortamında para kazanabilmesi gerçekten harika bir olay. Anket siteleri de evde ek iş sağlayarak kullanıcılarına internetten para kazanma yollarını sunuyor.

Anket siteleri arasında bulunan Toluna da pek çok kullanıcıya kazandırdığı para ile bu oyunda önemli bir paya sahip görünmekte. Siteye kaydolmak ücretsizdir.  Platformun  anketler dışında kullanılabilecek farklı uygulamaları bulunmaktadır.

Bu uygulamalar arasında çeşitli yarışmalar, ürün incelemeleri veya oyun oynayarak para kazanma yöntemleri yer alıyor. Harcadığınız emeklerin karşılığını hediye kartları ya da nakit değerinde puanlar ile alabilirsiniz.

Toluna ile kazanmaya başlamak için öncelikle bir hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için buradan giriş yapabilirsiniz.

Toluna Anket Nedir? Nasıl Çalışır?

Toluna Anket Nedir?
Toluna Anket Nedir?

Platform, anket doldurarak para kazanabileceğiniz, anketler gönderen online bir topluluk uygulamasıdır.

Kullanıcılar doldurdukları anketlerle sorgulama yapan firmalara fikirler sağlarlar. Neyin doğru gittiği veya yanlış olan konunun ne olduğu hakkında fikirler verirler. Bu kullanıcılar “Toluna İnfluencer” olarak adlandırılırlar.

Uygulama kullanıcılarına ödeme olarak puan sistemini kullanmaktadır. Yani her bir kullanıcı yaptığı işlem için belli bir puanla ödüllendirilir.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi Toluna anket sitesi olsa da bu platform ile para kazanmanın tek yolu anketler değildir.

Toluna topluluğu ile sohbetler ederek, videolar izleyerek veya oyunlar oynayarak fazladan para kazanabilmeniz mümkündür.

Toluna Anket ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Kazancın miktarıyla ilgili kesin bir rakam belirtmek mümkün değildir. Bu tür etkinliklerde kazanç miktarını belirleyen değişkenler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de uygulama ile geçirdiğiniz vakittir.

Anketler Toluna için para kazanmanın en bilinen ve en güven duyulan yolu olarak karşımıza çıkmakta. Uygulama tanıtımında yer alan açıklamaların çoğunda anketlerin 15-50000 puan aralığında olduğu belirtilmektedir.

Puan para karşılaştırmasına baktığımızda 1 sterlin kazanabilmek için yaklaşık 5.500-6.000 puan aralığında birikim yapmamız gerektiğini görmekteyiz.

Toluna Anket Para Çekme

Toluna da biriken bakiyenizi Paypal üzerinden alabilirsiniz. Biriken puanlarınızı nakit olarak çekmek için 35 Sterlin ödeme eşiğine ulaşmanız gerekmektedir. Ödeme eşiğine gelmeden puanlarınızı kullanmak istiyorsanız hediye kartı alarak puanları değerlendirebilmeniz de mümkündür.

Hediye kartını kullanabileceğiniz mağazalardan bazıları pek çok ürünü bulabileceğiniz isim olarak bilinen yerlerdir. Bu sebeple hediye kartı seçiminin nakit paraya oranla daha avantaj sağlayabileceğini söyleyebiliriz. 

Toluna’da Puan Kazanmanın Yolları Nelerdir? 6 Güvenilir Yol

Toluna ile kazanabilmenin en temel yollarını sizler için araştırdık. İşte yöntemler;

1-Toluna Anketleri

Anketler, Uygulamanın temelini oluşturan kazanma yöntemleri arasındadır. Bu durumu zaten yukarıda belirtmiştik. Anket doldur para kazan yöntemi platformun en bilinen özelliği. Genel olarak bakıldığında çoğu zaman kullanıcılar anketler ile karşılaşabiliyorlar.

Piyasa araştırması yapan firmalar tarafından yapılan anketler ile kullanıcıların yorumları değerlendirilir. Bu tür anketler pek çok konuyu kapsayıcı özelliğe sahiptir.

Anketleri tam olarak bitirmenin kullanıcıya iki türlü dönüşü olmaktadır. Bu dönüşlerden birincisi ve en önemli olanı; ne kadar çok anket o kadar para demektir. İkinci önem arz eden durum ise kullanıcı sayıca fazla anket doldurdukça platform daha çok anket gönderebiliyor. Bunu da kullanıcı yorumlarından öğreniyoruz.

Profil bilgilerinizin önemi

Bazı durumlarda Uygulamaya verdiğiniz bilgilere göre anketlerde kesintiler olabiliyor. Örnek olarak kaç çocuğunuz var? Sorusuna platformun aradığı yanıtı verememeniz durumunda bir süre anketlerin arkası kesilebilir. Ancak ilerleyen dönemlerde profilinize uygun anketler uygulamaca gönderilecektir.

Toluna Anket Parası Ne Kadar

Gönderilen anketler genel olarak 2.000 ile 4.000 puan aralığındadır. Süre olarak ise ortalama 5 dakika ile 20 dakika aralığında zamanınızı alan anketler bulunmakta. Ancak bu durum bir ortalamadır. Dolayısıyla bu sürelerin üzerinde ve altında yer alan anketlerde bulunur.

Yukarıda belirttiğimiz gibi 1 sterlin karşılığı olarak yaklaşık 5.500 puan toplamamız gerekecektir. Bazı anketlerin uzun süreli olup verdiği puanın az olduğunu düşünürsek böyle bir durumda daha büyük ödül veren kısa anketleri seçmek elbette daha mantıklı olacaktır.

Bazı durumlarda puan ile süre arasındaki farklılıklar hesaplamayı zorlaştırabilmektedir. Ancak Platformun verdiği ankette yazan süre ile puanı bölme işlemi yaparak bu zorluğu kısa sürede geçebilirsiniz.

Örneğin 3000puanlık bir anket 10 dakika sürecekse bu durumda Dakika başına puan 300 olacaktır. Diğer yandan 4000Puanlık bir anket 20 dakika sürüyorsa Dakika başına puan 200 olduğu görülür. Böyle bir hesaplamada 4000 puanlık anket ile başlamak daha verimlidir.

2- Sponsoru Olan Anketleri Tercih Edin

Sponsoru Olan Anketler
Sponsoru Olan Anketler

Üst kısımlarda yer alan “Sponsorlu Anketler” bölümüne giderek farklı pek çok anket görebilirsiniz. Bu bölüm puan ödülü 15 olan anketlere doğru sizi yöneltecektir. Bunlar kısa anketlerdir. Tamamlanması oldukça kısa sürer.

Ancak kullanıcı yorumlarına göre bazen hiç puan ödülü vermeyen sponsorlu anketlerin de olduğunun bilgisi yer almakta. Böyle bir durumla karşılaşırsanız sizin için sürpriz olmasın.

Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız ilk olarak “Oy Ver” seçeneğine tıklayın. Herhangi bir oy alamamış anketi tercih etmemeniz durumunda sürpriz sonuçlarla karşılaşmazsınız.  

3-Profil ile İlgili Anketleri Doldurun

Profil Anketleri
Profil Anketleri

Profil anketlerinden yararlanabilmek için “Hesap” sekmesine girerek “Profil Anketleri” adlı bölüme girmelisiniz. Bu bölümde yer alan sorular genel olarak sizinle alakalıdır. Uygulama bu tür sorular ile sizin hakkınızda fikirler edinecektir.

Anketlerin her biri 100 puan civarı ödeme yapmaktadır. Ve her bir anket birkaç dakikanızı alacaktır. Profil anketi bölümünde toplamda 13 soru vardır.

Tamamladığınız sorular sayesinde ilerleyen dönemlerde sizinle ilgili yeni anketler gelecektir. Bu yüzden profil anketlerini kaydolma aşamasında hemen tamamlamak önemlidir.

 4-Bir Yarışmaya Katılın

Toluna kullanıcılarına teşvik amaçlı aylık olarak birtakım yarışmalar düzenlemektedir. Bu yarışmalardaki ana amaç kullanıcıların daha fazla içerik yayınlamasıdır.

Katılım sağlayan yarışmacılar yarışma sonunda bazı ödülleri almaya hak kazanırlar.  2022 yılı içerisinde yapılan yarışmada, yarışmacılardan kelime araması yapmaları istenmişti. Buna göre katılan 10 yarışmacıya 1.000 puan hediye verilmişti.

5 -Arkadaşlarınızı Davet Edin

Arkadaşına öner
Arkadaşına öner

Benzer uygulamalarda olduğu gibi bu platformda da arkadaş davet ederek puan kazanmanız mümkün. Bunun için uygulamanın verdiği bağlantıyı arkadaşlarınıza gönderin ve kaydolmalarını isteyin. Böylece her başarılı davet için 500 bonus puan kazanın.

Bu noktada şunu belirtmemiz gerekecek. Kendinize sahte davetler göndermeyin. Platform davetiyeleri yakından takip ettiğini ve bu şekilde bir sahte işlem yapılmaması gerektiğini üzerine basarak belirtiyor.

  6-Oyunlar Oynayın

Oyunlar Oynayın
Oyunlar Oynayın

Tolunan’ın sahip olduğu gezinme çubuğu üzerinde “oyunlar” bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde oyun oynamak için birkaç araç görebilirsiniz.

Araçların bir kısmı kısıtlı bir zaman için yayında kalmaktadır. Bu sebeple düzenli olarak takipte kalmanız faydalı olacaktır.

Oyunları anlatmamızın ana nedeni bu oyunlar sayesinde puanlar kazanabilmeniz. Bu bölüm para kazandıran oyunlar olarak adlandırılır.

Oyunları oynamak ücretsizidir. Bu oyunlar içerisinde Daily Toluna Çarkı en çok puan kazandıran oyun olarak bilinir.

Önemli Not: Bu yazı trendpara.net sitesine ait olup başka bir sitede yayınlanması yasaktır. Aksi durumda gerekli yasal haklarımızı kullancağımızı bildirim.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu