Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak 2023 – Tasarlayarak Kazanın

Tişört tasarlayarak para kazanmak” teknolojideki gelişmelerle beraber son yıllarda pek çok kişinin denediği iş fikirleri arasına girmeyi başarmıştır.

Bu fikrin ivmelenerek daha da yaygınlaşmasındaki en önemli sebep internetin insanlar arasında kullanımının artmasıdır.  Bilindiği gibi internet özellikle 2000’li yıllardan sonra gelişimini hızlandırdı.  Eskiden yalnızca araştırma ve geliştirme faaliyetleri için kullanılırken günümüzde sosyal medyanın da desteğiyle daha farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Bu gelişmelerle birlikte internetten para kazanmak isteyen yüzbinlerce insan ek gelir elde etmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

İlginizi çekebilir:

Son dönemde Tişört tasarlayarak para kazanmak düşüncesine hayata geçirmek isteyen kişilerin sayısında artışların olması aynı zamanda insanlar arasındaki rekabeti de ortaya çıkarmıştır.

Rekabetin yüksek olduğu bir ortamda rakiplerinize fark atabilmek için onlardan daha iyisini üretmeniz gerekiyor. Bu yazımızda tişört tasarla para kazan fikrini hayata geçirebilmek ve aynı zamanda rakiplerinizden bir adım önünde olmak adına önemli bilgiler aktarmaya çalışacağız

Mağaza Aç ve Tişört Tasarlayarak Para Kazanmaya Başlayın

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak
Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

Başlıkta görebileceğiniz gibi sektöre başlarken bir mağaza açmanızı öneriyoruz. Ancak burada belirtmek istediğimiz fiziki bir mağaza değildir. Sanal bir mağaza ile tişört satarak para kazanılabileceğiniz bir iş yeri oluşturmak başlangıç aşamasında yeterli olacaktır.

Bu konuda yazımızın devamında belirteceğimiz üzere çok sayıda internet sitesi bizlere yardımcı olmaktadır. İnternet sitelerini kullanarak sanal mağazamız oluşturabilir ve bu sayede tişört satarak para kazanabiliriz.

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak için Atılması gerekren Adımlar – Püf Noktalar

1- Mağaza Açmak İçin Başvuru Yapın 

Tişört tasarlama konusunda atılacak ilk adımın mağaza açmak olduğunu sanıyoruz ki anladınız. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için birazdan anlatacağımız siteler üzerinden mağaza açma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Talebinizin kabul edilmesi halinde tasarlama adımlarına geçeceksiniz.

2- Eksik Bilgilerinizi Tamamlayın

Tasarlama adımlarına yavaş yavaş devam ederken, mağaza başvurunuzun kabul edildiğini varsayarak işlem adımlarımıza devam ediyoruz. Yaptığınız başvuru sonrasında kısa süre sonra olumlu veya olumsuz şekilde size geri dönüşler sağlanır. 

Olumlu geri dönüş sonrasında mağazanızın profil sayfasına girerek eksik bilgilerinizi tamamlamanız gerekecektir. Burada yer alan tüm bilgileri doğru şekilde doldurmaya özen gösterin. Varsa telefon onaylama işlemlerini kendi numaranız üzerinden tamamlayın. 

3- Oluşturduğunuz tasarımları kayıt yaptığınız siteye gönderin 

Kayıt olma ve profil Bilgilerinizi tamamlama aşamalarından sonra sırada tasarım oluşturma aşaması yer almaktadır. Bu bölümde ürettiğiniz tasarımları ilgili siteye göndermek yer almaktadır.

Kayıt olunan sitelerin ilgili tasarımları iletebilmek için ek bir bölümleri yer almakta. Bu bölümler her site için farklıdır. Aşağıda detayları belirtilecektir. Buradan yapacağınız yüklemeler ile tasarımlarınızı daha önceden kayıt olmuş olduğunuz site yöneticilerine göndermiş olursunuz.

4- Tasarımlarınızı Yakın çevrenizde ve kendi sosyal hesaplarınızda paylaşın

Hazırlamış olduğunuz ve satışa koyduğunuz tasarımları ilk olarak yakın çevrenize duyurun. Bu tasarımların satışta olduğunu ve ilgilenmeleri halinde alabileceklerini onlara iletin. Ayrıca yüksek sayıda ziyaretçisi bulunan sosyal medya hesaplarında tasarımlarınızı satış konusuyla birlikte paylaşabilirsiniz.

 Burada dikkat etmeniz gereken konu satışa sunduğunuz site üzerinden paylaşımları gerçekleştirmektir. Örneğin Hazırladığınız tasarımı doğrudan kendiniz paylaşmak yerine ilgili Sitenin linkini sosyal medyada paylaşarak satış konunuzu tanıtabilirsiniz.

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmaya Nasıl Başlarım? Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Her iş sektöründe olduğu gibi tişört tasarlayarak para kazanmak konularında da bu alanı seçen kişilerin dikkatli olması gereken önemli noktalar vardır. İlk olarak belirtmemiz gerekir ki tasarımlarınız özgün olmalıdır. Peki Özgün olmak ne demek?

Ürettiğiniz tasarımlar başka tasarımlara kesinlikle benzememelidir. Farklı ürün tasarımlarından esinlenmeniz elbette doğaldır. Ancak bu durum dışarıdan bakıldığında anlaşılacak kadar belirginse ortada büyük bir problem var demektir.

Bundan birkaç yıl önce tişört tasarlama ve bu sayede ek bir gelir elde etmek şimdiki kadar kolay değildi. Bu yıllarda bir ürün tasarlasanız bile bu ürünü satacağınız yeri bulmak pek mümkün görünmemekteydi. Ancak günümüz şartlarında bu tür sorunlar online girişim yöntemleri ile ortadan kalktı. Artık internet üzerinden Tasarladığınız ürünleri pazarlayabileceğiniz geniş alanlar bulabilirsiniz.

Tişört tasarlayarak para kazanmak konusunda önemli bir diğer nokta da farklı özelliklere sahip sektörlere giriş yapmaktır.

 Farklı özelliklere sahip sektörler üzerinden Giriş yapın 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi sektöre giriş yaptığınızda büyüklü küçüklü rakiplerle karşılaşmanız son derece doğaldır. Rakiplerinizden farklı türde girişimler yaparak kendi farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Söz konusu farklardan birisi de farklı özelliklere sahip sektöre yönelmektir.

Bu alanda pek kimsenin yönelmediği sektörleri bulmak kolay olmasa da tişört tasarla para kazan sektörü üzerinde henüz keşfedilmemiş onlarca alan bulunmaktadır. Tasarlama konusunda tasarımlarını farklılaştırabilen kişiler rakipleri arasında kolaylıkla sıyrılabilirler.

Tişört Tasarla Para Kazan Sektöründe Sistem Nasıl İşliyor?

Buraya kadar anlattıklarımızdan tasarlama sisteminin geniş bir alana yayıldığını görebiliriz. Bu geniş alanda kendinize pasta payı alabilmek için sistem çarklarına dahil olabilmeniz gerekiyor.

 Tişört tasarla ve para kazan sektöründe sistem e-ticaret platformları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tasarım üreten kişi e-ticaret platformları ile ortaklık kurarak sektöre dahil olabilir. Tasarım sahibine düşen en büyük pay satışa koyabileceği tasarımlar oluşturmak ve bu tasarımları müşterilere doğru kanallar aracılığıyla sunmaktır.

Tişört tasarlayarak para kazanmak en hızlı şekilde web sitelerine kayıt olmak şeklinde hayata geçirilebilir. Bunun haricinde tasarı sahibi kendisine ait web sitesi üzerinden de ürün satışı gerçekleştirebilir. Ancak bu durumda ekstradan bir de web sitesi sorunları ortaya çıkacaktır.

 Bunun yerine ilgili siteler üzerinden kayıtlar gerçekleştirerek tasarımlarımızı bu Siteler üzerinden pazarlamak çok daha mantıklı ve kolay olacaktır.

Tasarlanan ürünler ilgili web sitesine yüklendiğinde kalite standartlarını karşılayıp karşılamadığı şeklinde incelenmeye tabi tutulur. İnceleme sonrasında uygun görülenler site üzerinden satışa sunulmaktadır.

  • Tasarımlarınız beğenilir ve satın alınmaya başlarsa, bu durum size kazanç olarak yansıyacaktır. Dolayısıyla ne kadar çok tasarım yapar ve kullanıcıların beğenisine sunarsanız kazanma ihtimaliniz o derece artar.

Kazanç konusunda tasarımcının elde edeceği parayı etkileyen bir diğer önemli faktör de müşterinin bir tasarım konusunda vermiş olduğu sipariş sayısına göre değişir.

  • Tişört tasarlayarak para kazanmak fikri ile yola çıkan bir tasarımcının geliştirdiği ürünler müşterilerce beğenilirse bu durum tasarım yaptığınız site yönetimi tarafından olumlu olarak not edilir.

Böylece daha sonraki tasarımlarınız daha önce yapmış olduğunuz bu başarılı tasarımlar üzerinden referanslandırılır.

Doğru Hedef kitleye hitap edin 

Tişört tasarlayarak para kazanma düşüncesinden en verimli şekilde yararlanabilmek için kullandığınız sitelerde yer alan tasarımların doğru hedef kitleye hitap etmesi en önemli konular arasındadır.

Bu durumu bir örnekle açıklamak gerekirse 1980’lerde yer alan filmler, diziler ve bu dönemde bulunan oyunları anlatan bir tasarım çizdiyseniz, projenize tanıtmak için özellikle 1980’lerde yaşamış insan kitlesini hedef almalısınız. 2000’li yıllardan sonra doğan kişiler için 1980’lerdeki Yaşam tarzını hatırlatmak çok büyük bir önem taşımayacaktır.

1980’lerde çocukluğunu yaşamış olan kişiler için çizmiş olduğunuz ürünler geçmişe duyulan özlemi canlandıracağından dolayı satış konusunda avantajı yanında getirecektir. 

Benzer şekilde günümüz çağında yaşayan Z kuşağı ile ilgili bir proje hazırladıysanız hedef kitle olarak 2000’lerden sonra doğan kişileri seçmelisiniz. Az önce verdiğimiz örnekteki gibi bu projenizi 1980’ler ve öncesinde doğan kişiler için tanıtmanız reklam için ayırmış olduğunuz bütçenize zarar verecektir.

Tasarım yap para kazan siteleri ile kazanmaya başlamak birkaç basit işlemi gerektirir. Bu işlemlerin bir kısmını yukarıda sıraladık. Ancak atılan adamların en temelinde yapılan Tasarımın web sitesine yüklenmesi yer almaktadır. Sonrasında tasarının müşterilerce satın alınmasını beklemekten başka yapacak başka bir işlem bulunmamakta. En temel mantıkla tasarlama ve para kazanma işlemleri bu şekilde gerçekleşir.

 Buradan da anlaşılacağı üzere tişört tasarlayarak para kazanak için büyük bir sermayeye gerek yoktur. Bu açıdan baktığımızda sermayesiz para kazanma kategorisi içerisinde bu konuyu değerlendirebiliriz.

Tişört tasarlamak için derin bir tasarım bilgisine Bulunmamaktadır

Tasarlama konusunda yeni iseniz bu durum sizi ümitsizliğe götürmesin. Dizayn ve tasarlama işleri derin bir bilgi birikimine veya tecrübeye ihtiyaç duymamakta. Bir bilgisayar programcısı gibi yıllarca ders çalışmanız veya programlama üzerine çalışmalar yapmanız gerekmiyor.

Elbette bu durum tişört tasarlamak ve bu sayede ek bir gelir elde etmenin çok kolay olduğu anlamına gelmemelidir. Anlatmak istediğimiz bu işi kafanıza koyduysanız biraz emek ve zaman ayırarak kendinizi geliştirebileceğinizdir.

Her ne kadar özgünlük konusu tasarlama alanında önemli olsa da günümüz satış siteleri sizden birbirinden tamamen farklı ürünler tasarlamanızı beklememekte. Bazı zamanlar güncel konular arasından seçeceğiniz sözleri kullanarak tasarılar kaydedebilir ve bu tasarımların üzerinde küçük oynamalar yaparak alternatiflerini üretebilirsiniz. Bu durum her tasarının birbirinden %100 farklı olabileceği algısını yıkmaktadır.

Burada anlatılmak istenen arka arkaya üretilen tasarımların birbirinin kopyası olması değildir. Sadece daha önce yapmış olduğunuz tasarımlar üzerinde günün modasına uyacak şekilde ufak dokunuşlarla değişiklikler yapabileceğinizdir. Bu konuda her zaman Özgün olmayı sizlere öneriyoruz.

Tişört tasarlama konusunda hangi programlar kullanılabilir? 

Bir projede yer almak ve yeni ürünler üretebilmek isteyenlerin merak ettikleri konuların başında tasarı yapabilmek için kullanılan programlar yer almaktadır. Üretim aşamasında tek bir program kullanarak tasarlama yapanlar bulunabildiği gibi birkaç programı birleştirerek yeni ürünler piyasaya süren kişiler de yok değildir.

Tasarlama konusunda önem arz eden bölüm hangi program veya programları kullandığınız değil işin sonunda ortaya çıkan projedir. Ortaya koyduğunuz ürün ne kadar kaliteli ise satış rakamlarınızla Buna göre artacaktır. Dolayısıyla kullanacağınız programa çeşitli denemeler ile kendiniz belirlemelisiniz. Bu alanda en çok tercih edilen programlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Gimp (Ücretsiz Açık kaynak kodlu – Uzmanlık isteyen Seviyeye sahiptir)
  • Canva (Ücretli – Basit Seviyede Bir Yapısı Vardır)
  • Affinity Photo (Ücretlidir ve – Ortal Seviye Uzmanlık Gerektirir)
  • Inscape (Ücretsizdir – Basit Seviyede bir yapısı vardır)
  • Adobe Photoshop (Ücretlidir ve Uzmanlık gerektirir)
  • Gimp (Ücretsiz Açık kaynak kodlu – Uzmanlık isteyen Seviyeye sahiptir)

İstenilen satış rakamlarına ulaşma konusunda Ortaya konulan proje kadar Hangi platform ile çalışıldığı da önem taşımaktadır. Tasarımınız kaliteli ve insanlarca beğenilen bir ürün olsa da kullanmış olduğunuz web sitesi, ürünün reklamını yapıp etkileşim sağlayamıyorsa satış rakamlarınıza bu başarınız yansımayacaktır.

Bu durumu düşünerek en çok etkileşimin sağlanabileceği web sitelerini tercih edilmesi atılabilecek bir başka mantıklı adım olacaktır. Aşağıda kullanıcılarca en çok denenen ve bir o kadar da beğenilen tişört tasarlayarak para kazanma siteleri tanıtılmıştır. İlgili siteleri sırasıyla deneyerek en çok etkileşim aldığınızı tercih edebilir ve bu site ile yolunuza devam edebilirsiniz.

En çok kullanılan tişört tasarlayarak para kazanmak üzerine yapılmış Siteler hangileridir? 

Tshigo ile Tişört tasarlayarak para kazanmak

Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak
Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak * Tshigo

 Tişört tasarlayarak para kazanmak sistemi üzerine kurulmuş çok sayıda kullanıcısı olan sitelerden bir tanesi Tshigo’dur. Bu site çok sayıda kullanıcıya sahip ve bu kullanıcılara binlerce farklı tasarıda bulunabilecekleri ortam hazırlayan sektörün önde gelen sitelerinden birisidir.

Tshigo’nun kendi sisteminden bahsetmek gerekirse, bu sistem üzerine kazanmak isteyen bir kullanıcının öncelikle ücretsiz olarak kayıt yaptırması gerekmektedir. Böylece kullanıcı kendisine ait bir mağaza oluşturmuş oluyor.

Tişört satın almak isteyen müşterilerin mağazanızda dolaşarak beğendikleri tasarımı satın almaları halinde Tshigo üzerinden kazanmaya başlıyorsunuz. Kazancınızı arttırabilmek için satış linkinizi yakın çevrenizde ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Tshigo Web sitesinde kadın veya erkek tişörtleri ile çeşitli kupa bardak tasarımları yapmanız son derece kolaydır. Sonrasında kendinize ait açmış olduğunuz mağazada tasarımlarınızı görücüye çıkarabilirsiniz.

Tshigo 2015 yılından itibaren bulunduğu sektörde ismini duyurmayı başarmış bir platformdur. Bu platformda yukarıda belirttiğimiz gibi sadece tişört değil aynı zamanda kupa bardak tasarımlarını da yapabilmektesiniz.

İncelemek için: TSHİGO

Teespring

Teespring
Teespring

Teespring, özellikle sermaye konusunda sıkıntı yaşayanlar için kurulmuş bir platformdur. Bu site üzerinden tişörtleriniz için tasarılar yapabilir ve bunları satarak ek gelir kazanabilirsiniz.

Online olarak Teespring’e bağlanıp kendi grafiklerinizi yüklemeniz ya da site üzerinden çeşitli resimler kullanarak yeni ürünler oluşturabilmeniz kazanmaya başlamanız için yeterlidir.

Teespring’de tişörtlerinizi bastırabilmek için tasarılarınızı satmanız gereken minimum bir satış miktarı belirlemelisiniz. Sonra satış linkinizi bloglarınızda, sosyal medyada ve yakın çevrenizde paylaşarak bu hedefe ulaşmaya çaba göstermeniz son derece önemlidir.

Gerçekleştirdiğiniz satışlar tamamlandığında kazandığınız miktar PayPal ya da Payooner aracılığıyla tarafınıza gönderilir.

İncelemek için: Teespring

Baskimo

Baskimo
Baskimo

Tişört tasarlayarak para kazanmak üzerine kurulmuş bir başka web sitede Baskimo’dur. Rakiplerine oranla bu sitenin en önemli özelliklerinden birkaçı fiyatlarının uygun oluşu ve toplu şekilde tasarım yapabilmeye imkân tanımasıdır.

Diğer yandan uygulamanın kullanıcılarca eleştirilen yönü ise Baskimo’nun satış mağazasının kısıtlamalar uygulamasıdır. Bu konudaki kısıtlama kullanıcının tasarım yaptıktan sonra aynı kanal üzerinden satış yapmasını zor hale getirmesi olarak yorumlanmıştır.

Platformun uyguladığı bu kısıtlama nedeniyle kullanıcı ürettiği tasarımı başka yerlerde satma yoluna gitmektedir. Alternatif olarak üretilen ürünler kullanıcılarca n11, Trendyol, Hepsiburada, dolap, letgo gibi platformlarda satışa sunulmaktadır.

İncelemek için: Baskimo

Tisho ile Tasarlayarak para kazanın

Tisho
Tisho

Tisho kullanıcılarına ilgi çekici içerikler hazırlayabileceği ortamlar sunan ve bu içeriklerini satışa sunabilecekleri bir mağaza olarak görülen web sitesidir.

Rakiplerine oranla fiyatları daha ekonomik olarak görünmektedir. Bu yönüyle kullanıcılarca daha çok tercih edilmektedir.

Tisho ile çok sayıda e-ticaret platformunda güzel satış rakamlarına ulaşabilen tasarımlar bazı zamanlarda toplu olarak da satılabilmektedir.

Söz konusu sitenin kullanışlı olarak görülen arayüzü ve tasarım hazırlama konusunda kolaylıklar sağlaması tişört tasarlayarak para kazanmak projelerini hayata geçirmek isteyenlere ideal seçenekler sunmaktadır.

İncelemek için: Tisho

Redbubble

Redbubble
Redbubble

Tişört tasarlayarak para kazanmak düşüncesinde bulunanların kullanabileceği bir başka platform olarak Redbubble karşımıza çıkmaktadır.

Tasarlama yapmak isteyenler tişört dışında telefon kılıfları, bardak ve bunlara benzer farklı ürünler için orijinal tasarımlar üretebilmektedir.

Sistemin çalışma şekli benzerlerine oranına birtakım farklılıklar içeriyor. Tasarladığınız ve platforma yüklemiş olduğunuz tasarımlar öncelikle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Daha sonra kullanıcı beğenisine göre ürün fiyatı belirlenmekte. Bu fiyat üzerinden gerçekleşen satışlar sonrasında Redbubble komisyon oranını alarak kalanını tasarım sahibine iletmektedir.

Platformun bir başka güzel yanı tecrübeniz ve satışlarınız arttıkça ortaya çıkmaktadır. Kullanıcı çok sayıda satış yapmaya başladığında sitenin kesmiş olduğu komisyon oranı azalmaktadır. Böylece zamanla kazanacağınız miktarda bu yönde bir artış sağlanacaktır.

İncelemek için: Redbubble

Vistacreate

Vistacreate
Vistacreate

Vistacreate, “tişört tasarlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı” parolası ile piyasaya girmiştir. İncelendiğinde genel olarak kullanışlı bir arayüzüne sahip olduğunu ve hazır tişört şablonları ile kullanıcıların beğenisini kazandığını görebilmekteyiz.

 Siteye üye olduktan sonra tişört tasarlamaya hemen başlayabiliyoruz. Bu durum rakiplerine oranla Vistacreate’yi bir adım öne taşıyor. Tişört tasarlayarak para kazanmak fikri ülkemizde son dönemlerde moda olmaya başlayan bir para kazanma yöntemidir. Bu durumun farkında olduğu görünen platform kullanıcılarına basit arayüzlerle rahat bir kullanım sağlamaya çalışmış.

Sitenin komisyon oranları rakipleri ile birtakım farklılıklar içermektedir. Bu farklılıklardan dolayı şu an için lider konumda bulunamasa da kullanıcılarına sunduğu arayüz ile çok sayıda yeniliği beraberinde getirmiştir.

İncelemek için: Vistacreate

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu