Tiktok Para Kazanma 2024-Önemli Püf Noktalar Nelerdir?

Tiktok para kazanmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle bu sosyal medya platformunun ciddi anlamda kazançlar getirmesi gençlerin buraya ilgi göstermesine yol açıyor.

Gençler, modayı takip edecek ve trend olacak videoları takip ederek aynı tarzda videolar çekerek ya da farklı birçok yöntem kullanarak tiktoktan para kazanmayı amaçlıyorlar. Biz de bu yazımızda Tiktok para kazanmaya heves edenler ve bu konuda küçük bir araştırma yapmak isteyenler için gereken bilgileri vereceğiz.

Bu ne sanıldığı kadar kolay bir iş ne de bazılarının düşündüğü gibi oldukça zor bir iştir. Günümüzde hiçbir iş yapmadan tek gelir kaynağı Tiktok para kazanma olan binlerce kişi bulunmaktadır. Aşağıda tiktoktan para kazanmak isteyenlere faydalı olabilecek ipuçları paylaşılacak ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda tavsiyeler verilecektir.

Tiktok Para Kazanmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

Tiktoktan para kazanma‘nın çok zor olmadığını söylemiştik. Ancak bu işe yeni başlıyorsanız dikkat etmeniz gereken ya da para kazanmayı daha hızlı aktif etmek için uymanız gereken bir dizi kurallar bulunmaktadır.

Bu kurallara uymadan da Tiktok para kazanmanız mümkündür ancak aşağıda sizler için açıklamış olduğumuz maddelere dikkat ederek hareket ederseniz internetten para kazanmanın da bir nevi önünü açmış olursunuz. Şimdi gelin birlikte Tiktoktan para kazanmak için hesabınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım;

Hesabı yeni baştan açtıysanız takipçilerinizin organik olmasına gayret edin

Kısmi olarak takipçi satın alabilirsiniz ancak tüm profilinizde buna yer verirseniz organik olmayan takipçiler hesabınızın yükselmesine engel teşkil edecektir. Çünkü bu hesaplar belli süre sonra takibi bırakırlar ya da size çok fazla etkileşim bırakmazlar.

Bunu küçük bir örnekle açıklamak gerekirse 3 ayda takipçi satın alarak ulaşacağınız kitleye 1 senede organik olarak ulaşmanız size hesabınızdan Tiktok para kazanmanız açısından çok daha büyük bir fayda sağlayacaktır.

Hesabınızda konu bütünlüğünü daime koruyun

Tiktok hesabınızda paylaşımlarınız sizi yansıtıyor olmalıdır. Eğlenceli videolar, dans videoları, futbol, moda, giyim, yemek ya da inceleme her ne olursa olsun konu bütünlüğü oldukça önemlidir. Konu bütünlüğünden sapmak kitlenizde kafa karışıklığına neden olacaktır. Takipçileriniz birbirinden bağımsız içerikleri takip etmek istemeyebilir.

Yani siz hesabınızda bir yandan futbol videosu paylaşırken diğer yandan giyim ya da yemek videosu atarsanız takipçi kitleniz tam anlamıyla oluşmayacaktır. Sizi futbol için takip eden kişiler yemek ya da giyim videosuyla karşılaştıklarında takipten çıkacaklardır. Bu maddemiz Tiktok para kazanma isteyenlerin mutlaka önem vermesi gereken hususlardandır.

Düzenli olarak paylaşım yapmaya gayret edin

Tiktoktan para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer hususta hesabı aktif olarak kullanmalarıdır. Hesabınızda bir gün 5 adet içerik paylaştınız diğer gün 0 içerik ile geçirirseniz o hesaptan verim almanız imkânsızdır. Takipçileriniz günlük olarak girişler yaptıklarında sizden içerik beklemeye başlamalıdır. İşi bu noktaya getirmek önemlidir.

Kısaca 1 günde 14 içerik yerine haftanın 7 günü her gün 2 içerik paylaşmanız hesabınızın işlerliği açısından çok daha faydalı olacaktır. Düzenli olarak paylaşım yapmanız Tiktok para kazanma açısından oldukça önemlidir.

Canlı yayınlara bağlanarak yorum bırakın, emoji atın:

Hesabınızın sürekli aktif alması ve daha fazla takipçi gelmesi için önemli hesapların canlı yayınlarına ya da videolarına yorum yaparak emojiler bırakın.

Bu Tiktok algoritmasına sizin aktif olduğunuz izlenimini verecektir ve algoritma da sizi farklı insanlara önererek Tiktok para kazanmak için gerekli olan takipçi artışınıza fayda sağlayacaktır. Bir açıdan algoritma ile karşılıklı olarak anlaşmaya benzemekte.

Burada dikkat edilmesi gereken hususta hangi alanda içerik üretiyorsanız onunla ilgili hesaplara etkileşim bırakmanızdır. Trend videolarla ilgili içerik üretiyorsanız aynı şekilde video çeken fenomenlere ya da ünlülere yorumlar yapabilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalar ile ek gelir elde etmek ister misiniz? Hemen yazımızı okuyun’

Görüldüğü üzere Tiktok para kazanmanın bir takım ön adımları bulunmaktadır. Bu adımları uygularsanız hesabınız daha aktif olacak ve takipçi sayınız daha hızlı artacaktır.

Takipçi sayısının daha çok olması da tahmin edileceği üzere daha fazla gelir elde etmek anlamına gelmektedir. Takipçi sayısına bağlı olarak seçilmesi gereken platformlar ya da alanlar bulunmaktadır.

Bazıları yayın açarak gelir elde ederken bazıları reklam almakta bazıları ise direkt olarak bu hesaplarından satış gerçekleştirmektedir. Şimdi de gelin birlikte Tiktoktan para kazanma yollarına bakalım;

Tiktok Para Kazanma Yöntemleri

E- Ticaret Yapmak

Tiktok para kazanma yöntemlerinden bu yolla ürün satarak gelir elde eden kişi sayısı bir hayli fazladır. Burada mantık Tiktokta oluşturabilen kısa videolarla ürün tanıtımı yapmaktır.

Kısa ürün tanıtımları hem akılda kalmakta hem de ilgilileri sıkmadan karar vermelerine yardımcı olmaktadır. Bu ürünler bileklik, çanta, kolye gibi daha çok iade edilmesi zor olan ürünler olabilir. Bu ürünleri kişi videonuzdan görür beğenir ve direkt olarak sipariş verir.

Tiktok hesabınıza bir bağlantı yerleştirerek videolarınızdaki ürünleri beğenen takipçilerinizi e ticaret mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

Canlı yayın yapmak

Tiktoktan para kazanma yollarından önemli bir diğeri de hesabınızdan canlı yayın açmaktır. Özellikle bayan kullanıcıların canlı yayınlardan erkeklere göre daha fazla gelir elde ettiği istatistiksel olarak da hesaplanmıştır.

Bayanlar genellikle Tiktok para kazanmak için moda, giyim, futbol ve hatta oyun gibi konularda yayınlar açmakta ve takipçileriyle sohbet etmektedir. Burada Alt kısımdaki yorumlara bol bol cevap vermeniz takipçilerinizi hoşuna gidecektir.

Yani canlı yayında belirli bir konu üzerine sohbet ederken aynı zamanda alta gelen yorumlara da mutlaka cevap verin ve takipçilerinizde onlara değer verdiğiniz algısını oluşturmayı başarın. Tiktok para kazanmanın altın anahtarı unutmayın ki canlı yayın açmaktır.

Erkek kullanıcılar ise genellikle oyunlarla ilgili sohbetler gerçekleştirerek tiktok para kazanma sağlasalar da aynı kural tabi ki onlar için de geçerlidir.

Takipçileriniz değer gördüğünü hissederse size jeton gönderecekler ve bu jetonlar da size tahmin edeceğinizden çok daha fazla gelir getirecektir. Ayrıca haftada en az 2 gün yayın açmanız ve bu yayının gününün belli olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntıdır.

Takipçileriniz eğer sizi severse o günün belirli saatini size ayıracaklar ve sizin yayınınızı bekleyeceklerdir. Ancak aklınıza geldiğinizde rastgele yayın açarsanız bu takipçileriniz tarafından pek hoş karşılanmayacak ve Tiktok para kazanmanız zorlaşacaktır.

Onun yerine örneğin pazartesi ve Cuma günleri sabit yayın açarak haftanın diğer bir gününde de rastgele yayın açarak takipçilerinize hitap edebilirsiniz.

Burada arada rastgele bir günde açtığınız yayın da takipçilerin sizi daha merakla takip etmelerine olanak verecektir. Buradaki husus sabit 2 yayının yanına bir de günü belli olmayan ve sabit yayınlardan daha kısa olan bir sohbet açmanızdır.

Tiktok para kazanmak için yayın açan ve buradan jeton ya da bağış toplayan kişi sayısı bildiğimiz gibi oldukça fazladır.

Hesabınıza reklam almak

Tiktok para kazanma yollarından en sık tercih edilen bir diğer yöntem de hesaba reklam almaktır. Bu oldukça etkili bir yöntem olup ciddi bir gelir kaynağı oluşturmaktadır.

Kariyer fikirleri arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız mısınız? Yazımızı okuyarak kararsızlığınızı yenin!

Ancak çoğu reklam veren size reklam vermek için takipçi sayınızın en az 50 bin olmasını şart koşmaktadır. Bu yöntem önerdiklerimiz arasında daha sonralarda kullanabileceğiz bir yoldur.

Burada dikkat etmeniz gereken ise takipçilerinizin sizin samimiyetinize inanmasıdır. Yani takipçileriniz sizin için “bir ürün paylaşıyorsa gerçekten beğendiği içindir” algısına kavuşmalıdır.

Her gelen reklam teklifini kabul ederek ürün kötü de olsa överseniz ve takipçileriniz bunu hissederse sizi takipten ayrılabilirler. Unutmayın ki Tiktok para kazanmak işinde samimiyet çok önemlidir. Bu yüzden reklam yapmadan da olsa bir ürünü beğenmediğinizde onunla ilgili gerçek fikrinizi takipçilerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tiktok hesabı takipçi sayısı arttırarak forumlarda bu hesabı satın

Bazı kişiler Tiktok para kazanmak için sponspor bulma ya da yayın açma gibi yöntemleri tercih ederler. Bu kişilerin albenisi ya da vakitleri daha fazladır ya da en basit tabiriyle bu işlerle uğraşmayı severler.

Bazıları da canlı yayın açmak ya da satış yapmak gibi işlerle uğraşmak istemezler ancak Tiktoktan para kazanmayı arzu ederler. Bu kişilere tavsiyemiz ise talep görecek bir hesap açmaları ve takipçi kastıktan sonra hesabı forumlarda satmalarıdır.

Örnekle açıklamak gerekirse bu hesap teknolojiyle ya da bilgisayar oyunlarıyla ilgili olabilir. Bu bağlamda organik takipçi kitlesi oluşturmanız hesabı yüksek miktarlara satmanız açısından oldukça önemlidir.

Sadece bu işi yaparak gelir elde eden kişi sayısı da bir hayli fazladır. Burada dikkat etmeniz gereken husus ise tiktok para kazanmak için satılacak sayfanın bir konu üzerine yoğunlaşmış olmasıdır.

Diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirme yapmak

Tiktoktan paylaştığı bir video patlayan ve buradan hiçbir kriter gütmeden gelir elde eden kişilerin sayısı az olsa da imkansız değildir. Böyle bir durumda yapılması gereken şey ise diğer sosyal medya hesaplarına da yönlendirme yaparak tüm platformların takipçi sayısının arttırılmasıdır.

Bu mecradaki takipçileri instagram hesabına yönlendirmek de tiktok para kazanmak için oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir. Bu başlığı da örnekle açıklamak gerekirse Tiktok hesabınızdan bir paylaşım yaparak merak uyandırabilir ve takipçilerinize devamının instagram hesabınızda paylaşılacağınız belirtebilirsiniz.

Burada takipçilerinizi bıktırmamaya ve merak uyandırırken usandırmamaya gayret edin. Tiktok para kazanma yöntemlerinden bu maddede takipçilerin dilinden anlamak oldukça önemlidir.

Yani bir paylaşım yaparak takipçilerinizi instagrama davet eder ve burada beklentinin çok altında bir paylaşım yaparsanız takipçileriniz yavaş yavaş size olan meraklarını kaybedeceklerdir.

Bu sebeple yapılan paylaşımların merak unsurunu her daim canlı tutması ve hangi mecradan olursa olsun oluşturulan beklentiyi karşılaması önemlidir.

Bu yazımızda sizler için Tiktok para kazanma yöntemlerinden bahsettik. Bu sosyal medya platformundan farklı yollarla da para kazanmanız mümkündür. Ancak biz sizler için en çok tercih edilen 5 yöntemden bahsetmiş olduk.  

Tiktoktan para kazanmak için hangi yöntemi seçmenizin aslında pek bir önemi yoktur. Ancak reklam almak için birkaç kriter gerektiği için editörlerimiz size diğer maddelerden başlamanızı tavsiye etmektedir.

Sonrasında rüzgarı arkanıza aldığınızda takipçi sayınız o kadar hızlı artmaya başlayacak ki buna siz bile inanamayacaksınız. Burada takipçi sayınızın artması hem canlı yayın açarak bir yandan da sponsor bulmanıza da engel olmayacağından aslında kriterleri sağlamanız akabinde sadece bir maddeye bağlı değil birkaç maddeden gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Görüldüğü üzere Tiktok para kazanma yöntemleri oldukça fazladır ve size düşen sadece uygun kriterleri sağlayarak pasif gelir elde etmeye başlamanızdır.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

TikTok 10 bin izlenme kaç para?

Tiktokta izlenme sayısı arttıkça kazanılan gelirde buna bağlı oalrak artış göstermektedir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse 1000 izlenme başına Tiktok ile 5000TL civarı para akzanılabilir.

TikTok da ne kadar para veriyor?

TikTok 1 jeton için 0,096TL bedel ödenmekte. Bu oran sabit olmayıp satış işlemi sırasıdna 0,04TL civarına kadar düşer. Hesaplamak gerekirse canlı yayın ile kazanılan jetonların 0,04Tl çarpılması kazandığınız bakiyeyi verecektir.

TikTok 1000 Beğeni kaç para?

TikTok ile zlenme üzerinden para kazanmak için belirli bir takipçi sayısına ulaşmalısınız. Bu sayısı sağladıktan sonra videoalrın 1000 izlenmeye ulaşması size 1$ kazandırır.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu