Sweatcoin Yürüyerek Para Kazanma Uygulama İncelemesi-2023

Sweatcoin, yürüyerek para kazanma türünden uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Yürüyüş yaparak para kazanmak için ücretsiz bir uygulama arıyorsanız bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Yürümeyi seviyorsanız ve her gün düzenli olarak yürüyorsanız Sweatcoin para kazandıran uygulaması ilginize çekecektir. 

Sweatcoin Para Kazandırıyor mu?

Dünya üzerinde binlerce hatta milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama, kullanıcı yorumlarından anlaşıldığı üzere yürüyüş yaparak gerçekten para kazandırabiliyor. 

Ancak şunu da belirtelim sweatcoin ile çok kısa sürede binlerce dolar para kazanmanız pek mümkün görünmemektedir. Bu sebeple kazanabileceğiniz para konusunda gerçekçi olmayan beklentiler içerisine girmemelisiniz.

Ortalama olarak yapacağınız aylık abonelik ile 200-700 aralığında bir Sweatcoin kazanmanız mümkündür. Peki 1 sweatcoin kaç tl? Bu ve benzeri sorulara yazımızın devamında cevaplar veriyoruz. Lütfen okumaya devam edin. 

Sweatcoin Güvenilir mi?

Az önce de belirttiğimiz gibi uygulamanın Dünya üzerinde binlerce kullanıcısı bulunuyor.  Kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlerde ödemeler konusunda herhangi bir sorun yaşamadıkları belirtilmiş.

Para kazanılan oyunlar ile ek gelir kazanmak istermisiniz?

Uygulama kullanıcılarına yürüyerek para kazanma vaadinde bulunmaktadır. Günlük olarak gerçekleştirdiğiniz bir aktivite için ek para kazanmak gerçekten harika bir fırsat gibi görünüyor.

Google Play Store üzerinden 50 milyondan fazla indirme oranına ve 1.7 milyon yoruma sahip olan uygulamanın 4.4 puanı ile değerlendirildiği görülmekte. Milyonlarca indirme sayısına ulaşmış böyle bir uygulamanın kullanıcılar açısından beğenildiği söylenebilir. 

Dolayısıyla genel izlenim sweatcoin uygulamasının güvenilir görünmekte olduğudur. Elbette bu noktada uygulama üreticisi olmadığımızdan kesin bir yargı belirtemiyoruz. 

Not: Bu bir inceleme yazısıdır. Kullanıcılar olarak karşılaştığınız deneyimleri yorumlarda bildirmenizi rica ediyoruz. 

Sweetcoin Nasıl Çalışır?

Sweatcoin nedir sorusuna kısa bir cevap verdikten sonra şimdi de uygulamanın nasıl çalıştığı ile ilgili bilgiler aktarmaya başlayalım.

1- Uygulamayı İndirin ve Kurun

Her şeyden önce uygulamanın çalışabilmesi için mobil işletim sisteminize uygun marketten indirme işlemi gerçekleştirilerek sağlıklı bir kurulum yapılması gerekiyor. 

Normal bir aplikasyonun kurulumu ile platformun kurulumu benzerdir.  Kurma işleminden sonra karşınıza kayıt olma seçenekleri gelmekte.  Bu bölümde kendinize ait bir Gmail hesabıyla doğrudan kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail hesabı ile giriş yaptığınızda uygulama Google hesabınıza erişim için yetki isteyecektir.  Bu “seçeneğe izin ver” diyerek kayıt işlemine tamamlıyoruz.

Uygulamaya girdiğimizde sistem pil korumanızı bu platform için pasif konuma getirmenizi isteyecektir.  Böylece adımlarınızın daha sağlıklı şekilde sayılması amaçlanmakta.  Pil koruması ile ilgili gerekli uyarıya karşı atılması gereken adımları attıktan sonra yapmanız gereken tek iş yürümek ve kazanmaya başlamaktır.

2- Yürü kazan, Yürüyerek kazan

Kurulum ve kayıt olma işlemlerini tamamladıktan sonra artık yürümeye başlayabilirsiniz. Yürüme sırasında uygulamanın arka planda çalışmasına izin vermeyi unutmayın. 

Siz yürürken platform attığınız adımları hesaplayacak ve her bin adıma karşılık 95 sweat coin hesabınıza yazacaktır. 

Bu miktar çok büyük Rakamlara karşılık gelmese de, Normal şartlarda yapacağınız yürüyüşe karşılık ek bir kazanç elde ediyor olacaksınız. Birkaç hafta içerisinde hesabınızda birikecek sweatcoinler ile uygulamadaki tekliflere göz atmaya başlayabilirsiniz.

Sweatcoin ile Ödüller Alın

Uygulama ilk tanıtılmaya başladığında çoğunlukla Fitness ve spor ürünleri ile alakalı ödüller bulunmaktaydı. Ancak zamanla kendini geliştirmesi neticesinde günümüz koşullarında restoran indirimleri, tatillerle ilgili kuponlar,  hatta laptoplar, cep telefonları ve televizyonlar biriken sweatcoinler ile alınabilmektedir. 

Elbette bu ürünlerin değerine ulaşacak kadar birikim yapmanız zaman alacaktır. Ancak pes etmezseniz bu seviyelere ulaşabilmeniz mümkün.  

Sweatcoin Kazanma Yolları Nelerdir?

Sweatcoin ile para kazanabilmek için bilinen 3 yol bulunmaktadır.  Bu Yollar;

  • Yürüyerek para kazanmak
  • Günlük ödülleri toplayarak para kazanmak ve
  •  Arkadaşlarınızı davet ederek para kazanmak

Görüldüğü üzere bu uygulama ile kazanabilmenin birden çok yöntemi bulunmaktadır.  Şimdi yukarıda saymış olduğumuz bu üç yöntemin ne anlama geldiğini açıklayarak konumuza devam edelim.

1- Sweatcoin ile Yürüyerek Para Kazanma Nasıl Gerçekleşir?

Platformun tümünden de anlaşılacağı gibi bu uygulama ile para kazanabilmenin ana yolu yürümektir. Kazanmak için esasında yapmanız gereken sadece yürümek ve arka planda uygulamanın çalışmasına izin vermektir.

Reklam izle para kazan uygulamalarını biliyor musunuz?

Uygulamaya indirdikten sonra ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.  Ancak daha fazla kazanmak isteyen kullanıcılar ücretli abonelik yöntemlerini tercih edebilirler. 

Ücretsiz sürüm ile ücretli sürümler arasındaki en büyük fark kullanıcılara tanınan haklarda meydana gelen kısıtlamalardır.  Ücretsiz sürüm ile günde maksimum 5000 adımınız dönüştürülebilmekte ve karşılığında en fazla 5 Sweetcoin kazanabilmektesiniz.  Bu durum aylık bazda hesaplandığında ise ortalama 150 Swatcoine eşdeğer olmaktadır.

Uygulama ile daha çok kazanabilmek için ücretli sürümlere yönelmeniz gerekmektedir. 

Premium Üyelik ve Ücretsiz Üyelik Seçenekleri

Sweatcoin yürüyerek para kazanma uygulamasının eskiden 5 adet üyelik seçeneği bulunmaktaydı.  Ancak günümüzde bu üyelik seçenekleri maalesef bulunmamaktadır. Yine de eski üyeler için bu üyelik seçenekleri devam ediyor. Şimdi eskiden var olan ancak günümüzde kullanılmayan bu üyelikleri açıklayalım:

1- Mover: Ücretsiz bir üyelik türüdür. Günlük olarak 5 adet uygulama coini kazanmanızı sağlar.  Bu rakam ayda 150’ye karşılık gelmektedir.

2- Shaker: Ücretli bir üyelik türüdür ayda 4.75 sweatcoin karşılığında üye olunur.  Buna karşılık günde 10 adet olmak üzere ayda 300 uygulama coini kazanabilirsiniz.

3- Quaker: Bu üyelik türü ayda 20 uygulama koynuna mal olmaktadır.  Karşılığında ise 450 uygulama coini kazanabiliyorsunuz. 

4- Breaker: Aylık 30 uygulama coini ile üye olunabilmektedir.  Karşılığında 600’e kadar sweatcoin kazanabilme şansınız bulunmakta.

5- Sweatcoin Trouble Maker: Bu üyelik türü ödemeyi nakit olarak kabul ediyordu.  Miktar olarak bir buçuk dolar karşılığında üye olunabilmekteydi.  Üyelikler arasında en yüksek seviyede görülen bu üyelik türünde 1500’e kadar sweatcoin kazanılabilmekteydi.

Günümüzün Üyelik Modelleri Nelerdir?

Yukarıda anlatmış olduğumuz üyelik modelleri eski üyeler için halen devam ederken yeni kullanıcılar bu üyeliklerden yararlanamamaktadır.

Yeni bir Kullanıcı olarak platforma giriş yaptığınızda artık iki türlü üyelik seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar ücretsiz plan ve Premium plan.

Ücretsiz Plan ile Premium Plan Farkları nelerdir?

Ücretsiz plan ile uygulamaya başlayan bir kullanıcı attığı 1.052 adım için 0,95 jeton kazanmakta. Premium plan kullanıcısı ise bu rakamın 2 katına aynı adımı atarak sahip olmak.

Ücretsiz plan günde en fazla 10 adet jeton kazanmanıza izin vermektedir.  Bu durum Premium plan tercih edenler için sınırsız olarak sunulmuştur. 

Premium planın ücretsiz sürümden bir başka farkı da ödül seçeneklerine erişebilme olanağı sunmasıdır.  Premium üyelik anlaşılacağı üzere ücretli bir özelliktir.  Bu üyelik türünde kullanıcı ayrıcalıklara sahip olabilmek için karşılığında bir ücret ödemelidir. 

Premium üyelik konusunda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz ilk olarak deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Deneme sürümünü 7 gün boyunca kullanabilmektesiniz.  Ancak bu süre sonunda aylık veya yıllık ödeme seçeneklerini tercih etmeniz gerekmekte. 

Premium planın fiyatı ülkelerin yerel para birimine göre değişmektedir.  Bu sebeple Premium fiyat zaman zaman dolar kuruna bağlı olarak değişir.  Aylık fiyat 8 dolar karşılığında alınabilirken yıllık ödeme yapmak isteyenler için bu rakam 42 dolar olarak görünmektedir.

Ücretli bir plan kullanıp kullanmama konusu tamamıyla kullanıcının kendisine kalmış bir tercih. Uygulamayı sık kullanan biriyseniz kazançlarınızı ikiye katlamak için Premium modeli tercih edebilirsiniz.  

Ancak bu modeli tercih eden kişilerin ödedikleri paranın karşılığını alabilmek için kendilerine zaman ayırmaları gerektiğini hatırlatalım.

Sweatcoin Uygulamasının Artıları Nelerdir?

Yaptığımız incelemeye göre uygulamanın artıları olarak aşağıdaki özellikleri görünmektedir. 

  • Günlük yaşantınıza devam ederken adımlarınızı saymanın yeni ve etkili bir yoludur,
  •  Uygulama yapmış olduğu bu etkinlikle insanları yürümeye teşvik etmektedir.  Yürümenin ne kadar sağlıklı olduğunu düşünürsek platformun bu yönü artı bir özellik olarak değerlendirilebilir.
  •  Atmış olduğunuz adımlarınızı uygulama içerisinde indirimlerde kullanabilir veya SWC’ ve belirtilen kampanyalarda kullanabilirsiniz.
  • Uygulamadan arayüzü basit olarak görünmekte.  Fakat evrensel bir dil olan İngilizce uygulama dili olarak belirlenmiş. İngilizce bilmeyenler için uygulamayı kullanmak zor olsa da basit bir İngilizce ile kısa sürede arayüz anlaşılmakta.

Masaüstünde sweatcoin kullanılabilir mi?

Uygulama Yürüme ve adım ilişkisini hesaplamasından dolayı masaüstü bilgisayarlar için uygun değildir. 

Mantıklı düşündüğümüzde zaten uygulamanın bilgisayarda kullanılması halinde yanımızda taşımamız pek mümkün olmayacağından bu durum kullanılabilir bir inovasyon olmayacaktır.

Dolayısıyla platformun kullanılabilecek en uygun yeri mobil işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlardır.

Uygulamaya Kimler Katılabilirler?

Yürü Kazan uygulaması olan uygulama günümüzde pek çok ülkede bulunmaktadır.  Bundan birkaç yıl önce yalnızca 60 ülkede faaliyet gösterirken bugün 150’den fazla ülkede milyonlarca kullanıcısı bulunmakta. 

Platformu kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan akıllı bir telefon ve bu telefona bağlı bir internettir.  Hepsi bu kadar Bundan sonrası sizin ne kadar yürüdüğünüze bağlı olarak değişkenlik gösterecek.

İnternetin cep telefonunuza sürekli bağlı olması bir gereklilik değil. Internetiniz olmadığı durumlarda da uygulama adımlarınızı saymakta.  Tekrar internet bağlantısı sağladığınızda ise saydığı adımlar hesabınızı aktarılıyor. 

Platformun ödeme yöntemi PayPal’dır. Nakit para kazanmak istiyorsanız 18 yaşından büyük ve bir PayPal hesabına sahip olmanız gerekiyor. 

Uygulamanın Destek Bölümü Var Mı?

Uygulama ile ilgili Kafanıza takılan herhangi bir soru veya yaşadığınız bir problem için destek alabileceğiniz destek bölümü bulunmaktadır.  Sorularınıza yanıt aramak için sık sorulan sorular bölümü ilk bakmanız gereken kısım.

Hesabınızla ilgili olarak aradığınız yanıtları SSS bölümünde Bulamazsanız yardımcı olabilmesi için destek ekibine mail atabilirsiniz. info@sweatco.in Adresi üzerinden destek bölümüne mail atarak ulaşılabilmektedir. 

İndirmek için: Sweatcoin

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu