Swagbucks ile Kazanma Yolları? 2024 İncelemesi…

Swagbucks incelemesini yaptığımız bu yazımızda,Swagbucks yasal mı? Swagbucks ile nasıl para kazanılır? Ödül kazanmanın yolları nelerdir gibi sorulara yanıtlar aramaya çalışacağız.

Swagbucks, kolay para kazanma yolları arasında gösterilmektedir. Ancak para kazanmanın çok kolay yolları olmadığını önceden belirtmemiz gerekiyor. Bu tür uygulamalar emek ve çaba sonucunda kullanıcılarına para kazandırmaktadır. Yani hiçbir şey yapmadan para kazanmak gibi bir amaç içerisindeyseniz böyle bir yerin olmadığını üzülerek belirtelim.

Swagbucks kullanıcılarını çok zengin etmez. Ancak biraz çabayla, videolar izleyerek veya anket doldurarak para kazanabilmenin yolunu açabilirsiniz. Platformun, yalnızca ABD’de hizmet veren İnboxdollars uygulamasının partneri olduğunu da hatırlatalım. İnboxDollars hakkında detaylı bilgi için daha önce hazırladığımız İnboxdollars incelemesi yazımızı okuyabilirsiniz.

Uygulamanın kurulduğu günden itibaren 500 Milyon sterlinden fazla ödeme yaptığı bilinmektedir. Bu rakam gerçekten büyük bir parayı ifade ediyor. Dünya genelinde söz sahibi olan bir platform olduğu, ödenen bu ücretten de açıkçası görülmektedir.

İnboxdollars değerlendirmelerine baktığımızda Trustpilot üzerinden 33.000 değerlendirmede “mükemmel” olarak yorumlandığını görmekteyiz. Çok sayıda kullanıcı uygulamadan memnun görünmektedir. Dolayısıyla para kazanılan uygulamalar arasında rahatlıkla tercih edilebilecek bir platform olarak karşımıza çıkması supriz değildir.

İncelememizde Swagbucks uygulamasının nasıl kullanılabileceği ve bu platform ile nasıl para kazanılacağını detaylarıyla aktarmaya çalışacağız. Üstelik bunları evinizin rahatlığında yapabilirsiniz.

Kazanmaya başlamanın yolu, yeni üye kaydından geçmektedir. Uygulamaya buradan girerek üyelik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Swagbucks Uygulaması Nedir? İşleyişi Nasıldır ve Nasıl Çalışır?

Swagbucks, ziyaretçilere bir takım basit görevler sunmaktadır. Bu basit görevleri yerine getiren kullanıcılar, ödül puanları kazanırlar. Bunun dışında alışverişler, video izleyerek ve anketler ile de para kazanılması mümkündür.

Swagbucks uygulaması üzerinden kazanılan Puanlar kısaca “SB” olarak gösterilmektedir. Bu ifade Swagbucks Puanı’nın kısaltılmış şeklidir. Kazanılan puanlar nakit olarak kullanılabileceği gibi hediye kartı gibi alternatif seçeneklerle de değerlendirilebilir.

Swagbucks üzerinden kazanılan puanları nakit olarak çekmek isterseniz PayPal hesabınızın olması gereklidir. Bu hesaba SB puanlarınızın karşılığında para çekme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bazı ülkelerde PayPal hesabının aktif olmaması bu durumu kısıtlamaktadır.

PayPal hesabı bulunmayanlar için kullanılabilecek başka alternatif yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında başı çeken Payoneer hesabı oluşturarak paranızı buraya aktarmak ve sonrasında kendi yerel hesabınıza çekmektir. Diğer seçenekler arasında amazon hediye kartı, Steam üzerinden alışveriş yapmak, zalando.de üzerinden puanlarınızı değerlendirmek yer alır.

Swagbucks ile Ne Kadar Para Kazanılabilmektedir?

Uygulama ile elde edilen SB puanlarının hediye kadar veya PayPal üzerinden değerlendirilebileceğini anlattık. Şimdi bu puanların ne kadarlık ödüllere karşılık geldiğini ifade etmeye çalışalım. Örnek oluşturması açısından 500SB 5$, 1000SB 10$ ve katları şeklinde ilerlemektedir.

Swagbucks SB-Dolar Karşılığı
Swagbucks SB-Dolar Karşılığı

SB puanlarınızın birikme aralığı çok uzun süreyi almamaktadır. Platforma eklenmiş çok sayıda görev bulunuyor. Bu görevleri yerine getirerek puan kazanmanız mümkündür.

Swagbucks uygulaması genellikle ödülleri daha uygun fiyata satış koymaktadır. Bu şekilde ödül alabilmek için daha az SB ihtiyacınız olacaktır. Örneğin %30 daha uygun bir fiyattan 120$ Paypal Kredisi alınabilmektedir. Peki bunca özelliği barındıran Swagbucks yasal bir uygulama mı?

Swagbucks Yasal mı?

Kullanıcı yorumlarına bakıldığında platformun 126binden fazla kullanıcı tarafından 5 üzerinden 4.2’lik değerle puanlandığını görebilmekteyiz. Ancak kullanıcılar site üzerinden kolay şekilde SB kazandığından dolayı bu uygulama konusunda bazen tereddütte düşebilmektedir.

Swagbucks Google Play Store Puanı
Swagbucks Google Play Store Puanı

Kullanıcıların bir kısmı yaptığı yorumlarda platform üzerinden hediye kartları kazandıklarını belirtmişlerdir. Ancak bu konuda bazı şikayetlerin bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Örneğin uygulama ile ödül kazanabilmek için harcanan sürenin uzun olduğu ve anketlerin yarısına gelindiğinde bazı zamanlarda anketin sona erdiği belirtilmiştir.

Bir başka kullanıcı platformu kullanarak uygulamayı bilgisayarına yükleyerek pasif halde kalmasıyla bile ayda 4-5 Sterlin aralığında bir kazanç elde ettiğini belirtmiştir.

Swagbucks İle Nasıl Para Kazanılır? İşte Para Kazanma Yolları

1-  Anketleri Tamamlayın

Uygulama ile günlük oalrak birkaç anket dodlurarak iyi bir kazanç sağlanabilmektedir. Bu kazanç sizi zengin etmez ancak bir derdinize çare olabilir.

Anketlerin tamamlanma süreleri yaklaşık oalrak 20-25Dakika aralığındadır. Her bir anket üzerinden yaklaşık oalrak 40SB ile 10SB aralığında bir puan kazanılmaktadır. Anketler arasında günlük oalrak adlandırılan ve tamamlanması kısa süren, ekstra SB kazandıran anketler de bulunmaktadır.

2-  Swagbucks Uygulamasnı Arama Motoru Olarak Kullanın

Swagbucks ile kazanmaya başlamanın kolay yollarından bir tanesi de varsayılan arama motorunu Swagbucks oalrak değiştirmekten geçmektedir.

İşlemleri tamamlamak sond erece basit. Normal zamanalrda webde gezindiğiniz gibi aynı şekilde işlerinize devam edin. Ancka bunu Swagbucks arama motorunu kullanarak gerçekleştirin. Hepsi bu akdar.

Ortalama olarak her 10 ile 20 arama aralığına yaklaşık oalrak 10 veya 20SB kazanbilirsiniz. Net olmasa da ortalama SB kazançları bu şekildedir. Üstelik kendinizi yormadan bu işi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

3-    Oyunlar veya Uygulaamaları Mobil Cihazınıza İndirin

Bazı oyunları veya uygulamaları tabletinize yada bilgisayarınıza indirerek yükleyebilir ve bu paltformları kullanarak puanlar kazanabilirsiniz.

Bazı zamanlarda yalnızca uygulama yükleyerek bile ödül kazanabilmeniz mümkündür. Ancak genel olarak yükleme sonrasında da verilen görevleri yerine getirmeniz gerekebilir. Bür tür görev yaparak para kazanma stratejisine benzediğini söyleyebiliriz.

Fırsatların bazıları Swagbucks uygulamasının ortakları aracılığıyla da sunulabilmektedir. Ancak ortak bir firma bile olsa her durumda ödemelerinizi SB olarak alacağınızı belirtelim. Hatta değişen tekliflere bağlı oalrak SB puanlarının br kaç yüz adet olabilecğeini söyleyebiliriz.

Kullanıcılara hem bu uygulama, hem de genel olarak yeni öğrenilmeye başlayan platformlar için verebilecğeimiz tavsiye ilk olarak uygulamaların ücretsiz versiyonalrını denemeleridir. Kendilerine uygun olmayacak bir aplikasyonu önceden satın almanın gereği yoktur. Diğer yandan swagbucks uygulaması üzerinden bir uygulamayı satın alarak SB kazanmak muhtemelen ödemenizden daha az kazanç sağlayacak.

4-    Online Alışveriş Yaparak Geri Para İadesi Kazanın

Online alışveriş yaparak geri iade şeklinde SB puanları kazanmak isteyenlerin doğrudan puan için alışveriş yapmaları çok mantıklı olmayacaktır. Ancak bir ürün almak amacınız varsa online alışveriş yöntemlerini kullanarak Swagbucks web sitesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir ve bu şekilde puan kazanabilirsiniz.

Alışveriş için çalışabileceğiniz siteler arasında e-Bay, Currys,Argos gibi yerler bulunmaktadır. Bu siteler üzrinden SB kazanabilirsiniz. Diğer yerler için ise önceden arama yaparak SB puanları verip vermediklerini araştırarak alışverişinizi gerçekleştirin.

5-    Arkadaşlarını Davet Ederek Kazan

Arakadaş davet etmek yöntemi pek çok aplikasyon için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu durum Swagbucks içinde geçerli. Referans kodunuzu arkadaşlarına vererek onların platforma katılmasına aracı olmanız halinde SB puanları kazanabilirsiniz.

Arkadaş davet etme sisteminde davet eden kişinin SB kazanma durumu yalnızca davet katılımıyla bitmemektedir. Davet ederek üye yaptığınız kullanıcın kazandığı SB’lerin %10’u sizin bakiyenize eklenecektir.

Sadece birkaç arkadaşınız davetederek onların aplikasyon içeriisnde aktif hale gelmesiyle bile iyi bir SB birikimi yapabilirsiniz.

5- Swagbucks Tarayıcı Uygulamasını yükleyin

Swagbucks kullanıcıların bildirimlerden anında haberdar olabilmeleri için Swagbutton tarayıcı uygulaması geliştirmiş. Böylece yeni gelen bildirimler anında kullanıcıya iletilmektedir. Tarayıcıyı indirerek browser’a kurmanız bildirim almanız için yeterli olacaktır.

Swag kodları ile üretici firma, kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışmaktadır. Yenilikleri bildirerek onların siteye tekrar giriş yapmalarını teşrik etmekte. Tarayıcı uzantısı ile alacağınız bildirimler kodu nereden bulacağınız konusunda size fikir verecektir.

6- Günlük Hedefleri Tamamlayarak Kazanın

Swagbucks ana ekranının üst kısmında günlük bonus olarak belirlenmiş bir alan göreceksiniz. Uygulamanın bu bölümünde kullanıcıların tamamlaması için hazırlanmış günlük görevler yer almaktadır.

Tamamlanan her görev için SB kazanabilmeniz mümkündür. Listenizde yer alan görevleri tamamladıkça üzerlerinin çizildiğini göreceksiniz. Benzer şekilde tüm görevlerin üzerlerinin çizilmesini sağlamaya çalışın.

Günlük hedef bölümünde yer alan puanların toplanabilmesi için ilk olarak bu bölümün etkin hale getirilmesi gerekmektedir. Etkinleştirme sonrasında uygulama size belirli bir hedef sunacak ve bu hedefi gerçekleştirmeniz halinde kazanacağınız SB miktarını belirleyecektir. Söz konusu hedefe ulaşmanız halinde platform tarafından ekstra Bonus puanları kazanacaksınız.

 7- Kazanmak için Yarışmalara Girin

Birçok konuda kendinizi şanslı hisseden biriyseniz swagbucks uygulamasının yarışma bölümünü mutlaka deneyin. Düzenli olarak hazırlanan yarışmalara katılarak çeşitli hediyeler kazanabilmeniz mümkündür.

Hediyeler haricinde yarışmalardan SB puanı kazanarak İlerleyen dönemlerde nakit olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak bu noktada belirtmemiz gerekir ki yarışmalara katılabilmek için bir miktar SB harcamanız gerekecek. Bu nedenle harcadığınız puanı kazanamama ihtimalini de düşünmenizi tavsiye ederiz.

Harcanacak olan SB puanları çok gözükmese de sürekli olarak yarışmalara katılmanız ve yarışmaları kazanamamanız puan türünden bir kayba yol açacaktır. Ancak yarışmalar konusunda başarılıysanız bu durumda ciddi bir kazanç elde edebilirsiniz. Örnek olarak bir yarışmaya katılabilmek için 3 SB harcamanız gerekebilirken yarışma sonucunda 150 SB kazanabilirsiniz.

8- Akıllı Telefonlarda Online Oyunlar Oynayın

Yazımızın başında Swagbucks uygulamasının para kazandıran oyunlar içerisinde yer aldığını belirtmiştik. Uygulama içerisinde indirdiğiniz oyunlar ile kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Bunun yanında indirme haricinde uygulama içerisinde yer alan ve platformun kendi oyunları olarak adlandırılan farklı oyunlarda bulunur. Bu oyunların hangisi olduğu “Swag” kelimesini içerdiğinden dolayı türleri hemen anlaşılabilir.

Oyunlardan SB puanı kazanabilmek son derece kolaydır. Hatta oyunları denemek için bile SB puanı kazanabilirsiniz. Ancak bazı oyunlar kilitlerinin açılabilmesi için belirli bir  seviye talep ederler.

9- Hizmetlerden Yararlanabilmek İçin Kayıt Olun

Ücretsiz olarak sunulan denemelerden yararlanabilmek için kayıt olma işlemini gerçekleştirmek ve online oyunlar gibi hizmetleri abone olmak ek bir SB puanı kazandırabilir.

Ancak bazı kayıt olma işlemleri nakit para harcamanızı gerektirmektedir. Böyle durumlarla karşılaştığınızda hizmeti kullanmayı planlamıyorsanız abone olmamanızı tavsiye ederiz.

Abone olacağınız hizmet, işinize yarayacak bir uygulamaysa ve nakit para gerektiriyorsa böyle bir durumda satın alma işlemi gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Diğer yandan kullanıcıların denemesi için sunulmuş ücretsiz hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler deneme sürümlerine kullanmak için ayrıca SB puanı sunmaktadırlar.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu