Step Master Yürü Kazan Uygulaması Adım Adım İnceleme 2023

Step Master, bir tür yürü kazan uygulamasıdır. Uygulama Google play marketten kolaylıkla indirilebilmektedir. Yazımızda detaylı şekilde aplikasyonun kullanımı hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Step Master, genel bakış olarak incelendiğinde açıklamalar bölümünde yürüyerek ve nakit satış yaparak para kazanılabildiği şeklinde bilgi aktarmıştır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken platformu indirmek, kurmak ve yürümek. Yürümeyle ilgili adımlarınızı günlük, haftalık veya aylık olarak takip edebilirsiniz.

Step Master İnceleme Adımları

Adım 1: Kurulum

Step Master adım sayarı indirip kurma işleminden sonra cihazınıza erişim izin izin talebi bulunuyor. Bu talebi olumlu olacak şekilde onaylamanız gerekiyor. Sonrasında yapısında bulunan yapay zekâ ile kısa bir tanıtım işlemi başlıyor.

Tanıtım işleminde ise para çekme yöntemleri, (Papara, Visa, Mastercard) ve para çekme tutarı, (yeni oyuncu için 0,1TL, 2000TL, 2500TL, 3000TL, 3500TL, 4000TL, 5000TL) hakkında bilgiler aktarılıyor.

Step Master - Kurulum Sonrası Tanıtım
Step Master – Kurulum Sonrası Tanıtım

Uygulama menüsü alt kısımda sergilenmiş. Sırasıyla “Adım, Çekiliş, Oyun ve Kazanç” içeriklerinden oluşuyor.

ADIM butonu ile kat edilen mesafeler görülebilmektedir. Bu bölümden gün içerisinde yaptığınız işlemleri görebilmektesiniz. Kat edilen mesafe, harcanan kalori ve tüm bu işlemler için harcanan zamanı ADIM butonu üzerinden görebilmektesiniz.

Adım 2: uygulamayı kullanarak Kazanmaya Başlama

Ana bölümde yer alan ve aşağıda ki resimde gösterildiği bölümdeki şekillere tıklayarak reklamlar izliyor ve kazanmaya başlıyorsunuz. Bu bölümdeki kazançlar yürüme işleminin dışındadır ve sayacınıza ek gelir olarak yansır. Örneğin ok işareti ile gösterilen altın simgesine iki kez tıkladığımızda iki reklam yayını oldu ve sağ üst kösede yer alan altın bakiyemiz 70.667 oldu.

Step Master - Kazanma Çalışmaları
Step Master – Kazanma Çalışmaları

1.Gün

Uygulamayı yavaş yavaş kullanmaya başlıyoruz. Mevcut bakiyemiz sanal altın olarak 70.667‘dir. Sanal altın karşılık olarak 706TL‘dir. Ancak henüz para çekebilmek için 2000TL eşik değerine çok uzağız. Bakalım ilerleyen dönemlerde aynı şekilde yaptığımız işlemlerden ne kadar kazanç elde edeceğiz. Yazıyı okumaya devam ederek bu sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Diğer yandan yeşil renkte para simgesi olarak görüntülenen kısımlar üzerinden de sanal altından farklı olarak para elde ediliyor. Bu bölümden kazanılan ücretlerin çekilebilmesi için 50TL, 100TL ve 200TL’lik seçenekler belirlenmiş.

Oyun içerisinde yaptığımız birkaç işlemden sonra bu bölümdeki bakiyemiz 370451 Sanal paraya karşılık 26TL oldu. (Sanal altın ve sanal paranın farklı kazanç içerikleri olduğunu tekrar hatırlatalım.) En yakın bakiye olan 50TL’ye şimdilik uzağız. İlerleyen dönemlerde ne seviyeye geleceğimizi hep birlikte göreceğiz.

Step Master - Sanal Para
Step Master – Sanal Para

Ekranda yer alan yeşil renkli sanal para işaretlerini tıkladığınızda 20-30 sn aralığındaki reklamları inceleyerek Puan ve para kazanabilirsiniz.  Şimdilik yeni bir kullanıcı olduğumuzdan dolayı belirtilen yöntem ile kazancımız seri şekilde artıyor. Örnek olarak tek bir işlem ve reklam izleyerek kazanç miktarımızı 27TL’ye çıkarttık.

Bir reklam izleme ile artan TL değerimiz
Bir reklam izleme ile artan TL değerimiz

Ancak bu işlemden sonra ard arda sanal yeşil para ve sanal altın simgelerine tıklayarak reklam izlesekte, para kazanma da aksaklıklar gözlemlemeye başladık. İşlemlerden sonra reklama yönlendiren uygulama, aşağıdaki görselde görüleceği üzere bazı aralıklarla reklamların bitmesi sonrasında 0puan kazanç göstermeye başladı. Bu durum arka arkaya denememizden, günlük limitimizi doldurmamızdan veya henüz yürüyüşe başlamamış olmamızdan kaynaklanabilir.

Deneyimlerimizle bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Step Master - Sıfır Kazanç
Step Master – Sıfır Kazanç

TV karşısında biraz vakit geçirirken elimizde de telefonla bir yandan uygulamamızı deniyoruz. Yeşil simgeli sanal paramız ile kazançlarımızı bir miktar arttırdık ancak sarı renk simgeli sanal paramız ile sıfır Puan kazanmaya daha doğrusu kazanamamaya devam ediyoruz. İşler belki düzelir diyerek yeşil simgemizle işlemler yapmaya devam ediyoruz.

Daha fazla kazanç elde edebilmek için Kazı Kazan kartı ve şanslı çarkı bu süre içerisinde denedik. Deneyimimiz şu anda kazı kazan kartının iyi yeşillik getirdiği yönünde. Tabi bu miktarı diğer uğraşlarımızla kıyaslayarak söylüyoruz.

Kazı Kazan ve Şanslı Çark
Kazı Kazan ve Şanslı Çark

Yaklaşık 30-40 dakika dinlenme molamız esnasında aynı zamanda zaman zaman Akıllı cihazımızla uğraşarak 33TL seviyelerine geldik. İşler fena görünmüyor. Süreç nasıl devam edecek yazımızda aktarmaya devam ediyoruz.

Step Master - Yeşil Sİmge Sanal Para Artış
Step Master – Yeşil Sİmge Sanal Para Artış

Step Master platformu reklamlar üzerinden gelir elde eden bir uygulama. Dolayısıyla reklamlar ile karşılaşmak sürpriz değil. Ancak zaman zaman reklam sürelerinin 58sn seviyelerine ulaşabildiğini görmekteyiz. Ancak bu süredeki reklamlar genellikle kazandığınız yeşil sanal ücretin 4-5 katını almak için izlemeniz gereken reklamlardır. Diğer reklamlar ise nispeten çok daha kısa süreli.

Genel itibari ile baktığımızda ise reklamların biraz azaltılması kullanıcı açısından daha iyi olabilir. Sayfalar arası geçişte bile bazen reklamlar ile karşılaşmaktayız. Reklam sayısının azaltılması elbette yönetici için gelir kaybına neden olacaktır ancak kullanıcı gözüyle baktığımızda reklamların azaltılması daha hoş karşılaşılacaktır.

Step M. İle geliri arttırabilmenin yollarının birden fazla olduğunu gördük. Yöntemler ilk bakışta ana sayfa üzerinde gibi görünmekte. Ancak biraz karıştırınca diğer menü sayfalarında da gelir elde edilebilecek yolların bulunduğu görülmekte.

Günlük görevler
Günlük görevler

Ana sayfanın en altında bulunan menü sıralamasında yer alan “KAZANÇ” butonu üzerinden günlük görevler yerine getirilerek ilk günden iyi bir gelir elde ettik. Hatta bu gelir 50TL ödeme eşiğine gelmemizi sağladı. Ancak henüz para çekemiyoruz. Çünkü aplikasyonda yer alan uyarıya göre Yeşil sanal parada 50TL değerine ulaştığımızda çekme talebinde bulunabilmemiz için 7 Gün arka arkaya giriş yapmamız gerekli.

Para Çekme Talebi
Para Çekme Talebi

Söz konusu uyarı nedeniyle ödeme eşiğine ulaşsak bile 7 gün beklememiz gerektiğini anlıyoruz. Bu arada sanal altın kazanamadığımızı da belirtelim. Halen altın bazında yaptığımız işlemlerden 0TL sorunu ile karşılaşıyoruz. 0TL bir hata mı yoksa aplikasyonun bir planının parçası mı ileride görmeyi umuyoruz.

ÇEKİLİŞ KATEGORİSİ

Menü içerisinde yer alan “çekiliş” kategorisi ilk gördüğümüzden itibaren ilgimizi çekti. Eminiz ki uygulamayı kullanmaya başlayan kullanıcılarda en çok buraya dikkat edecekler. O yüzden çekiliş kategorisini ayrı bir başlık altında incelemeye karar verdik.

Kategoriye girdiğinizde çekilişten ziyade bir şans çarkına benzer şerit şeklinde bir oyun görüyorsunuz. Şeridi çevirdiğinizde durduğu ürüne göre belli bir yüzde kazanıyorsunuz. Hediyelere bakıldığında çok yüksek fiyatlı eşyalar olduklarını görebiliyoruz.

Macbook Pro, İphone 14,Sony 75 İnch Tv,İpad Pro, Apple Watch Series 8, Nintendo Switch ve benzer değerlere sahip çok sayıda içerik, Çekiliş kategorisi altında sıralanmış durumda. Kullanıcı olarak “AÇILIŞ” yazan butona hakkımız kadar tıklayarak aynı eşyadan toplamaya çalışıyoruz.

Çekiliş Kategorisi
Çekiliş Kategorisi

Örneğin ilk çevirmede iphone 14 Pro geldiyse, farklı zamanlarda da olsa iki kez daha İphone 14 getirmeyi başarabilirsek kazanmış sayılıyoruz. İlginçlikler burada başlıyor. İlk çevirmelerimizde İphone 14 Pro almaya hak kazanmamız ve sonra reklam izledikçe çekiliş hakkı almamız, çevirdikçe sonyTV, Macbook Pro, Apple Watch gibi ürünleri toplamamız şuan için bizde şüphe bıraktı.

Eşyaları kazanmanızın ardından gönderim için;

 • İsim bilgisi
 • Telefon
 • Adres

İstenmektedir. Bu bilgileri girmeniz halinde ürününüz 3veya 5 gün içerisinde adresinize gönderileceği belirtiliyor.

Çekiliş Kategorisi - gönderim Mesajı
Çekiliş Kategorisi – gönderim Mesajı

Kısa bir uğraşın ardından kategori içerisinde yer alan tüm ürünleri almaya hak kazanıyorsunuz. Ancak belirttiğimiz gibi bu ürünlerin gönderilmesini beklemiyoruz. Konuyla ilgili uygulama sahibine mail ile ulaşmaya çalıştık. Ancak şuana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Gönderimle ilgili bir gelişme olursa sayfamızdan güncelleme yapacağımızı ifade edelim. Konuyla ilgili ziyaretçilerimizden de bilgileri dahilinde yorumlar bekliyoruz.

Şunu da belirtelim ki, uygulamanın Google Play’de yüklü bölümü veya telefona indirdiğimiz kısımdaki hakkında ve diğer bilgi içeren yazılarını okumamıza rağmen, çekiliş ile ilgili bir açıklamaya rastlamadık. Dolayısıyla “ÇEKİLİŞ” kategorisi soru işareti olarak gizemini sürdürüyor. İlerleyen günlerde meydana gelen gelişmelerden tekrar haberdar etmeye çalışacağız. Şimdilik 7 günlük ödeme yapma süresini bekleyerek duruma göre hareket edeceğiz.

2. Gün

Bugün ki denememizde sanal altınlar ile kazanma işlevimizin geri geldiğini gördük. Altınları tıklayarak kısa sürede görünen altın TL gelirimizi 1358TL seviyelerine getirdik. Hatırlayacak olursanız altınlar ile elde ettiğimiz gelirin Yeşil simgeli sanal para ile elde edilen gelirden farklı olduğunu belirtmiştik. Ayrıca altınlar ile kazancımızda sıfır TL sorunundan bahsetmiştik.

Step Master - 2.Gün - Altın Toplama
Step Master – 2.Gün – Altın Toplama

2.Gün başlarında sorun başlangıçta kalkmıştı . Fakat, denemelerimizde ilerleyince tekrar sıfır TL almaya başladığımızı gördük. Sonuç böyle olsa da kazanmaya başladığımız seviyede yaklaşık 30dakika da iyi bir gelir elde etmeyi başardık.

Sanal Altın Kazanma
Sanal Altın Kazanma

Diğer yandan günlük görevlerimizi yapmayı ihmal etmiyoruz. Kısa süreli görevleri tamamlayınca yeşil paramızın 79TL olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Günlük görevler ile bile şu an için gelirler gayet iyi görünmekte.

Günlük görevler ile yeşil sanal paranın 2. gündeki durumu
Günlük görevler ile yeşil sanal paranın 2. gündeki durumu

Gelirlerimiz yükselirken, ilerleyen dönemlerde nasıl para çekeceğimiz konusuyla ilgili yaptığımız araştırma sonucunda otomatik olarak ödemenin olmadığını görüyoruz. Ödeme alabilmek için eşik değeri aşmak ve belirtilen gün sayısını doldurmak ve uygulama yöneticisinden onay almamız gerekiyor.

Step Master-Ödeme alabilme şartları
Step Master-Ödeme alabilme şartları

Talepte bulunduktan sonra sürecin işleme aşamalarının şu şekilde gerkleşeceği belirtilmiş;

 1. Başvuru bilgileri doldurulması ve incelemenin yapılması,
 2. Herhangi bir hilenin olmadığının onaylanması,tespiti halinde işlemlerin iptal edilmesi,
 3. Soru olması durumunda shaoiefan72@gmail.com ile irtibata geçilmesi

Şeklinde bir bilgilendirme yapılmış. Dün itibari ile bu mail adresine “ÇEKİLİŞ” kategorisi ile ilgili sorularımızı yöneltmiştik. Ancak henüz dönüş olmadı. Ödeme ile ilgili de aynı mail adresine müracat gerekmesi nedeniyle yeniden mail atmaya karar verdik. Hem İngilizce hem de Türkçe toplamda iki mail attık. Yazımızın devamında ilerleyen süreç hakkında bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

3. Gün

Uygulamayı inceleme süresi olarak 3 güne geçtiğimizde, yaptığımız işlemleri günlük görevler ile devam ettiriyoruz. Bunun haricinde herhangi bir ek işlem yapmadık. Günlük görevleri tamamladığımızda kazancımız 80 TL civarına ulaştı. Ancak kafamızdaki temel sorun eşit değeri açtığımız bu ücreti alabilecek miyiz?

Yukarıda belirttiğimiz gibi eşit değeri aşmakla sanal yeşil para çekme hakkına tek başına sahip olamıyoruz. Ek olarak 7 gün giriş yapma şartını da yeni bir kullanıcı olarak sağlamamız gerekiyor.  

Sistemin belirtmiş olduğu eşik değer ve gün şartını gerçekleştirmemiz halinde kazanmış olduğumuz parayı normal şartlar altında çekebilmemiz gerekmektedir. Ancak bir üst konumuzda atmış olduğumuz resimde de göreceğiniz üzere eşik değer ve gün sayısını tamamlamanız halinde bile mail onay sonrasında kazançlarınızın gönderileceği belirtilmektedir.

Yazımızı hazırlarken maillerimizin sistem yöneticisine ulaşmadığını düşünerek birkaç kez daha mail gönderdik. Ancak bu süre içerisinde yönetici herhangi bir geri dönüş sağlamadı. Bu nedenle herhangi bir ek işlem yapmadan gün süremiz doluncaya kadar beklemeye karar verdik.

 Uygulamada 8 gün ve Sonuç…

Uygulama ile geçirdiğimiz 8 gün içerisinde yeşil simgeli para için ödeme eşik değerini aştık ve gerekli bekleme süresini böylece tamamladık. Ancak yönetici, tarafımıza herhangi bir geri dönüş sağlamadı. Dolayısıyla sistem üzerine herhangi bir ödeme yöntemi tanımlamadık. İlerleyen dönemlerde uygulama yöneticisinden mail almamız halinde ödeme yöntemi tanımlayarak bu konuda yeni bir bilgilendirme yapacağız. 

Diğer yandan menü içerisinde yer alan” Çekiliş” kategorisi içerisinde kayıt oluşturmuş olarak göründüğümüz, adres ve iletişim bilgilerini girdiğimiz ürünlerle ilgili hiçbir işlem yapılmadığını gördük.

Açıkçası bu bölüm ile ne anlatılmak istediğini bir kullanıcı olarak net olarak anlayamıyoruz. Uygulama yöneticisinin çekiliş bölümü ile Neyi amaçladığını açıklaması gerektiğini tavsiye ediyoruz.

Konumuzun sonuna yaklaştığımızda okuyucularımızdan uygulama ile ilgili düşüncelerini yorumlar kısmından belirtmelerini rica ediyoruz. Ayrıca yeni bir gelişme olduğunda sayfamız üzerinden yapacağımız güncellemelerle yeni açıklamalar yapacağımızı ifade edelim.

Step Master uygulamasının  görünen avantajları nelerdir?

 • Uygulama kullanım yönünden son derece basit, kolay ve eğlenceli görünmekte. Temel mantığı yürüme ve reklamlar üzerine hazırlanmıştır.
 • İlk girişte elde edilen kazançlar yüksek miktarlardan oluşmaktadır. Ancak İlerleyen dönemlerde bu miktarların başlangıç seviyelerine göre azaldığını görmekteyiz.
 • Yeşil Sanal Para yönünden ödeme eşiğine ulaşmak son derece kolay. Uygulamayı denediğimiz 2 günde yalnızca günlük görevler ile bu seviyeye ulaşılabildiğini gördük.

Step Master uygulamasının görünen dezavantajları nelerdir?

 • Bu konudaki kullanıcı yönünden en büyük sorun olarak karşımıza uygulama yöneticisine ulaşamamak olduğunu görüyoruz. Zira göndermiş olduğumuz maillere herhangi bir dönüş maalesef yapılmadı.
 • Çekiliş bölümü ile ne anlatılmak istediği tarafımızca anlaşılamadı. Burada elde edilen ürünlerin doğrudan kazanıldığı mı, yoksa ürünlerin elde edildikten sonra tekrar çekilişe sokulacağı mı ifade edilmektedir ve net olarak belirgin değildir. Ayrıca bu konuda herhangi bir bilgilendirme notuna rastlayamadık.
 • Reklam sayıları azaltılabilir.

Tekno Yazar

İnternet ve teknoloji alanında ki bilgi birikimi değerli ziyaretçilerimle paylaşma gayreti içerisine yazılarımı özenle hazırlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu