Pubg Mobile Kaç GB 2024 – Pubg Sistem Gereksinimleri Nedir?

Pubg Mobile Kaç GB 2023 yılında belki de cevabı en çok merak edilen sorulardandır. Bu soruyu cevaplamadan önce bu muhteşem oyunla ilgili genel bilgiler vermek gerekirse PUBG, 19 Pubg Mobile Kaç GB 2022 yılında belki de cevabı en çok merak edilen sorulardandır. Bu soruyu cevaplamadan önce bu muhteşem oyunla ilgili genel bilgiler vermek gerekirse PUBG, 19

Oyun ilk çıktığı günden beri severek oynanırken depolama alanı dar olanlar için Pubgmobile kaç gb merak konusu olmaktaydı.

PUBG: Battlegrounds’ın mobil oyun uyarlaması olarak lanse edilen ve Güney Kore menşeili Tencent Games firması tarafından geliştirilen oyunun Türkiye’deki hayran kitlesi hiç de azımsanmayacak sayılardadır.

Pubg Mobile Kaç gb ve Sistem Gerekesinimleri Ne Seviyede?

Oyunun hem Android hem de iOS için desteklenebilecek şekilde geliştirilmesi ona olan talebi arttıran en önemli etmenlerdendir. Pubg mobile sistem gereksinimleri gayet ortalama bir düzeyde tutulduğu için Pubg mobile kaç gb meraklıları için hayal kırıklığı oluşturmuyor.

Kore yapımı PUBG’nin geçtiğimiz yıllarda” The Game En İyi Mobil Oyun Ödülü”nü kazanmış olması da onun ne denli sevildiğini bir nevi kanıtlar niteliktedir.

Fortnite kaç gb? Fortnite sistem gereksinimleri nelerdir? Öğrenmek için hemen yazımızı okuyun

Telefonlarıyla oyun oynamayı sevenlerin en çok merak ettiği kavramlardan biri Pubg kaç gb sorusudur. İlk olarak Pubg mobile sistem gereksinimlerinin İOS ve Android telefonlarda farklılık gösterdiğini belirtelim.

Yapımcı Tencent Games, her 2 işletim sistemi için farklı Pubg mobile sistem gereksinimleri olduğunu ve bunun telefonların grafikleriyle alakalı bir durum olduğunu açıklamıştı.

Yani her ne kadar Pubg mobile kaç gb sorusuna net bir cevap vermek mümkün olmasa da bu soruyu IOS ve Android olarak 2 başlıkta inceleyebilmek mümkündür.

Pubg Kaç Gb

İOS Telefonlar İçin Pubg Kaç GB?

İPhone modellerinin işletim sistemi olan İOS için Pubg kaç gb sorusunun cevabı 5 GB’dır. Bu oyunu kasmadan ve rahatça oynayabilmek için öngörülen Pubg mobile sistem gereksinimleridir. Oyun ilerledikçe kayıt için ayrılan alan çoğalacağından Apple Store’da PUBG’nin hangi boyutta olduğunun pek bir önemi yoktur.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki İOS işletim sistemine sahip telefonlarda kasmadan ve ısınmadan bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Pubg mobile sistem gereksinimlerinin ilk şartı telefonda en az 5 GB boş disk alanı olmasıdır.

Android Telefonlar İçin Pubg Kaç GB?

Android işletim sistemine sahip telefonlar için Pubg mobile kaç gb sorusunun cevabı İOS’a nazaran daha az olup yaklaşık 2 GB’dır. Bu oyunun yüklenebilmesi için telefonun sabit diskinde bulunması gereken en düşük alandır.

Pubg mobile sistem gereksinimleri arasında ilk koşul olarak sayabileceğimiz 2 GB’lık alan neticesinde oyunu Google Play Store’den indirebilir ve kolayca kurabilirsiniz. Pubg kaç gb merak edenler ve telefonlarında 2 GB’dan daha az bir alan olmasına rağmen kuranlar da bulunmaktadır.

Yürüyerek para kazanma hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Yazımızı okuyarak bu şansı yakalamaya çalışın!

Bu elbette ki problem değildir ancak oyunda seviye ilerlendikçe ya da güncelleştirmeler gelmeye başladıkça kasmalar başlayacak ya da telefon aşırı ısınacaktır. Bu yüzden Android bir telefona sahipseniz sizler için Pubg kaç gb sorusunun cevabı 2 GB’tır.

Özellikle savaş oyunlarına merak salanlar için önerilebilecek en iyi yapım hiç kuşkusuz PUBG’dir. Gerek ekran grafikleri gerekse sürdürülebilir kurgusu onu diğer oyunlar arasında ayrı bir noktada konumlandırmakta ve hayran kitlesinin her yaştan var olmasına neden olmaktadır.

Oyunun hem İOS hem de Android telefonlar için indirilebilir olduğunu belirtmiştik. PUBG hakkında verilmesi gereken bilgilerden bir diğeri de internet üzerinden oynandığıdır. Bu da haliyle Pubg kaç gb sorusu akabinde oyuncuların aklına PUBG Ne Kadar İnternet Yer? sorusunu getirmektedir.

PUBG Ne Kadar İnternet Yer?

Pubg kaç gb sorusu sonrası ne kadar internet yediğinden de bahsetmek gerekirse;

 • Oyunda geçirilecek 1 dakikada ortalama 0,5 MB internet gitmektedir.
 • PUBG’yim mikrofonsuz şekilde oynuyorsanız 1 saatte 20-30 MB gibi bir internet kullanımı olacaktır.
 • Oyunu oynarken arkadaşlarınız ile sesli konuşmalar yapıyorsanız internet paketinizden 40-50 MB gibi bir veri harcanacaktır.

Yani görüldüğü gibi PUBG Mobile’ı oynamak için illa ki wireless aramaya gerek yoktur. Telefonunuz Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılıyorsa kendi internetinizden yani hücresel verinizden de rahatlıkla oyunu oynayabilirsiniz.

Pubg kaç gb cevabı akabinden hücresel veriden oyunu indirenler olsa da eğer mümkünse bu işlemi wireless üzerinden yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede hem PUBG hızlı bir şekilde telefonunuza inecek hem de internet paketiniz bitmeyecektir.

Pubg Güncellemesi Kaç Gb?

Bunun yanında Pubg kaç gb kadar önemli olan bir diğer sorusu da Pubg güncellemesi kaç gb’dır.

Güncelleştirmeler bazı durumlarda bir hayli büyük olabilmektedir. Genellikle sisteme yansıyan oyun iyileştirmelerinin boyutu güncelleştirmenin sonunda parantez içinde belirtilmektedir. Bu güncelleştirme 100 – 150 MB civarında bir boyuta sahipse bunun için hücresel verinizi kullanabilirsiniz.

Ancak 1 GB ve üzeri bir boyuta sahipse Pubg güncelleştirmesini wireless ağına bağlanarak indirmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Pubg mobile kaç gb sorusunu yanıtladıktan sonra belirtmek gerekirse oyunu ister yeni indiriyor olun isterseniz bir güncelleştirme alıyor olun telefon şarjınızın en az %80 olması gerektiğini unutmayın.

Çünkü Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılayan bir telefona indirilecek dosyalar şarjı ciddi anlamda eritebilmektedir. İndirme ya da güncelleştirme işleminin yarıda kalarak telefonunuzun kapanmaması için asla %40 ve altı bir batarya doluluk oranı ile işlem yapmamanızı öneriyoruz.

PUBG Mobile 2022 Güncel Sistem Gereksinimleri Nedir?

Pubg mobile sistem gereksinimleri en az Pubg kaç gb sorusu kadar önemli bir kavramdır. Çünkü belirtilen sabit disk alanı boş olsa dahi telefonunuzda Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılayacak özellikler yoksa maalesef oyun yüklense dahi ram randımanlı çalışmayacaktır.

Şimdi gelin hem IOS hem de Android telefonlar için ayrı başlıklar halinde Pubg mobile sistem gereksinimlerine göz atalım.

Android telefonlar için önerilen minimum Pubg mobile sistem gereksinimleri:

•  İşletim sisteminin Android 5.1.1 veya üstü olması

• Telefonda Minimum 2GB RAM

iOS telefonlar için önerilen minimum Pubg mobile sistem gereksinimleri:

•             İşletim Sisteminin iOS9 veya üstü olması

•             Telefonda Minimum 1GB RAM

En az Pubg kaç gb sorusu kadar önemli olan Pubg mobile sistem gereksinimleri yukarıda belirtmiş olduğumuz gibidir. Eğer Android telefonunuzda en az 2 GB RAM olmazsa ya da işletim sistemi 5.1.1 üzeri olmazsa maalesef oyunu oynayabilmek mümkün değildir.

Bu Pubg mobile sistem gereksinimleri yanında telefonunuzda ayrıyeten 2 GB boş alan olması gerektiğini de makalemizin başında belirtmiştik. Bu, oyunun telefonda kaplayacağı yerdir. Güncel bir işletim sistemi ve 2 GB ram ise oyunun sağlıklı çalışması için olması gereken minimum Pubg mobile sistem gereksinimleridir.

Epic games ücretsiz oyunları hangileri? Hemen okuyarak ücretsiz oyunları indirin!

Aynı şekilde iPhone kullanıcı iseniz Pubg Mobile’ı telefonunuzda oynayabilmeniz için telefonunuzun işletim sistemi en az İOS 9 olmak zorundadır. Bu kriteri sağlamıyorsanız örnek olarak telefonunuz İOS 8’den sonra güncelleştirme almayı bıraktıysa sizin için maalesef Pubg kaç gb sorusunun bir önemi kalmayacaktır.

Çünkü telefonunuzda ne kadar yer olursa olsun Pubg mobile sistem gereksinimlerinden en önemli olanı sağlamadığınız için Apple Store’den yükleme yapmanız mümkün olmayacaktır.

PUBG çılgınlığı tüm dünyayı kasıp kavuradursun oyunun yapımcısı Tencent Games’te boş durmuyor. Yapılan çalışmalarla artık Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılayamayan telefonlar için daha düşük gereksinimlerle de oyunu oynayabilmeyi mümkün kılan Lite sürüm geliştirilmiştir.

Pubg kaç gb sorusundan sonra gereksinimleri karşılayamayan telefonlarda maalesef oyunu oynayabilmek mümkün olmuyordu. Lite sürüm ile artık Pubg mobile sistem gereksinimleri de daha aza indirgenmiş ve oyunun daha düşük model telefonlarda da oynanması sağlanmıştır.

Telefonu Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılamayanları oldukça sevindiren Lite paket oyunda kesinlikle eksik bir özellik ya da ekran görüntüsü barındırmamaktadır.

PUBG Lite Kaç GB?

Telefonu PUBG oynarken kasanlara ya da aşırı ısınanlara Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılasa bile Lite’i tercih etmelerini öneriyoruz.

PUBG Lite, kesinlikle kaliteli bir fps deneyimi sunmaktadır. Tencent Games ekran grafiklerinde herhangi bir kötüleştirme yapmamıştır.

Lite pakette sadece grafik, doku ve efekt paketleri gibi fps değerlerine doğrudan etki eden detaylar daha basit haliyle telefonda kasılmaya neden olabilecek özellikler sınırlandırılmıştır.

Yani telefon işletim sisteminiz ne olursa olsun Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa üzülmeyin, lite sürüme geçin. Hem kaliteli ekran grafikleri hem de takılmadan oyun oynama keyfi PUBG Lite ile mümkündür.

Pubg kaç gb sorusunu cevaplamamızın akabinde oyuncuların akılları kurcalayan diğer bir konu da oyunda dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Yani oyunu indirmek ve telefona kurmak önemlidir.

Sonrasında kasmadan bir oyun deneyimi yaşamak da önemlidir. En az bunlar kadar önemli olan bir diğer konu da oyunu oynarken dikkat edilmesi gerekenlerdir. Özellikle telefonunuz Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılıyorsa telefonunuz kasmayacak yani oyunu sağlıklı şekilde oynamanız mümkün olacaktır.

Ancak oyunda bazı püf noktalara dikkat etmezseniz telefonda kasmasa dahi çabuk ölecek ya da oyundan tat almayacaksınız. Bunun için Pubg kaç gb sorusunun yanıtını merak edenlere aynı zamanda bu oyunda nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bir parantez açmanın da doğru olduğuna karar verdik.

PUBG Nasıl Daha İyi Oynanır?

Oyuna Başlamadan Hazırlıklı Olmak

Bu aslında Pubg mobile sistem gereksinimlerinin ne denli önemli olduğunu vurgulayan bir süreçtir. Oyuna hazırlanmak demek ayarlardan Grafikler’i telefon için en uygun şekle sokmaktır.

Öncelikli olarak Grafikler’e girerek Kara Hızı’nı “Aşırı” yapmanızı öneriyoruz. Bu durumda görüntü kalitesi düşecektir ancak oyun deneyimi bir tık daha artacaktır. Telefonunuz oldukça yeni bir modelse ve Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılıyorsa Stil seçeneğini renkli yapabilir ve oyunu daha canlı hale getirebilirsiniz.

Kontrol Tuşlarını Gözden Geçirmek

Oyunda hangi tuşun hangi işe yaradığını ezbere bilmek en az Pubg kaç gb olduğu kadar önemli bir kavramdır. Oyun kontrollerinden “dikiz&ateş” seçeneğini aktif hale getirmeniz önerilmektedir.

Ayrıca nişan yardımını maçlara başlamadan her ihtimale karşı açmanız Kurmalı Tüfek ve Arbelet’i kullanmanızda sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Oyuna Başlar Başlamaz Silah Bulmak İçin Hızlı Davranın

Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılayan telefonlarda oyun zaten oldukça hızlıdır ve kasmamaktadır. Ancak bunun yanında oyun başladığı ve paraşütler açıldığı an silah bulmak öncelikli hedef bulmalıdır.

İlk olarak silah bulunmalı; çevre kontrolü, silah denemesi ve ekipman ayarı daha sonra yapılmalıdır. Rakiplerinizin de bir hayli acele edeceklerini hesaba katarak hızlı hareket etmenizi ve uçaktaki oyuncu sayısının daha az olduğu noktalara hareket etmenizi öneriyoruz.

Oyun Stratejinizi En Başında Belirleyin:

Pubg mobile sistem gereksinimlerinden bahsetmemiz akabinde ayrıntılı olarak bahsedilmesi gereken bir diğer konu da oyuncunun kendine belirleyecek olduğu stratejidir. Pubg kaç gb araştıran ve oyuna yeni başlayanlara verilebilecek en güzel tavsiyelerden biri kendilerine bir oyun tarzı belirlemeleridir.

Oyunda kabul gören 2 strateji bulunmaktadır. İlki daha agresif olan ve savaşmayı, mücadeleyi seven oyuncu türüdür. Genellikle araştırma yaparak bombalar kurarak savaşan bu oyuncular eğer tecrübesiz ise çok sık ölmektedir.

Diğer 2. oyuncu tarzı ise genellikle Pubg kaç gb konusunu araştırıp oyuna yeni başlayanların kullandığı pusu atmadır. Açık alanda durmazlar ve genellikle düşmana pusu kurmayı tercih ederler. Çünkü tecrübeli oyuncular açık alanda sizi anında avlayacaklardır.

Haritanızı Detaylıca İnceleyin

Haritanızı Detaylıca İnceleyin
Haritanızı Detaylıca İnceleyin

Ekranın sağ üst köşesinde yer alan harita deyim yerindeyse oyunun can damarıdır. Uçağın yönü, maçın geçeceği alan ve bombalanacak alanların haritadaki konumu en az Pubg kaç gb olduğu kadar önemlidir. Haritada sarı renkle işaretlenmiş alanlarda ekipmanların daha nitelikli ve fazla olduğunu da unutmayın

Mutlaka Araç Sürün

Pubg mobile sistem gereksinimlerini araştıran kişilerin akıllarını oldukça kurcalayan bir diğer konu da budur. Bizim tavsiyemiz oyunda hangi stratejiyi belirlemiş olursanız olun mutlaka araç aramanız ve sürmeniz yönündedir.

Araçlar kişilere ciddi anlamda oldukça fayda sağlamakta olup gidilecek yere daha erken gitmeyi ve dolayısıyla ganimetleri de hızlıca toplamayı sağlamaktadır. Bu yüzden oyuna ister yeni başlamış olun ister pro olun oyunda araç aramanız en az ekipman kadar önemlidir.

Siz de araç sürer ya da en azından sürülen aracın içinde yer alırsanız hem ekipman anlamında hem de düşmanları alt etme anlamında bir adım önde olursunuz.

Pubg Püf Noktaları

Pubg Püf Noktaları
Pubg Püf Noktaları

Pubg kaç gb olduğunu öğrenmemiz akabinde bilmemiz gerekenlerden bir diğeri de oyunun püf noktalarıdır. Bu püf noktalar oyunda mutlaka gerekli olmayan ancak yapılırsa oyuncuya kolaylık sağlayan yöntemlerdir.

Oyuna ister yeni başlamış olun isterseniz belirli bir seviyeye gelmiş olun bu noktalara dikkat ederseniz ölüm sayınız azalacak, öldürdüğünüz düşman sayısı artacaktır. Püf noktalar herkes tarafından denenmiş ve başarılı olmuş yöntemler olarak bilinmektedir.

Ayrıca oyunu yıllardır oynayan pro oyuncuların dahi bu yöntemleri sıklıkla kullandığını da belirtelim.

 • Çimlerde uzun süre saklanmamak
 • Kazanılabilecek maçlar seçmeye özen göstermek
 • Başlangıçta mavi alan içerisinde saklanmak
 • Açık arazide asla sabit durmamak
 • Her zaman üçüncü seviye kask almak
 • Çember avantajını etkili kullanmak
 • Her karakteri güçlendirmek ve gerekli ekipmanı sağlamak
 • Ormanlık ve çalılık alanda vaktinden fazla saklanmamak

Pubg Tetik Tuşu Ayarları

Pubg kaç gb sorusuna verilen yanıtların oyuncuları tatmin etmiş olduğunu hepimiz görüyoruz. Sitemizi ziyaret eden okuyucuların kafalarını karıştıran bir diğer husus da Pubg tetik tuşudur.

Öncelikli olarak bu tuşun ne olduğunu ve ne işe yaradığını açıklamakla işe başlamak gerekirse tetik Tuşu çoğu telefonla entegre olarak çalışan ve Pubg oyuncularına daha kaliteli bir oyun deneyimi sunan aparattır.

Pubg mobile sistem gereksinimlerinin bu aparat üzerinde hiçbir etkisi olmaması nedeniyle eğer telefonunuz mevcut ayarlar için yeterli geliyorsa Pubg mobile kaç gb düşünmeden aparatı alabilir ve telefonunuza takabilirsiniz. Bu aparatların fiyatları 50 TL’den başlamakta ve kalitesine göre 500 TL’ye kadar artabilmektedir.

Ancak ortalama bir oyuncu normal fiyatlarda bir Tetik tuşu ile gayet kaliteli maçlar çıkarabilmektedir. Bunun için oyuncunun pro olmasına ya da telefonun ekstra çok iyi olmasına neden yoktur.

Tetik tuşunu kullanabilmek için telefonun Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılıyor olması yeterlidir. Ancak cihazınız Pubg mobile sistem gereksinimleri oldukça zor karşılıyorsa yani telefon kasıyor ve aşırı ısınma yapıyorsa tetik tuşu bazı telefonlarda tekleyebilmekte ve sağlıklı çalışmayabilmektedir.

Bu yüzden eğer Pubg mobile sistem gereksinimlerini karşılamıyor ya da minimum grafik seviyesini zor kaldırıyorsa tetik tuşu eklentisini almadan evvel araştırmakta fayda var.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu