Para Kazanma Yolları – Online Para Kazanma Yoları 2023

2023 yılına gireceğimiz şu günlerde kişilerin tercih edebileceği para kazanma yolları oldukça fazla alternatif yöntem ile karşımıza çıkmaktadır. Eskiden insanlar sadece fiziki olarak bir dükkan açarak ya da yatırım yaparak kazanç sağlamayı hedeflerken internetin hayatımızda yaygınlaşmasıyla birlikte bu algı da yavaş yavaş internetten para kazanma yolları üzerine kaymıştır.

Günümüzde internetten para kazanan kişilerin oranı artmakta, fiziken çalışarak gelir elde edenlerin sayısı ise ciddi anlamda azalmaktadır. İnternet kimileri için bir ödev olmuş durumda. Bu kişiler ödev yaparak para kazanma peşine düşmüş durumdalar.

Bizler ise Para Kazanma Yolları 2023 konusu kapsamında sizin için hem dijital ortamda hem de fiziki ortamda kazanç sağlayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Listemizde yer alan kazanma yollarından hangisini seçerseniz seçin öncelikli olarak özverili olmanız ve sabretmeniz önemlidir.

İster dijital olsun ister fiziki, hiç bir iş bir anda meyvesini vermeyecektir. Kazanç sağlamak için sabretmek ve o işe önem vermek son derece önemlidir. Gelin şimdi birlikte farklı para kazanma yollarını içeren listemize göz atalım

2023’De En Popüler Para Kazanma Yolları Nelerdir? – nasıl para kazanılı?

Amigurumi Bebek Satışı

Amigurumi Bebek
Amigurumi Bebek

2022 yılına damga vuran ve getirisi bir hayli yüksek olan evden para kazanma yollarından ilki Amigurumi bebekleri yapıp satmaktır. Evden diyoruz çünkü bu iş ev ortamında yapılabilmektedir. Evde ek iş olarak değerlendirmenizi öneririz.

Kimilerinin belki hiç duymadığı ancak kişilerin oldukça fazla talep gösterdiği bu ürünler çeşitli örgü teknikleri ile işlenen oyuncak bebeklerin içlerinin doldurulup satılmasıdır. Çıkış noktası olarak Bir Japon oyuncağı olan bu bebekler örülmüş anlamına gelen Ami ve doldurulmuş oyuncak anlamındaki nuigirimi sözcüklerinin birleşiminden türemiştir.

Gerek ilgi çekici ismi gerek rengârenk çeşitleri ve dokusu ile özellikle kadınların bir hayli ilgisini çeken bu bebeklerin fiyatları boyutuna göre 150 ₺ den başlamakta ve 500 ₺ ye kadar çıkmaktadır.

İnce uçlu tığ, ilmek işaretleyicisi ve özel yünü ile kolayca yapabileceğiniz bu ürünlerin tane maliyeti 25 ₺ civarındadır.

Kargo ücreti düşüldüğünde bir Amigurumi’den yaklaşık 100 ₺ kazanmak, gayet güzel bir yatırım olarak görülmektedir. Ticarette para kazanma yolları arasında henüz çok fazla bilinmemesi, ürünün fiyatının da yüksek olmasını sağlamaktadır.

İlerleyen zamanlarda satıcıların artması ile ürün fiyatı normale dönse ve kar marjı düşse de Aralık 2022 itibariyle Japon oyuncak bebek satışı kişilere oldukça güzel paralar bırakmaktadır.

Ürünleri el işçiliği ile üretmeniz sonrasında IYISECENEK veya benzeri şirketlerle anlaşma sağlayarak gönderimleri 15₺ ila 25 ₺ arasında bir tutara yapabilirsiniz. Ayrıca Dolap, Gardrops ve Letgo gibi platformlarda da bu bebeklerin satışını yapan kişiler bulunmaktadır.

Podcast Yayınları Hazırlamak

Podcast Yayınları Hazırlamak
Podcast Yayınları Hazırlamak

Para kazanma yollarını arayanlar için önerilebilecek en güzel yöntemlerden biri de ülkemizde henüz çok talep görmeyen Podcast’lardır.

Podcast, en basit tanımıyla blog yazmanın sesli hali olarak düşünülebilir. Kişilerin farklı kolay yoldan para kazanma yolları aradığı şu günlerde talebin çok olmadığı yerlere yönelmesi başarı açısından daha önemlidir.

Podcast’ların Spotify gibi global mecralarda yayınpanabiliyor olması da kişilerin ona olan ilgisini arttırmaktadır. Ekonomi sohbetleri, spor yorumları, bahis tahminleri ve teknolojik gelişmeler en sık dinlenen Podcast’lardır.

Son yıllarda yurt dışında bir hayli popüler olan Podcast’ların ülkemizde de 1-2 yıla daha da yaygınlaşması beklemektedir.

Arabada seyahat ederken ya da seyir halinde oldukça sık dinlenen bu yayınlar sesli kitap uygulamaları ile birlikte ilgili kitleye oldukça fazla hitap etmeye başlamıştır.

Yeni nesil kısa yoldan para kazanma yolları arayanlara bu platformu mutlaka en az bir kaç ay denemelerini tavsiye ediyoruz. Hazırlanan Podcast’ların yeni nesile hitap eden ve yeniliklerin gerisinde kalmayan içerikler olması gerektiğini unutmayın.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Kazan
Oyun Oynayarak Kazan

İlgi çekici ve eğlenceli para kazanma yollarından bir diğeri de oyun oynayarak para kazanmak. Evet yanlış duymadınız, oyun oynamak. Kişiler eskiden sadece keyifli vakit geçirmek için oyun oynarken artık hem bunu yapıyor hem de bu işi yaparak para kazanıyor. .

Peki, nasıl oluyor bu? Günümüzde oyun oynayarak para kazanabileceğiniz pek çok farklı yöntem bulunuyor. En çok kazandıran oyunlar ise tabi ki yeni nesil olanlar. Valorant, Pubg, Zula ve Lol en çok kazandıran oyunların başında geliyor.

Bu mecralardan para kazanmak için en sık tercih edilen yöntem ise oyun oynarken yayın açmak. Özellikle Twitch ve Nonolive gibi canlı yayın araçlarını kullanarak oyun oynayabilir ve aynı zamanda para da kazanabilirsiniz.

Tabi ki oyunları iyi oynamanız ve belirli bir takipçi kitlenizin olması çok önemlidir. Bu süreç biraz can sıkıcı ve moral bozucu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilere ikinci yol olan ekipman satışı, hesap satışı ve çeşitli bilgi aktarımları önerilmektedir.

Yeterli takipçi sayısına ulaşamayan ancak gayet güzel bir şekilde oyun oynayan kişilere Steam üzerinden ekipman satışı yapmaları önerilmektedir. Özellikle yukarıda ismi geçen popüler oyunlarda silah, kıyafet, kask ve ekipman satışı sirkülasyonu oldukça hızlıdır.

Sadece Steam Pazar’da satış yapmak için oyun oynayan ve gerçekten ciddi gelirler elde eden kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler oyunu güzel şekilde oynamakta charlarını yani karakterlerini geliştirmekte ve belirli seviyeye geldiğinde satmaktadır.

Para kazanma üzerine alternatif yollar arıyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun yanında oyun forumlarında bu tarz satışların da çok fazla alışverişi yapılmaktadır.

Ancak garanti olmayan platformlarda satış yaparken karşı tarafın güvenilir olduğuna emin olmanız ve satışınızı bu minvalde gerçekleştirmeniz önerilmektedir

Şarkı Sözü Ya da Senaryo Yazmak

Şarkı Sözü Ya da Senaryo Yazmak
Şarkı Sözü Ya da Senaryo Yazmak

Kişilerin bilgi ve birikimlerini paraya çevirebileceği en ideal platformlardan bir diğeri de şarkı sözü ya da bir film senaryosu yazarak satışını yapmaktır.

Eğer bu tarz oluşumlara merakınız varsa bilginizi kullanarak bir hizmet üretebilir ve onu oldukça güzel rakamlara satabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise ürettiğiniz içerikleri satabileceğiniz pazarı çok dikkatli araştırmanızdır.

Çünkü senaryo yazmak ya da şarkı sözü yazmak her ne kadar zor olsa da bu ürünleri ilgili kişiye ulaştırabilmek de o kadar zordur. Burada eğer bir şarkı yazdıysanız ve x sanatçısının onu çok güzel seslendirebileceğini düşünüyorsanız ona durumu anlatır bir DM atabilir ve eserinizden bir kesit aktarabilirsiniz.

Ancak belirtmiş olduğumuz gibi şarkı yazmayı ya da senaryo yazmayı getirisi yüksek para kazanma yollarına dahil edebilmemiz için pazarınızı çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Herhangi bir sanatçıya DM üzerinden ulaşma yolu, aynı şekilde bir yönetmen için de geçerlidir.

En kötü ihtimalle projeniz reddedilir ya da kişi size cevap vermez. Ancak eğer bu durumda size geri dönüş yapılırsa gerçek anlamda ciddi kazançlar sağlamanız da olasıdır. Aslında burada kişinin para kazanma yollarından biri olarak gördüğü nokta bir hizmetin, bunu pazarlayan kişilere bir şekilde ulaştırılmasıdır.

Zincirli Salıncak Hizmeti

Zincirli Salıncak Hizmeti
Zincirli Salıncak Hizmeti

İnternet ile hiç bir alakası olmayan ancak oldukça güzel bir kazanç sağlayan hizmettir. Genellikle sahil kenarlarında yaygın olsa da şehir merkezlerinde değil daha çok umumi alanlarda yüksek kazanç sağlamaktadır.

Zincirli Salıncak bildiğimiz 10 adet demir salıncağın bir kol yardımı ile kendi ekseni etrafında döndürülmesidir. Hitap ettiğiniz kesim çocuklar olduğu için zaten bu oyuncağı gördüklerinde binmek için heves edeceklerdir.

Sizin tek yapmanız gereken ise hafif bir kol gücü ile salıncağın mekanizmasını çevirmektir. Genellikle 10 dakikası 10 ₺ olan bu hizmetin çocuklar tarafından çok sevilmesi ve ailelerce de tehlikeli bulunmaması, onu önemli ve yaratıcı bir kazanç kapısı haline getirmektedir.

Hızlı para kazanma yollarını arıyorsanız ancak internette yapılabilecek değil fiziki bir iş modeli düşünüyorsanız zincirli Salıncak denenmesi gereken bir yatırımdır.

Sermayesi düşük kazancı yüksek olan bu yöntemde hizmet verilen bölgeye göre aylık kazanç 10 bin ile 20 bin TL arasında değişmektedir.

Organik Gıda Ürünleri Satmak

Organik Gıda Ürünleri Satmak
Organik Gıda Ürünleri Satmak

Son dönemlerde marketlerdeki ürünlerde çıkan katkı maddeleri insanları organik gıda alma konusunda farklı bir yola itmiş görünüyor.

İnsanlar özellikle zeytin, zeytinyağı, bal ve yumurta gibi ürünleri internet üzerinden ya da çevrelerinden organik olarak satın alıyor. Biz de para kazanma yollarını arayan kişilere organik gıda satışını değerlendirmelerini öneriyoruz.

Zaten hali hazırda çevresinde organik gıda satışı yapan kişilere Facebook gruplarına girmelerini ve interneti de kullanarak satış ağlarını genişletmelerini ve böylece İnternetten para kazanmak işlemini gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz.

Üstelik organik gıda üreticileri vergi dairesinden alacakları muaf kağıdı ile birlikte ürünlerine herhangi bir vergi ödemeden de satışını gerçekleştirebilmektedir.

Bunun için PTT kanalını kullanarak ürünlerini kapıda ödeme olarak gönderen ve oldukça ciddi gelirler elde eden kişiler bulunmaktadır. Bal ve zeytinyağı satışı en çok olan ürünler olduğu gibi ayrıca kış mevsiminde ceviz, kestane ve ayva gibi ürünlerin de internet üzerinden satışı kolayca gerçekleştirilmektedir.

Bu ürünleri üretip satarak kazanç sağlayanlar olduğu gibi üreticiden alıp üzerine komisyon ekleyerek satan kişiler de bulunmaktadır. Siz de dilerseniz para kazanmanın yollarından biri olarak organik ürün satışını deneyebilirsiniz.

Ancak bunun için ürünleri PTT ile kapıda ödeme şeklinde göndermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Aksi halde ürünü alıp parasını ödemeyen kişiler sizi mağdur edecektir. Ancak kapıda ödeme yönteminde kişi ürünü görür, parasını öder ve teslim alır. Teslim alınması akabinde ise 2 iş günü içerisinde paranız hesabınıza geçer.

Ne yaparak para kazanılır? Evde nelerden para kazanılır?

E Ticaret Yaparak Para Kazanma

E Ticaret Yaparak Para Kazanma
E Ticaret Yaparak Para Kazanma

Son yıllarda kişilerin çokça tercih ettiği kazan yollarından biri de e ticaret yapmaktır. Burada bahsedilen vergi levhası alarak bir satış yapmak değildir. Bu konu para kazanma yolları – ekşi forumunda tartışılan konular arasına girmeyi başarmıştır.

Yapılan satışlarda doğru yerde ve doğru zamanda bulunarak arada komisyon almak ve ciddi kazançlar elde etmektir. Özellikle Dropshipping yöntemi ile hiç bir sermaye koymadan e ticaret yapan ve para kazanan kişiler bulunmaktadır.

Gelişen teknoloji ve internet kullanımının artması, kişilere bir web sitesi oluşturarak ya da sosyal mecrasından link paylaşarak kazanç sağlayabilmesinin de önünü açmış durumdadır. Kolayca kazanma yollarını arayanlara Dropshipping yapmalarını ve Amazon üzerinden komisyonlu olarak ürün satışı yapmalarını tavsiye ediyoruz.

E ticareti Türkiye pazarında yapmak dünya pazarında yapmaya göre daha kolaydır. Ancak getirisi de buna nazaran çok daha azdır. Zaten komisyon üzerinden çalışılacağı için kişilere e ticaret üzerinden para kazanmak için global siteleri tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.

Ürünleri güzel pazarlamanız ve tedarikçi ile uyum içinde olmanız bu sistemden çok güzel para kazanmanızı sağlayacaktır. Yapmanız gereken ise tüketicilere ulaşabileceğiniz bir platform kurmaktır.

Genel olarak İnstagram ve Tiktok e ticaret satışta yönlendirme için sık kullanılmaktadır. Ancak dileyenler kolay bir web sitesi tasarımı ile Dropshipping satış modeliyle para kazanabilirler.

Oda Kiralamak

Sermayesiz şekilde para elde etme yollarını arayan kişilerin tercih edebileceği yöntemlerden biri de oda kiralamaktır.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmaz üzere bulundukları evin odasını kiralayan ve buradan gelir elde eden kişilerin sayısı oldukça fazladır. Para kazanma yollarından biri olarak dilerseniz evinizi sahibinden gibi siteler aracılığıyla biriyle paylaşabilir yani direkt ev arkadaşı bulabilirsiniz.

Ancak bizim bu maddemizde bahsettiğimiz ev arkadaşlığı değil, sınırlı süreli oda kiralamaktır. Örnekle açıklamak gerekirse bulunduğunuz şehre gezmeye gelen biri otele para vermek yerine sizin evinizde kalmayı tercih edecek, bunun karşılığında da size ödeme yapacaktır.

Zaten hali hazırda tüm dünyada uygulanan ve Airbnb adını alan bu sistemi dilerseniz direk site üzerinden dilerseniz Letgo, sahibinden ya da Facebook grupları üzerinden tercih edebilirsiniz.

Oda kiralama başlığını ayrı kazanma yollarından biri olarak belirtme nedenimiz ise getirisinin normal kira arkadaşına göre çok daha fazla olmasıdır. Bir artı özelliği de yalnız kalmak istediğinizde kiralama işinizi durdurabilirsiniz.

Ancak ev arkadaşlığı bu şekilde mümkün olmamaktadır. Bu artılarından dolayı oda kiralama işini devamlı olarak yapan ve gelir sağlayan kişilerin sayısı günden güne artmaktadır.

Özetle;

Bu yazımızda sizlere şu anda en garanti gelir sağlayan ve gelecekte sağlaması muhtemel olan para kazanma yollarından bahsettik. Burada belirtilen başlıkları getirisi yüksek olana göre değil kendinize uygun olana göre sıralamanızı ve tercih etmenizi öneriyoruz.

Çünkü bir satış modelinin yüksek gelir getirmesi sizin onu yapabileceğiniz anlamına gelmez. Örnekle açıklamak gerekirse Dropshipping, kazanma yolları arasında oldukça zor olan ancak başarıya ulaştığında getirisi bir hayli yüksek olan iş modellerindendir.

Ancak ortalık Dropshipping iş modelini başaramayan onlarca insan ile doludur. O yüzden sitemizden para kazanmanın yöntemlerini araştırmanız akabinde üzerine mutlaka bir inovatif düşünce eklemeniz öneriyoruz.

Zaten hali hazırda yapılan işler getiri sağlamaktadır evet, ancak piyasada bu işi yapan şok fazla insan varsa kar marjı da o oranda düşecektir. Bu yüzden yazımızda ilham alarak onları farklı şekillerde para kazanmanın yollarıyla buluşturmanız sizin için harika olacaktır.

Mesela yazımızda nakit para kazanmanın yollarından biri olarak Zincirli Salıncak örneğinde bahsettik. Siz bulunduğunuz şehri gözlemleyin ve orada bu işe benzer yapılabilecek farklı bir model geliştirin. Unutmayın daha önce bulunmuş olan iş modeli getiri sağlasa bile direkt sizin inovatif bir bakış açısıyla geliştirdiğiniz yöntem size ciddi anlamda kar sağlayacaktır.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu