Para Kazandıran Uygulamalar 2024 – Uygulamalar’dan Kazanın

Gerçekten Para kazandıran uygulamalar, 2023 yılının popüler arastirma konuları arasina girmeyi başarmıştır.

Ancak yine de çoks aydıa kişi para kazandıran uygulamalar ile 2023 yılında nasil kazanmaya başlayacağını tam olarak öğrenemedi. 2024 yılına geçtiğimiz bu dönemlerde internetten para kazandıran uygulamalar ile kazanma arayışı aynı hızda devam ediyor. Bu konuda çok fazla kaynak var gibi görünse de genel sorun hangi uygulamanın kim için daha uygun olduğunun anlaşılamaması.

Para kazandıran uygulamalar 2024 yılında da merak konusu… Peki kazandiran uygulamalar ile özellikle gençler nasıl gelir elde etmeye başlıyor? Bazı bireylerin aplikasyonalr ile gelir kazanmayı anlayamamasının nedeni nedir?

Anlaşılamayan bilgilerin uygulamaya dökülmesi de pek mümkün olmamakta. Makalemizde özellikle kendinize uygun alanlarda gerçek para kazandiran uygulamalar ve incelemelerini bulabilirsiniz.

Evde nasıl para kazanılır diye merak edenler de aynı method ile ek gelir elde edebilirler. Aşağıda onlarca uygulama detaylica incelenerek kullanimlari hakkinda bilgiler aktarilmaya çalışılmıştır.

2024’TE Para Kazandıran Uygulamalar Hangileridir?

İçindekiler

1- İnstagramdan Para Kazanmak 2024- Para Kazandıran Uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar - İnstagramdan Para Kazanma
Para Kazandıran Uygulamalar – İnstagramdan Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazandıran uygulamalar denildiğinde akla ilk gelen yollardan bir tanesi instagramdır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılının ortalarında da İnstagram’dan para kazanma fikirleri popüler bir şekilde yoluna devam ediyor. 

Mobil telefonların yaygınlaşması ile birlikte hayatımızın vazgeçilmez uygulamaları arasında bulunan Instagram kısa sürede bir para kazanma kaynağı haline geldi.  Bu durum uygulamanın para kazandıran uygulamalar arasına girmesine sebep oldu.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagramdan Para Kazanma Yolları
İnstagramdan Para Kazanma Yolları

Instagram üzerinden para kazanabilmek için belirlenmiş olan birtakım kurallar bulunmaktadır.  Bu kuralları gerçekleştiren kullanıcılar paylaştıkları postlar ile geniş bir kitleye hitap etmeleri durumunda kazanç elde etmeye başlarlar. 

Örneğin 10.000 takipçiye sahip olan bir Instagram kullanıcısı, bu takipçi sayısına ulaştığından itibaren panelinden para kazanmaya başlayacaktır. İlk gereksinimlerden bir tanesi olan 10.000 takipçi sayısı ile oluşturduğunuz linkleri Story ve biyoda paylaşmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu takipçi sayısına ulaşamayan kullanıcılar belirttiğimiz paylaşımları yapamamaktadır.

İlginizi çekebilir: İnstagramdan nasıl hesap açılır? İnstagram hesap açma yöntemleri…

Instagram’dan para kazanmak için yapılabilecek bir diğer yöntem takipçilerinize ürün satışı yapmaktır. Bu metot klasik bir yol olarak bilinmekte. Instagram’ın kurulduğu ilk günden beri denenmektedir. Geniş bir kitleye sahip olan Instagram sayfa sahibi, sayfası üzerinden yapmış olduğu reklamlar ile kendisini takip eden kullanıcılarına ulaşır. 

Ürünlerini tanıtım yapmak için reklamlar alır. Bu klasik yöntem de yine Instagram’dan para kazanma yollarından bir tanesi olarak ilk günden beri karşımıza çıkmaktadır. 

Çekilişler düzeleyin

Daha detaylı bilgi için İnstagram’dan nasıl para kazanılır? İnstagramdan para kazanmak için isimli yazımızı okuyun.

Geniş bir kitleye sahip olan Instagram sayfasında gerçekleştirilebilecek en iyi faaliyetlerden bir tanesi de çekilişler düzenlemektir. Bu yöntem takipçi sayısını arttırabileceği gibi aynı zamanda ürünler için anlaşma yapılan firmalar ile de denenebilecek bir yöntemdir. 

Instagram sayfa sahibi tanıtması için reklam aldığı ürünü çekiliş ile kullanıcılarına vereceğine belirtebilir. Bu çekilişe katılmak için takipçilerinden birtakım şartları yerine getirmesini isteyebilir. Bu şartları yerine getiren takipçileri arasından yapılacak çekiliş ile ürün hediye olarak gönderilir. 

Böylece firma sahibi ürününün reklamını yapar, sayfa sahibi hem ürün için firmadan para kazanır hem de takipçi sayısını arttırır, kullanıcılardan bir tanesi de bu ürünü almaya hak kazanır. işte size sermayesiz para kazanma şansı.

2- Telegram para kazandıran uygulama

Para Kazandıran Uygulamalar - Telegramdan para kazandıran uygulama
Para Kazandıran Uygulamalar – Telegramdan para kazandıran uygulama

Uygulamadan para kazanma üzerine alternatif bir diğer aplikasyonda Telegram’dır. Telegram, benzer özellikler sunan WhatsApp ve Facebook uygulamalarından farklı olarak kendine özgü bir yapısı bulunan ve daha çok bu özgü yapısından dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Sahip olduğu özellikleri nedeniyle, Milyonlarca kişi tarafından para kazanma konusunda da en çok tercih edilenler arasındadır.

Telegram ile gerçekten para kazanılır mı?    

Telegram üzerinden para kazanmanın mümkün olup olmadığını merak edenler için bu sorunun cevabının” Evet, kazanılabilir” olduğunu söyleyelim. Kullanıcı sayısı açısından incelediğimizde yaklaşık 600 milyon üyeye ulaştığını gördüğümüz platform ile birbirinden farklı yollardan para kazanılabilmektedir.                  

Telegram ile nasıl para kazanılır? 

Telegram ile Para Kazanma Yolları
Telegram ile Para Kazanma Yolları

Telegram hakkında bilgi sahibi olmayanlar için uygulamanın kısaca nasıl kullanıldığını özetleyelim. İşleyiş yönünden hemen hemen WhatsApp uygulamasına benzemektedir. Kullanıcılar Platformu kullanarak birbirleri ile özel mesaj şeklinde haberleşebildikleri gibi aynı zamanda oluşturdukları gruplar ile çoklu sohbet imkanına sahip olabilmektedirler.

 Bunun haricinde aplikasyonun sunmuş olduğu pek çok özellik ile sosyal medya üzerinden ücretsiz şekilde haberleşmenin tadına varabilirsiniz.

Telegram ile para kazanmak demek uygulamanın size ödeme yapması şeklinde anlaşılmamalıdır. İşin özüne indiğimizde yeni başlayan kullanıcılar kazançlarını doğrudan Telegram üzerinden alacaklarını zannedebilirler. Ancak kullanıcı ile telegram arasında direk bir kazanç ilişkisi yoktur. 

Platform ile kazanç elde edebilme yöntemleri daha çok birbirine alternatif bağlantılı yollar ile gerçekleşir. Kısacası uygulama kullanıcılara para kazandırmaktadır ancak kazanç elde etme yöntemleri uygulamanın kendisinden değil yapılacak birkaç işlemden oluşmaktadır. bu işlemler ise aşağıda belirtilmiştir;

 • Abonelik ücretleri almak,
 • Reklam almak ve kazanç elde etmek,
 • Geliştirmiş olduğunuz kanalı satmak,
 • Kanal üzerinden kullanıcılara ürün ve hizmet satmak,
 • Bot ile kazanç elde etmek

3- Yandex Toloka

Yandex Toloka para kazandıran siteler ve para kazandıran uygulamalar arasında 2023 yılında da popüler olmayı başardı. Popüler olmasının en büyük nedenlerinden birisi uygulamanın online para kazanma imkanı sunması gösterilebilir. Kazanmanın Online olması uygulamanın çok sayıda kişiye kısa sürede ulaşmasına vesile olmuştur.

Yandex arama motoru üzerinden arama yapıldığında istenilen sonuçla alakasız olan linklerin tespit edilmesine dair sizinle çalışır.

Toloka genel olarak incelendiğinde bilgisayarlarca yapılamayacak işlevlerin kullanıcı tarafından yapılmasını amaçlamakta.

Örneğin; bilgisayar tarafından yapılamayacak olan, ilgili arama sorgularının uygunluğunu kontrol etmek, arama sonucu ortaya çıkan görsellerin uyumluluğunu karşılaştırmak, ürün kategorilerini belirlemek gibi işlemlerin kullanıcı tarafından yapılmasını Yandex toloka istemektedir. Elbette bu işlemler karşılığında gerekli ücreti kullanıcıya ödemekte.

Para Kazandıran Oyunlar ile nasıl paranılır? Öğrenmek için hemen yazımızı okuyun!

Yandex Toloka, Kullanıcının arzu etmediği içerikleri tespit ederek daha iyi bir arama sonucu sunmayı hedefler. Yapay zeka değil de insanların kendi denetimi ile hem sitenin kullanıcı odaklı olmasını sağlar hem de bu denetime katılarak para kazanma uygulamaları ile para kazanabilirsiniz.

Bu işi yaparak bilgisayarın kendisinin hızlı bir şekilde müdahale edemediği durumlara müdahale etmiş olursunuz. Aynı zamanda da ek bir gelir elde edersiniz.

Yandex Toloka üzerine çalışmaya karar verirseniz, saat başına birkaç dolar olmak üzere kazanç elde edebilirsiniz. Türkçe olarak kullanılabildiği için herkesin kolay bir şekilde yapabileceği bir iştir. Gerçek para kazandiran uygulamalar için Yandex Toloka kullanacaksanız belirli görevleri yerine getirirsiniz.

Yandex Toloka ile Nasıl Online Para Kazanma Şansını Yakalarım?

Giriş yaptığınız her zaman görev olmaz bu sebeple görev geldikçe işlem yapmanız gerekir. Yer işaretleri kısmına sayfayı eklerseniz ve kontrol ederseniz görevleri rahatça yakalayabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda “i” yazan kısım yapmanız gereken görevi bildirir.

Bu işi yaparken hata yapmamaya dikkat etmeniz gerekir. Çünkü hata yaparsanız elde ettiğiniz başara puanı düşebilir ya da sürekli hata yaparsanız görev alamayabilirsiniz. Bu sebeple her göreve dikkat etmeli ve nasıl isteniyorsa o şekilde yapmalısınız.

Arama sorgusu yapıldığında gelen içeriklerin istenilen gibi olup olmadığını denetlemeniz gerekir. Görselleri karşılaştırarak ve ürünleri kategoriye ayırarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4- ALMANCA BİLGİ YARIŞMASI – ÖDÜLLÜ YARIŞMAYLA KAZAN

Para kazandıran uygulamalar 2024 yazı dizimize bilgi yarışması ile devam ediyoruz. Ancak bu yarışma bildiklerinizden biraz farklı. Hem yabancı dilinizi kuvvetlendiriyor hem de ödüllü yarışmaları ile kullanıcılarına para kazanma fırsatı sunuyor.

Bilgi yarışması uygulaması ara yüz açısından incelendiğinde oldukça sade görünüyor. Uygulama renkleri gözü yormuyor. Hatta ilk bakışta renkli ara yüzün insanı cezbettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sol üst kısımda kullanıcının kendine ait paneli bulunmakta. Bu panel üzerinden ;

 • Puan durumu
 • İstatistikler
 • Arkadaş Davet etme

ve birkaç ek özellikler bulunuyor. Bu özelliklerin hemen ulaşılabilir olması kullanıcı açısından kullanma rahatlığı sağlamış.

Dilediğiniz Kategoriyi Seçin

Bilgi yarışması uygulamasında birbirinden farklı pek çok kategori bulunmakta. Bu kategorilerden kendinize uygun olan seçerek eğlenceli ve kazançlı bir vakit geçirmeniz mümkün görünüyor. Kategoriler arasında;

 • Rastgele soru
 • Kendinle yarış
 • Doğru Yanlış
 • Öğrenme alanı
 • Grup kapışması
 • One vs one – Birebir kapışma
 • Rastgele kapışma
 • Ödüllü Yarışmaya Katıl

gibi pek çok seçenek bulunuyor. Bu kategoriler içerisinden hangisini kendinize uygun görürseniz seçebilirsiniz. Şimdi bu seçenekleri sırasıyla açıklayarak konumuza devam edelim.

Rastgele soru: Rastgele seçilen, 10 adet bilgi içeren Almanca soru ile bilginizi sınayın. Çoktan seçmeli 4 şıklı sorulara doğru cevap vermeye çalışacaksınız. Test sonunda dilerseniz farklı sorularla tekrar kendinizi deneyebilirsiniz. Bilgi yarışmasındaki genel puanlama durumu şu şekilde hesaplanıyor.

 • Vereceğiniz her bir doğru cevap 4 puan olarak hanenize yazılır
 • Yanlış cevaplarda ise -2 puan hanenizden silinir.

Kendinle yarış: Bu kısımda patron sizsiniz. Size sorulmasını istediğiniz Almanca soruların kategorisini , kaç adet soru sorulmasını istediğinizi, kaç dakikaya ihtiyacınız olduğunu kendiniz belirliyorsunuz.

Doğru Yanlış: Doğru yanlış kategorisinin diğerlerinden en önemli farkı, test sorularına verilecek yanıtın iki adet yani Doğru ve yanlış seçenek şeklinde sunulmasıdır.

Öğrenme Alanı: Bu kısımda sorulan sorular doğru cevaplarıyla birlikte görüntüleniyor.

Grup Kapışmaları: Adından anlaşılacağı gibi grup olarak yarışmak istediğinizde bu bölüm sizin için rehber olacaktır. Grup kapışmalarında kendi odanızı kurarak arkadaşlarınız ile yarışabilirsiniz.

One vs one – Birebir kapışma : Online olarak yarışmacılarla bilginizi yarıştırmak amacıyla birebir kapışma kategorisini kullanın. Kategoriye giriş yaptığınızda uygulamayı kullanan üyelerden birisiyle yarışmaya katılacaksınız.

Ödüllü Yarışma: Gelelim bizi ilgilen para kazanılan uygulamalar ile ilgili olan ödüllü yarışmalar kategorisine. Uygulamanın bu bölümünde kullanıcılar yapılan yarışmalarda kazandıkları puanlara göre ödüllendirilmekte. Böylece hem bilgilenirken hem de ödül kazanmanın tadını çıkartmanız mümkün.

Ödüllü yarışma sonrasında ilk 5’e girmeyi başaran yarışmacıları ciddi para ödülleri bekliyor. Uygulama yapımcısı bu konuda cömert olacağını, ilk 5 sıralamaya girmeyi başaran yarışmacılara 1000TL ile 2000TL arası değişen para ödülüyle ödüllendireceğini belirtiyor.

Nasıl Coin Kazanılır?

Bilgi yarışmasında coin kazanmak için farklı alternatifleriniz bulunuyor. Öncelikle sorular çözerek bu hedefinize ulaşabilirsiniz. İkinci yol olarak reklam izleyerek kazanma veya market üzerinden Coin satın alma yolunu tercih edebilirsiniz.

Bilgi Yarışmasındaki Jokerleri Kullanın

Yarışmada sorulan sorularda ikilem demi kaldınız. Endişe etmenize gerek yok. İmdadınıza joker hakları yetişecek. Kullanabileceğiniz joker hakları 4 farklı şekilde listelenmiştir. Bunlar;

 1. 50-50 joker hakkı: Yarı yarıya joker hakkıdır. Yanlış iki seçeneği eler.
 2. Soruyu Atla Joker Hakkı: Bilemediğiniz soruyu pas geçmenize yarar.
 3. Seyirciye sor: Seyirciden yarım almak için kullanılır. Bu işlem 4 coin gerektirir.
 4. Süreyi Yeniden Başlatma Joker Hakkı: verilen süre içerisinde soruyu tamamlayamadığınız da yeniden süre kazandırır.

Uygulamayı indirmek için : Almanca Bilgi Yarışması

5- Bananatic

Bananatic Para Kazandıran Uygulamalar
Bananatic Para Kazandıran Uygulamalar

Bir oyunda en ileri noktada bulunmak ister miydiniz? Oyun geliştirme işi yapan kişiler geliştirdikleri en son oyunu test etmek ve geri bildirim almak isterler. Böylece oyunda kendilerinin fark etmediği hataları yakalayabilirler. Bunun için kullanılan para kazandıran uygulama bananatic uygulamasıdır.

Banantic, uygulama ile birbirleriyle tanışan, oyundaki hata ya da güzelliklerin konuşulduğu bir sohbet ortamı bulunan oyuncu topluluğudur. Bu incelemeleri yaparken yeni oyunlar hakkında geri bulunmanız halinde size ödeme yapılmaktadır.

Kazandığını parayı dijital içerikler, Premium oyunlar, ya da hediye kartları olarak kullanabiliyorsunuz.

6- Survey Monkey – Para Kazan

Survey Monkey para kazandıran uygulamalar 2022 arasında bulunan ücretsiz bir anket yazılımı olarak tarif edilebilir. Anket uygulamasında ücretsiz ürünlerin yanında ücreti ile satın alınabilecek ek özellikler de bulunmaktadır. Hem ücretsiz hem de ücretli ürünleri bir arada tutması nedeniyle para kazandıran uygulamalar 2022 kategorisinde sıklıkla indirilmektedir.

Survey Monkey, uygulamada ki en temel özellikleri kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor. İleri düzeyde gerekli olan uygulamaları ise abonelerine ücretli olarak sağlamaktadır. Kullanıcıların kafasına takılan ilk soru ücretsiz olarak kullanılabilecek özelliklerin kendilerine yetip yetmeyeceği.

Survey Monkey’in Ücretsiz Hizmetleri Nelerdir?

Para kazandıran play store uygulamaları içerisinde ücretsiz özellikleriyle ön plana çıkan uygulama, Basic paketi yani ücretsiz özekleri ile kullanıcılarına şunları sunmaktadır;

 • Anket içerisinde en fazla 10 soru sorabilme,
 • Anketlerdeki verilerle ilgili filtre oluşturabilme, çapraz tablo uygulamasına izin verme,
 • Anket içerisinde en fazla 100 yanıt toplama,

Ücretsiz olarak kullanıcıların faydalanabileceği bu özelliklerin beğeni topladığını görebiliyoruz. Ücretsiz olan bu kısımların kullanıcılar neler kattığından bahsedelim.

Ücretsiz anketler ile geri bildirim sağlanabilmekte

Uygulama ile sunulmuş olan ücretsiz özellikler Survey Monkey tarafından kullanıcılara verilen anket tasarımını ve analiz ile ilgili yetenekleri denemeyi hedeflemektedir. Bu sayede kullanıcıların daha fazlasını isteyip istemediği ölçülmektedir.

Kullanıcılar ücretsiz kısım ile yetinemezse bu durumda ücretli bölüme geçmeyi tercih etmektedir. Ücretli bölüme geçme isteği kullanıcıların uygulamadan vazgeçemediğini gösteriyor. İleri düzeye geçen kullanıcılar daha fazla özelliği barındıran para kazandıran uygulamalar ile tanışıyor.

Ücretsiz Anketler ile Çok Sayıda Özellik Hakkında Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

Anket düzenleyen firmalardan bazıları, üretim öncesinde net bir karara varmadan önce bu konuda derinlemesine sorular sorma gereği duymayabilmektedir. Örneğin; bir anket çalışmasında müşterilere memnuniyetleri ile ilgili soruları dolaştırarak sormak yerine bunu doğrudan sorarlar. Memnuniyet anketlerinde kullanıcılara 0 ile 10 arasında seçenek sunulur.

Memnuniyet Anketi

Memnuniyet anketleri, anket yaptıran kişi ya da firmalar için yaptıkları hizmet ile ilgili geri dönüşü ifade eder. Müşterilerin hangi davranışlardan memnun olup olmadıkları, satışı yapılan ürünler hakkındaki düşünceleri böylece net olarak öğrenilebilir.

Survey Monkey aracılığı ile yapılan anketlerin büyük kısmı günlük olarak karşılaşılan konuları içerir. Bu ücretsiz olarak sunulan hizmetler genellikle tatil planı yapmak gibi ileriye dönük işler için tasarlanır. Elbette bu konular kişiler ve firmaların iş alanına göre değişmektedir. Anketler kapsamında bu tür soruların sorulması firma ve kişilerin pazarladıkları ürünleri tanımak açısından son derece öneme sahiptir.

7- Puanpara-Puan Toplayarak Para KAzan

Puanpara, adından anlaşılacağı üzeri puan toplamak üzerine oluşturulmuş bir sisteme dayanıyor. İnternetten para kazanma üzerine yapılmış bir uygulama olarak açıklanmış Puan para ile emeğinizi paraya dönüştürme olanağı sunulmuş görünüyor.

İntenetten para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulama olarak görülebilebilen platform, zamanı olanları değerlendirmeye çağırıyor.

Evde boş zamanını değerlendirmek isteyen kişiler için uygun bir uygulama olarak görülebilen Puanpara, puan toplamak için birtakım görevleri kullanıcıya sunuyor. Bu açıdan baktığımızda görev yaparak para kazandırmak hedeflenmiş.

Nasıl Çalışıyor?

Puanpara uygulamasını kullanmak için öncelikle mobil telefonunuza kısa bir kurulum gerçekleştirmelisiniz. Kurulum ve kayıt işlemleri sonrasında bilgilerinizi girerek uygulama ile kazanmaya hazır hale geliyorsunuz.

Uygulama da çoklu üyelik(Multi üyelik) yasak olduğundan telefon numaranızla doğrulama isteniyor.

Tüm bu işlemlerle birlikte artık görev seçmeye ve puan biriktirmeye hazırsınız. Yapacağınız görevlerin karşılığı olarak kazanacağınız puanlar işin başında size seçenek olarak sunulmakta. Böylece çok emek harcayıp az puan kazanma sürprizi ile karşılaşmamış oluyorsunuz. Uygulama bu yönüyle süpriz sonuçlar ile kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmıyor.

Uygulamayı kullanmak ücretsiz. Kullanıcıdan emek ve zaman kullanması istenilmekte. Bu açıdan yatırımsız para kazandıran uygulamalara örnek gösterilebilir.

Nasıl Para Çekebilirim?

Paranızı uygulama üzerinden talep edebilmeniz için, 25TL değerinde bir puan biriktirmeniz gerekmektedir. Uygulama açıklamalarında bu miktara ulaşmanın kısa sürede gerçekleştiği belirtiliyor. Buna gerekçe olarak çok sayıda anket, oyunlar ve görevlerin ziyaretçilere sunulması gösterilmiş.

Referans ile kazanın

Puanpara, para kazandıran uygulaması ile yalnızca görev yaparak kazanmıyorsunuz. Bunun dışında arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederek ekstra puan kazanabilirsiniz. Ne kadar çok arkadaş daveti yaparsanız kazancınız buna göre katlanacaktır. Buda alternatif bir para kazanma şansı oalrak karşımıza çıkmakta.

Puanpara Uygulamasında Ne tür Görevler bulunuyor?

Puanpara - Puanpara Uygulamasında Ne Tür Görevler bulunuyor?
Puanpara – Puanpara Uygulamasında Ne Tür Görevler bulunuyor?

Uygulama arayüzü incelendiğinde çok sayıda görevin kullanıcının beğenisine sunulduğunu görebiliyoruz. Görevler arasında;

 • Oyun oyna para kazan,
 • Zorunlu görev
 • Linke Tıklama,
 • Youtube izle, abone ol,
 • Web site ziyareti,
 • Youtube video izle, beğen, yorum yap,
 • İnstagram gönderi beğen, yorum yap,
 • İnstagram sayfasını takip et,
 • Youtube video beğen

Gibi çok sayıda seçenek görebiliyoruz. Seçeneğin çok olması kullanıcılar açısından pozitif bir durum oluşturuyor. Her kullanıcı ilgi odağına göre istediği alanda kazanma yoluna gidebilme tercihine sahip olacaktır.

Nasıl Ödeme Alırım?

Ödeme alabilmek için 25TL değerinde puan biriktirmeniz gerekmektedir. Sonrasında para çekme talebinde bulunabiliyorsunuz. Paranızı İban hesabınıza veya Papara hesabınıza talep edebilirsiniz.

8- ClaimGolds – Earn Money

ClaimGolds internet üzerinden para kazanabileceğiniz bir uygulama. Uygulama ile evde otururken dahi para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar arasında rakipleriyle kazandırma yönünden benzer özellikler gösteren Claimgolds platformu ile uygulamadaki altınları toplayarak kazanıyorsunuz.

Para kazandıran uygulamalar içerisinde değerlendirilen Claimgolds uygulamasında, internetten para kazanabilmek mümkün görünüyor. Yapmanız gereken boş zamanlarınızda uygulamada ki altınları toplamak ve görevleri yapmak. Tabiki bunu başarabilmek için ilk olarak kayıt işlemini tamamlamalısınız.

Claimgolds’e kayıt olmak son derece basit. Uygulamayı indirdikten sonra kurun ve mail adresi şifre kullanıcı adı belirleyerek kayıt işlemlerini tamamlayın. Bu şekilde yeni bir üye olarak giren kullanıcılar 10CR(5,6$) hoş geldin bonusu kazanıyor. Daha sonra oyunda kazanılan her 1CR için 0,56$ bakiye ekleniyor.

Uygulama dili İngilizce. İngilizce bilmeyenler için biraz sorun oluşturabilir. Ancak deneme yanılmalar ile kısa zamanda İngilizce bilmeyenlerde uygulamayı kullanabilir.

Nasıl Kullanılır?

 • Bir görevi başlatabilmek için “Click To Start Making Money” düğmesine basın.
 • Sonrasında açılan sayfada ilk siteye girin,
 • Sitede 60sn gezinin
 • Geri gelin ve Kontrol et butonuna basın. Görevi tam olarak tamamladığınızı buradan anlayacaksınız.

Nasıl Kazanırım?

Claimgolds – Earn Money – Ekan Görüntüleri

Claimgolds ile görevleri tamamladıktan sonrabir miktar kristal kazanıyorsunuz. Kazanılan bu kristalleri paraya çevirmeniz mümkün. Ödeme eşiğine ulaştığınızda paranızı çekebilirsiniz.

Claimgold ile bu sayede boş zamanınızı internetten para kazanmak için kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak ücretsizdir. BU açıdan sermayesiz para kazandiran uygulamalara örnek olarak gösterilebilir.

Nasıl Ödeme Alırım?

Claimgolds platformu ile paranızı çekebilmeniz için ödeme eşiği 2000Kristal’dir. Kullanıcı yorumlarına göre bu parayı kazanmak ortalama 10-14 gün sürmekte. (Bu şekilde ödeme eşiğine gelerek kazandığınızda, harcadığınız süreyi yorumlarda belirtirseniz, sizden sonrakilere yardımcı olabilirsiniz.)

Arkadaş Daveti İle Kristal Kazanın

Benzer uygulamaalrda olduğu gibi Claimgolds uygulaması da arkadaş davetini teşvik amaçlı bonus vermekte. Davet ettiğiniz her arkadaş için 5CR alabilirsiniz. Ayrıca davet ettiğiniz arkadaş sayısı 10olduğunda toplamda 100CR kazanacaksınız.

9- Havucum.com – Online Anket Platformu

Havucum.com platformu anket üzerinden kullanıcılarına para kazandırmayı amaçlayan bir uygulama olarak Google Play market içerisinde yerini almış görünüyor.

Uygulama, Aketlere katılma üzerinden ziyaretçilerine para kazandırmakta. İşleyiş yönünden anket doldurarak para kazanma platformlarıyla benzer mantıkta çalışıyor. Anket doldurdukça kullanıcılar anket üzerinden puanlar kazanıyor. Yapmanız gereken uygulamayı indirerek puanlar toplamaya başlamak.

Nasıl Üye olurum?

 Google Play market üzerinden Havucum.com uygulamasını indirmeniz, kurarak üyelik işlemlerini gerçekleştirmeniz uygulamayı kullanmanız için yeterli. Üyelik için Facebook adresiniz üzerinden doğrudan giriş yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında manuel olarak bilgileri doldurmalısınız. Google Mail üzerinden otomatik giriş sistemi bulunmamakta.

Girişiniz ile beraber telefon ve mail onayı istenmekte. Telefon onayı ile sahte üyeliklerin önüne geçilmek istediği anlaşılıyor. Böylece birden fazla multi üyelik hayallerinin önüne geçilmiş durumda.

Üyelik Ücretli mi?

Havucum.com uygulamasına üye olmak ücretsizdir.

Anketler İnceleniyor mu?

Kayıt olma aşamasında ilk giriş bölümünde anketlerin incelendiği ve uygun bulunmayan cevapların görülmesi halinde anketin geçersiz sayılabileceği hakkında bilgi aktarılmış. Dolaysısıyla kullanıcıdan gerçek ve emek isteyen bilgiler girmesi bekleniyor. Elbette bu emek karşılığında anket başına bir ücret verilmesi açıklanmış.

Nasıl Ödeme alırım?

Havucum.com ile kazanılan puanları banka havalesi, Migros hediye çeki, Papara üzerinden talep edebilirsiniz. Dilerseniz Türkiye Hayvanları koruma Derneği’ne de gönderebiliyorsunuz.

9- Offer Up – Para Kazandıran Uygulamalar

Offerup tıpkı letgo, dolap gibi eşyalarınızı satarak kazanç elde edebileceğiniz bir uygulamadır. 2020 yılında letgo ile birleşmiştir.

Offerup şu an için yalnızca Amerika kıtası üzerinden çalışmaya izin vermektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde farklı ülkeler ve kıtalarda da hizmet verebilmesi muhtemeldir.

Offerup ile kazanmaya başlamak için bir hesap oluşturun ve ikinci el eşyalarınızı satışa sunun. Telefonunuz, arabanız koltuklarınız vb. Aklınıza gelen hemen her şey için ayrı bir kategori mevcut.

Yapmanız gereken bir başlık, fiyat ve açıklama belirleyerek yazınızı yayına almak. Sonrasında kullanıcıların teklifleriniz beklemek durumundasınız. Verilen tekliflerden kendiniz için en avantajlı olanı seçerek kazancınızı en üst seviyede tutabilirsiniz.

Offerup’ta Ödeme Nasıl Gerçekleşir?

Amerika kıtası üzerinde yaşıyorsanız ödemenizi nakit olarak veya banka kartı üzerinden alabilirsiniz.

Offerup Para kazandıran uygulamasının artıları nelerdir?

Uygulama ile liste oluşturmak son derece kolaydır. Satış işlemi sonrasında ödemenizi hızlıca alabilirsiniz. Satıcı hakkında yapılan yorumları okuyarak satış hakkında önemli bilgilere sahip olabilirsiniz. Bu şekilde alışverişiniz için güvenli bir yol tercih etmeniz mümkün.

10- Sweatcoin – Yürüyerek Kazan

Sweatcoin pek çok ülkede kullanılan ve indirme rakamlarına göre whatsapp uygulamasını geride bırakmış bir yürüyerek kazandıran bir uygulamadır. Uygulama ile yürürken aynı zamanda yürüyüşünüzü nakite çevirebile şansı yakalıyorsunuz.

Uygulama Dünya sağlık örgütü, Apple, Amazon, Steam, Samsung ve Skate gibi dünyaca tanınan kuruluşlar tarafından destek almayı başarmıştır.

Sweatcoin uygulamasını mobil cihazlarınızda uygulamasını indirip kurarak çalıştırabilirsiniz. Platform spor yaparken, fitness antrenmanında, sağlıklı beslenirken veya bunun gibi pek çok etkinlik sırasında attığınız adımları sayar. Yaptığınız etkinliğe göre de dijital para ile ödeme yapmaktadır.

İlgili Yazı: Sweatcoin Yürüyerek Para Kazanma üzerine hazırlamış olduğumuz yazıyı okuyarak, Sweatcoin hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İçeriğimizde Sweatcoin uygulaması derinlemesine incelenmiştir.

Sweatcoin ile adım atarak kazandığınız paraları harcayabileceğiniz farklı alternatifler mevcuttur. Dilerseniz kendinize göre ürünler alabilir, çeşitli hizmetlerde kullanabilir veya yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz. Ne kadar çok hareket eder ve adım atarsanız kazancınız o kadar artacaktır. Ayrıca bu hareketlerin karşılığını fit bir beden olarak alacağınızı da hatırlatalım.

Uygulama ile egzersizi sadece dışarda yapmanız gerekmez. Evde yapacağınız hareketleri de saymaktadır. Aynı şekilde ev ortamında ki hareket ve adımlarınız da Sweatcoinlerle ödüllendirilmektedir.

Sweatcoin’in Özellikleri Nelerdir?

Adım Ölçer

Sweatcoin sahip olduğu adım ölçer özelliği mobil cihazınızın arka planında çalışmaktadır. Pil durumunuzu bu çalışma sistemi çok etkilemeyecektir. Adım ölçer özelliği attığınız adımları ve mesafeyi ölçmektedir.

Pazaryeri

Uygulamanın bu bölümünde size özel bir Pazar sunulmaktadır. Bu pazardan ücretsiz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Kitlesel Fonlama – Bağış

Platformun bu kısmında yardım kuruluşlarına bağışta bulunabilir ve aktivitelerinizi bir hayır işine dönüştürebilirsiniz. Ancak her kuruma uygulama üzerinden bağış durumu bulunmuyor. Yalnızca Sweatcoin ile etkileşimde bulunan kurumalara yardım edebilirsiniz.

Sosyal Paylaşım

Uygulamanın bu özelliği şu an için beta sürümünde bulunmakta. İlerleyen dönemlerde kullanıcılarla paylaşılacağı belirtiliyor. Sosyal paylaşım bölümü ile organize yürüyüşler ve aktiviteler yapılması amaçlanmaktadır.

Arkadaş Davet Ederek Kazanın

Sweatcoin ile kazanmanın farklı yöntemleri bulunuyor. Bunlardan birisi de arkadaş davet etmek. Davet ettiğiniz her arkadaşınız için 5 Sweatcoin puanı kazanacaksınız. Kazancınız davet ettiğiniz arkadaşınızın sayısı ile orantılı şekilde artmaktadır.

11- İnpaka – İndir, Para Kazan

Para Kazandıran Uygulamalar - İnnpaka, Para Kazan
Para Kazandıran Uygulamalar – İnnpaka, Para Kazan

İnpaka – İndir Para kazan uygulaması para kazandıran uygulamalar içerisinde farklı bir yol edinerek kullanıcılarına geri ödemelerle kazandırmayı amaçlayan bir uygulama.

İnpaka uygulamasını, anlaşmalı olduğu kurumlardan alışveriş yapmanız veya alışveriş yapacak bir arkadaşınızı davet etmeniz halinde yapılan anlaşmanın büyüklüğüne göre geri ödeme yapıyor. Ödemeler İnpaka markası tarafından yapılıyor.

İnpaka ile Nasıl Kazanırım?

Uygulama ile kazanmak çok kolay. Kendiniz veya bir arkadaşınızın uygulama üzerinden alışveriş yapması kazanmanız için yeterli olmakta. Bu durumu şu şekilde izah edelim;

 • Bir hizmet satın almak istiyorsunuz. Uygulamayı telefonunuza indirerek kurun ve uygulama içerisindeki hizmetleri inceleyin. İçeriklerden birini almaya karar verdiniz ancak pakette kararsız kaldınız. İnpaka müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı oluyor ve seçeceğiniz paketi belirliyorsunuz. Veya siz doğrudan kendi paketinizi oluşturabilirsiniz. Talebiniz ilgili kuruma iletiliyor ve kurulum işlemleri en kısa zamanda gerçekleşiyor. İşlemler bitince uygulamada hizmet kurulumu için belirtilen ücret hesabınıza yatıyor.
 • Kurulumu kendiniz dışında arkadaşlarınız için de talep edebilirsiniz. Uygulamayı kendiniz indirip arkadaşınız adına başvuru formunu doldurabilirsiniz. Müşteri hizmetleri arkadaşınızla görüşüp kurulumu başlatır. İşlemler bitince uygulamada belirtilen ücret hesabınıza yatar.

Davet Yöntemiyle Kazan

Para kazandiran uygulamalardan olan İnpaka ile davet kodunuzla arkadaşlarınızı sisteme davet edebilirsiniz. Ekip arkadaşlarınız davetiye koduyla sisteme kayıt olur ve satışa başlar. Yapılan satışlardan %5 komisyon hesabınıza yatar.

Uygulama hem android işletim sistemi hem de İOS işletim sistemi için bulunmaktadır. İnpaka uygulamasını indirip kurmak ise son derece kolay. İşlemlerin doğruluk çerçevesinde yapılması için kayıt sanasında telefon onayı istenmekte. Kısa bir onay işlemi sonrası uygulamaya girebiliyorsunuz.

İnpaka ara yüzü gayet sade. Dili Türkçe ve anlaşılır. Ana sayfada yararlanabileceğiniz kampanyaları görmeniz mümkün. Kafanıza yatan, ihtiyacınız olan uygulamayı belirleyerek geri ödeme ile kazanabilir veya ihtiyacı olan başka bir arkadaşın adına form doldurabilirsiniz.  

İnpaka’nın Çalıştığı Kurumlar Hangileridir?

Uygulama Türk Telekom, Dijitürk, D-Smart, Vodafone ve Türkcell gibi markalarla çalışmaktadır.

Nasıl Para Çekerim?

Platform ile Banka hesabı üzerinden para çekebilirsiniz. Biriken bakiyeleriniz için para çekme talebinde bulunun ve belirttiğiniz hesaba bakiyeniz yansısın.

Devami için diğer sayfaya geçiniz…

12- Kazanıyorum – İndirim Kazan

Kazanıyorum uygulaması ile bir kaç doğru işlem ile LC Waikiki’de geçerli indirimler kazanabilirsiniz. İndirim kazanabilmek için yapmanız gerekenler son derece basit. Uygulamayı indirmek, kayıt olmak ve size gönderilen anketleri doldurarak para biriktirmek.

Uygulamaya kayıt olmak basit bir kaç adım içeriyor. Kayıt esnasında diğer uygulamalardan farklı olarak telefon numarası doğrulaması isteniyor. Sonrasında size gele sms ile doğrulama yapıyorsunuz. Bildirimleri almak için sms onayı verirseniz hediye çeki kazanabilirsiniz. Kabul etmemeniz durumunda Sms bildirimsiz şekilde uygulamaya gireceksiniz. Tabiki hediye çekini kaybetmiş oluyorsunuz. Tercih size kalmış.

Uygulama içerisinde hediye TL’ler ile görevlere başlıyorsunuz. Ana SAYFA içerisindeki “anket” başlığında bulunan “Bekleyen görevler” kısmında size verilen anketleri göreceksiniz. Ayrıca anketlerin süresi, kazancı ve bitiş tarihini de görebilirsiniz. Belirtilen zaman aralığında anketleri doldurarak paranızı kazanabilirsiniz.

Kazandığınız toplam bakiye miktarını yine Ana sayfada “Bakiye” bölümünden görebilirsiniz. Anket doldurdukça buradaki miktar artacaktır.

Ne zaman Hediye Çekimi Alabilirim?

Kazanıyorum platformu kullanıcılarına nakit para kazandırmasa da, hediye çeki vermesi ve bunu LC Waikiki üzerinden indirim olarak kullanabildiğimizden dolayı para kazandıran uygulamalar kategorisi içerisinde değerlendiriyoruz.

Kazandığınız para miktarı 25TL olduğunda hediye çeki tanımlanıyor. Hediye çekinin tanımlanma günü Pazar’dır.

13- Dropla – Kampanyalar ile Kazan

Para Kazandıran Uygulamalar - Dropla
Para Kazandıran Uygulamalar – Dropla

Dropla, diğer para kazandıran uygulamalardan farklı kullanımı son derece kolay bir uygulamadır. Farklı olmasının temel sebebi Dropla ile işlem, görev vb. uğraşlar ile para kazanmıyorsunuz. Uygulama bu açıdan bakıldığında rakiplerine oranla çok farklı bir kategoride.

Platform kullanıcılarına kripto para ile para kazanmanın yolunu öğretmeye çalışıyor. Tanınmış borsalarda kripto para kazanmanın ücretsiz yolunu göstermeye çalışan uygulama. bu sayede ziyaretçilerine iyi bir ek kazanç sağlama amacında. Dropla üzerinden tüm kampanyalı güncel olarak takip edebiliyorsunuz. Üstelik tüm bunları tek bir panelden rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ara yüzü son derece anlaşılır, kolay dizayn edilmiş.

Dropla ile kampanya olduğunda ilk sizin haberiniz olabilir. Bunun için uygulamayı indirmeniz ve günlük olarak takip etmeniz yeterli. Platform kampanyalar sayesinde kullanıcılarına kripto para kazandırıyor. Üstelik reklamsız bir uygulama.

Droplayı nasıl kullanacağı konusunda soru işaretleri olan kişiler için rehber niteliğinde videolar oluşturulmuş. Bu videolar ile kullanıcılar kısa zamanda neler yapabileceğini keşfediyor.

15- Paidwork – Para Kazan

Paidwork, çok sayıda ülkeden katılan kullanıcılarına ek gelir elde edebilmelerini sağlamayı amaçlamış bir uygulama. Uygulama üzerinden para kazanabilmek için internete erişebilen bir cihazınızın olması yeterli. Uygulama yöneticilerine göre, Paidwork’a harcayacağınız zamanı kazanç olarak geri alabileceksiniz.

Platform üzerinden para kazanmanın birden fazla yolu bulunuyor. Kullanıcı kendi isteğine göre bu yollardan birisini veya tamamını seçebiliyor. Anketleri doldurarak para kazanma, oyun oynayarak para kazanma, soruları cevaplayarak kazanma, reklam izleyerek para kazanma gibi çeşitli seçenekleri ile ziyaretçileri için çoklu kazanç seçenekleri sunuyor. Para kazandıran uygulamalar kategorisinde olduğu kadar aynı zamanda para kazandıran oyunlar ve reklam izleyerek para kazanma kategorileri içinde de yer alabilen Paidwork benzer rakiplerine göre bu yönüyle avantaj sağladığı düşünülebilir. Hepsi bu kadar da değil. Bu özelliklerin yanında Paidwork ile hesap oluşturarak kazanma, teklifleri tamamlama ve online olarak alışveriş ile para kazanma imkânları da bulunuyor.

Paidwork İle Ne Kadar Kazanırım?

Platform ile basit görünen talimatları izlemek kazanmaya başlamak için yeterli. Bu şekilde uygulama yöneticilerine göre ayda 150$ kazanılması mümkün. Hatta kazancın bir üst sınırı bulunmuyor. Bu işin en güzel yanı ise çalışma saatini kendiniz belirliyorsunuz. Moraliniz yok veya sıkıldığınızda ara vermeniz hiç bir sorun oluşturmuyor.

Padiwork Nasıl Çalışıyor?

 • Paidwork’un 4 adet para kazanma seçeneği bulunmakta. Para kazanma şansını yakalayabilmek için bu 7 yoldan birisini veya daha fazlasını seçmeniz gerekiyor.
 • Paidworkçin yeni bir üyeyseniz bu durumda uygulama talimatlarını sırasıyla izlemeniz kazanmanızı kolaylaştıracaktır. Talimatlarda oyun oynayarak nasıl kazanacağınız, anketler ile kazanma yolları, hesap oluşturma adımları, videolar ile kazanç yöntemleri gibi aydınlatıcı bilgileri bulabilirsiniz.
 • Görevleri tamamladıktan kazandığınız para hesabınıza yatacaktır.

Paidwork ile Para Kazanma Yolları Neler?

 • Oyun oynayarak para kazanma yöntemi
 • Videolar ve reklamları izleyerek para kazanma
 • Anket doldurarak para kazanma
 • Online alışveriş yaparak para kazanma

Paidwork ile Kazandığım Parayı Nasıl Çekerim?

Kazandığınız parayı çekebileceğiniz iki yöntem var. Bunlar Banka havalesi ve PayPal. PayPal şu an için ülkemizde faaliyet göstermediği için banka havalesi yöntemini kullanacağınızı düşünüyoruz. Ancak yurt dışı PayPal hesabı olanlar bu yöntemi tercih edebilir.

Kazandığınız parayı çekebilmeniz için ödeme eşiğiniz 10$’dır. Para çekme talebi sonrasında hesabınıza yatma süresi 2-3 iş günü olarak belirtiliyor.

Arkadaşlarınızı Davet Ederek Daha Fazla Kazanın

Uygulamaya arkadaşlarınızı davet ederek ekstra para kazanabilirsiniz. Davet etme seçeneği ücretsiz. Paidwork tüm bu özelliklerinden dolayı para kazandıran uygulamalar kategorimize irmeyi başardı.

16- GBakiyem – Görev Yap Para Kazan

GBakiyem – Görev Yap Para Kazan
GBakiyem – Görev Yap Para Kazan

Gabakiyem, bir görev yap para kazan uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Benzer uygulamalarda olduğu gibi Gabkiyem ziyaretçilerine yaptıkları görevler karşılığında ödeme yapmayı taahhüt etmekte.

Boş zamanını anketler doldurarak, basit birkaç görev yaparak değerlendirmek isteyenler için Gbakiyem aynı zamanda ekstra para kazanma şansını tanıyor. Bu yönüyle platform para kazandıran uygulamalar içerisinde değerlendiriliyor.

Görev Yaptıkça Puan Kazan

Uygulama ziyaretçilerine yaptıkları görevler karşılığında önceden belirlediği puanları veriyor. Bu puanlar biriktirilerek ödül veya ödeme alınabilmekte.

Biriken Puanlarımı Nasıl Çekerim?

Platform ile biriken bakiyelerinizi çekebilmeniz için ödeme limiti bulunmakta. Bu ödeme limiti 20TL ye karşılık olarak gelen 20.000G puanıdır. Bu puana ulaşmanızın ardından uygulama üzerinden ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Ödeme talebiyle birlikte iş günü içerisinde paranızın hesabınıza aktarılacağı belirtiliyor.

Görev Uygulamaları içerisinde neler Yer alıyor?

Gbakiyem - Para KAzandıran Uygulamalar
Gbakiyem – Para Kazandıran Uygulamalar


Görev uygulamaları herkesin yapabileceği türden görünüyor. İnterneti kullanmayı bilen, akıllı telefonu olan veya masaüstü bilgisayara sahip herkes bu görevleri rahatlıkla yapabilir. Görevler içerisinde genel olarak baktığımızda;

 • Anket doldurma işlemleri,
 • Videolar izleme,
 • Sosyal medya hesaplarına yorumlar yapma,
 • Sosyal medya hesaplarını takip etme,
 • Farklı platformlara yorumlar yapma,

Gibi görevlerin olduğu görülüyor. Örneğin bir yorum görevi incelediğimizde Gbakiyemin belirlediği bir platforma kısa olmayacak yorumlar yapılması, platformun incelenerek değerlendirilmesi, yıldız verilmesi gibi kolay görevler görüşüyor. Bu görevlerin karşılığı olarak kullanıcı 235 Gbakiyem puanı almaya hak kazanıyor. Verilen bu puan yalnızca belirttiğimiz görev için geçerli. Diğer faaliyetlerin puanı zorluğuna göre değişiyor.

Görev işlemi tamamlandığında Gbakiyem sizden bu işlemi yaptığınıza dair kanıt istiyor. Bunu da ekran görüntüsü olarak PNG,Jpg/JPEG,Gif,Zip ve Rar formatlarından biriyle sisteme yüklemeniz şeklinde istiyor. Ayrıca detaya girmek isteyen kullanıcılar için yükleme butonu altında bir açıklama alanı eklenmiş. Buradan istediğiniz detaylı cümleleri kurarak işleminizi tamamlayabiliyorsunuz.

Puanlarınızı Hediye Ürünler ile Değerlendirin

Gbakiyem’de biriken puanlarınızı değerlendirebileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. Bunlardan birisi ifade ettiğimiz gibi nakit olarak çekmek. Nakit çekme işlemi dışında biriken puanlarınızı;

 • 50TL Google Play kod olarak 50.000Gbakiye karşılığında, bu kodu nakite çeviremiyorsunuz. Epin olarak mail adresinize iletilmekte ve Googleplay store’da uygulama almak için kullanabilirsiniz.
 • Pubg Mobile 325UC olarak 75.000Gbakiyem olarak,
 • İnial karta 20TL transfer olarak 21.000Gbakiyem puanı olarak gönderebilirsiniz. Gönderim işlemi sonrasında 24 saat içerisinde hesabınıza ulaşacağı belirtilmiş. Bu işlem için 1TL bakiye kesilmektedir.

Not: Sisteme bir kullanıcıyı size ait referans kodu ile dahil olduğunda %10’a kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Diger sayfaya geçiniz

17- Cashyy –  Oyna Kazan Uygulaması

Cashyy, internet üzerinden para kazanmak isteyenler için kazanç sağlayabilecek güzel bir uygulama. Uygulamayı indirmek ve kurmak her şeyiyle ücretsiz. Cashyy sayesinde ücretsiz şekilde yeni oyunlar keşfedin, birbirinden farklı görevleri tamamlayın, başarılı bir oyuncu olarak hediye kartları kazanın. Uygulama ile yapmanız gereken sadece oyunları oynamak, görevleri tamamlamak. Böylece eğlenerek para kazanmanın keyfini yaşayın. Cashyy ile geçirdiğiniz vakit ne kadar çok olursa kazanma ihtimaliniz de o derece fazla olacaktır.

Cashyy ile Nasıl Para Kazanılır?

Uygulamayı indirerek akıllı telefonunuza kurduktan sonra artık Cashyy ile kazanmaya hazırsınız demektir. İlk girişle birlikte sizden birkaç bilgi girmeniz isteniyor. Bu bilgiler karşılığında 1800 jeton puan veriliyor. (1800 jeton puanın karşılığı ise 1,74TL.) Bu bilgiler son derece basit. Cinsiyeti, yaş gibi temel bilgiler. Sonrasında Dİscover ana sayfası bizleri karşılıyor. Burada birbirinden farklı oyunlar bulunuyor. Bu oyunları Google Play üzerinden indirerek oynayabiliyoruz. Mobil oyunlar ile puan kazanmanın yanında hediye kartları kazanılabiliyor.

Puan kazanmanın çok sayıda yolu var. Bunlardan birisi de arkadaş daveti. Para kazandıran uygulamalar arasında olan Cashyy platformuna arkadaşlarınızı davet etmeniz halinde size her arkadaş için 100 Puan veriyor.

Kazandığınız jeton puanları çekebilmek için Pay pal hesabınızın olması gerekiyor. Bu durum ülkemiz için bir olumsuzluk. Ancak ilerleyen dönemlerde başka ödeme yöntemleri eklenebilir. Yurt dışında pay pal hesabı olanlar için ise Cashyy uygulaması kullanılabilir para kazandıran uygulamaları arasında.

Cashyy ile kazanılan jeton puanları hediye kartı, google play kuponları zalando kuponları gibi hediye kartlarıyla değiştirebilirsiniz. Değişim istemiyorsanız doğrudan pay pal hesabınız ile çekim talebinde bulunmanız mümkün.

Cashyy Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın kullanımını kısaca özet halinde anlatalım;

 • Uygulamayı indirin.
 • Kendinize uygun bir görev seçin,
 • Tamamladığınız görevlerden her biri için bir jeton kazanın,
 • Jeton paralarınızı hediye kartları ile takas edin veya Pay pal ile çekin

18- AdımPara – Adım At Kazan

Yürürken aynı zamanda para kazanmak ister misiniz? Adımpara uygulaması kullanıcılarına bu hizmeti sunuyor. Uygulama sayesinde yürüdükçe ödüller kazanabilirsiniz. Bu mobil uygulama akıllı telefonunuzda ve akıllı saatinizde bulunan sayma teknolojisini kullanır. Bu sayede sizin hareket ettiğinizi yani yürüdüğünüzü fark eder. 

Attığınız adım sayısına göre karşılığında para puan kazanırsınız. Bu parayı, mağaza içi ürünlerde satın alma olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulama da bulunan bonuslar sayesinde mevcut puanlarınıza ek puanlar kazanmanızda mümkün.

Adım Atarak Para Kazanın

Uygulama aynı zamanda insanları sosyalleştirmeye teşvik ediyor. Uygulamanın yüklü olduğu diğer arkadaşlarınız ile etkinlikler düzenleyerek beraber kazanabilmenize olanak tanınmış. Ayrıca kullanıcılar arasında tıpkı futbol ligi gibi bir sıralama söz konusu. Böylece diğer kullanıcılar ile yarış halinde olacak ve kendinizi daha iyi motive edebileceksiniz.

AdımPara ile Nasıl Kazanırım?

 • İlk olarak AdımPara uygulamasını indirin.
 • Gün sonuna kadar sık sık yürüyüş yapmaya çalışın. Gün sonunda adımlarınızı paraya dönüştürün,
 • AdımPara uygulamasında bulunan bonusları kullanın ve bu bonusları paraya dönüştürün,
 • Adımsayar uygulamasında bulunan mağazadan istediğiniz ürünleri puanınıza göre seçin,
AdımPara Uygulaması Nedir?

AdımPara uygulaması adımlarınızı sayan ve bu adımlarınızı puana, dolayısıyla paraya dönüştürebileceğiniz para kazandıran uygulamalar listesinde bulunan bir mobil uygulamadır.

AdımPara ücretli mi?

Uygulamayı kullanmak tamamen ücretsizdir. Sermaye gerektirmez. Yapmanız gereken sadece uygulamayı indirmek ve yürümeye başlayarak puanlar kazanmak.

AdımPara Uygulamasında bulunan Bonuslar Neler?

AdımPara uygulamasından bolca bonus kazanabilmek için arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Arkadaş davette sınırlama yok. Ne kadar çok arkadaş davet ederseniz o kadar kazanıyorsunuz. Bunun dışında günlük olarak kullanılabilen İzle kazan bonusu bulunuyor. Ayrıca 3bin,5bin ve 10bin adım bonusları mevcut. Gün içerisinde bu adım sayılarına ulaştığınızda adımların üzerindeki kilitler kalkıyor ve bonusu kazanıyorsunuz.

Arkadaşlarımın Adımlarını Takip edebiliyor muyum?

Takip listenize eklediğiniz arkadaşlarınızın adımlarını izleyebilmektesiniz. Bu takip işlemi sizi adım atma konusunda daha fazla motive edecektir.

19- Dolap Para Kazandıran Uygulaması

Geçtiğimiz yıllarda dolap uygulaması ile bebek kadın çocuk erkek elektronik ve yaşam kategorilerinde kullanıcılar için yepyeni bir dönem başladı. Bu uygulama internetten nasıl para kazanırım sorusuna cevap bekleyenler için bir ek iş fırsatı oldu. Böylece dolap uygulaması kısa sürede para kazandıran uygulamalar arasına girdi.

Dolap uygulaması ile nasıl para kazanılır?

Gardırobunuzun bir kenarında aylardır hiç kullanmadığımız pantolonlar, tişörtler, ceketler ve daha birçok kıyafetiniz eminim ki bulunmakta. Kullanmadığımız bu kıyafetlerin dolabımızda yer kaplamasındansa, nakit para olarak dönmesini ister miydiniz? Evet cevabını verenler için Dolap sayesinde bu düşüncelerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Yazımızın bu bölümünde dolap ile para kazanmak için neler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Dolap uygulaması nedir?

İkinci el pazarlama yeri olan dolap bu sektöre rakiplerinden daha sonra girmesine rağmen kısa sürede büyümeyi başardı. Bu büyümedeki ivmeyi Dolap’ın 2018’de Trendyol’a satılması hızlandırdı. Açıklanan rakamlara göre 2018 yılında yüzde 450 büyüme gösteren dolap 100 milyon TL’lik bir satış rakamına ulaştı. 2019 yılında ise 400 milyon TL’lik bir satış rakamı açıklandı.

Firmanın 2025 ve 2026 yıllarına kadar 1 milyon dolarlık bir ciro hedefi bulunduğu belirtiliyor. Dolap uygulaması 2016 yılında kuruldu ve bu tarihten itibaren kısa sürede büyük başarı yakaladı. Bu başarıda ki payın kullanıcının uygulamaya üye olur olmaz tıpkı bir mağaza gibi satışa başlaması gösterilebilir.

Dolap ile 5 dakika içerisinde satış yapmaya başlayın!

Para kazandıran uygulamalar arasında bulunan dolap ile üye olma aşaması sonrasında ikinci el eşyalarınızı listeleyerek hemen satışa koyabiliyorsunuz. Böylece büyük bir pazarda eşyalarınız sergileniyor ve yeni alıcılarını bekliyor olacak. Bu sürece dahil olabilmek için yapmanız gereken ilk işlem uygulamaya kayıt olmak.

Dolap kayıt olma süreci

Platforma kayıt olmak son derece basit. Uygulamayı cep telefonunuza indirerek ya da internet sitesi üzerinden üye ol kısmına tıklayarak kullanıcı adı ve e-posta adresinizi belirleyip hemen kayıt olabilirsiniz. Üye olma işleminden sonra belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize bir aktivasyon kodu. Bu kodu onaylamanız ile beraber kayıt olma yaşamanız tamamlanmış olacak. Tebrikler artık Dolap üyesi oldunuz. Hepsi bu kadar artık satışa başlayabilirsiniz.

Dolap ile İkinci El Eşyalarınızı Satarak Para Kazanın

Platform ile ikinci el eşyalarını satmak son derece kolay. Bunun için;

 • Uygulama üzerindeki sat butonuna basarak ürün ekle seçeneğini tercih edin,
 • Satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını uygulamaya ekleyin. İşin bu aşamasında ürün resimlerinin net ve ürünü anlattığından emin olun. Alıcılar ürünleri resimlerine göre tercih edeceklerin den dolayı resim ekleme aşaması bu sürecin en önemli.
 • Resim ekleme işlemi bittikten sonra ürününüzün ismini ilgili alana girin ve ürünle ilgili net ifadelerle açıklamalar. Açıklamalarda alıcıların merak edebileceği sorulara önceden açıklık getirin.
 • Satmak istediğiniz ürünün kategorisine ilgili alana belirtin ve ürünün markasını modelini yazın.
 • Son olarak ürünün rengini seçerek kargo için boyutunu belirtin.

Buraya kadar geldiyseniz işin büyük bir kısmını tamamladınız demektir. İşin bu aşamasından sonra yalnızca fiyat belirleme kısmı kaldı. Bu bölümü de tamamladıktan sonra satış yaparak para kazanmanızı önünde hiçbir şey kalmıyor.

Dolap uygulaması ile ürünün fiyatını belirleme

Dolap platformu ile satış yapmak istediğiniz ikinci el ürünün fiyatını belirlerken dikkat etmeniz gereken iki unsur bulunuyor. Bunlar;

 1. 2. El ürünü ilk aldığınızda ki fiyat
 2. Şu anda ürünü satmak istediğiniz fiyat

Bu 2 önemli noktayı doldurduktan sonra artık ürüne yapılan teklifleri beklemeye başlıyorsunuz. Uygulama sizden belirlediğiniz fiyata göre alacağı komisyon sonrası kazanacağınız miktarı kendi sistemi üzerinden hesaplayarak önceden belirtiyor. Böylece satış sonrasında herhangi bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz.

Satış sonrası dolap uygulamasından nasıl para alınır?

Listelediğiniz ürünler uygulama üzerinden satıldıktan sonra bu ürünleri alıcıya kargolamanız gerekiyor. Alıcı kargo tarafından kendisine gelen ürünü aldıktan sonra inceler ve onaylar ise ürünün ücreti hesabınıza tanımlanır.

Ürünün belirlenen ücreti uygulama üzerinde size açılan özel cüzdana işlenir. Sonrasında dilediğiniz zaman bu ücreti banka hesabınıza havale yaparak çekebilirsiniz. Havale işlemi için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Dolap Uygulamasında Komisyon Ücret Oranları Nasıl

Dolap platformu ile belirlediğiniz fiyat üzerinden satış yaptığınızda uygulama satış üzerinden belli bir komisyon keserek kalan kısmı size kazanç olarak yansıtıyor. Bu komisyon haricinde havale gibi ya da farklı herhangi bir ücret kesintisi bulunmamakta.  Komisyon oranlarını incelediğimizde ürünün miktarına göre 3 farklı seçenek ile karşılaşıyoruz.

20- Tiktok ile Para Kazanma

Para kazandıran uygulamalar içerisinde en çok bilinenlerden bir tanesi TİKTOK’tur. Günümüz şartlarında neredeyse bu uygulamayı bilmeyen yok. Yeni karşılaşan azınlık kişiler içinde hemen merak uyandıran bir uygulamadır.

Uygulamada kareografik dans yarışmaları, ilgi çeken illüzyonlar, bayanlar için makyaj eğitim videoları, hayvanlar alemi, bebekler, komik şakalar ve daha birçok ilginizi çeken kısa videolar bulabilirsiniz. Bu tür videolar kullanıcı açısından ilgi çeken detaylar iken bizi ilgilendiren kısım olan tiktok ile nasıl para kazanılır? Bundan bahsedeceğiz.

Tiktok ile Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Tiktok para kazandıran uygulaması ile para kazanmanın çok sayıda yolu vardır. Bunlar arasında en popülerleri arasında aşağıdaki yöntemleri sayabiliriz;

 1. Kişiler işletmelerinin reklamını yaparlar ve pazarlarlar. Bu sayede firmalarına müşteri çekerler.
 2. Kanallarına çeşitli sponsorlar bulurlar.
 3. Tiktok fonundan faydalanırlar.
 4. Kullanıcılara ürünler satın
 5. Sanal hediyeleri değerlendirin.
 6. Tiktok hesaplarını büyüterek satın

Şimdi kısaca bu 3 kazanç yolu üzerinde detaylara bakalım.

Tiktok reklam yapmak ve müşteri çekmek

Kendinize ait para kazandırabilecek çeşitli hobileriniz olduğunu düşünün. Veya online olarak internet üzerinden ürünler satıyor olduğunuzu varsayalım. Tiktok ile bu işlemler için çok daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

Bu konuda çeşitli Tiktok kanalı olan kullanıcılar trafik çekmek adına Tiktok’un harika bir uygulama olduğunu açıklamaktadırlar. Bazı kullanıcılar bu uygulamayı bir ana kazanç kapısı haline getirmiştir.

Çeşitli Sponsorlar ile Anlaşmalar Yapın

Tiktok kanalınızda yaptığınız paylaşımlara göre çevrenizden sponsorlar bulabilirsiniz. Örneğin hayvanlarla ilgili bir kanalınız olduğunu düşünelim. Hayvanlar üzerine sürekli paylaşımlar yaparak bu konuda ilgi odağı olabilirsiniz. Zamanla hayvanlarla ilgili kitlenizden yararlanmak isteyecek sponsorlar çıkacaktır. Bunlar yeri gelir köpek maması satmak isteyenler bazen kedilerle ilgili ürünler pazarlamak isteyenler olabilir. Satışlarını arttırmak ve reklam yapmak isteyen işletmeler bu konuda sizden yardım isteyebilir.

Sponsorlu işlemlerde çalışma şeklinde birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi firmanın size ücretsiz olarak bir ürün göndermesi ve sizin bu ürünü hesabınızdan kullanıcılarınıza tanıtmanız şeklinde olur.

Diğer farklı yöntem ise karşılığında ürün tanıtımı yapmaktır. Anlaşmaya varılan para karşılığında firmanın size bahsettiği ürün hakkında hesabınızda tanıtım yapabilirsiniz.

Tiktok Fonuna Katılın

Tiktok’un sunmuş olduğu bu platformda, tiktok kullanıcıları oluşturdukları ilgi çekici videolar ile görüntülenme başına para kazanabilmektedirler. Bu fona katılabilmek ve bir kanal sahibi olabilmek için resmi olarak 18 yaşında ve daha üstü olmanız gerekiyor. Para kazanabilmek için videolarınızın orijinal olması gerektiğini de unutmayın. Başkalarından kopyalayacağınız videolar ile para kazanma umudunuz varsa sistemin buna müsaade etmeyeceğini bilmelisiniz.

Tiktok Kullanıcılarına Ürün satarak Kazanın

Sosyal medyada fenomen olabilmek elbette büyük bir çaba gerektiriyor. Ancak bu çabayı gösterebilirseniz kazanç kapıları sonuna kadar size açılacak. Para kazandıran uygulamalardan olan tiktok ile sosyal medya fenomeni olmanın avantajlarından sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Takipçilerinize çeşitli markalardan tişörtler, giyim malzemeleri veya aklınıza gelen satılabilecek her şeyi pazarlayabilirsiniz.

Sanal Hediyeleri Değerlendirin

Tiktokta kullanıcılar profillerini kullanarak hediyeler ve paralar satın alabiliyorlar. Sonrasında bu aldıkları sanal hediyeleri ve paraları sevdikleri Tiktok içerik oluşturucusuna yani size hediye edebilmekteler. İçerik oluşturan kişiler de bunları dilerlerse gerçek paraya dönüştürebilir.

Tiktok Hesaplarını Büyüterek Satın

Tiktokta belli bir seviyeye ulaşabilmek emek ve zaman isteyen bir iştir. Çoğu kişi bu işlemleri yapabilecek yeterince zaman bulamaz ve hazır büyümüş kanal satın almak isterler. Bu kanalları satın alarak yollarına sıfırdan başlamamış olurlar. Bu işlem size bir satış fırsatı olabilir. İçerik oluşturma konusunda sıkıntı çekmeyen biriyseniz özgün içeriklerle kanalınızı büyütün ve satışa çıkarın. Satış yapabileceğiniz farklı sosyal medya platformları bulunuyor. Buralarda isterseniz açık arttırma ile isterseniz kafanızdaki fiyat ile ilana koyabilirsiniz.

21- Mode Earn Apps Müzik Dinleyerek Kazanın

Müzik dinlemeyi seven birisi misiniz? Tarzı ya da sanatçısı her kim olursa olsun kulağa hoş gelen müzikleri dinliyor musunuz? Bu şekilde bir müzik anlayışınız varsa, özelliğinizi paraya dönüştürebilirsiniz.

Mode Earn App müzik dinleyerek para kazandıran mobil uygulamalardan bir tanesi. Üstelik herhangi bir üyelik ücreti ya da bir sermaye gerektirmiyor. Müzik dinlemek için para vermiyorsunuz. Müzik çalıyor siz dinliyorsunuz ve ödüller sizleri bekliyor.

Mode Earn App uygulaması Nedir?

Uygulama tüm dünyada binlerce radyo istasyonunuz ayağınıza getiriyor. Size kalan sadece istediğiniz radyoyu ayarlamak. Dinleyeceğiniz müziğin başı ve sonu yok desek abartmamış oluruz. Yeter ki siz dinleyin.

Mode Earn App uygulaması ile Nasıl Para Kazanılır?

Mode Earn App para kazandıran uygulaması ile yılda 600$ kazanabileceğiniz uygulamanın tanıtımında belirtilmiş. Ödülleri kazanabilmenin sadece tek bir yolu bulunmamakta. Farklı seçenekler mevcut. Anketler doldurabilir, uygulamada ki reklamları izleyebilir daha fazla para kazanmak için yakınlarınızı ve arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Mode Earn uygulaması, kilit ekran üzerinden şarkı dinlemenize izin vermekte. Böylece ekranınızın sürekli açık kalması gerekmiyor. Şarj konusunda cihazınızı rahatlatan bir özellik eklenmesi yerinde olmuş görünüyor.

Paramı Nasıl çekerim?

Paranızı çekmek istediğinizde çok sayıda seçenek sizi bekliyor. İlk olarak paranızı nakit olarak alabiliyorsunuz. Dilerseniz paranızı Target, Amazon, Google play hediye kartları gibi seçenekler ile de değerlendirebilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz paranızı bu şekilde değerlendirme olanağınız da bulunuyor.

Mode Earn App para kazanmak için kullanıcılarına çeşitli görevler sunuyor ve iddialı görünüyor.

Uygulamayı indirmek için: Mode Earn App

22- Foap Para Kazandıran Uygulama

Foap para kazandıran uygulamalar arasına ilk girdiği yıllarda yalnızca İOS üzerinden hizmet verirken daha sonra Android uygulama marketine de giriş yapmıştır. Uygulama ile kullanıcılar kendi çektikleri fotoğrafları satarak para kazanabilmektedir.

Foap ile kendi çektikleri fotoğrafları başka kullanıcılara veya firmalara satarak para kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda uygulama üzerinden düzenlenen yarışmalar ile de çeşitli ödüller kazanılabilmektedir.

Fotoğraf satarak para kazanma açığını kısa sürede fark eden Foap bu alandaki açığı ilk fark edenlerden. Foap ile mobil fotoğrafçılar ilk zamanlarda İphone üzerinden fotoğraflarını satarlarken, alıcı tarafta istediği fotoğrafları uygulama ile satın alabilmekte. Bu konuda daha önce hazırladığımız stok fotoğraf satarak para kazanma isimli yazımızı okumanızı tavsiye edersiz.

Foap ile Nasıl Para Kazanılır?

İlk olarak akıllı telefonunuza Foap uygulamasını indirin. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra fotoğraf yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama ile para kazanmak için diğer kullanıcıların ve firmaların resimlerinizi satın alması gerekmektedir. Bu sebeple herkes tarafından beğenilecek resimler çekmeye özen göstermelisiniz. Foap para kazandıran uygulaması ile para kazanabilmek için;

 • Foap üzerinden verilen görevleri yerine getirin,
 • Android market ve İOS üzerinden fotoğraflarınızı satarak kazanın,
 • Foap uygulamasının anlaşmalı olduğu stok resim siteleri bulunmaktadır. Bunlar üzerinden de satışınız gerçekleşebilmekte ve bu sayede kazanabilmektesiniz.
 • Dünyanın pek çok yerinden güzel fotoğraflar keşfederek kazanın,
Foap’ta Kazandığım ParaMı Nasıl çekerim?

Foap ile kazanılan para PAYPAL ile hesaba çekilebilmektedir. Para çekebilmek için en az 5$ bakiyeniz olması gerekmektedir. Ancak bilineceği üzere PAYPAL geçtiğimiz yıllarda ülkemizden çekildi. Bu sebeple şu an için PAYPAL ile Türkiye’deki bankalara gönderim yapılamamak. Yurt dışı bankadan hesabı olanlar için her hangi bir sorun bulunmamakta. 

Foap ilerleyen zamanlarda farklı ödeme yöntemleri ekleyebilir. Bu durumda uygulamaya Türkiye’de aktif hale gelecektir.

Foap para kazandıran uygualamar arasında ücretsiz olup, herhangi bir sermaye istemez. Sattığınız her fotoğraf için %50 oranında bir pay alırsınız.

23- HQ TRivia Canlı Yayında Oynayarak Kazanın

Hq, Trivia oyunları oynamak amacıyla hazırlanmış bir mobil uygulama olarak biliniyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Yatirimsiz para kazanma yolları arasında bu özelliği sayesinde kullanılabilir.

Oyun sırasında çoktan seçmeli ve kolaydan zora doğru giden sorular karşımıza çıkmakta. Kelime bulmacalarını sırasıyla çözerek hedefe doğru ilerleyebilirsiniz. Bu yarışmadan kazanç sağlayabilmek için yeterli bilgi birikimine sahip olmanı gerekmektedir. Para kazandıran uygulamalar arasınd oyun oynama özelliği ile aynı zamanda para kazandıran oyunlar kategorisinde değerlendirilmektedir.

HQ’nun rakiplerine göre en benzersiz özelliği ise canlı bir sunucu ile oynanabilmesidir. Canlı yayından para kazanma şansını kaçırmamak için uygulamadan gelen bildirimleri açık tutmanız gerekiyor. Arkadaşlarınızı uygulamaya davet ederseniz ekstra can hakkı kazanabilirsiniz. Böylece bilemediğiniz sorularda hemen elenmemiş olursunuz.

Para kazanmaya başlamak için, uygulama ile Türkiye saati ile gece 23.00 ve sabah 05.00 olduğunda canlı yayınlanan yarışmaya katılmalısınız. Tüm sorulara doğru yanıt verdiğinizde büyük ödülü kazanmış oluyorsunuz. Toplamda 12 soru bulunmaktadır.
12 soruyu doğru yanıtlayan kişi sayısı birden fazla olması durumunda ödülün paylaşılması gerekecektir.

HQ Trivia Nasıl Para Kazandırıyor?

Oyunun tamamen ücretsiz olması ve sorulara doğru yanıtlar verilmesi ile kazandırması HQ Travia Nasıl para kazandırıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Açıklanan verilere göre ABD menşeli firmanın 15 milyon dolarlık bir girişim finansmanı bulunuyor. Bu gerçekten büyük bir rakam. Uygulamanın yeni kurulduğu dönemlerde ileriyi gören yatırımcılar tarafından gelir akışı sağlanmış. Sonrasında ise reklam işleriyle büyüme işleri tamamlanmış görünüyor.

Reklam Gelirleri

Hq Travia’nın, diğer büyük firmalarda olduğu gibi para kazanması genellikle reklamlar üzerinden oluyor.

Uygulama içi Satın alma

Uygulamanın bir diğer gelir kaynağı ise uygulama içi satın almalardan oluşuyor. Hatta bu yöntem HQ için en büyük gelir kategorisinde. Ekstra canlar, Yeni geliştirilmiş botlar, ve daha bir çok özellik uygulama içi satın alma ile kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede HQ ‘da gelir elde etmiş oluyor.

24- Rakuten – Geri Ödeme ile Para Kazandıran Uygulama

Rakuten bağlı olduğu iş modeli sayesinde yaptığınız alışverişler ile geri ödeme alarak tasarruf sağlayabileceğiniz bir firma olarak biliniyor.

Ekonominin her geçen gün daha da önemli olduğu bu günlerde elbette herkes harcamalarından tasarruf etmek istiyor. Kıyafet, mobilya elektronik gibi pek çok seçenekte tasarrufla kazanç sizleri bekliyor. Uygulamayı indirmek, yüklemek ve kullanmak ücretsiz. Bu nedenle akıllara rakuten nasıl kazanç sağlıyor? Sorusu geliyor.

Rakuten Nedir ve Nasıl Kazanıyor?

Rakuten uygulaması kişilerin günlük olarak yaptığı alışverişler konusunda mobil uygulama veya web sitesi üzerinden geri ödeme sağlayan bir uygulama. Firma mağaza içi ya da online olarak yaptığınız alışverişler için geri ödeme yapıyor.

1997 yılında kurulmuş olan köklü bir firma olan işletme, internetin tarihi kadar eski.

Rakuten ile alışveriş yaptığınız binlerce alışveriş mağazası üzerinden %40’a varan geri öde alınabileceği uygulamanın içeriğinde belirtiliyor. Her ne kadar geri ödeme de olsa ortada bir kazanç olduğundan Rakuten, para kazandıran uygulamalar arasına girmekte.

Özellikle son yıllarda uygulamayı kullanan kişi sayısı Dünya üzerinde artmış durumda. Bu sayede çok sayıda kullanıcının geri ödeme ile kazandığını söyleyebiliyoruz.

Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar Android işletim sistemi veya İOS üzerinden uygulamayı indirip kurarak işlemlerine başlayabilirler. Uygulama veya web sitesi üzerinden yapılan satın almalarda tasarrufa gidilmesi mümkündür.

Platform incelendiğinde Firefox, chorome, Safari gibi browserlar için ekleyebileceğiniz Rakuten Cash Back Butonu oluşturduğu görülebiliyor. Bu uzantı sayesinde alışveriş sitelerinde bulunan kupon kodları size uyarı olarak bildiriliyor.

25- Life Points TR

Para kazandıran uygulamalar arasında en popüler olanlarından biri anket dolduraraktır. Anket doldurarak para kazanma uygulamaları ile şirketler için pazar araştırması yaparlar bu işlem ve hedef kitlelerine ulaşabilmek için oldukça önemlidir.

Uygulamayı indirdiğinizde ürün veya yayınlanan reklamlar için düşüncelerinizi söylersiniz. Bunun sonucunda nakit para kazanabilirsiniz. Nakit para haricinde alışveriş çeki ya da çeşitli ödüller de alabilirsiniz.

Düşüncenizi söyleyeceğiniz için zor bir yöntem değildir. Yanlızca mobil uygulama üzerinden değil bilgisyar üzerindenn de Life Points TR kullanıcılarına erişim imkanı veriyor.

Life Points TR nedir?

Lifepoints birbirinden farklı ankertlere katılarak yorumlarınızı, görüşlerinizi, fikirlerinizi ve zamanınızı paylaşabileceğiniz ve buna karşılık olarak size çeşitli ödüller veren, para kazandıran uygulamalardan birisidir.

Para kazandıran siteler ve para kazanma uygulamalar için anket doldurmayı tercih ederseniz zaman sınırınız da olmaz. Dilediğiniz vakit anketleri doldurmaya başlayabilirsiniz.

Basit bir yöntem olduğu için pek çok insan anket doldurarak ek gelir elde eder. Yasal bir çalışma yöntemidir ve kendi düşüncelerinizi söyleyerek para kazanırsınız.

Life Points TR ‘ye Masa üstü bilgisayardan ya da cep telefonunuzda giriş yapabilirsiniz. Anket doldurmak için hafta en fazla 4 saat harcarsanız belirli bir kazanç elde etmiş olursunuz.

Anketleri doldurmaya başlamak için siteye giriş yaparak kayıt olmak yeterlidir. Anketleri doldurdukça geliriniz artmaya başlar. Paneller içerisinde ne kadar çok kayıt olursanız elde ettiğiniz kazanç da o kadar artar ve alışırsınız. Uygulamaya telefon üzeeinden erişim sağlamak için Life Points TR

26- QuickRewards İncelemesi 2022

QuickRewards, 20 yılı aşkın zamandır online anketler, para kazandıran oyunlar, video izleyerek kazanma, online alışveriş gibi imkanlar sunan firmalardan birisidir.

Firma 2002 yılında kurulmuştur. QuickRewards firmalar ile kullanıcıları bir araya getiren ve bu sayede müşterilerin pazarda bulunan ürünleri görmesini ve dilediklerinde yararlanabilmesini sağlayan bir hizmeti gerçekleştiriyor. Kurulduğu günden u ayan açıklanan rakamlara göre kullanıcılarına 7.000.000 $’ ın üzerinde para dağıttığı açıklanıyor. Şu an için bu platformdan yaralanabilmek için Abd veya Kanada’da ikamet etmek gerekiyor. İlerleyen dönemlerde çok sayıda ülkeye hizmet verebileceği düşünse de şu an için yalnızca bu iki ülke vatandaşları QuickReward ayrıcalıklarından yararlanabiliyor.

QuickReward Nasıl Para Kazandırıyor?

QuickReward kullanıcıları anketleri doldurma, oyunlar oynama, online olarak alışverişler yapma, videolar izleme ve daha bunlar gibi pek çok fırsatı değerlendirerek para kazanma şansına sahip olabiliyor. Şu an için bir uygulaması olmasa da kullanıcılarına para kazandırması nedeniyle para kazandıran uygulamalar alanında değerlendirilebilir.

Anketlere katılan kullanıcılar bazı anketler ile 8$’a kadar kazanabiliyor. Ayrıca para çekmek için herhangi bir ödeme eşiği bulunmuyor.

QuickReward Artıları nelerdir?

 • Kazındığınız parayı hızlı şekilde çekebilirsiniz: platformdaki görevleri tam olarak tamamladığınız taktirde kazandığınız parayı 24 saat içerisinde hesabınıza alabilirsiniz.
 • Platforma arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Davet ettiğiniz arkadaşlarınız için3$ kazanma şaşını yakalayabilirsiniz. Bu ödemeyi davet ettiğiniz kişi 3$ ödeme kazandığınızda almaktasınız.
 • Para talebi için eşik ücret yok. 1 dolarda kazansanız hesabınızdaki parayı PayPal ile talep edebilirsiniz.

QuickReward Eksileri  nelerdir?

 • Para akzandıran oyunların verdiği ücretler çok düşük görünüyor. 4 oyuna yaklaşık 0,01$ kazandırdığı kullanıcılarca belirtilmiş.
 • Platform yalnızca ABD ve Kanada’da kullanılıyor. Bu da eksi bir özellik.

QuickReward Nasıl Çalışıyor?

QuickReward hemen hemen diğer anket sitleri gibi hizmet sunmakta. Ancak diğerlerinden farkı, yalnızca ABD ve Kanada ülkelerinde hizmet vermesi. Dileriz kısa zamanda diğer ülkelere de hizmet vermeye başlar. Gelelim QuickReward para kazandıran platformunun nasıl çalıştığına. Bunun için ilk olarak ABD ve Kanada’da ikamet edip hesap oluşturmanız gerekiyor.

Hesap Oluşturun

Sitede bulunan anketler, oyunlar ve videolara erişim sağlayabilmek için ilk olarak bir hesap oluşturmalısınız. Sonrasında bilgileriniz ile uygulamaya kayıt olun ve ayrıcalıkların kapısını aralayın.

Program seçin

Yapmak istediğiniz görevlere göre bir program seçmeniz gerekiyor. Bunun için;

 • Fikirlerinizi ifade edebildiğiniz yorum programı: bu programda çeşitli anketlere katılabilirsiniz. Yapmanız gereken bir marka ya da ürünle ilgili fikirlerinizi belirtmek. Bu işlem karşılığında paranızı kazanabilirsiniz.
 • Alışveriş yapın ve bu sırada tasarruf edin: online alışveriş yapmak için bu programı seçerek kazanabilirsiniz. 1000’den fazla mağaza ile alışverişin ayrıcalığını yakalayabilirsiniz.
 • Nakit kazanma programı: platform üzerinden e- postalar okuyun, çeşitli web sitelerini ziyaret edin, vidolara izleyin ve bu yaptıklarınızla para kazanın.

Kayıt olurken profil bilgilerinizi tamamlayarak sitede bulunan tüm görevleri tamamlayarak para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Ne kadar çok aktif olursanız kazancınız ona göre artacaktır. Örneğin, anketleri doldurarak, videolar izleyerek, online alışverişler yaparak kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Yandex Toloka para kazandırıyor mu?

Yandex Toloka kullanıcılarının yaptığı torumalra göre, yapılan görevlerde 0,01$ ile 2$ aralığında ücretler kazanılabilmekte. Bu miktarın gögevlere göre değiştiği anlaşılıyor. Ücretler az da olsa kullanıcılara göre görevler atıştırmalık boyutunda. Kısa sürede halledilebilir olması Yandex Toloka’yı cazip kılıyor.

Yandex Toloka görevleri nedir?

1- Birbirinden farklı saha görevleri
2- Çeşitli bilgilerin internette aratılması
3- Sayfa arama verilerinin sonuçları, arayüz tercihleirnin karşılaştırılması, aranılan bir sayfanın, görselin yada videonun yapılan arama sorgusuna göre uygun olup olmadığının değerlendirilmesi gibi görevler bulunmaktadır.

Para nasıl transfer edilir

Yandex toloka ile kazandığınız parayı Paoner, Paypal,Skrill yada yoomoney ile hesabınıza çekebilirsiniz.

Toloka nasıl bir uygulama?

Yandex toloka görevleri tamamlayarak para akzanabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama internetten para kazandıran uygulamalar arasında tercih edilenler arasında. Toloka’yı hem web tabanlı hemde akıllı telefonunuz üzerinden kullanabilirsiniz. Görevler yandexin müşterileri tarafından Yandex Toloka aracılığı ile iletilmektedir.

27- Slidejoy -Para Kazandıran Uygulamalar

Slidejoy para kazanma uygulamaları arasında reklam yöntemiyle para kazanılabilen uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamada akıllı telefonunuzun ekran kilidine reklam yerleştiriyorsunuz. Hepsi bu kadar. Bu sayede ayda 10$ oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.  Ayrıca akıllı cihazınız ile meşgul oldukça yeni haberler ya da promosyon ürünler gelebilmekte.

Slidejoy ile ödeme almak için yapmanız gereken başka bir şey yok. Reklamları sizin açmanızı gerektirecek bir durum yok. Bu açıdan bakarsak sizi uğraştırmayacağını görebiliyoruz.

Ücretsiz Hediye Çeki Kazanabilirsiniz

Slidejoy yalnızca kilit ekran üzerinden kullanıcılarına para kazandırmakla kalmıyor aynı zamanda hediyeler kazanma şansı da sunuyor. Telefon kilit ekranına slidejoyu yükledikten sonra ekranınıza en son haberler, trend reklamlar gelmekte. Kullanıcı olarak sizin başka bir şey yapmanız gerekmiyor. Normal rutin hayatınıza devam edebilirsiniz.

Nasıl hediye kazanabilirim sorusuna karşılık ise ekranınıza düşen kartları kaydırarak alabileceğinizi belirtelim. Bu kartları Google play, Amazon.com, walmart vb. pek çok firmada kullanabiliyorsunuz. Diğer seçenek ise bu kartlar ile kazandığınız hediyeleri bağış yapmak. İyilik yapmak isterseniz bu alternatif yolu tercih edebilirsiniz.

Slidejoy Nasıl Çalışır

Slidejoy çalışma mantığını yukarıda kabaca belirtmiş olsak ta genel hatlarıyla toparlamakta fayda var. Uygulamayı telefonunuza yükleyin. Böylece telefonunuzun kilidini her açtığınızda birtakım haberler veya promosyonlu kartlar göreceksiniz.

 • Haberlerin devamını görmek isterseniz ekranı yukarı doğru kaydırmalısınız
 • Haberi okumak istemiyor ve telefonunuza geçiş yapmak istiyorsanız kilit ekranı Sağa doğru kaydırmalısınız
 • Haber içeriğini beğendiniz ve daha fazlasını okumak istiyorsanız ekranı Sola kaydırın,
 • Telefon bildirimleri veya telefon uygulamalarına erişim sağlamak itiyorsanız kilit ekranı Aşağıya kaydırın.

28- Midas

Hisse senedi ile ilgileniyorsanız Midas size bu konuda yardımcı olabilecek bir uygulama. Yurt dışından hisse senedi almak çoğu kişi için bir problem. Buradaki ana problem ise bankalar üzerinden yurt dışı hisse senedi almaya kalktığımızda kesilen komisyon olarak karşımıza çıkmakta. Yüksek komisyon belleri yaptığımız yatırımı maalesef anlamsız kılabiliyor. Örneğin bir banka ile yurt dışında bir hisse almak isterseniz ortalama 10$-15$ komisyon ödemeniz gerekebilmekte. Ancak bu durum Midas için geçerli görünmüyor. Uygulama ile aynı işlemi 1,5$ komisyon ile yapabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey ise web sitesi üzerinden Get Midas’a üye olmak.

Online üyelik sonrasında kurye ile yasal usullerin bulunduğu bir evrak adresinize gönderilmektedir. Evrak işlemleri eksiksiz tamamlandıktan sonra artık yurt dışı hisselerini alıp satabilirsiniz. Yurt dışında popüler olan hisseler ile yatırım yaparak kazancınızı bu şekilde katlayabiliyorsunuz. Get Midas ile Coca cola, Netflix, Faceboook vb. çok sayıda hisseye ulaşmak çok kolay.

29- PostBee

Postbee
Postbee

En kolay şekilde para kazandıran siteler ve aynı sitenin uygulaması olan para kazandıran uygulamalar seçeneklerinden yararlanabileceğiniz bir diğer sitemiz PostBee uygulamasıdır. Uygulamayı kullanmanız için öncelikle Instagram hesabınız olması gerekir.

Post Bee uygulaması nedir?

PostBee bir micro influencer paylaşım platformudur. Bu platformda öne çıkan markaların kampanyalarını milyonlara duyurmak amaçlanır. Uygulamayı hemen indirmeniz ve sosyal medya paylaşımlarına katılmanız ile birlikte para akzanma şansına ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonunuza PostBee uygulamasını indirdikten sonra Instagram hesabınıza bağlamanız yeterlidir. PostBee uygulaması kaç takipçiniz olduğuna bakmaz ve istediği reklamları paylaşmanızı ister. Bu reklamları sayfanızda yayınladığınızda para kazanırsınız.

PostBee nasıl para kazanılır?

PostBee, kullanıcıların markaların ve ürünlerin tanıtımları için yaptıkları kampanyalara katılması ve bu kampanyaları sosyal medya paylaşımları ile kendi çevresine duyurması ile gerçek para ve hediyeler kazandığı para kazandıran uygulamalardan birisidir.

Üye olup Instagram sayfanızı uygulamaya bağlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar 2021 yılında Türkiye için tercih edilenr yöntem arasında olmuştur. Reklamlar arasından kendinizin seçtikleri paylaşarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Reklamları seçerken eğer paylaşırsanız kaç para kazanacağınızın bilgisi de vardır. Ödeme almak için hesap numarası verirsiniz. Burada en avantajlı durum takipçinizin kaç adet olduğunun önemi olmaması. Para kazandıran site için PostBee uygulamasını seçtiğinizde reklamların da oldukça kaliteli içeriklere sahip olduğunu görürsünüz.

İlk kez kayıt olduğunuzda ve uygulamanın kendi reklamını paylaştığınızda başlangıç olarak direkt 5 TL kazanmış olursunuz. Uygulamada binlerce farklı marka ve reklam olduğu için istediğiniz içeriği seçebilirsiniz.

Uygulamaya ait bir panel oluyor ve reklam vermek isteyenler içerik yayınladıklarında bu panel üzerinde görünür. Siz de panelden dilediğiniz içeriği seçerek Instagram hesabınızdan yayınlarsınız.

Birçok ünlü marka bu uygulama üzerinden reklam yaptığı için sürekli içerik olur ve düzenli olarak kullanırsanız ek gelir sağlayabilirsiniz. Örneğin Migros markasına ait reklamları sayfanızda paylaşarak 8 TL kazanabilirsiniz. Bu şekilde birçok marka mevcuttur.

30- Money App – Para Kazandıran Uygulamalar 2024

Para kazandıran siteler örneklerinden bir diğeri de Money App para kazandıran uygulamasıdır. Uygulamaya kayıt olduğunuzda çeşitli görevlerle karşılaşırsınız.

Fikrinizi belirtmek, oyun oynamak, mağazadaki ürünleri incelemek, hizmet test etmek, deneme sürümü incelemesi gibi farklı görevleri gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra kendiniz için bir hesap oluşturursunuz. Hesabınız açıldığında çeşitli görevler gelir ve bu görevleri yerine getirdiğinizde para kazanırsınız.

Piyasaya yeni çıkan bir oyun için deneme yapmış olursunuz. Uygulama henüz piyasaya çıktıysa da öncelikle deneme amaçlı size gönderilir. Para kazanmaya başladığınızda papara kullanarak nakit çekebilir veya kazandığınız parayı Amazon sitesi için hediye kartı olarak dönüştürebilirsiniz.

Görevleri tamamladığınızda ödemeler en geç 3 gün içerisinde gerçekleştirilir. Para kazandıran site için en kolay yöntemlerden biridir. Uygulamaya üye olurken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Örneğin sahte hesap ya da birden fazla hesap açamazsınız. Hesabınızı kendi adınıza açmanız gerekir.

IP adresiniz sahte olamaz veya VPN kullanamazsınız. Giriş yaptığınız cihazın kimliğini değiştiremezsiniz. Spam üye ekleyemezsiniz ve bu kurallara uymazsanız bir daha görev alamayabilirsiniz.

Ürünleri inceleyerek para kazanma için müsait bir zamanınızda uygulamaya girmek yeterli olacaktır.

Uygulamayı cep telefonunuza ücretsiz olarak indirirsiniz. İndirme işlemi bittikten ve üye olduktan sonra her zaman görev alabilirsiniz. Görev olmama gibi bir durum yaşanmadığı için sürekli olarak para kazanıp birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

31- What’s Around

Para Kazandıran Play Store Uygulamaları
Para Kazandıran Play Store Uygulamaları

Kolay bir şekilde ek gelir elde edebileceğiniz para kazandıran siteler için bir diğer örnek de What’s Around uygulamasıdır. Bu uygulama mobil uygulaması olan ve para kazandıran uygulamalar arasına giren seçenekeklerden birisidir. What’s Around ile çekimini kendinizin yaptığı fotoğrafları satarak para kazanabilirsiniz.

Uygulamadan para kazanmak için anlık olarak çektiğiniz fotoğrafları yüklemeniz gerekir. Dışarıdayken kaydetmenin mantıklı olduğunu düşündüğünüz bir olayın fotoğrafını çekip uygulamaya yüklüyorsunuz. Uygulamadan satışa çıkardığınız fotoğrafları satarak gelir elde etmiş olursunuz.

Çektiğiniz fotoğraflar ne kadar sıra dışı olursa satışlarınız da o kadar artacaktır. Fotoğraf çekmeye meraklıysanız ya da bu işi profesyonelce yapıyorsanız kolay bir para kazanma yöntemidir. Çektiğiniz fotoğraf ilginç olduğunda kazandığınız para da aynı oranda yüksek olur.

Cep telefonunuza uygulamayı buradan indirdikten sonra üye olmanız yeterlidir. Para kazandıran site için üye olduğunuzda telefonunuzda önceden bulunan bir fotoğrafı paylaşamazsınız. Fotoğraflar muhakkak anlık olarak çekilip yüklenmelidir. Fotoğrafları çekerek yükleme yaptığınızda sonradan düzenleme de yapabiliyorsunuz.

Etiketleme kullanma özelliği sayesinde daha geniş kitlelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Uygulamanın en avantajlı özelliği ise coin kazandırması. Uygulamayı kullanarak ShotCoin ya da Sp kazanabilirsiniz. Profil oluşturup sizden istenen kısımları doldurursanız otomatik olarak 10 ShotCoin kazanırsınız.

Hesabınıza profil resmi eklediğinizde 2 ShotCoin kazanırsınız. Çektiğiniz ilk fotoğrafı paylaştığınızda 1 ShotCoin kazanırsınız. İlk üye olduğunuzda kazandığınız coinlerden sonra uygulama size çeşitli görevler sunar. Bu görevleri tamamladıkça coin kazanmaya devam edersiniz. Bu görevler de günlük olarak Sp toplamaktır.

32- Bounty

Bounty- Anket Doldurarak Para Kazan
Bounty- Anket Doldurarak Para Kazan

Türkçe para kazandıran siteler arasında en popülerlerden biri de Bounty isimli sitedir. Üye olduktan sonra çeşitli görevler verilir ve bu görevleri yerine getirdiğinizde para kazanırsınız.

Anket doldurmak, uygulama testi çözmek, gizli müşteri gibi çeşitli görevler söz konusu olabilir. Gizli müşteri görevinde sahada çalışırsınız ve bu evden değil de dışarı çıkmanızı gerektireceği için biraz zahmetlidir. Fakat karşılığında ödeme konusunda oldukça yüksek ücretler alabilirsiniz

Haritadan bulunduğunuz bölgeye yakın olan görevleri seçebilirsiniz. Bir Youtube kullanıcısı verilen görevleri yapmak için bisikletini kullandığına dair video yayınladığında oldukça beğeni almıştır.

Bu şekilde para kazanabilir aynı zamanda sağlığınız için de olumlu bir spor yapabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve genç bireyler için avantajlı bir uygulamadır. Para kazandıran uygulamalar içerisinde ülkemizde de popüler olmaya başlamıştır.

Uygulamayı indirdikten sonra haritada 5 TL’den 100 TL’ye kadar ücretleri olan çeşitli görevler olur. Bu görevlerden yapmak istediğinizi ve bulunduğunuz alana yakın olanı seçersiniz. Görevi tamamladığınızda bekleme olmadan paranız hemen hesabınıza yatar. böylece telefondan para kazanma şansını yakalamış olursunuz.

Bu işi yaparak ayda 1000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Bu kazancı elde etmek için günlük olarak 3 veya 4 saat görev yapmanız yeterli olur.

Bankaların mobil uygulamalarını test etmek gibi farklı görevler de mevcuttur. Ülkemizde şu an genelde büyük şehirlerde olan insanlar kullansa da ileriki yıllarda her yerden daha fazla insanın katılacağı bir uygulama. uygulama ile daha detaylı bilgiye ilerleyen yazılarımızda tekrar yer vereceğiz.

33- Artiway

İnternetten alışveriş yapmayı seviyorsanız alışveriş yaptıkça para kazandıran uygulamalardan biri Artiway uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Para kazandıran siteler içerisinde kolay bir şekilde telefondan para kazanabileceğiniz uygulamalardan birisidir.

Uygulama Türkçe olduğu için işlem yapmak da oldukça kolaydır. Uygulamayı indirip üye olduktan sonra yapmanız gereken sadece alışveriş yapmak. Her alışveriş için para kazanırsınız ve para hesabınızda birikir.

Uygulamayı anlamak için kredi kartlarını düşünebiliriz. Kredi kartından alışveriş yaptığınızda bonus kazanmanız gibi burada da alışveriş yaptıkça para kazanmış olursunuz. En büyük avantajı da kazandığınız paraları nakit olarak alabiliyor oluşunuzdur.

Site içerisinde birçok farklı marka ve ürün olduğu için alışverişlerinizi buradan yapmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Para kazandıran site için kullanımı da oldukça kolaydır. Masa üstü pc üzerinden erişim sağlamak için Artiway

Bir ürünü aldığınızda ürünün %5 iadesi oluyorsa 100 TL alışveriş yaptığınızda 5 TL kazanmış olursunuz. Her mağazada farklı iade oranları vardır ve alışveriş yapmadan önce ne kadar iade alacağınızı görebilirsiniz.

Hesabınızda para birikmeye başladığında 30 TL olan bakiyenizi çekme hakkınız olur. Dilerseniz IBAN kullanarak kendi hesabınıza gönderebilir dilerseniz de TransferWise yöntemini kullanabilirsiniz. Kazandığınız bonusları nakit paraya çevirmiş olursunuz.

Uygulamaya giriş yapıp istediğiniz mağazanın linkine tıklarsınız ve alışveriş yapmaya başlarsınız. Güzellik, moda, sağlık, seyahat, yeme ve içme, çocuk, eğlence ve benzeri birçok kategori ve mağaza vardır. İhtiyacınız olan ürünleri alırken para kazanmış olursunuz.

34- Airbnb

Airbnb sitesini kullanarak eviniz için kullanmadığınız fazla odanız varsa kiralayabilirsiniz. Para kazandıran siteler içinde son yılların en popüler para kazandıran uygulamalarından biridir.

Kiralama işlemleri kısa dönemli gerçekleşir. Güvenilir ve kolay işlem yapabildiğiniz bir site oalrak bilinir. Masa üstü sitesinden ya da akıllı cep telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz. (Akıllı cep telefonu üzerinden uygulamaya Airbnb ulaşabilirsiniz).

Dilerseniz evinizin tamamını dilerseniz bir odasını kiralarsınız. Rezervasyon yapılacağı zaman işlemler sadece uygulama üzerinden olur.

Kiralama işlemi gerçekleştiğinde kiralayan kişi ile ev sahibi buluşurlar. Türkçe seçeneği olduğu için uygulamayı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. İlan açmanız için üye olmanız gerekir. Daha sonra ilanınıza gelen başvuruları değerlendirirsiniz.

Siz kendiniz için de kullanabilirsiniz ve seyahat için ev kiralayabilirsiniz. Para kazandıran site için ilan oluştururken evinizde kiralamak istediğiniz odanın fotoğraflarını yüklemeniz gerekir.

Kiracı olmak isteyen kişi kiralamak istediği tarihleri belirterek başvuru yapar ve böylece rezervasyon oluşur. Size rezervasyon isteği geldiğinde onay verebilir ya da reddedebilirsiniz. Burada kararı verecek olan yalnızca ev sahibi olur. Rezervasyon onayı olmadan ödenen para uygulamada bekler.

Onay verdiğinizde kiracıya adres bilgileri gönderilir ve yerleşme işlemi tamamlandığında ödemeyi alırsınız.

Kiralama tarihi boyunca orada kalır. Daha sonra tarih bittiğinde evi terk eder. Sonrasında sitede bulunan yorum alanına hem kiracı hem de ev sahibi yorum bırakırlar. Puanlama sistemi ile yorumlar insanların güvenilir olduğunu ve deneyim paylaşması açısından önemlidir.

35- Mistplay

Android kullanıcıları için akıllı telefonunuzdan oyun oynayarak para kazanmanızı sağlayan bir uygulama olan Mistplay arkadaşlarınızla beraber oynama fırsatı da sunar.

Para kazandıran siteler arasında uygulamayı tercih ederseniz bitirme yarışı gibi oyunlar için ekstra kazanç da elde edebilirsiniz.

Visa, PlayStation, Google Play, Amazon ve pek çok farklı yer için hediye kartı şeklinde ödeme alırsınız. Oyun geliştirici olan firmalar bu uygulamada oyunlarını test ederler. Test edildiği için de oyunları oynarken ödeme almış olursunuz.

Oyunları oynamaya başladığınızda sizden geri bildirim isterler ya da sorun olursa bildirmenizi beklerler. Hangi bölgede oynadığınız, ne kadar zaman oyun oynayabilirsiniz, kaçıncı seviyedesiniz gibi konular aldığınız ücretlerin miktarını belirleyen unsurlardır. Para kazandıran site için bu uygulamayı tercih ettiğinizde ne kadar oyun oynarsanız kazanma şansınız o kadar artar.

Uygulamayı oynayarak kazanç elde ettiğinizde ödemeler Steam kredisi olarak da verilebilir. Bir liste vardır ve bu listeden oyun seçersiniz. Oyunu indirirken, oynarken herhangi bir sorun olup olmadığına dair geri dönüş yaparsınız. Bu uygulamayı indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir. Ücretsiz olması para kazandıran uygulamalar içerisinde mistplay’i bir adım öne çıkarmaktadır.

Bilgisayaradan yada Telefondan para kazanma için yalnızca oyunları oynamaya devam etmeniz gerekir. Kazanç elde etmeye başladığınızda ekstra bir maliyet çıkmaz.

Kazanç elde ettiğinizde dolar üzerinden olduğu için yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Akıllı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı kurmanız ve üye olmanız yeterlidir. Kazanç miktarınız hangi oyunları oynadığınıza göre değişir.

36- Google Ödüllü Anketler

Android kullanıyorsanız Google üzerinden anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Para kazandıran siteler içerisinde kolay bir şekilde gelir elde edebileceğiniz yerlerden biridir.

Anketler çeşitlidir ve kazancınız da anketlere göre farklılık gösterir. Anket doldurmaya başlamak için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekir. Google Ödüllü Anketler üzerinden uygulamayı cep telefonuza indidrerek para kazandıran uygulamalardan birine daha ulaşmış olursunuz.

Mutlaka okuyun: Google Anket Para Kazanma Yolları (2024)

Daha sonra sizden istenen birkaç soruya yanıt verirsiniz. Sonrasında size gönderilecek olan ilk anket gelir.

Haftada 1 anket gibi farklı sayıda anketler gönderilmeye başlar. Uygulamayı sorunsuz kullanmanız için kayıt olurken sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir. Çünkü verdiğiniz bilgiler Google tarafından kontrol edilir. Eğer yanlış bilgi girerseniz uygulamayı yüksek ihtimalle kullanamazsınız.

Kayıt olduktan sonra onay aldığınızda anketler geldikçe doldurmanız yeterlidir. Para kazandıran site konusunda güvenilir bir platform arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Anketler kısa olurlar ve 5 dakikada doldurabilirsiniz. Anketleri doldurdukça Google Play kredisi kazanmış olursunuz.

Üye olurken sizden istenen bilgiler nerede yaşadığınız, mesleğinizi ne olduğu ve cinsiyetiniz oluyor. Soruları doğru yanıtladığınızda kendiniz için bir profil oluşturmuş olursunuz.

Yakın zamanda yaptığınız alışverişler için kullanıcı deneyimi odaklı anketler gelir. Ürünleri bildiğiniz için de anketleri yanıtlarken zorlanmamış olursunuz: Soruları hızlı bir şekilde cevaplayabileceğiniz için zamanınızı harcayan bir uygulama değildir.

Anketleri yanıtladıkça yanıtladığınız her 1 adet soru için 2 TL hesabınıza yatırılır. Bu şekilde biriktiğinde Google Play üzerinden kredi biriktirmiş olursunuz. Devamı için Diğer Sayfaya geçiniz.

37- Surveysonthego

Surveysonthego para kazandıran uygulamaları sayesinde anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Profil ayarlarınızı doldurmanızın ardından anketler için birer aday olacaksınız. Surveysonthego ile anketler üzerinden para kazanabilmektesiniz.

Her gün para kazanın

Surveysonthego uygulamasını ilk olarak akıllı telefonunuza kurun. Böylece dışarıda yemek yerken, mağazalarda alışveriş yaparken ve diğer tüm zamanlarınızda anketlerden haberdar olacaksınız. Her şey bu kadar basit. Uygulama ile görüşlerinizi paylaşarak para kazanmanın şansını yakalayabilirsiniz.

Surveysonthego uygulamasının başlıca özellikleri

 • Alt limit olarak en az 10$ hesabınızda birikmiş olmalıdır. Bu seviyeye ulaştıktan sonra ödüllerinizi kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.
 • Anketlerin bazılar 1$-5½ aralığındadır. Bu sayede ödeme eşiğine ulaşmanız çok uzun sürmez.
 • Anketlerden yüksek ücret verenleri kaçırmamak için profil bilgileriniz doğru girin. Ayrıca bildirimleri ve konumunuzu açık tutun. Bu sayede anketler için uygun şartları taşıdığınız anlaşılsın.
 • Telefonunuza ne kadar çok bakar ve anketlerle ilgilenirseniz okalar çok kazanabilirsiniz.
 • Çevrim içi online oldukça para kazanın. Uygulamayı ayda web sitesini ziyaret ettiğinizde para kazanabilirsiniz.

38- Ibotta

Ibotta para kazandıran uygulaması, desteklenen 2.000’deb fazla perakendecide online olarak ya da mağazadan yapacağınız alışverişlerde nakit olarak geri para kazanmanıza olanak tanımaktadır. Yapacağınız teklifler ürüne ya da ürünü satan perakendeciye özel olabilir. Ya da bazı teklifler otomatik olarak uygulanır.

Video izleyerek ya da anketleri tamamlayarak puan ya da para kazanabilirsiniz. İbotta para kazandıran uygulamalar içerisinde bu yönüyle rakiplerine benzer özellikler taşıyor.

İbotta ile mağazalardan nakit para kazanmanızın 3 farklı yolu bulunmaktadır. Alışveriş için yaptığınız gezintiden sonra ilgilendiğiniz ürünlere teklifler yapın yaptığınız teklifleri uygulama ile mağazaya iletin.

İbotta para kazandıran uygulamaların pek çoğunda olduğu gibi ödeme işlemini Paypal ile yapar. Bunun dışında alışveriş için hediye kartı verir ya da doğrudan banka hesabınıza ödeme geçer.

İbotta’nın Artıları

Mağaza içinde yapacağınız alışverişlerde nakit geri dönüşler oldukça hızlıdır. Ayrıca İbotta para kazandıran uygulaması yeni müşterilerine hoş geldin hediyesi olarak bonus verir. Ayrıca uygulama içerisinde farklı takviye bonuslar bulunmaktadır.

İbotta’nın Eksileri

Para kazanma işlemi yavaş bir süreç olabilir. Kazandığınız parayı kullanabilmeniz için 20$ biriktirmeniz gerekmektedir.

39- Swagbucks

Swagbucks, online olarak alışveriş yaparken, internet üzerinde gezinirken veya video izlerken para kazanmanıza yardımcı olan bir para kazandıran uygulama olarak göze çarpmaktadır. Uygulama ile aynı zamanda online anketlere katılabilmektesiniz.  (Bunlar dışında daha çok para kazanmak isterseniz para kazandıran oyunları deneyebilirsiniz.) Kazanacağınız ödülleri hediye kartı veya nakit para olarak alabilmektesiniz. İşte bu sebepten dolayı para kazandıran uygulamalar kategorisinde swagbucks yerini alıyor. Swagbucks ile hediye kartı kazanabilmek için;

 • Starbucks, Target, Amazon, Walmart gibi online olarak alışveriş imkânı sunan sitelerden alışveriş yapın,
 • Anketleri zamanında cevaplayın ve hediye kartlarını kazanın.
 • Swagbucks’ın sunmuş olduğu videoları izleyin.
 • Özel fırsatlar ve teklifleri değerlendirin. Böylece hediye ve puanlar kazanabilirsiniz.
 • Oyunlar oynayın ve online oyun içi ürünler satın alın.

Swagbucks günümüzde pek çok ülkede faaliyet göstermektedir. Swagbuks’a kayıt olmak için Facebook adresini ya da E-postanızı kullanarak ücretsiz şekilde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca size gelen tavsiyeler yoluyla kazanma şansını yakalayabilir ve ekstra puanların sahibi olabilirsiniz.

Swagbucks’ın Ana Özellikleri nelerdir?

 • Gold Anketler: Gold anketler, bir anketi tamamlamak için gerekli olan süreyi ve bu anket aracılığı ile kazanabileceğiniz puanları yansıtmaktadır.
 • Günlük Anketler: Günlük olarak 1 Swagbucks puanı kazanmak için düzenli şekilde bir adet anketi yanıtlayabilirsiniz.
 • Erken Para Çıkışı: Swagbucks, minimum 3$’a kadar transfer yapmanıza olanak verir. Paranızı çekebilmek için bu fiyata ulaşmalısınız. Fiyatın düşük olması paranızı çekmek için uzun süre beklemeyeceğiniz anlamına gelmektedir.  

Swagbucks’ın Artıları

·         Starbucks, Target, Amazon, Walmart, Expedia, Paypal ve daha birçok yer için hediye kartı kazanma şansı sunar.

·         İzleyeceğiniz her 20 dakikalık video için 2 Swagbucks puanı kazanırsınız.

·         Ayrıca Groupon’dan  mağaza alışveriş kuponu kazanabilirsiniz.

Swagbucks’ın Fiyatlandırması Nasıl?

Kaydolmak ücretsizdir. Kayıt olmakla beraber 10$ bonus kazanırsınız.

40- Wikibuy

Wikibuy, birçok web sitesinden ve mağazasından en uygun fiyat ile alışveriş yapmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Tasarruf sağlayarak paranızın cebinde kalmasına yardımcı olduğu için wikibuy para kazandıran uygulamalar 2022 listemize girmeyi başarıyor.  Uygulama Şuan için Sadece Amerika’da Çalışmaktadır. İlerleyen dönemlerde pek çok ülkede görülebileceği söylenmekte.

Uygulamayı tarayıcınıza yüklemekle ilk adımı atmış oluyorsunuz. Sonrasında uygulama veritabanı size satın alma konusundaki en iyi indirimleri ve bu konudaki teklifleri sunan e-ticaret mağazasına ulaştırıyor.

Wikibuy mobil para kazandıran uygulaması sayesinde barkodları okutabilir ve böylece aynı ürünün internette daha düşük olduğu fiyat aralığını görebilirsiniz. Ayrıca wikibuy, mevcutsa kupon kodlarını kendisi algılar ve ekleme işlemini yapar. Walmart ve Ebay gibi sitelerde bu özellik oldukça ekonomik kazanç getirmektedir.

Wikibuy’ın Ana Özellikleri Nelerdir?

 • En önemli özelliği bir tarayıcı eklenebilir olması. Böylece internette gezinirken sizin için en iyi fırsatları aynı anda binlerce web sitesi üzerinden size sunar.
 • Mobil uygulama özelliği ile barkodları okutmanız ve bu sayede aynı ürünün sitelerdeki tüm fiyatlarını karşılaştırma yapması ikinci bir ana özellik olarak karşımıza çıkıyor. Wikibuy hem İOS Hem de Android tarafından desteklenmektedir.

Wİkibuy’ın Artıları Nelerdir?

 • Ekstra bonus ve kupon kazanabileceğiniz satıcılar hakkında bilgiler verir.
 • Wikibuy ile online olarak alışveriş yaparken aynı zamanda ürünün başka sitelerde daha düşük fiyatlı olanlarını bulabilirsiniz.

Wİkibuy’ın Ücreti Nedir?

Wikibuy tamamen ücretsizdir. Doğrudan kayıt olabilirsiniz. DEVAMI İÇİN DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ.

41- Mypoints

Mypoints para kazandıran uygulaması hem online olarak hem mağaza üzerinden alışveriş ile hem de ücretli anketlere katılma yollarıyla ödül ve puanlar kazanmanıza yardımcı olmaktadır.  Tüm bunların yanında ekstra para kazanmak isterseniz film izleme, e-posta okuma ya da oyunlar oynama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Mypoints ile anketlerle, alışveriş ile ve kuponlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Yapacağınız işlemlerde topladığınız puanları hediye kartı yada nakit para olarak kullanabiliyorsunuz. Puanlarınızı Visa hediye kartları ve Amazon sitesi üzerinden harcayabilirsiniz.

Mypoints’e kayıt olmak son derece basittir. Birkaç basit adımla tüm bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hatırlatmamız gereken önemli nokta, web sitesinin yalnızca ABD ve KANADA üzerinden işlemlere açık olduğudur.

Mypoitns Ana Özellikler

 • Mypoints para kazandıran uygulamasına giriş yaptığına 10$ hoş geldiniz bonosu sunmaktadır.
 • Kazanmış olduğunuz puanları PAYPAL hesabınıza rahatlıkla transfer edebilirsiniz. 25$’lık bir para için 3970 puan toplamanız gerekmektedir.

Mypoints’in Artıları Nelerdir?

 • Mypoints üzerinden kazandınız ödülleri UNİTED MİLEAGE PLUS hesabınız varsa bu hesap üzerinden seyahat mili olarak kullanmanıza imkân sağlamaktadır.
 • Mypoints öne çıkan mağazasından alışveriş yaparsanız çok sayıda puan ve ödül kazanabilirsiniz.
 • Alışveriş sonunda ekstra indirim sağlayan kodları bulunmaktadır.

Fiyatlandırma

Mypoints’e kayıt olmak ücretsizdir.

42- Earny

Earny, günlük olarak yapacağınız satın almalarınız için tasarruf etmenize yardımcı olur. Bir açıdan para kazanmanızı sağlar.

Earny, para kazandıran uygulamalar 2022 yılında listemize giren bir başka uygulama. Her ne kadar doğrudan para kazanmanızı sağlamasa da alışveriş yaparken paranızın cepte kalmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle listemize girmeyi başarmıştır. Uygulama fiyatlar düştüğünde size otomatik olarak bildirim veriyor. Tıpkı bir asistan gibi çalışıyor.

En iyi fırsatları ve doğru kupon kodlarını uygulama ile yakalayabiliyorsunuz. Earny uygulamasının ayrıca bir Chrome uzantısı vardır. Ürünlerin fiyat geçmişlerini kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Fiyatlarda güncelleme olduğunda online bildirim gelmekte.

Yapmanız gereken ilgilendiğiniz ürünleri izleme listesine eklemek. Bunların yanına online alışveriş yapan arkadaşlarınız ile bağlantıları paylaşabilir ve bu yolla para kazanabilirsiniz.

Earny Uygulamasının Ana Özellikleri

 • Earny para kazandıran uygulamaları sayesinde binlerce otel arasından en iyi fiyatları yakalayabilirsiniz.
 • Uygulamayı diğer online kullanıcılara tavsiye ederek vermiş olduğunuz bağlantı aracılığıyla para kazanabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizi takip edebileceğiniz ücretsiz bir sürüm sunmaktadır.

Earny Uygulamasının Fiyatlandırması

Uygulama kazancınız üzerinden %25’lik bir miktarı kesintiyle öder.

43- Hadi – video izleyerek para kazandıran uygulamalar

Hadi yarışması, ziyaretçilerine Binlerce TL para kazandırabilmektedir. Uygulama kısa zamanda popüler hale gelmiştir. Bu sebeple pek çok kişi Hadi uygulaması ile nasıl para kazanılacağını araştırmaya başladı. İşte Hadi yarışmasıyla ilgili merak edilen sorulara cevaplar…

Hadi bir akıllı telefon uygulamasıdır. Yapısı itirbari ile para kazandiran mobil oyunlara benzer. Kazandırdığı paralar nedeniyle kısa zamanda çok sayıda telefona indirilmeyi başardı. Para kazandıran uygulama olarak ismini duyurdu.

Uygulama üzerinden kullanıcılarının bilgisini ölçen Hadi uygulaması ile soruları yanıtlamayı başaran ziyaretçiler Binlerce TL para kazanabiliyor. Mobil uygulama ile giriş yapıldığında canlı bir sunucu üzerinden sorular sorulmakta ve doğru yanıtın belirtilen süre içerisinde verilmesi istenmektedir.

Oyun ya da diğer tabirle bilgi oyun yarışması canlı yayın üzerinden para kazandırma yarışması olarak tasarlanmıştır. Geçmiş yıllarda BİB ve VİBNE iş birliği sayesinde kullanıcılarla buluşturulmuştur. Uygulama sayesinde ziyaretçiler diledikleri yerden mobil cihazları aracılığı ile canlı yayına bağlanabiliyorlar. Uygulamayı bu açıdan değerlendirdiğimizde canlı yayın yaparak para kazandıran uygulamalara örnek gösterebiliriz.

Hadi Para kazandıran uygulaması katılım oranı incelendiğinde şu ana kadarki en yüksek rakamın 145Bin kişi gerçekleştiğini görüyoruz. Bu rakam gerçekten büyük bir değer. Tüm bu kullanıcıların aynı anda uygulama üzerinden erişim sağladığını düşünürsek bu sayının nasıl bir değere karşılık geldiğini daha iyi anlayabiliriz. Bu derece ziyaretçiye hizmet veren bir altyapı oluşturmak ayrıca bir yetenek. Kullanıcıların uygulamayı ulaşabilmesi için BİB uygulamasında keşfet kategorisinin altında bilgi yarışması bölümü açılmıştır. Kanalın takipçi sayısı milyonlara ulaşmış durumda. Ayrıca bu kısımda yarışmaya katılmak isteyen kullanıcılar ip uçlarının verildiğini de belirtelim.

Hadi Yarışmasına Nasıl Katılırım?

Hadi bilgi yarışmasına katılabilmek için ilk olarak yapmanız gerek telefonunuza bu uygulamayı indirmek olacaktır. Böylece para kazanabilmek için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Yukarıda belirttiğimiz gibi binlerce kişi aynı anda bu uygulamayı kullanabilmekte. Yarışma şimdilik günde 1-2 kez yayınlanmakta. Bu sebeple yayın saatini kaçırmamanız gerekiyor. Yarışmaya katılan kullanıcıların para kazanabilmek için sorulan 12 soruyu doğru cevaplaması gerekiyor. Yarışmaya katılmadan önce yine yukarıda belirttiğimiz gibi ip uçlarını takip etmeniz soruları kolaylıkla yapabilmeniz için faydalı olacaktır. Hadi ücretsiz bir uygulamadır. İster Android isterseniz İOS üzerinden uygulamaya erişebilirsiniz.

Yarışmadan kazanabilmeniz için gerekli olan en önemli ikinci altın kural yarışma saatini kaçırmamak. Yarışmanın yayın saati geldiğinde uygulama üzerinden giriş yapmalısınız. Sonrasında canlı sunucu size yapmanız gereken her şeyi açıklayacak. Sorulan sorul çoktan seçmeli cevaplar içeriyor. Verilen süre içerisinde bu çoktan seçmeli sorulara cevaplar vermelisiniz. Verilen süre ise 10sn’dir. Yarışmanın sunduğu başka bir güzellik yarışmacıların canlı yayın sırasında yazışabiliyor olmasıdır. Ayrıca uygulamaya arkadaşlarını davet edebiliyorsunuz. Davet etme yoluyla fazladan can hakkı kazanıyorsunuz. Dolayısıyla ne kadar davet o kadar can ve para kazanma şansı demek.

44- Anket Doldurarak Para Kazan

Anket doldurarak para kazanma düşüncesi internet üzerinden para kazanma yollarını araştıran kişilerce sıkça denenen yöntemler arasındadır. İlerleyen yazılarımızda bu konu üzerine ayrıca bir bölüm açacağız. Açtığımızda yine bilgilendirmemiz olacaktır.

Online olarak en çok kullanılan anket doldurma siteleri arasında;

 • Napolyon
 • Fikir Pazarı
 • Valued Opinions
 • Pago
 • YouGov
 • İpsos i-Say

Yer alır. Bu siteler sayesinde ek kazanç elde edebilirsiniz. Bunlar dışında da farklı uygulamalar mevcut ancak güvenilirlik açısından en çok tercih edilenler yukarıda ismini saydıklarımızdır.

Hangi Uygulamalar ile Anket Doldurarak Para Kazanabilirim?

Günümüze hemen herkesin elinde bir akıllı telefon mevcut. O halde böylesine yaygın bir mobil cihazdan neden para kazanılmasın? Akıllı telefonunuza indirerek düzenli girişler ile para kazanabileceğiniz. Farklı anket uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilenleri arasında;

 • You gov TR
 • Marketagent TR
 • Survey Mobile
 • Survey Monkey
 • Panel Station TR

Yer almaktadır. Şimdi bu uygulamaları ve çalışma yöntemleri hakkında sizlere detaylı bilgiler aktaralım.

1- You gov Tr Anket Uygulaması Nedir? Özellikleri Nelerdir?

YOu gov TR sitesi anket doldurarak para kazandırma işlemlerini eskiden yalnızca web sitesi üzerinden yürütmekteydi. Ancak geçtiğimiz yıllarda bu işlemi mobil uyumlu hale getirdi. Bu sayede artık kullanıcılar browser ile uğraşmadan uygulama aracılığı ile işlemlerini çok daha kolay halletmeye başladılar. Uygulamanın gelmesinin bir diğer önemli faydası bildirim geldiğinde anında kullanıcının haberdar olabilmesi oldu.

You gov Tr Nasıl Üye Olunur?

Uygulamaya Yougov adresinden ulaşabiliyoruz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra ilk adımı atmış olduk. Oturum açma ve kaydolma işlemlerinden bize uygun olanı seçtikten sonra devam diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Sonraki adımda Doğum yılı, e-posta adresi ve posta kodu gibi sorular yöneltiliyor. Bunlara doğru bilgilerimizi ererek devam ediyoruz. Bu türden soruların sorulmasının amacı sizlere yöneltilecek anketler için ilgi odağınızı belirlemek. Yaşınıza, cinsiyetinize vb. şartların uygun olduğu kişilere anketler yöneltileceği için bu bilgilerin doğruluğu önemlidir.

45- İpoll

İpol Para Kazandıran Uygulamalar
İpol Para Kazandıran Uygulamalar

İpol kullanıcılarına ücretsiz olarak ödüller sunmaktadır. Ödüller arasında hediye katlar, havayolu ulaşım için krediler ve çok daha fazlasının olduğunu ipol belirtiyor. Bu kazançtan yararlanabilmeniz için yapılması gerekenler yalnızca ziyaret ettiğiniz yerlerle ilgili görüşlerinizi paylaşmak.

Tamamlanan her İpol görevi için çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Bu görevler arasında mağaza ziyaretleri, bazı mekanların fotoğraflarını çekmek, ürünlerle ilgili testler yapmak yer almaktadır. Görevler den ne kadarını tamamlarsanız kazancınız buna göre artmaktadır.

İpol Nasıl Çalışıyor

 • İpol’ün sizi tanımasına fırsat vermelisiniz. İlk olarak üyelik sırasında sorulan sorulara doğru yanıtlar vererek ipolün sizi tanımasını sağlamalısınız.
 • Uygulama üzerinden yeni bir görev olduğunda size bildirim gelecektir. Böylece maillerinizi sürekli takip etmeniz gerekmiyor.
 • Görevi tamamlamanız halinde Paranız ipol hesabınıza yatar. Sonrasında ödüllerinize ulaşabilirsiniz.

İpol’ün kullanıcılarına sunduğu Avantajlar Nelerdir?

 • İpol kullanıcılarına yeni görevler olduğunda uyarılarda bulunur.
 • Hediye olarak kazanılan kartları kullanmak için ödül katalogları sunar,
 • Online anketlere katılarak daha fazla kazanma şansı sunar,
 • Mağazalardan alışveriş tecrübesi, reklamlar ilgili testler, ürün incelemeleri gibi işlemleri konumunuza göre yapma şansı tanır.

46- Marketagent TR Uygulaması

Marketagent aracılığı ile para kazandıran uygulamalar dünyasına kolaylıkla girebilirsiniz. İşte detaylar.

Marketagent Nedir?

Marketaggents, bir anket doldurarak para kazanma hizmeti sunan uygulamadır. Uygulama hem Pc üzerinden hem de mobil uygulama üzerinden kullanılabiliyor. Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Böylece tüm işlemlerinizi okuyup anlayarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Marketagents’ın ana merkezi Almanya’da bulunmaktadır.

Marketagent Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

Belirttiğimiz gibi Marketagenst’a giriş yapmak için Bilgisayarınızı ya da Akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz. Marketagent.com adresinden internet sitesine ulaşabilir, ya da akıllı telefonunuza Marketagent üzerinden indirebilirsiniz. Üyelik için atılması gereken adımlar son derece kolaydır. Kendinize ait bir Gmail varsa direk bu sayede kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer seçenek ise uygulamadaki bilgileri doldurarak ilerlemekten geçiyor.

Dikkat edilmesi gereken temel nokta üyelik işlemleri sırasında sorulan bilgileri doğru girmekten geçiyor. Bilgileri doldurma sonrasında sistem size 50 yeni kullanıcı puanı verecektir. Bu puanın değer karşılığı yaklaşık 0,5Euro’dur. Bilgilerinizi her yıl güncellemeniz durumunda yine bu puanı alabiliyorsunuz.

Anketler Hangi Sıklıkla Gelmektedir?

Anketlerin gelme aralığını belirleyecek bir kural bulunmamaktadır. Sistem tarafından rastgele yapılan usul esasına göre anket gönderimi yapılmakta. Gereken kullanıcı sayısına ulaşıldığında sistem doğrudan davet göndermeyi kesmektedir. Davet gönderilebilmesinde ki ana kural kullanıcıların istenilen şartları taşıması. Bu sebeple ilk üyelik bilgilerinizi kendinize göre doğru şekilde girmelisiniz. Şartların uyması durumunda anketler sık sık gelirken, uymaması durumunda anket aralık süreleri uzayacaktır.

Marketagent nasıl para kazanılır?

Marketagent uygulaması ile anket doldurarak para kazanıyorsunuz. 100 puan size 10€ kazandırıyor. hesabınızda 1000puan olduğunda ödeme almaya hak kazanıyorsunuz. Ödemelerinizi Wise ile çekebilir veya dilerseniz hayır kuruluşlarına bağış yapabilirsiniz.

Kazandığım Parayı Nasıl Çekerim?

Uygulama üzerinden kazanmış olduğunuz para Marketagents panelinde birikecektir. Biriken puanları dilerseniz Takas Pazarında kullanabilirsiniz. Hayırsever biriyseniz panelde biriken paradan bir kısmını bağışta bulunabiliyorsunuz. Bu tamamen size kalmış durumda. Bunun dışında ben paramı çekmek istiyorum diyenlerdenseniz ozaman Takas Pazarı seçeneğine gitmeli ve para çekme yöntemleri arasında bulunan SKRİL veya PAYPAL seçeneklerini açmalısınız. Türkiye’den uygulamayı kullanıyorsanız PAYPAL seçeneğini elemelisiniz. Uzun zamandır PAYPAL ülkemizde hizmet vermemektedir. Bu yüzden SKRiL yöntemi ile paranızı hesabınıza havale yapmak tek seçeneğiniz olacaktır.

47- Surveymobile

Survey mobile, para kazandıran uygulamalar kategorisinde yer alan sıradaki uygulamalarımızdan bir tanesidir. Google play ve play store üzerinden de indirerek erişebileceğiniz bu uygulama, aynı zamanda gerçek para kazandıran play store uygulamaları arasında bilinir.

Yukarıda belirttiğimiz Market Agents gibi Survey mobile ile de anket doldurarak para kazanmanız mümkündür. Hemen kazanmaya başlamak için uygulamayı Survey mobile  üzerinden indirebilirsiniz.

İndirme sonrası birkaç basit adım ile kayıt işlemlerini gerçekleştiriyorsunuz. Survey mobile hoş geldiniz hediyesi olarak size 100 Puan veriyor. Böylece sıfırdan başlamamış oluyorsunuz.

Survey Mobile Uygulaması İle Nasıl Kazanabilirim?

Bir anket doldur para kazan uygulaması olan uygulama boş zamanlarınızda size para kazanma şansı sunmaktadır. Harcadığınız zaman ve emek size kazanç olarak dönebilir. Bunun için uygulamayı sürekli olarak takip etmeniz şart değildir. Anket geldiğinde telefonunuzda ki bildirim seçeneği ile size uyarı gelmektedir. Bu sayede sürekli maillerinize bakmanız gerekmiyor.

Survey Mobile 5000 Puan kaç TL?

Survey Mobile para kazandıran uygulamalar arasında sıkça tercih edilenler arasındadır. Bu anket doldurarak kazandıran uygulama ile 5000Puan kazanmanız 50TL ile eşdeğerdir.

Survey Mobile ücretli mi?

Sruvey Mobile yaptığınız işlemler için hiç bir ücret talep etmemektedir. Sizden istenen anketlere katılmanız ve düşüncelerinizi belirtmenizdir.

  Puan konusunda cömert görünen Survey mobile her anket uygulaması için sizlere 500 para puan vermektedir. Para puan uygulama tarafından belirlenmiş olan para birimi. 1000 para puan Türk Lirası olarak 10TL’sına karşılık gelmektedir. Çabalarınız sonucunda kazancınız 5000 para Puana ulaşırsa, uygulama panelinde bulunan “kazanımlar” kısmından ödeme talep edebilirsiniz. Talep sonrasında 3 iş günü içerisinde uygulamaya belirtmiş olduğunuz hesaba paranız aktarılacaktır. Kullanıcıların kafasına takılan soruları yanıtlaması için ayrıca bir destek servisi bulunmakta. Bu servis aracılığı ile her türlü sorunuzu sisteme sorabilirsiniz.

48- Panel Station TR

Para kazandıran uygulamalar arasında olan Panel Station, bir anket sitesidir. Site her ne kadar yabancı bir firmaya ait olsa da Türkiye’de ki kullanıcılara da hitap etmektedir. Çok sayıda kişi için para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Panel Station ile online puan kazanılabilmektedir. Kazandığınız puanları ilerleyen dönemlerde hediye paralara dönüştürebiliyor ve dijital karta yükleyebiliyorsunuz.

Dijital kartınız ile LC waikiki ve buna benzer çok sayıda mağaza sitesinden alışveriş yapmanız mümkün. Panel Station para kazandiran uygulamalar üzerinden elde edeceğiniz para dolar üzerinden hesaplanmaktadır. Uygulama ile 3000 Puana karşılık olarak 8$, 5000Puana karşılık 13$ kazanabilmektesiniz. Ayrıca 250$ karşılığında her ay çeşitli çekilişlere katılabiliyorsunuz.

Kazandığınız puanlarınızı hediye çekine dönüştürdükten sonra 6 ile 8 hafta arasında sisteme kayıtlı mail adresine bir link gelmekte. Bu link ile hediye çekinizi kullanabiliyorsunuz.

49- Oyna Kazan Para Kazandıran Uygulaması

Oyna kazan para kazandıran uygulaması, kullanıcılarına online olarak para kazanma konusunda yardımcı olma amacıyla kurulmuş, para kazandıran uygulamalardan birisidir. Uygulama internetten para kazanma yollarını deneyenler için ilk seçenekler arasında yer alır. Oyna kazan yarışması, en son kişi kalıncaya kadar devam etmektedir. Bu yarışmada son kişi olmayı başarabilirseniz, yarışmayı kazanıyorsunuz. Son yarışmacının kazanıyor olması diğerlerinin elleri boş döndüğü anlamına gelmemekte. Bu yarışmada kurallara göre elenen yarışmacılar, elendikleri bölümlere göre ödül kazanabilmekteler.

Yarışmada karşınıza çıkan sorunlarla ilgili olarak joker kullanabiliyorsunuz. Söz konusu jokerler içerisinde aynı soruyu iki kez yanıtlama hakkı, şıkları eleme joker hakkı ve fazlada şans joker hakları bulunmakta.

Oyna kazan yarışmasında çoğunlukla genel kültür soruları sorulmaktadır. Ancak zaman zaman diğer kategorilerden de sorular gelebilmekte.

Oyna Kazan Ücretli Mi?

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin ve herkese açık olan yarışmalara katılın. Tüm bu işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yarışma sayesinde joker, para ve vip kupon sahibi olabiliyorsunuz. Şunu da belirtelim vip yarışmalara katılabilmek için VİP kuponunuzun olması gereklidir.

Oyna kazanda nasıl para çekilir?

Para kazandıran uygulamalar arasında bulunan oyna kazan yarışmasındaki bakiyenizi çekmek için 2 yöntem bulunmaktadır.
1- Bir İBAN bilgisini sisteme eklemek ve parayı hesabınıza çekmek,
2- Param özelliği ile bakiyenizi hesabınıza çekmek.

Oyna Kazan’da Nasıl para Kazanılır?

Oyna Kazan yarışöası ile verilen ödüller bulunduğunuz eviyeye göre değişiklik gösteriyor. Oyna kazan ile hesabınızdaki parayı çekebilmek için en az 50TL’lik bakiyeniz olmalıdır. en çok ödülü alabilmek için yarışmadaki son kişi olmalısınız. Ayrıca önceden elenenler elenme sıralamasına göre ödül alabilmekteler.

Para Kazandıran Play Store Uygulamaları

Para kazanma uygulamaları ile play store üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Yazımızın bu kısmında para kazandıran play store uygulamaları ile devam ediyoruz.

50- Mistplay

Yazımızın başında da aktardığımız Mistplay uygulamasının farklı bir kaç özelliğine değinelim. Misplay, kullanıcılarına online oyunlar oynamaları karşılığında para kazandırıyor. Uygulama video oyunları oynama karşılığında ayrıca hediye çekleri fırsatı sunmaktadır.

2017 yılında kullanıcılara sunulan mistplay, çeşitli ödüller karşılığında oyunlara katılma ortamı sunmaktadır. Kazanılan puanlar, Google play, Amazon gibi sitelerde kullanılabiliyor.

Mistplay bu özellikleri ile para kazanma uygulamamaları arasında yerini almış durumdadır. Uygulama ile online oyunları oynamaya başladığınız andan itibaren para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Dilerseniz arkadaşlarınızı planlarınıza dahil edebilirsiniz. Onlarla beraberPara Kazandıran Play Store Uygulamalarını test etmiş olursunuz.

Mistplay kullanıcılarına sohbet imkânı sunmaktadır. Böylece çok sayıda kişi iletişimde olabiliyorsunuz.

Bir diğer önemli sayılabilecek nokta kullanıcıların tüm bu işlemleri yaparken herhangi bir ücret ödemek zorunda olmayışıdır. Bu sayede para harcamadan para kazanmanın tadına varıyorsunuz.

51- Lucktastic

Lucktastic, Para Kazandıran Play Store Uygulamaları içerisinde kazı kazan özelliği taşıyan ender uygulamalar içerisindedir. Yapmanız gereken sadece uygulamayı indirmek ve her gün için bir ücretsiz birer kazanmayı beklemek.

Biletlerinizi 5bin$, 10bin$ yada daha fazlasını kazanmak için kullanabilirsiniz. Kazancınız 1-100$ aralığında olursa Dwolla hesabıyla bu parayı kullanabilirsiniz.

Lucktastic türünde para kazandıran uygulamalarının en iyi yanı nakit para kazanamasanız dahi oynadıkça puan kazanmaya devam etmenizdir.  Puanlarınızı daha sonra Amazon, Restaurant.com ve daha pek çok sitede harcayabiliyorsunuz.

52- Blitz

Para Kazandıran Play Store Uygulamalarından birisi de Blitz uygulamasıdır. Blitzs, Bingo, Helix, Ball Blast ,Slots gibi pek çok uygulama, oyun oynayarak para kazanabileceğiniz oyun yarışması uygulamasıdır.  

Rekabetin doruklara olduğu bu oyun uygulamaları ile oyun oynamanın tadını çıkarın. Blitz, ilk çıktığı günden buyana 100Binden fazla indirildi. Bu sayı her gün daha da fazla olmaktadır. Blitz rekabet içeren oyunları herkesin erişebileceği şekilde reklamsız olarak sunuyor. Hemen oynamaya başlayarak 10$ bonus para kazanabilirsiniz.

Oyun Oynamanız İçin Size Ödeme Gerçek Para Kazandıran Play Store Uygulamaları hakkında bilgiler içeren yazımızı okumak için diğer sayfaya geçiniz.

Oyun Oynamanız İçin Size Ödeme yapan Gerçek Para Kazandıran Play Store Uygulamaları

En çok beğendiğiniz video oyunları oynayarak para kazanmak istemiydiniz. Çok sayıda oyun sever para kazandıran play store uygulamaları ile oyun oynuyor ve harcadıkları zamanı para olarak geri kazanabiliyorlar. Devamı için diğer sayfaya geçiniz.

1- Perk TV

Perk para kazandıran google play uygulamaları, para kazanmanın pek çok yolunu sunmaktadır. Bu yollar arasında video izlemek, testler yapmak, oyun oynamak, internette arama yapmak, alışveriş yapmak ve çok daha fazlası bulunmakta.

Kullanmak istediğiniz uygulama olan Perk TV, size video izlemeniz için puan verir. Videolardan her biri bir veya iki puan değerinde. Para kazandıran uygulamalar Perk TV yalnızca telefonunuz üzerinden çalışır. Yani uygulama mobil para kazandıran uygulamalar arasındadır. Siz telefonunuzla başka şeylerle uğraşırken videolara otomatik olarak oynatılmaktadır. Böylece çok çaba sarf etmenize gerek kalmaz.

2- CashCrate

Cashcrate, para kazandıran google play uygulamaları online olarak anketlere dahil olabileceğiniz, ekstra para kazanabileceğiniz birbirinden farklı görevler gerçekleştirebileceğiniz güvenilir bir ödeme sistemidir.

Cashcrate uygulamasına kayıt işlemleri son derece kolaydır. Ayrıca kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt olduktan sonra her gün 2-3 anket daveti alabilirsiniz. Anketleri kaçırmamak için sık sık anketlerin bulunduğu siteyi ziyaret etmelisiniz. Böylece para kazandıran play store uygulamalarından birisi olan CasCrate’den en verimli şekilde faydalanmış olacaksınız.

3- PCH Oyunları

PCH oyunları , orijinal ismiyle PCHGAMES, Publishers Clearing House (PCH) açılının kısaltmasından ismini almaktadır. Para kazandıran play store uygulamaları arasında yerine alan PCH oyunları ile 2500$’a kadar para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

Uygulama ile ulaşabileceğiniz oyunlar arasında Solitaire, mahjong, slot gibi popüler uygulamalar da yer almaktadır. Ödül çekilişlerine katılabilmek için jeton kazanmanız gerekecek. Eğer şansınız yerindeyse 1milyon dolara kadar ödül kazanabilirsiniz. Ancak bu çok zordur.

Büyük ödül dışında kazanabileceğiniz farklı ödüllerde vardır. Bunlar arasında hediye kartları ve birbirinden güzel ürünler bulunmaktadır. Devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Bitcoin İle ödeme Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

1- Free Bitcoin Cash

Free bitcoin cash bitcoin üzerinden para kazandıran uygulamalardan birisi olarak göze çarpıyor. Uygulama üzerinden her saat başı çark çevirerek, arkadaşlarınızı davet ederek, reklamları izleyerek bitcoin cash kazanma şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu şekilde çalışmalar yaparak kazandığınız birikimleri her ayın ilk Salı günü çekim emri oluşturabilirsiniz. Uygulamanın kazanç. Yolu kullanıcıların izlediği reklamlar. Bu reklamlar sayesinde uygulama para kazanırken bir kısmını da kullanıcıları ile paylaşıyor.

Free Bitcoin cash Nasıl Kullanılıyor?

Free Bitcoin cash uygulaması şu an için Google play üzerinden indirebiliyor. Dolayısı ile Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile bu uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz. Yakın zamanda İOS üzerinde olması beklenmektedir. Bunu ifade ettikten sonra gelelim Free Bitcoin cash’in nasıl kullanıldığına.

 • İlk olarak uygulamayı Free Bitcoin cash üzerinden indirmelisiniz.
 • Uygulamada kendimize ait bir profil oluşturmak zorundayız. Bunun için Create Account seçeneği üzerinden kayıt oluşturuyoruz.
 • Uygulamaya giriş sonrasında bedava bitcoin kazanabileceğiniz seçenekleri görebilirsiniz. Uygulamada 3 ana özellik ile bedava bitcoin kazanılıyor. Bu özelliklerden bahsedelim.
Hourly Claim Available

Para kazandıran uygulamalardan birisi olan Free Bitcoin cash uygulamasının bedava bitcoin kazandıran ilk bölümlerinden birisi olan bu kısımda her saat başı 100.000 Satoshi maximum ödülüne sahip olabilmektesiniz. Ayrıca her saat 2 kez kullanabileceğiniz Spin Prizes hakkınız bulunuyor. Bu kısımlardan kazanacağınız miktarları düşük bulursanız More Spins seçeneği ile daha fazla kazanabilirsiniz. Ancak More Spins seçeneği için reklam izlemeniz gerekiyor.

Bonus Claim Available

Bu kısım bedava bitcoin kazanmak isteyen ancak bekleme konusunda sabırsız kişiler içindir diyebiliriz. Bu bölümde kazanmak için bir saat beklemek zorunda değilsiniz. Çarkı çevirerek satoshi cash kazanabilirsiniz. Hourly Claim bölümünde olduğu gibi çarkı çevirme sonrası bir saat beklemeniz gerekmiyor. Kazandığınız miktarı az bulduysanız tekrar çevirebilirsiniz. Bunu yapmak için reklam izlemeniz gerekiyor.

Account Setting(Hesap ayarları) Bölümü

Yazımızın başında Free bitcoin cash ile para kazanma yöntemlerinden bahsetmiş ve bunlardan birisinin de arkadaşlarınızı davet etmek olduğunu aktarmıştık. İşte arkadaşlarınızı davet edip para kazanma şansına erişebileceğiniz kısım bu bölüm içerisinde. Arkadaşlarınızı davet edebileceğiniz referans link ile gelen her arkadaşınız için satoshi kazanabilirsiniz.

Paramı ne zaman Çekebilirim?

Uygulama üzerinden biriken satoshi miktarınız 10.000 olduğu durumlarda her ayın ilk salı günü çekim talimatı verebiliyorsunuz. Ödemeler Bitcoin Cash cüzdanlarına yapılmaktadır. Bu sebeple kendinize ait bitcoin Cash cüzdan hesabı açmayı unutmayın.

Bitcoin cash cüzdanı açabileceğiniz hem yerli hem de yabancı pek çok hesap bulunmakta. Bunlardan birisine açacağınız hesabı uygulamaya tanıtmanız halinde, kazandığınız paralar cüzdanınıza yatacağını uygulama yöneticileri belirtiyor.  

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Arkadaşlar para kazandıran uygulamalar arasında dolar usulü çok kolay bir şekilde para kazanabileceğiniz bir uygulama önerim var.

   1. Применение подробно описано в статье. Наши статьи, как правило, обзоры. Мы попытались объяснить наше исследование монетизируемых приложений. Спасибо за ваш интерес.

  1. Değerli okuyucumuz, bilgilendirdiğinzi için teşekkür ederiz. Gerekli düzenleme yapılmıştır. Her zaman görüş ve öenrilerinizi sunabilirsiniz. İyi günleri dileriz.

 2. ಮಾಹಿತಿಗಾಗಿ ತುಂಬಾ ಧನ್ಯವಾದಗಳು, ನಾನು ಅಪ್ಲಿಕೇಶನ್ ಮೂಲಕ ಹಣವನ್ನು ಗಳಿಸಲು ಪ್ರಯತ್ನಿಸುತ್ತೇನೆ.

  1. ನಾವು ನಿಮಗೆ ಧನ್ಯವಾದಗಳು. ನಾವು ನಿಮಗೆ ಉತ್ತಮ ಗಳಿಕೆಯನ್ನು ಬಯಸುತ್ತೇವೆ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir