Para Kazandıran NFT Oyunları 2023

2023’ün sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, para kazandıran NFT oyunlarını oynayarak boş zamanlarınızı kazanca dönüştürebilirsiniz. Günümüzün teknolojisi ile birleşen eğlence dolu dakikalar ortaya NFT oyunlarını çıkarmıştır. NFT ile, blockchain teknolojisi birleşmekte ve geleneksel olarak oynanan platformların dışına çıkılarak gelir elde edilmeye çalışılmaktadır.

NFT aracılığıyla kazanç elde edebilmenin en kolay yolu, Her şeyden önce iyi bir inceleme yapmak ve kitlelerin hangi oyunlar ile ilgilendiğini tespit edebilmektir. Yazımızın içeriğinde de geniş kitlelere hitap eden bu tür uygulamalara yer vereceğiz. Böylece vakit kaybetmeksizin pasif gelir elde etmeye hızlıca başlayabilirsiniz.

Makalemizin içerisinde yer alan oyunlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerimizin hiçbirisi yatırım tavsiyesi olmadığı gibi bu makalemizde yer alan başlıklarda herhangi bir tavsiye içermemektedir. Dolayısıyla Anlatacağımız başlıklar altındaki oyunları inceleyerek kendinize göre bir yol çizmenizi Daha doğru görmekteyiz.

2023 Yılında Para Kazandıran NFT Oyunları Hangileridir?

1- Wizardia- Savaş oyunu

Wizardia, oyun içerisinde yapılan işlemler ile tercih etmiş olduğunuz karakterin geliştirilebileceği ve temelinde Savaş olan bir NFT uygulamasıdır. NFT ile gösterilen özellikler ile oyun geliştirilebilir ve bu sayede savaşta önemli bir avantaj elde edebilirsiniz.

Para Kazandıran NFT Oyunları Hangileridir?
Para Kazandıran NFT Oyunları Hangileridir?

Wizardia platformunda yer alan senaryoda işlemler genel olarak kripto paralar ile gerçekleştiğinden dolayı gelir kazanmak kolay birtakım işlemleri içermektedir. Wizardia dünyasında WZRD coin kullanılır. Bu para birimi ile oyun dışında da harcama yapabileceğiniz gibi takas işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama temel olarak 3 çeşit mod ile oynanabilmektedir, bu modlar;

  • Yükseltme temel ilkesine dayanan karakter ile ilerleme,
  • Sıra temeline dayalı dövüşme,
  • Oyuncunun seçimine bağlı olarak yapılan geliştirme işlemleri,

Wizardia, dünya genelinde geniş bir takipçi kitlesine sahiptir. TikTok, Twitter, Discord gibi çok sayıda sosyal medya üzerinden platformu takip eden kullanıcılar bulunmaktadır. Böylesine geniş bir kitleye sahip olan uygulama da NFT’lerin hızlı bir şekilde satılması normal olarak karşılanmaktadır.

Wizardia oyununda yeniyseniz ve biraz ön bilgi edinmek istiyorsanız pratik yapma modu ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Platformun bu bölümü tamamen ücretsizdir. Pratik yapma modu ile oyunun tüm ayrıntılarını öğrenebilir ve daha sonra ödüller kazanabileceğiniz sahnelere ilerleyebilirsiniz.

2- Alien Worlds

En çok tercih edilen NFT oyunlarından bir diğeri Alien Worlds’dur.  İstatistiksel olarak baktığımızda blockchain tabanlı platformlar arasında 100.000 kullanıcı sayısına ulaşan ilk platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun, günümüzde iki buçuk milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Alien Worlds kazanç yöntemi olarak NFT‘leri kullanmaktadır. Trilium olarak isim yapmış Kripto para birimi, uygulamanın temelinde yer almaktadır.

Oyunu Yüzeysel olarak incelediğimizde kullanıcıların kazanmak zorunda oldukları bir macera üzerine senaryonun oluşturulduğunu görmekteyiz. Yeri geldiğinde madencilik yapan, zaman zamanda rakiplerle savaşan ve görevlere katılarak Kripto para birimi elde etmeye çalışan oyuncu, bu sayede gelirini arttırmayı amaçlamaktadır.

Para kazanılan oyunlardan olan Allen Words ile kazanmaya başlamak için oyun kripto parasını toplamalısınız. Oyundan elde edilen Trilium Kripto para birimi ile para kazanılması mümkündür.

3- Axie İnfinity

Axie Infinity, oyun dünyasına girdiği andan itibaren büyük sükse yaparak kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Tarihler 2021 yılını gösterdiğinde işlem hacmi açısından dikkatleri üzerine çeken platform, yaklaşık 2,5 milyar dolara ulaşan NFT işlem hacminin %83’ünü  tek başına oluşturmuştu.

Rakamların bu şekilde açıklanması ile birlikte tüm gözler Axie Infinity’e çevrilmiş oldu. Açıklanan diğer verilere göre bu dönemde bazı kullanıcıların Günde 100 dolar kazanç elde ettikleri belirtilmiştir.

Nft Oyunları ile Farklı Kategoride Oyunlr ile Kazanabilirsiniz
Nft Oyunları ile Farklı Kategoride Oyunlar ile Kazanabilirsiniz

Axie Infinity’nin içeriğine baktığımızda dijital bir evcil hayvan evreninden oluştuğu görülmektedir. Oyuna yeni giren kullanıcıların en az 3 tane dijital fantastik yaratık olarak adlandırılan Axies’lerden almalıdır. 

Satın alınan hayvanlar yapılan taktiksel işlemler ile geliştirilmekte ve rakiplere karşı savaş sırasında kullanılmaktadır. Diğer yandan dileyen kullanıcılar geliştirmiş oldukları hayvanları satışa koyarak ticaret üzerinden gelir elde etmeye çalışmaktadır.

4- Silks

Kripto para meraklıları için değerlendirilebilecek bir başka oyunda Silks’tir. NFT oyunları arasında ilgi çekici olarak değerlendirilen platform, safkan at yarışlarının yer aldığı gerçek dünyadaki heyecanı yansıtmaya çalışmaktadır.

Silks oyununda kullanıcının en temel görevi sahip olduğu safkan yarış atlarını geliştirmektir. Oyunun atlar üzerinde kurulmasının nedenlerinden bir tanesinin kurucu ortak olan safkan at yetiştirme şirketi Topikal Racing CEO’su Troy Levy olduğunu söyleyebiliriz

Platformda yer alan oyuncuların, günümüz koşullarında olduğu gibi kendilerine ait dijital atları yani NFT ‘leri bulunmaktadır. Söz konusu bu dijital atlar, güncel hayattaki bir yaşlarında safkan yarış atlarına karşılık geliyor.

İlgili Yazı: Doordash ile Amerikada para kazanmak ister misiniz? Doordash endir ve nasıl değerlendirilmelidir? İşte detaylar

Bu şekilde Dizayn edilmiş olan NFT dijital adları, günümüz dünyasında yer alan karşılıklarının pist performanslarını, eğitim ilerlemesini ve soylarını takip etmektedirler. Gerçek dünyada yer alan safkanın herhangi bir yarışı kazanması veya doğum yaparak yavrularının olması halinde dijital ortamdaki NFT atları Silk Kripto para birimi ile ödüllendirilir.

Oyunda yer alan NFT atları satın alınabilmekte veya takasta kullanılabilmektedir. Diğer yandan oyunda kazandığınız parayı kendinizi geliştirmek için de kullanabilirsiniz. Örnek olarak araziler alabilir, at çiftlikleri kurabilir ya da diğer dijital nesnelere satın alabilirsiniz.

5- CryptoBlades

Oyuncuların birbirleriyle mücadele ederken silah kullandığı bir oyun türüdür. CryptoBlades platformunda oyun içerisinde kullanılan SKILL jetonları bulunur. Kullanıcılar oyun içerisinde yer alan karakterlerini üst seviyelere yükseltebilmek için yeteneklerini kullanmak zorundadırlar.

Platformda bulunan NFT pazarı sayesinde, üretilen mallar satışa sunulabilir ve elde edilen kazançlar gelire dönüştürülebilmektedir.

2021 yılında açıklanan istatistiklere göre CryptoBlades, en çok oynanan oyunlar arasına girmeyi başarmıştır. 400.000 üzerinde aktif cüzdan bulunduğu açıklanan bu dönemde popülarite açısından platformun zirveyi yaşadığını söyleyebiliriz.

6- Zed Run- NFT Atlarının Yarışı 

Zed Run Oyunu, bir at yarışı NFT platformudur. Bu platformda kullanıcılar diğer oyuncularla atlarını takas edebilirler ve yarıştırabilirler. Bunun haricinde oyuncu, yeni bir at alabilir, Atını geliştirebilir ve daha güçlü bir pozisyona getirebilir.

Zed Run’daki temel amaç elbette yarışı kazanmaktır. Yarışı kazanan kullanıcı bu başarısını ödülle taçlandırır. Zed Run’daki her atın farklı bir özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bazıları güçlü yönleri oluştururken bir kısmı da zayıf yönleri ifade eder.

Zed Run uygulamasın Zed tokeni, Ethereum ve Polygon blok zincirlerinde yakın zamanda faaliyete geçmiştir.

Zed Tokenler oyunun ana para birimi olarak açıklanmıştır. Geçtiğimiz temmuz ayında piyasaya sürülen tokenler yaklaşık 11 Cent gerçek para birimine karşılık gelmekteydi

7- İlluvium 

Savaş oyunu üzerine kurulan ve kullanıcılara sergiledikleri performansa göre gelir kazandıran bir başka NFT oyunu da Illuvium’dur. Platform 2023 yılının ilk dönemlerinde PC ve MAC Türündeki bilgisayarlar için piyasaya sürülmüştür.

Kripto kazanç elde etme yönünden ilk sıralarda yer aldığı için blockchain tabanlı oyunlarda ön plana çıkmaktadır. Uygulamaya piyasaya süren ekip daha önce Batman Arkham Knight ve Bioshock gibi oyunların üretici ekibidir.

Uygulamanın senaryosunu incelediğimizde yaşamın yabancı bir gezegende gerçekleşmeye çalıştığını görüyoruz. Burada meydana gelen bir kaza sonucu olaylar zinciri başlamaktadır. Oyuncular bilim kurgu yönünden gelişmiş olan bu platformda hayatta kalmak için çaba sarf etmek zorundadır. Kazanç elde etmek isteyen bir kullanıcı Illuvium’daki fantastik canavarları yakalamalı ve vahşi doğayı fethetmelidir.

Bununla beraber platformda yer alan günlük görevler yapılarak kullanıcı kendisini geliştirmelidir. 

Oyunun Kripto para birimi $ILV tokenleridir. Token kazanmanın en yaygın yolları arasında savaş arenasına katılmak ve diğer oyuncularla karşılaşmak yer alır. Ancak tecrübeli bir oyuncu olmamanız durumunda bu turnuvalar yerine başkalarına bahis yatırma yöntemini Tercih edebilirsiniz. Bu şekilde doğru karakteri tespit etmeniz durumunda $ILV tokenlari kazanabilmeniz mümkündür. 

8- CryptoKitties 

CryptoKitties,Blockchain tabanlı ve Kitties canlıları üzerine kurulmuş bir NFT oyunudur. Bu platformda Kitties isimli canlıları besleme, çoğaltma ve alıp satma gibi görevleriniz bulunmaktadır.

Uygulamayı benzerlerinden ayıran birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Bunlar arasında en belirgin blockchain tabanlı olması ve oyunun en başından itibaren beslemekte Kitties canlılarının siz satana kadar size ait olmasıdır.

Oyunda yer alan Kitties’lerin her biri birbirinden farklı özellikler taşımaktadır. Farklı özellikleri arasında renk, şekil ve davranışların öne çıktığını söyleyebiliriz.

Söz konusu canlılar arasında yer alan “Traits”ler, diğerlerine oranla çok daha zor bulunmaktadırlar. Az rastlanılır olması bu türün daha değerli olması sonucuna bizi ulaştırmaktadır. Traits’ler sahip oldukları özellikleri nedeniyle benzerlerine oranla çok daha pahalıdır.

CryptoKitties Nasıl Oynanır?

CryptoKitties’de oyuncular, Kities isimli sevimli kedileri topluyor ve bunları yetiştirmeye çalışıyorlar. Bu kedilerden her biri az önce belirtmiş olduğumuz gibi birbirinden farklı görüntüye sahiptir. Oyuncuların amacı yeni kediler edinmek ve kilitli olan kedi türlerinin kilitlerini açmaktır.

CryptoKitties oyunu tarihsel açıdan dünyadaki ilk blockchain oyunları arasında yer alır. blockchain sisteminin ne olduğunu merak edenler için Bitcoin işlemlerinin gerçekleşebileceği teknoloji olduğunu söylemeliyiz.

9- Battle İnfinity

Battle İnfinity - Para Kazandıran NFT Oyunları
Battle İnfinity – Para Kazandıran NFT Oyunları

Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bir başka coin kazandıran oyunda Battle İnfinity’dir. Platform NFT sistemine metaverse dünyasına entegre eden yapısıyla bilinmektedir. Aynı zamanda Battle Arena  olarak da adlandırılmaktadır.

Platformda yer alan itemlerin tamamı NFT olarak sisteme tanımlanmıştır. Böylece kullanıcılar itemleri takas sisteminde rahatlıkla kullanabilmektedir. 

Battle Infinity, en genel tanımla çok sayıda savaş oyununun birleşmesiyle meydana gelen bir platform olarak ifade edilebilir. P2E yani oyna Kazan sistemini benimsemiştir. Oyunların tamamı metaverse dünyasına nakledilmiş ve Entegre edilmiştir.

Platformda yer alan kişiler, savaşma ve oyun oynama gibi işlemlerin dışında belirttiğimiz metaverse özelliği sayesinde bu evrenin de tadını çıkartıyorlar. Metaverse içerisinde dileyen kullanıcılar birbirleriyle etkileşime girebilmekte yeni yerler keşfedebilmekte ve sanal dünyanın ilgi çekici özellikleri ile tanışabilmektedirler.

Kullanıcılar oyunun kendilerine sunduğu merkezi ya da Merkezi olmayan özellikler sayesinde kolay işlem yapabilme yeteneğine sahip görünüyorlar.

Battle Infinity platformu 3 taraf projeler ve oyunlar ile eşleştirme yapmaya imkân tanımaktadır. Bu durum, bir oyuncunun değişik oyunlar ile vakit geçirebilmesine ve karşılaştırma yapmasına imkân tanımaktadır.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu