Ödev Yaparak Para Kazanmak 2024

Ödev yaparak para kazanma, ek gelir elde edebilmek amacıyla değerlendirilebilecek para kazanma yolları arasındadır. Yazımızın içeriğinde de ödev yaparak nasıl para kazanılacağı ile ilgili detaylar aktarılacaktır. Ödev yaparak para kazanma fikrini hayata dönüştürebilmek için hangi sitelerin kullanılabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Açıklayacağımız siteler genel olarak yurt dışında hizmet veren ve bu yönde para kazanmak isteyenler için rehber niteliğinde olacaktır. İngilizce yazılar yazma, fizik veya matematik gibi konularda kendinizi geliştirmişsiniz bu alanlarda bazı öğrencilere yardımcı olarak kazanç sağlayabilirsiniz. 

Ödev yaparak para kazanma konusunda sektörde yeniyseniz, başlangıç aşamasında öğrencilerin güvenlerini kazanmalı ve notlarını yükseltmelerine yardımcı olmak için ekstra çalışmayı göz önünde bulundurmalısınız.

Ev ödevlerine Online olarak tamamlamak ve bu alanda yardımcı olmak için ortaya çıkan ihtiyaç, özellikle üniversite mezunları ve Profesyoneller için geniş bir iş alanı oluşturdu. Evden ödev yaparak para kazanmak, bu açıdan baktığımızda bir ihtiyacı tamamlayan iş kolu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sektörün cazip gelen pek çok yanı bulunmaktadır. Çalışma saatinin esnek olarak kişinin kendisine göre ayarlanması, dilediğiniz kişilerle çalışmak ve iş birliği yapmak bunlardan yalnızca birkaçı. 

Ödev yaparak para kazanmak için hangi siteleri tercih edebilirim?

Ödev yaparak para kazanma projenizi hayata geçirebilmek için kullanabileceğiniz belli başlı Siteler aşağıda sıralanmıştır. Belirteceğimiz Siteler yurt dışı üzerinden çalışma yapmak isteyenler için tercih edilebilecek harika yöntemlerdir. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz evden ödev yaparak para kazanmak amacıyla faydalanabileceğiniz siteler…

1- School Solver

Ödev yaparak para kazanmak – School olver

School Solver, uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkan okul ödevlerini yapabilmek üzerine açılmış konusunda uzman kişilerce desteklenen bir platform olarak kendisini tanıtmaktadır.  Öğrenciler bu uygulama ile aynı zamanda öğretmen olmayı da tercih edebilmektedirler.

School Solver incelendiğinde eğitmenlerin doğrudan sorulara cevaplar göndermediğini görmekteyiz.

Bu durum öğrencilerin düşünmelerine ve bu sayede öğrenmelerine vesile olmaktadır. Mühendislik, iş, muhasebe, matematik, Finans, psikoloji, istatistik, kimya ve daha birçok alanda sorulan sorular uzman kişilerce yanıtlanmaktadır.

School Solver’da eğitmen olmak için hangi gereksinimleri karşılamam gerekir?

School Solver sitesi üzerinden eğitmen olarak görev yapabilmemiz için öğretmen statüsü ile kayıt olmamız gerekiyor. Sonrasında bir profil sayfamız oluşacak ve profil sayfamız üzerinden ilanlarımızı yayınlayacağız. Hesabımızda biriken parayı alabilmemiz için kendimize ait bir PayPal sayfasına ihtiyacımız olacaktır.

School Solver’da Kişinin kendisini uzman olarak tanıtması eğitmen olması için yeterli değildir. Eğitmenlik üzerine Görev alabilmeniz için başvurduğunuz alanda sınav olmanız gerekiyor.

Testi geçebilmek için sorulan soruların %90’ını doğru cevaplamalısınız. School Solver Ile çalışma yapmak istiyorsanız sık sorulan sorular bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Bu bölümde para kazandıran uygulamanın nasıl çalıştığıyla ilgili kafanıza takılabilecek soruların yanıtları verilmiştir.

Seçtiğiniz alanlarda yapılacak olan testleri geçmeniz halinde bir eğitmen olarak görülmeye başlayacaksınız. Öğrencilerin sormuş olduğu sorular profilinize düşecek ve hızlı bir şekilde ödev yaparak para kazanma şansını yakalamış olacaksınız.

School Solver nasıl çalışır?

Öğrenci ve eğitmeni bir araya getiren platform ile öğrenciler merak ettikleri soruları sorarlar.  Söz konusu soru sizin uzmanlık alanınıza girmekte ise çözümü nasıl gerçekleştireceğinize dair detaylı bir açıklama yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde Hazırladığınız çözümü uygulamaya gönderebilirsiniz.

Yanıtların gelmesinden sonra soruyu soran öğrenciye ön izleme halinde eğitmenlerin vermiş olduğu yanıtlar gösterilir. Söz konusu sorunun tam cevap haline öğrenci ödeme yaptıktan sonra ulaşabilir.

Bu şekilde gerçekleşen bir işlem sırasında öğrencinin sorunun cevabından memnun kalıp kalmayacağı mutlaka kafanıza takılacaktır. Şunu belirtelim ki ödemesini yapan öğrenci sorduğu sorunun tam yanıtlanmış halini gördükten sonra sizinle iletişime geçebilir ve memnun kalmadıysa bu durumu belirten bir geri bildirimde bulunabilir.

Böyle bir durumda eğitmen vermiş olduğu yanıtı iyileştirebilir. Aksi durumda ise öğrencinin yapmış olduğu ödeme geri iade edilir.

School Solver ile ödev yaparak ne kadar para kazanabilirim?

School Solver uygulamasının çalışma prensiplerinden birisi de öğrencinin sormuş olduğu soruya karşılık ne kadar ödeme yapabileceğini belirtmesi şeklinde gerçekleşir. Böyle bir durumda Eğitmen olarak fiyatı makul bulursanız öğrencinin sormuş olduğu soruyu yanıtlayabilirsiniz.

Eğitmenlerin merak ettikleri konular arasında platformun almış olduğu komisyon ne kadar sorusu da yer alır. Öğrenci ile eğitmen arasında gerçekleşen ödev yaparak para kazanma işleminin tamamlanması halinde School Solver gerçekleşen alışveriş için %20 oranında bir komisyon kesmektedir. Bunun haricinde eğitmenin her para çekme talebi için %2 oranında yine ek bir ücret kesilmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi eğitiminin vermiş olduğu sorudan öğrenci memnun kalmazsa geri para iadesi alma hakkına sahiptir. Bu durum eğitmen için olumsuz sayılabilecek bir durum olarak görülebilir. Diğer yandan platform Eğitmenin vermiş olduğu soruları arama motorlarının görebileceği şekilde Optimize eder. Böylece arama sonuçları arasında eğitmenin vermiş olduğu sorular görülür ve bu sayede çok daha fazla ziyaretçi kazanabilir.

İstatistiklere göz attığımızda School Solver uygulaması üzerinden en çok kazananlar Eğitmenin 15.000 dolar civarında kazanmış olduğunu görebilmekteyiz

Kayıt olmak için: School Solver

2- Homework Market

Homework Market
Homework Market

Homework Market, ödev yaparak para kazanma şansı tanıyan ve birbirinden farklı konularda öğretmenlerin yanıtlar sunabileceği bir platformdur.

Homework market genel olarak lise ve üniversite düzeyindeki öğrencilere hitap eden bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulama üzerinden Eğitmen olabilmek için birtakım koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Homework Market üzerinden Eğitmen olabilmenin şartları nelerdir?

Homework Market Platformu üzerinden öğretmenlik yapabilmek için ilk olarak bu uygulamaya kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olabilmeniz için Sahip olduğunuz unvanlar, beceriler ve yeteneklerinizi oluşturduğunuz profil sayfasında belirtmeniz gerekmektedir.  Rakiplerine oranla Homework Market’e kayıt olma işlemleri herhangi bir değerlendirme yapılmadığından Daha kolay görünmektedir.

Homework Market  nasıl çalışmaktadır?

Homework Market uygulamasını kullanarak bir öğrenci sahip olduğu problemi yayınlar.  Yayınlanan problemi gören Eğitmen ise çözümü ile birlikte uygulamaya yükler ve ödemenin yapılmasını bekler. Öğrenci çözümün ön izlemesini görür ve yeterli görmesi halinde ödemeyi yaparak çözümün tamamına ulaşır.

Homework Market ile ne kadar para kazanabilirim?

Ödev yaparak para kazanma uygulaması olan Homework Market Platformunu kullanarak öğretmenler talep ettikleri ücreti öğrenci ile görüşürler. Böylece ücreti makul tutan Eğitmen problemi çözmesi halinde çok daha fazla para kazanabilir.

Çözülmesi istenen problemin karmaşık olma durumuna göre uygulamayı kullanarak bir Eğitmenin ortalama 5 dolar ile 25 dolar arasında bir ücret aldığını görebiliyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi ödenecek ücret öğrenci ve Eğitmen arasında gerçekleştirilecek anlaşmaya göre değişkenlik gösterebilir.

Kayıt Olmak için: Homework Market

3- 24houranswers

24houranswers - Ödev Yaparak Para Kazanma
24houranswers – Ödev Yaparak Para Kazanma

24houranswers Platformu, özellikle üniversite seviyesindeki öğrencilere yardım sağlamak amacıyla açılmış ve ortalama olarak 380’den fazla konu barındıran bir uygulama olarak bilinir.

Ödev yaparak para kazanma konusunda benzerlerine oranla çok daha kapsamlı görünmektedir. Bu sebeple evden ödev yaparak para kazanmak fikirlerini hayata geçirmek isteyenler için yurt dışı kaynaklı kullanılabilecek alternatif bir uygulamadır.

24houranswers ‘ın kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin başında uygun fiyatlı olarak üniversite düzeyindeki ev ödevlerinin satın alabileceği bir kitaplık sunması gelir. Bunun yanında platform Online olarak ders yapabilme ve problemlerin çözümlerini adımlar şeklinde gerçekleştirebilecek ortamlar sunmaya çalışmaktadır.

Uygulamanın yapılan incelemelerinde Trustpilot’tan yüksek puan aldığını görebilmekteyiz. Bu yönüyle 24houranswers’ın Hem ev ödevi yaptırmak isteyen hem de bu şekilde etkiler elde etmek isteyenler için kullanılabilecek güvenilir bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

24houranswers üzerinden nasıl Eğitmen olabilirim?

24houranswers Evden Ödev Yaparak Para Kazanma

Uygulamayı kullanabilmek için eğitimenin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler arasında en çok göze çarpan yüksek lisans derecesinde bir eğitime sahip olma gerekliliğidir. Ancak bu seviyede bir eğitime sahip olmayan kişiler için istisnai şekilde bazı eğitim kısıtlamalarıyla beraber lisans derecesi yeterli görülmektedir. 

Elbette tüm bunlardan önce ileri seviye bir İngilizceye sahip olmanız gerektiğini hatırlatmamız gerekmektedir.

24houranswers Platformu ile hesap oluşturabilmek için “Eğitmen olun” sayfasına giderek bu bölümden kayıt işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.  Kayıt olurken gerçek Bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Bu aşamada transkriptinizin yüklenmesi uygulama tarafından istenecektir. Sonrasında ise platformun yetkilileri sizinle kısa bir görüşme yapabilirler. Bu görüşme Online olarak gerçekleştirilir. Anlaşılacağı üzere uygulama üzerinden eğitmen olabilmek ciddi aşamaları geçmeye gerektiriyor

Tüm bu aşamaları geçmek demek bundan sonra denetlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. 24houranswers’a kabul edilmenizin ardından belirli zaman aralıkları ile denetime tabi tutulacağınızı söyleyebiliriz. Bu denetimin amacı uygulamanın disiplini kaybetmemesi ve yüksek başarıyla çalışmalarına devam etmesi olarak gösterilmektedir.

24houranswers Uygulamasına kayıt olurken mutlaka kuralları ve ihlaller durumunda nelerle karşılaşacağınızı okuyun. Bu sayede ilerleyen dönemlerde sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz.

24houranswers uygulaması nasıl çalışır?

Evden ödev yaparak para kazanma konusunda eğitmenlerle öğrencilere bir araya getiren bu platformda İşleyiş yönüne bakıldığında rakipleri ile benzer özellikler karşımıza çıkmaktadır. Öğrenci uygulamanın ana sayfası üzerinden ihtiyacı olan yardım türünü belirtir ve bu konuda bir çözüm ister.

Bu noktada platform kendisi bir öğretmen seçebileceği gibi öğrenciye de öğretmen seçme hakkı tanımaktadır. Dolayısıyla tercih edilen bir öğretmen olabilmek için zamanında ve doğru şekilde soruları yanıtlamanız daha fazla öğrenciyle çalışabilmek açısından önemlidir.

Herhangi bir konuda eğitmen olarak bir öğrencinin sormuş olduğu soruya yönlendirilmeniz halinde, söz konusu işlemleri tamamlayabilmek için öğrenci ile sohbet edebilme imkânınız bulunmaktadır. Bu sohbet sırasında yanıtlamanız gereken tarihleri ve talep ettiğiniz bütçeyi öğrenciye iletebilirsiniz. Her konuda anlaşmanız halinde sormuş olduğu sorunun bedelini ödeyecektir.

Eğitmen olarak öğrenci ile yapmış olduğunuz anlaşmanın gereğini yerine getiremediğiniz takdirde bu durum size negatif olarak yansır. Ayrıca öğrencinin ödemiş olduğu ücret geri iade edilir.  

24houranswers uygulaması ile ödev yaparak ne kadar para kazanabilirim?

Platform üzerinden kazanabileceğiniz paranın miktarı öğrenci ile aranızda yapacağınız anlaşmaya göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak 1 dolar ile 10 dolar arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca online ders vermeniz halinde saati 10 ile 40 dolar arasında yine ek bir gelir kazanabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz saatlik ücretler dersin alanına göre ve saatine göre değişiklik gösterecektir.  Örnek olarak bir fizik dersi veya Mühendislik dersi için verilecek olan özel dersten elde edilecek saatlik kazanç diğer branşlara göre daha fazla olacaktır.

24houranswers uygulaması öğretmenlerin kazanmış olduğu paraları her ayın başında hesaplarına yatırmaktadır.  Ödemelerinizi İlerleyen dönemlerde toplu şekilde almak isterseniz ödeme erteleme seçeneği de uygulama üzerinde mevcuttur. 

Kayıt olmak için: 24houranswers

4- Tutor.com

Tutor.com - Evden Para Kazanma Yolları
Tutor.com – Evden Para Kazanma Yolları

Tutor.com İlkokuldan tutunda üniversite düzeyine kadar geniş bir alanda hem öğrenciler hem de eğitmenler için hizmet sunmaya çalışmaktadır. Platformun geçmişine baktığımızda 20 yılı aşkın bir süredir faaliyette bulunduğunu görebiliyoruz. Bu da uygulamanın Ne kadar köklü olduğunu bize gösteriyor.

Tutor.com’da Eğitmen olmanın gereksinimleri nelerdir?

Rakiplerine oranla Tutor.com uygulamasının eğitmen alma konusunda kriterlerinin çok daha fazla olduğunu görmekteyiz. Bu konuda öğretmenler için geniş bir tarama yapılmaktadır.

Uygulamaya başvurmadan önce kendinizde aşağıdaki kriterlerin olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.  Bu kriterler;

 • Güncel ve geçerli olan Sosyal Güvenlik numarasına sahip bir ABD ikametgahının olması,
 •  Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde çalışmaya uygun olup olmamak,
 •  eğitim vermek istediğiniz alan üzerinde uzman olmak,
 •  eğitim vereceğiniz alan ile ilgili 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak,
 •  öğrencilere ders verebilmek için haftada ortalama olarak 5 saatinizi ayırabilmek,
 • İngilizceye hakim olmak,

 Başlıca kurallar arasındadır.

Belirtmiş olduğumuz kriterlerin kendinizde olduğunu düşünüyorsanız Tutor.com Üzerinden başvuruda bulunarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt sonrasında Platformu sunmuş olduğu yeterlik sınavına geçmeniz gerekmektedir

Tutor.com nasıl çalışmaktadır?

Anlatmış olduğumuz işlemleri tamamlamanız halinde öğrencilerin başvuru yapmasını beklemekten başka yapmanız gereken farklı bir işlem bulunmamaktadır. Bu konuda herhangi bir öğrenci yardım talebinde bulunduğunda uygulama üzerinden bildirim alınmaktasınız.

Öğrencinin yardım talebine ilk olarak siz cevap verirseniz online olarak bir sınıfa yönlendirirsiniz. Bu sınıfta Öğrencinin problemini çözmeye çalışacaksınız.

Her çalışma sonrasında öğrenciler başarınızı değerlendirir. Bu değerlendirme puanı sonraki görevleriniz için sizi referans olacaktır.

Tutor.com Ile çalışarak ne kadar para kazanabilirim?

Platform üzerinden yapmış olduğunuz çalışmanın zorluk derecesine göre saat başına 10 ile 30 Dolar arasında bir para kazanabilirsiniz. Ödemeler ayda 2 kez gerçekleştirilmektedir.

 Kayıt olmak için: Tutor.com

5- Studypool

Studypool uygulaması da benzerlerinde olduğu gibi eğitmenlerinde birtakım gereksinimler aramaktadır. Bu gereksinimler arasında eğitiminin kolej veya üniversite öğrencisi olması gibi kıstaslar yer alır. Bahsetmiş olduğumuz bu gereksinim minimum değerde olması gereken özellikler arasındadır. Bunlarla beraber yüksek öğrenim gören kişiler de ayrıca tercih sebebidir.

Uygulamanın eğitmen tercihindeki çalışma koşulu rakiplerine oranla biraz daha farklı. Online olarak kayıt formunu göndermenin ardından platform eğitmenden 200 kelimelik bir makale yazmasını istemektedir. Bu makale sonrasında yapılan sınava geçmeniz halinde Studypool platformunun politikaları hakkında sözlü sınava tabi tutulacaksınız. 

Sözlü mülakat ve 200 kelimelik makale değerlendirmesinden sonra uygulama üzerinden Eğitmen olabilmeniz için sizden kimlik bilgileriniz istenecektir.

Studypool’a Eğitmen olarak kabul edildikten sonra ücret karşılığında öğrencilerin sorularına göz atabilir ve sordukları sorulara cevaplar verebilirsiniz.

Studypool çalışma şekli nasıldır?

Uygulamanın çalışma şekli rakipleriyle benzer mantıkla işler. Öğrenci çözümünü aradığı soruyu belirlediği Bütçe ile birlikte platforma sunar. Sonrasında Eğitmen öğrenci sorularına göz atar ve ücretini beğendiği sorulara teklifini iletir. 

Eğitmen olarak fiyatı kabul edebilir veya öğrenciyi kazanabilmek için daha alt seviye bir fiyat önerebilirsiniz. Ayrıca problemin çözümü için bir son teslim tarihi de belirlemeniz mümkündür. Belirttiğiniz şartlarda öğrenci sizi tercih ederse anlaşmış olduğunuz fiyatın ödemesini gerçekleştirir.

Studypool ile ne kadar para kazanabilirim?

Platform üzerinden yapacağınız çalışmalar ile ortalama olarak 5 dolar ile 20 dolar arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. Çözümlediğiniz soru sayısının artmasıyla elde edeceğiniz kazanç da aynı şekilde artacaktır.

Uygulama üzerinde kazanmış olduğunuz miktarı çekmek istediğinizde ödeme yöntemi olarak Paypal’ı belirleyebilirsiniz. Ödeme sırasında uygulama %20 ile %30 arasında bir komisyon almaktadır. Komisyon oranına bakıldığında rakiplerine göre yüksek olduğunu görebiliyoruz.

Kayıt olmak için: Studypool

6- SweetStudy(Ödev Pazarı) – Ödev Yap Para Kazan

SweetStudy(Ödev Pazarı)
SweetStudy(Ödev Pazarı)

Ödev yaparak para kazanmanın en iyi yöntemlerinden bir tanesi de SweetStudy platformunu kullanmaktır. SweetStudy eski ismiyle HomeworkMarket olarak bilinmektedir. Platform ile çalışmak ve çalışmaya başlamak son derece kolaydır.

Çalışmaya başlamak için ilk olarak profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Profil sayfanıza hangi alanlara hâkim olduğunuzu ve yardımcı olabileceğiniz bölümleri eklemelisiniz. Bu işlemden sonra öğrenciler ev ödevleri ile ilgili sorunları olduğunda size dönüş yapacaklardır.

SweetStudy’de çalışma mantığı yalnızca eğitmenin ilan verme üzerine değildir. Aynı zamanda öğrenciler de herhangi bir konuda Yardıma ihtiyaçları olduğunda yeni konu açabilirler.

Bu şekilde bir eğitmen olarak tamamlamak İstediğiniz bir ödeve rastlamanız halinde ne kadarlık bir ücrete işlemleri gerçekleştirebileceğinizi site üzerinden yükleyebilirsiniz. Anlaşmanız halinde siteye problemin çözümünü yüklemeniz gerekiyor. Yükleme işlemi tamamlandığında öğrenci ön izleme ile problemin çözümüne dair kısa bir görüntü görebilmektedir. Ödeme işlemi tamamlandığında Eğitmen parasını alırken öğrenci de sorusuna karşılık vermiş olduğu cevabı elde edecektir.

SweetStudy ile çalışmak istiyorsanız hâkim olduğunuz alanla ilgili derecelerinizi ve uzmanlığınızı özetleyen bir açıklama yapmanız gerekmektedir. Bu açıklamalar ev ödevlerine karşılık olarak talep edeceğiniz ücret üzerinde belirgin bir artış yapmanıza vesile olabilir.

SweetStudy ile çalışırken Eğitmenin alabileceği ortalama ücretler ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Bir ev ödevine karşılık ödeme oranı:5$- 20$Aralığındadır
 • Komisyon oranı:Yapılan işlemlere karşılık eğitmenden Platformu  kullanmasının bir bedeli olarak  Kazancı üzerinden %20’lik komisyon kesilmektedir.

Kayıt olmak için: SweetStudy

7- TutorMe

TutorMe
TutorMe

Tutorme, öğrenciler açısından öğrenme sürecinde yardımcı olurken eğitmenler açısından baktığımızda benzer rakiplerine göre işleyiş yönünden biraz farklıdır.

Ancak tüm yönleri ile incelendiğinde platformun para kazanmak için uygun bir seçenek olduğunu görebiliriz.

Tutorme ile pek çok alanda vereceğiniz eğitimler ile para kazanabilmeniz mümkündür. Bu alanlar arasında;

 •  Kimya
 •  Müzik
 •  Tarih
 •  Yabancı dil
 •  Biyoloji
 •  Matematik
 •  Fizik

 Gibi çok sayıda alan yer almaktadır. Tutorme’ye başvurabilmek için geçmiş deneyimlerinizi, eğitim alanınızı ve çalıştığınız yerlerle ilgili kısa bilgiler aktarmanız yeterlidir. Bunların dışında platform ile çalışabilmek için 18 yaşından büyük olmanız üniversiteye kayıtlı veya üniversiteden mezun olmanız gerekmektedir.

Tutorme, üniversite öğrencileri ve mezunları için online ders verme açısından güzel bir ortam sunmaktadır. Bu tür özelliklere sahip kişiler platformu kullanarak gelir elde etmeye başlayabilirler.

Tutorme eğitmenlere, sahip oldukları alanla ilgili bir öğrencinin yardıma ihtiyacı olduğunda bilgi aktarır. Eğitmen kendisine aktarılan bilgi sonrasında 3 dakika içerisinde geri dönüş yaparak kabul ederse öğrencinin ödeme yapması beklenir. Öğrenci ödeme yaptıktan sonra eğitmen ile bağlantı kurar ve problemi hakkında çözüm arayışına girilir.

Öğrenci ve eğitmen platform üzerinden görüntülü ve sesli olarak iletişime geçebilir. Bunun yanında sanal Bir beyaz tahta ile ekran paylaşımı yapılarak süreç daha da ileri hale getirilir.

Tutorme, eğitmenlere saatlik 16 dolar ücret ödemektedir. Bu durum platformu, ödev yaparak para kazanma üzerine önemli bir yere getirmektedir.

 • Tutorme Ödeme Miktarı: Platformun temel ödeme miktarı 16 dolardır. Ödemeler Haftalık olarak PayPal üzerinden yapılır.

Kayıt olmak için: Tutorme

8- Reddit HWFORCASH

Reddit HWFORCASH
Reddit HWFORCASH

Reddit, ödev yaparak para kazanmaya çalışmak için her ne kadar başvurulan ilk yerlerden birisi olarak bilinmese de kazanma açısından bakıldığında en iyi yerlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reddit ile para kazanmanın birbirine alternatif olan çok sayıda yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de ödev yaparak para kazanmaktır. Ev ödevi yaparak kazanç elde etmeye başlamak için reddit hwforcach kullanılabilir.

Platform üzerinden birbirinden farklı alanlarda ödevleri için yardım isteyen 16.000’den fazla üye bulunmaktadır. Bu kadar çok üyenin yardım taleplerine para karşılığında cevap vermek Elbette iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Üyelerin yardım talepleri incelendiğinde bilgisayar üzerine olan konulardan tutun da ekonomi alanına kadar çok sayıda yardım bekleyen kişinin olduğunu görebiliriz. İhtiyaç duyulan alan çeşitliliğinin fazla olması, herhangi bir yetenek üzerine kendisini geliştirmiş bir kişinin reddit üzerinden ek gelir elde etme şansını arttıracaktır.

Reddit hwforcash platformu eğitmenlere öğrenciler tarafından gelen talepleri iletir. Talep yazısında ödevin ayrıntı, ne zaman teslim edilmesi gerektiği ve öğrencinin ödevin tamamlanması halinde ne kadar ödeyebileceği açıkça belirtilir.

Bu bilgiler sayesinde yapacağınız işlemler Karşılığında ne kadar gelir elde edebileceğinizi kesin olarak hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca listelerde yer alan ilanlara uygulama üzerinden doğrudan yanıt verebilirsiniz. Böylece öğrenci ile karşılıklı olarak iletişime geçebilir ve konu üzerine tartışabilirsiniz.

reddit hwforcash Uygulaması yukarıda anlattığımız platformlardan biraz daha farklı çalışmaktadır. Açık bir forum olmasından dolayı ödemeler doğrudan öğrenci ve Eğitmen arasında yapılacaktır. Dolayısıyla garantör bir sitenin olmaması hem Eğitmen hem de öğrenci için kafalarda karışıklığa neden olabilir.

 Bir Eğitmen olarak öğrenci ile iletişime geçmeniz halinde her türlü ihtimali değerlendirerek kendinizi sağlama almayı unutmayın. Bu tür yerlerde çeşitli dolandırıcılıkların olabileceği ihtimali değerlendirerek adımlarınızı sağlam atın.

Kayıt olmak için: Reddit hwforcash

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu