Nonolive Para Kazanma Rehberi 2024 – Nonolive Püf Noktalar

Nonolive para kazanma özellikle nonolive ile yayın yapan kullanıcılarca araştırılmakta. Nonolive, Para kazanılan bir platform olarak tüm dünyada kendisine yer edinmeyi başarmıştır. Nonolive, gelişen teknolojinin bizlere armağanı olan yeni nesil uygulamalardan biridir.

Kişilerin canlı yayınlar açtıkları ve birbirleriyle sohbet edebildikleri uygulama, bir nevi Twitch tarzında ve onun biraz daha farklı versiyonudur diyebiliriz.

Nono live’de de tıpkı Twich’teki gibi yayıncılar kullanıcılarla sohbet edebildikleri, canlı yayında oyun oynayabilir ve bu sayede eğlenirken aynı zamanda para kazanma avantajından yararlanabilirler.

Platformun bir başka güzel yanı, hem bilgisayardan hem de telefondan kullanılabilen bir uygulama olmasıdır. Ülkemizde adı yeni yeni duyulmaya başlayan bu canlı yayın platformunu, diğerlerinden ayrılan en büyük özellik ise çıplaklık, sigara, küfür gibi söylemlere yer vermemesi, bu tür olumsuzlukları olabildiğince engellemeye çalışmasıdır.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde, uygulamanın ahlâkî değerlere önem verdiğini anlayabiliyoruz.

Nonolive Canlı Yayında Saygı Önemlidir

Kullanıcılar Nono live canlı yayınlarında biraz daha saygı sınırı çerçevesinde konuşmak zorundadır. Nonolive hesap açma işlemi gerçekleştirenlerin bu platformu, sohbet etmekten ziyade oyun yayıncılığı için kullandığı bilinmektedir.

Oyuncular sohbetlerini de bu oyunlarla ilgili gerçekleştirmektelerdir. En sık yayınlanan oyunlar arasında ise LOL, Zula, PUBG ve Valorant tarzı yeni nesil oyunlardır.

Bunun yanında Nono live sitesine girdiğinizde göreceğiniz gibi platformda Brawl Stars, Minecraft, Multi-guest gibi daha farklı oyunları yayınlayabilmek ve izleyebilmek de mümkündür.

Oyuncular bu oyunları kullanarak Nonolive para kazanmaya başladıkları anda, ona olan talep de artmaktadır.

Nonolive Para Kazanma – Ne Kadar Kazanırım?

İnternetten para kazanmak için çeşitli platformlara giriş yapanlar aynı zamanda kullanacakları uygulamanın güvenilirliği ve üretim yerini de merak ediyorlar.

Bunun sebebi tam olarak belli olmasa da Asya ülkeleri tarafından yaratılan bu tarz uygulamaların daha başarılı olduğu görülüyor. Hal böyle olunca kullanıcılar da para kazanmak için bu bölgeden çıkarılan uygulamaları tercih ediyorlar.

Makalemizin içeriğini oluşturan Nonolive para kazanma konusuna değinecek olursak, Platform bu kriterlere uyan Hong Kong merkezli Douyu Limited bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Nonolive para kazanma potansiyeline dair küçük bir örnek vermek gerekirse uygulamanın CEO’su Robin Su, platformun oldukça popüler olduğu yerlerden biri olan Endonezya’da kafede tam zamanlı çalışan bir yayıncının günlük sadece günlük 1-2 saatlik bir yayınla kafede kazandığından yaklaşık 6 kat daha fazla gelir elde ettiğini açıklamıştır.

Ülkemizdeki mevcut durumu da değerlendirerek bir açıklama yapan Robin Su, Türkiye’de kullanıcıların uygulamayı kullanarak ayda en az 10 bin TL kazanabileceklerini belirtmiştir.

Günümüzde Twitch’in ne denli şiştiğini ve son zamanlarda hakkında çıkan iddialarını da dikkate alacak olursak ortaya bir alternatif olarak çıkan bu platform, para kazanmak adına ortaya çıkan yeni uygulamalardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Eğer para kazanmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız ve bu uygulama piyasada herkesin bildiği bir platform haline gelmeden yerinizi almanız gerekmektedir. Bu bağlamda sizlere ilk olarak uygulama ile hesap açma işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Nonolive Nasıl Hesap Açılır?

Nonolive hesap açma kullanıcılara oldukça karmaşık geliyor. Bunun sebebi nereden kayıt olacaklarını bilmemelerinden kaynaklanıyor. Ancak hesap açma işlemi için üyelik gerekmiyor. İşte kayıt işlemi sırasında izlenmesi gereken adımlar.

1- Nonolive hesap açma tıklayarak kayıt işlemine başlayabiliriz.

2- Buradan üyelik oluşturmadan direkt sağ üste yer alan giriş yap sekmesine tıklıyoruz. Evet yanlış duymadınız ad, soy ad, adres, mail gibi bilgilerle vakit kaybetmiyoruz.

3- Hesap açmak için bu sekmeye tıkladığımızda karşımızda oturum açma seçenekleri geliyor.

4- Bunlar arasında herkesin kullandığı Facebook, İnstagram, Twitter ve hiç birini kullanmayanlar için de telefon numarası ile giriş şansınız bulunuyor.

5- Uygulamanın yeni nesil olduğunu söylemiştik. Nonolive hesap açmak için kolay olanı direkt giriş yapmak için açın “ Scan QR Code ” ile yani bildiğimiz telefondan karekod okutarak giriş yapmak da mümkündür.

6- Hesap açma olarak aratılan ve oldukça merak edilen şey işte bu kadar basit. Başka hiçbir işlem yapmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Para kazanmak için görüldüğü gibi uğraştırıcı bir üyelik gerekmiyor. Belki de adını ilk kez duyduğunuz bu siteden 5 dakika içerisinde kazanç sağlamaya başlamanız mümkün diyebiliriz.

Tabi ki böyle bir durum içerisinde yer alabilmek için bazı kriterler bulunuyor. İlk kriter olarak takipçilerinizin size jetonlar göndermesi gösterilebilir.

Platformun sistemi, en basit tanımıyla kullanıcıların uygulama içinden satın alabilecekleri sanal paralar üzerine kuruludur. Nono live’ın bazı özel günlerde yayıncılara hediye kazandıracak etkinlikler ve yarışmalar düzenlemesi de merakla beklenen ve bir hayli eğlenceli görüntülere sahne olan anlardandır.

Para kazanmak için bazı püf noktalar elbette ki bulunmaktadır. Şimdi biraz da bu konu üzerine ağırlık verelim.

Nonolive ile Nasıl Para Kazanılır?

 • Nonolive para kazanmak için tabi ki yapılması gereken şey platformun mantığına göre canlı yayın açmaktır.
 • Uygulamadan para kazanmak için hem bilgisayardan hem de telefondan canlı yayın açabilmek mümkündür. Bu mükemmel bir avantajdır çünkü kişiler canlı yayın sırasında aynı zamanda dışarıdaki işlerini halledebiliyor ya da evde olamayacakları bir durumda da aktif kalabilmeleri sağlanmaktadır.
 • Ayrıca platformdan para kazanma bağlamında bilgisayardan yayın açmak için ek program indirmenin de şart olduğunu hatırlatalım. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan OBS, bu bağlamda bilgisayarları kasmayan ve Nono live ile oldukça uyumlu şekilde çalışabilen bir programdır. OBS programını Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri sorunsuz çalıştırmaktadır.
 • Uygulama ile para kazanmak için tercih edilebilecek 2 yöntem vardır. Bu 2 yöntemi doğru şekilde kavrayan bir kişi tam anlamıyla Nonolive para kazanma işlerini oldukça kolay şekilde yürütecektir. Bu yöntemlerden birincisi;

Nono live ile Para Kazanmanın Alternatif Yolları Nelerdir?

 1. Platform ile para kazanmak için açtığınız yayınlardan bağış, jeton ve hediye toplayabilirsiniz. Bu yöntem para kazanmak için ilk ve en etkili yöntemdir. Bu method ile para kazanırken önemli olan kendinizi izleyiciye sevdirmek ve onlara karşı sempatik olmaktır. Kimse kasıntı, ukala ve ne söylediği anlaşılmayan birine bağış yapmaz. Aynı zamanda onlarla sürekli iletişim halinde olmanız da gelecek bağışları ciddi anlamda arttıracaktır.
 2. Nonolive para kazanmak için tercih edilebilecek 2. yöntem ise günlük verilen görevleri yapmaktır. Bu genellikle platforma yeni giren ve para kazanmak isteyenlerin daha hızlı sonuç almak için kullandıkları bir yöntemdir. Bu noktada Nono live sizden belirleyeceği bir süre içinde yayın yapmanızı isteyebilmektedir. Bu yayın süreleri genellikle kullanıcıların potansiyeline göre 3 ile 6 saat arasında değişmektedir. Yapılan bu görev karşılığında dolar bazlı bir ödeme yapmaktadır.

Nonolive para kazanmak için sisteme yeni üye olanlar diğerlerine göre tabi ki biraz daha yavaş kazanç sağlıyorlar. Ancak bu bile günümüz şartlarında dikkate alındığında gerçekten ciddi rakamlara tekabül ediyor.

DOLAR-TL bazında 19 civarında olması kazançları etkiliyor. Ancak olayı mevcut duruma göre değerlendirecek olursak para kazanmak için ödemelerin dolarla yapılıyor olması kullanıcılara bir nevi döviz kuru farkını avantaja çevirme şansı veriyor.

Ortalama Ne Kadar Kazanabilirim?

Uygulama ile para kazanmak isteyenler arasında yayıncı olarak ilk defa çalışma yapan kişilerden, ortalama olarak 20 günlük süreyi baz alırsak, belirtilen sürede en az 60 saat yayın açılması ile elde edilecek kazanç aşağı yukarı 50 dolar oluyor.

Bu durum, yayın hayatına giriş yapan kişilerin 20 gün içerisinde toplamda 2,5 günü yayında geçirmesi anlamına geliyor.

Ancak bu durumun sürdürülebilir olmayacağını ve günlük 2 ya da 3 saat yayın açılabileceğini düşünürsek, kazancın da Türk lirasına çevrilmesi halinde 900 – 1000 TL arasında bir rakama tekabül etmesi, uygulamayı kullanıcılar arasında bir hayli popüler hale getirmektedir.

Esasında bu durum platform ile para kazanma aşamasında sadece başlangıçtır. Yukarıda anlattığımız kazanmadan farklı olarak yayın yapılan ay içerisinde her yeni 100 takipçi için sistem size ödeme yapmaya devam etmektedir.

Konuyu biraz detaylandırmak gerekirse; yeni yayın açmaya başlayanlara 100 yeni takipçi için 100 TL ödeme yapılmaktadır. Üstelik bu Nonolive para kazanmak için fragman görünümde. Takipçi sayısında artış, jetonlar ve düzenlenen özel etkinliklerden elde edilen gelirlerle Türkiye’de ortalama bir Nono live yayıncısının aylık ortalama 10.000 TL kazanabileceğini düşünmekteyiz.

Uygulamayı Sık kullanarak Kazanın

Uygulamayı kullanmak isteyen bir kullanıcı 60 saatlik yayını geçtiği takdirde her 10 saat başına ek ödeme almaktadır. Yani kabaca bir hesapla Nono live’de 60 saat 50 dolar kazandırıyor diyebiliriz.

 • 10 saat ücreti: 50 dolar + 6 dolar
 • 20 saat ücreti: 50 dolar + 14 dolar
 • 30 saat ücreti: 50 dolar + 24 dolar
 • 40 saat ücreti: 50 dolar + 45 dolar

Görmüş olduğunuz listede kişilerin kazanabilecekleri ek ödemeler listelenmektedir. Yani Nonolive para kazanmak isteyen birinin kazancını arttırması için yapması gereken en doğru hamle yayında geçirdiği süreyi arttırmaktır.

Yukarıdaki örnekten hareket etmek gerekirse 40 saatlik yayın ek ücreti TL ile ödeneceğinden ve kur şu anda yaklaşık 18,5 olduğundan bir kişinin alacağı ödeme 46 dolar * 18,5 TL’den hesapla yaklaşık 850 TL olacaktır.

Ayrıca Nonolive para kazanmak için sağlanması gereken diğer şartın takipçi sayısı olduğunu belirtmiştik.

 • Yeni takipçi: +220 TL
 • 100 yeni takipçi: +100 TL
 • 500 yeni takipçi: +500 TL
 • 800 yeni takipçi: +620 TL
 • 1000 yeni takipçi: +750 TL

Görüldüğü gibi platform ile para kazanmak isteyen biri bu ücret skalalarını dikkatle inceleyerek aslında aylık kazancını da aşağı yukarı hesaplayabilmektedir.

Her takipçinin yeni ek ödeme ve fazladan açılan her yayının da daha fazla para demek olduğunu unutmayın. Nono live para kazanma yolları çok basitti ve tek yapılması gereken düzenli olarak uygulamaktır. Doların önümüzdeki günlerce daha fazla artması demek kullanıcıların kazancının da dolaylı yoldan artması anlamına gelmektedir.

Bilgisayardan Nonolive Yayını Nasıl Yapılır?

Eğer Nonolive para kazanmak için oyun yayınları açmayı düşünüyorsanız ve şayet bunu bilgisayardan yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

 • Nonolive para kazanmak için bilgisayardan yayın açmak isteyen birinin ek program kullanması gerektiğini yukarıda belirtmiştik. İlk olarak OBS Studio programını indirip bilgisayarımıza kuralım.
 • Kurulum bitmesi akabinde programı açalım ve sağ alt kısımda yer alan “Settings” yazısına tıklayalım.
 • Sol taraftaki “Stream” yani Akış sekmesine tıklayalım.
 • Service alanından Nonolive seçimini mutlaka yapalım ve Nonolive para kazanmak için hesabımıza girelim.
 • Hesabımıza giriş yaptıktan sonra “Start Live” yani Canlı Yayını Aç sekmesine tıklayalım
 • Burada oda bilgilerinizi doldurup kaydettikten sonra Url ve Stream Key bilgisini kopyalayalım
 • OBS Studio programında Stream sekmesine tekrar gelelim. Service alanını Custom seçelim ve Url, Stream Key bilgilerini bu alana yapıştıralım.

Bilgisayardan Nonolive para kazanmak için tüm adımları eksiksiz yapmanız gerekmektedir.

Nonolive Jeton Fiyatları Ne Kadar?

Nonolive para kazanmak için gerekli olan şeylerin başında elbette açmış olduğunuz yayına jeton atılması geliyor.

Kişiler size ne kadar çok abone olurlarsa ve ne kadar fazla jeton gönderirlerse Nonolive para kazanma ihtimaliniz de o kadar artıyor. Yayıncılara atılan jetonlar karşılığında ay sonunda ödeme alındığını zaten biliyoruz.

Peki, Nonolive 1 jeton kaç tl? Gerçekten sadece bu jetonlar Nonolive para kazanmak isteyen kişiler için yeterli mi? Şimdi gelin bu soruların cevaplarına bakalım ve Nonolive 1 jeton kaç tl sorusuna yanıt verelim

 • İlk olarak jeton satın almak isteyenler için kredi kartı ile ödeme, papara ile ödeme ve paypal ile ödeme yöntemlerinin olduğunu belirtelim
 • Jeton fiyatları ise sürekli olarak değişmekte bazen kampanyayla ucuzlamakta bazen ise güncellenerek zamlanmaktadır.
 • Şu anda;
 • 70 jeton: 11.88 TL
 • 105 jeton: 17,79 TL
 • 743 jeton: 125,69 TL
 • 1486 jeton 250,63TL olarak gidiyor ve jeton sayısı arttıkça ücret de artıyor.

Nonolive’de Kesintiler ve Komisyonlar

Yazımızın bu noktasında şöyle bir durumdan söz etmemiz gerekli. Özellikle Nonolive para kazanmak isteyenlerin sıkça karıştırdığı bir durum olması sebebiyle açıklamak gerekirse yukarıda güncel jeton fiyatlarından yola çıkacak olursak kişinin size örneğin 743 jeton göndermesi bu ücretin tamamen size gelmesi anlamına gelmiyor.

Nono live ile arada kesintiler ve komisyonlarla yer almakta. Ancak bu tüm bunlara rağmen kullanıcılar için uygulamanın ciddi gelirler sağladığı biliniyor.

Oyunda jeton kadar hediye göndermek de popüler bir işlem. Bu da Nonolive para kazanmak isteyenlerin atlamaması gereken bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.

Kullanıcılardan fazla abartmamak kaydıyla jeton ve hediye istemeniz gayet normal. Ancak bunu yaparken ölçüyü kaçırmamak gerekiyor. Takipçileriniz, ısrarcı ve aşırı paragöz olduğunuzu fark ederse, takipten çıkabilirler.

Bu yüzden belirli sohbetlerden sonra aralara sıkıştırarak hediye ve jeton istemeniz çok önemlidir. Jeton ücretlerinden bahsettik ve hediyelerin de Nonolive para kazanmak için etkili olduğunu söyledik.

O yüzden şimdi de Nonolive para kazanmak için hediyelerin ne denli önemli olduğundan bahsedelim.

 • Lolipop 2icon
 • Celebrate 5icon
 • New Star 1icon
 • Coins Tree 2500icon
 • Büyük Tava 899icon
 • Anka Kuşu 6999icon
 • Havai Fişek 199icon
 • Roket 29 999icon
 • Şanslı kedicik 59icon
 • Türk Bayrağı 2999icon
 • Wedding 5999icon

Yukarıda örneklerini vermiş olduğumuz hediyeler yayıncılara Nonolive para kazanmaları amacıyla yayın esnasında gönderilmektedir.

Bu hediyelerin her birinin değerleri farklıdır ve gönderilen hediyenin niteliğine göre kazancınız da artmaktadır.

Örneğin Nonolive para kazanmak için size gönderilen bir Şanslı Kedicik ile Roket’in aynı ücret olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Gönderilen hediyenin değeri ne kadar fazla ise komisyon sonrası size yansıyacak ödeme de o kadar fazla olacaktır.

Nonolive Para Çekme Yolları

Bu yazımızda sizlere Nonolive hesap açma ve Nonolive para kazanma yollarını en ince ayrıntılarına kadar anlattık.

Gördüğünüz üzere Nono live aslında sizi çok fazla yormayan, oyunlardaki becerilerinizi ve hoş sohbetinizi paraya çevirmenize olanak veren harika bir platformdur.

Burada Nonolive para kazanmak için vermiş olduğumuz ipuçlarını dikkatle analiz etmeniz size kesinlikle kazanç sağlayacaktır diyebiliriz. Peki, Nonolive para kazanmaya başladık. Bu parayı hesabımıza nasıl çekeceğiz? Nono live banka hesabına ödeme yapıyor mu?

Bu tür merak edilen sorulara cevap vermek gerekirse, Nonolive para kazanma sonrasında kazancınızı ödemek için sizden tek bir kriter istiyor: Payoneer hesabınızın olması.

Avrupa’da herhangi bir bankada banka hesabı bulunmayan ve parasını Türkiye’yeki herhangi bir bankaya çekmek isteyen kişiler için Payoneer harika bir uygulamadır. Bu uygulama ile ödemelerinizi Türk Lirası olarak alabilirsiniz.

Transfer sırasında yapılan kesinti ve komisyonlar kesinlikle Nono live’den kaynaklanmamaktadır. Kur’dan kaynaklanan ufak oynamalar ve kesintilere rağmen ülkemizde Nonolive para kazanmayı tercih edenlerin %99’u Payoneer’i tercih etmektedir.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu