Ne Satılır? 2023’de İnternetten Ne Satabilirim?

Ne satılır sorusu son zamanlarda Google üzerinde yapılan araştırmalar arasında öne çıkıyor. Bunun temel sebeplerinden birisi ekonomik zorluklar olurken bir diğer sebepleri arasında ise online girişim ile ne satılır sorusuna karşılık bulma amacı geliyor.

Bizde sizler iççin internetten ne satılır konusu derinlemesine araştırarak yanıtlar bulmaya çalıştık.

Yazımızı sonuna kadar okuyarak internetten satış yapma konusunda fikirler edinebilir, getirisi yüksek olan ürünleri öğrenebilir ve bu alanda bende varım diyenler arasına girmeyi başarabilirsiniz.

Ne satılır? Nasıl Satılır? İnternetten ne satabilirim?

2022’de İnternetten Ne Satabilirim sorusu kullanıcıların en çok araştırdığı konulardan biri olarak akıllara gelmektedir. Çünkü günümüzde hiçbir şeyi internetsiz düşünmek mümkün olmadığı gibi ticareti de bu platform olmadan hayal etmek imkânsızdır.

Bulunduğunuz il ve ilçe ne olursa olsun dışarıya çıktığınızda gördüğünüz her dükkan artık online olarak da satış yaparak internet girişimciliğinden faydalanmaktadır. . Çünkü bu piyasada var olmanın altın kuralıdır. Öyle ki artık sadece firmalar ya da dükkân sahipleri değil kişiler de internetten ne satabilirim sorusunu kendilerine sormakta ve farklı cevaplar aramaktadır.

İnsanlar artık ellerinde telefon saatlerce sosyal medyalarda gezmiyorlar, bunu yaparken aynı zamanda internetten para kazanma yollarını arıyorlar. Bu bağlamda bir ev hanımının internette ne satabilirim diye araştırma yaptığını ya da üniversite öğrencilerinin bir araya geldiklerinde internetten ne satabiliriz şeklinde beyin fırtınası yaptıklarını duyabilirsiniz.

Peki, 2022 yılında internetten ne satılır? En çok hangi satışlar kar getirir? İnternetten ne satabilirim? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte arayalım.

İnternetten Ne satabilirim? İnternet Satış Getirisi En Yüksek Olan Ürünler

1- Dolap ve Gardırops’ta 2. El Kıyafet Satışı

İnternetten ne satabilirim araştırması yapan kişilerin karşılarına en fazla çıkacak sonuç dolap ve Gardıropsa gibi firmalar üzerinden 2. el kıyafet satışı olacaktır.

Bu başlığı kıyafet diye sınırlandırmak doğru olmaz çünkü insanların bu mecralar üzerinden müzik ekipmanları, kitap, spor aletleri, ev eşyaları gibi akla gelip gelebilecek her türlü şeyi satabildiklerini biliyoruz.

Bu yüzden Dolap’ta ne satılır ya da Gardırops’ta ne satılır gibi bir genelleme yapmak mümkün olmamaktadır. Ancak özellikle internetten ne satabilirim diyen bayanlara en çok kâr getiren ürünlerin kıyafet olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

O an beğenerek aldığınız ve sonrasında kullanmadığınız, gardırobunuzda boşuna yer kaplayan ürünleri bu uygulamalar aracılığıyla çok rahat bir şekilde satabilirsiniz. Burada sistemin işleme mantığı ise çok basittir.

Siz bu uygulamalara satmak istediğiniz ürünü yükler ve fiyatını yazarsınız. Ürünü beğenen kişi de ya direkt onu satın alır ya da size teklif iletir. Anlaşma sağlandığı takdirde uygulama sizden yaratılan kod ile ürünü 3 gün içinde kargoya teslim etmenizi ister.

Ürün alıcıya ulaştığında ise aracı firma yani Dolap ya da Gardırops; önceden belirlenen oranda komisyonunu keserek kalan parayı banka hesabınıza aktarmaktadır. Ayrıca bu uygulamalarda dilerseniz bakiyenizi siz de farklı bir ürün almak üzere uygulama içerisinde de tutabilirsiniz.

2- Kişiye Özel Telefon Kılıfları

İnternetten para kazanmak için ne satılır diyenlere önerilebilecek bir diğer ürün ise kişiye özel olarak tasarlanan telefon kılıflarıdır. Aslına bakarsanız telefon kılıfları normalde de mevcut haliyle bile oldukça fazla satılmaktadır.

Çünkü hali hazırda gördüğümüz insanların %90’ı telefonlarını kılıflı olarak kullanmaktadır. Burada hedef kitleniz ise bu insanlardan ziyade en az 40-50 tane telefon kılıfları bulunan ve bazı durumlarda kılıflarını kıyafetlerine göre dahi değiştiren kişiler olmalıdır.

Telefon kılıfının görünüşlerinin tamamlayıcısı olan insanlar bir kılıfa 150 TL – 200 TL vermekten de çekinmeyeceklerdir. Bu işi yaparak ciddi gelir elde eden telefoncular bulunmaktadır.

Kişiye özel olarak tasarlanan telefon kılıflarını Ali Express, Bandgood ya da Wish gibi yabancı e-ticaret sitelerinden stoklu olarak alabilir ve sonrasında tane şeklinde İnstagram ve TikTok gibi mecralarda satabilirsiniz.

Her ne kadar basit bir satış kanalı gibi gözükse internetten ne satabilirim diyerek bu işe giren ve hatırı sayılır bir gelir elde eden kişilerin sayısı yadsınamayacak kadar fazladır. Burada toplu alımlarda tanesi 10 TL ila 15 TL’ye gelen bir kılıfı ortalama 150 TL’ye satabilmeniz mümkündür.

Ya da almış olduğunuz kılıfları kişiye özel hale getirecek taş, oyma ve süslemelerle zenginleştirerek çok daha iyi fiyatlara satabilirsiniz.

3- (5-12) Yaş Aralığı Çocuklara Yönelik Oyuncaklar

Günümüzde internetten ne satılır sorusuna en güzel cevap olabilecek konulardan biri de 5-12 yaş aralığına hitap eden oyuncaklardır.

Burada oyuncağın ne olduğu aslında pek de önemli değildir. İlgi çekici ve güncel çizgi filmlerle ilinti olması yeterlidir. İnternette ne satabilirim diyenlere sıklıkla önerilen bu yöntemde bu yaş aralığında neredeyse her çocuğun artık İnstagram- TikTok gibi mecralarda kendi başlarına dahi gezebildikleri bilinmektedir.

Burada satılan oyuncakların da çocuklara kesinlikle zararı olmayan ve gelişimlerini olumsuz etkilemeyecek ürünler olması tabi ki internette ne satabilirim diyenlerin altın kuralı olmalıdır.

Tavsiye verilebilecek ürünler arasında kız çocukları için renkli oyuncak bebekler, kutu oyunları, yemek yapma oyunları bulunur iken erkek çocuklar için robot arabalar, ahşap silahlar ne nerfler yer almaktadır.

Erkek çocuğu bebekle, kız çocuğu ise arabayla tabi ki oynayabilir ancak ilgi ve alakaları genellikle bu ürünler üzerindedir. Burada internette ne satılır diyenlerin dikkat etmesi gereken altın kural ise ebeveynlerin onay vermeyeceği bir ürünün satışının yapılamayacağıdır.

4- Avon, Oriflame Gibi Ürünleri Sosyal Mecraya Taşımak

İnternetten ne satabilirim sorusunun cevabını merak edenler ve kendilerine farklı bir satış kanalı yaratmak isteyenler için önerilebilecek yaratıcı fikirlerden biri de Avon, Oriflame gibi ürünleri internetin nimetleriyle buluşturmaktır.

Bu satışlar zaten yaklaşık 20 yıldır annelerimizin, ablalarımızın çevresinde yapmış oldukları işlerdi. Ancak her platformda olduğu gibi bunu da internetle buluşturmak satışların 5’e hatta 10’a katlanmasına ve daha fazla hedef kitleye ulaşılmasına imkân tanıdı.

Eğer zaten hali hazırda bir üyeliğiniz varsa ve satış yapıyorsanız bunu İnstagram, TikTok gibi sosyal mecralara taşıyabilir ve satışlarınızı katlayabilirsiniz. İnternette ne satılır diyen ve bu yolla gelirini arttıran ev hanımlarının sayısı oldukça fazladır.

Bu yöntemi genellikle ev hanımları tercih ettiği için bu şekilde bahsediyoruz. Yoksa bir bey de pek tabi Avon ya da Oriflame üzerinden satış yapabilir. Burada satışı yapacak kişi kim olursa olsun ona önerimiz eğer mümkünse sadece bu iş için açılmış bir hesap kullanmasıdır.

Avon_Satisi ya da Oriflame_guvenlisatiş gibi adresler ve güzel donatılmış bir profil, sizi başarıya ulaştıracak ve ciddi paralar kazandıracaktır. Hesabınız ister İnstagram ister TikTok olsun sürekli güncel akımlarla ilgili videolar çekip ürünlerinizi bu videoların içine yedirmek harika bir reklam stratejisi olacaktır.

İnternette ne satabilirim diye soranlar şunu asla unutmamalıdır: Bir ürünü internette doğru zamanda ve doğru hedef kitleye pazarlarsanız başarılı olmamak için hiçbir neden yoktur.

5- MDF Tablo ve Dünya Haritaları Satışı

İnternetten ne satabilirim diye kafa yoran binlerce insan ile doludur. Hal böyle olunca herkes internetten ne satabilirim diye düşünmekte ama farklı ve inovatif düşünceler bulabilenler gerçek anlamda kazanç elde edebilmektedir.

2022 yılında internet ortamında ne satılır sorusunun en güzel cevaplarından biri MDF tablolar ve dünya haritalarıdır. Nedendir bilinmez ancak özellikle asimetrik olarak farklı nesnelerden oluşan MDF tablolar ve tüm duvarı kaplayan dünya haritaları özellikle yeni evli çiftlerin evlerinde mutlaka yer verdikleri ürünlerdendir.

Bu ürünlerin satış rakamları 150 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Maliyetleri oldukça düşük olan bu ürünleri alıp kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir kırtasiye ya da baskı dükkânı ile anlaşmak ve farklı desenleri Pinterest tarzındaki sitelerden bularak özel MDF tablolar hazırlamaktır.

İnternetten ne satabilirim diyerek araştırmasını tamamlayan ve bu sayede gelir elde edenlerin sayısı şu anda azdır, ancak ileride MDF’lerin modası geçmezse artacağı düşünülmektedir.

Burada ister direkt stoklu olarak MDF tablo ve dünya haritaları alıp üzerine kar koyarak satın, isterseniz de kendiniz farklı tasarımlarda MDF tablolar oluşturarak satın. 2. yöntemin getirisi elbette ki daha yüksektir ancak modaya uygun tarzdaki tabloları takip edemeyeceğinizi düşünüyorsanız stok alıp satmak sizin için daha doğru bir yatırım olacaktır.

6- Evcil Hayvan Ürünleri

2022 yılında internet üzerinden ne satılır? Elbette evcil dostlarımızın ihtiyaçları. Günümüzde evcil hayvan mamaları, köpek tasmaları ve kuş kafesleri artık neredeyse %75’i internet üzerinden temin edilen ürünler haline geldiler.

İster zamansızlık deyin ister üşengeçlik ancak evcil hayvan besleyenler bu dostlarının ihtiyacını en çok internet üzerinden hallediyorlar. Hal böyle olunca internette ne satabilirim da gelir elde edebilirim sorusu farklı formlarda cevaplanmaktadır.

Reels videoları çekerek, hikâyeler paylaşarak ve çeşitli çekilişler düzenleyerek evcil hayvan ürünleri satışı yapmak mümkündür. Burada isterseniz online bir satış kanalı oluşturabilir isterseniz de İnstagram ve diğer çeşitli mecralardan satış yapabilirsiniz.

Evcil hayvan ürünleri satışında sirkülasyonun en hızlı döndüğü ürün ise mamalardır. Ancak satılan ürüne göre en çok kar bırakan da gene bu ürünlerdir. Bu yüzden depolaması zor ve kargolaması zahmetli olsa da evcil hayvan mamaları satışı yapmak getirisi güzel olan işlerdendir.

Satış konusunda isterseniz bir fiziki dükkân ile anlaşabilir ve sipariş geldikçe kargolayabilirsiniz. Fiziki olarak elinde stok bulundurmadan evcil hayvan ürünleri satışı yapmak aslında aynı zamanda yeni nesil bir dropshipping modelidir.

Ancak internetten ne satabiliriz diye düşünenlere ve tercihlerini bu doğrultuda şekillendirenlere bu ürünleri stoksuz yapacaklarsa mutlaka kendileri fotoğraf çekmeleri önerilmektedir. Yani satış kanalınıza internette dolaşan fotoğraflarla sembolik fotoğraflar yüklerseniz tüketiciler karşısında sitenizin ya da sayfanızın inandırıcılığı azalacaktır.

Ancak daha amatör ve kişi tarafından çekildiği belli olan ürün fotoğrafları tüketicilerde daha samimi bir intiba uyandırmaktadır. Yeni neslin en çok cevap aradığı internetten ne satabilirim sorusu da bu şekilde cevaplanmış olmaktadır.

7- De Monte Ahşap Ürünler Birleştirmek Ve Satmak

İnternetten ne satılır merak edenler ve araştırma gerçekleştirenler için kıyıda köşede kalan ancak getirisi ona nazaran oldukça iyi olan işlerden biri de ahşap ürün satışıdır.

Bu ürünler bazen bir telefon tutacağı bazen ise ahşap basit bir dekor araba olabilmektedir. Ancak ürünler plastik ve türevlerinden değil de orijinal ahşap malzemelerle üretileceği için pahası ve albenisi de bu bağlamda daha yüksek olacaktır.

İnternetten ne satabilirim diye merak edenler ve herkes tarafından henüz keşfedilmemiş farklı bir ürün satışı gerçekleştirmek isteyenler için ahşap ürün harika bir alternatiftir. Burada popülerliği en yüksek olan ahşap malzemeler ise abajur ve dekorasyon arabalardır. Abajurları iskelet haliyle alarak sadece ufak bir elektrik aksamı eklemesi yapabilir ve o ürüne inovasyon ekleyerek maliyetin oldukça üstünde satabilirsiniz.

Burada tek yapmanız gereken abajur için kaliteli bir ampul almak ve elektrik aksamı açma kapalı tuşlu olanlar için devreleri doğru bağlamaktır. İnternetten getirisi yüksek ne satılır sorusuna en özel ve etkili yanıtlardan biri ahşap eskitme abajurlardır.

Bunun yanında biraz ahşap oyma işinden anlıyorsanız araba, ahşap ürünler ve çeşitli dekoratif ürünleri de kendiniz imal ederek satışa koyabilirsiniz.

İnternetten ne satabiliriz diye düşünen ve abajur ile bu işe başlayarak şimdilerde farklı tarzlarda kitaplık, orta sehpa ve masalar imal ederek satan bir grup girişimcinin olduğunu söylersek belki de bu konu hakkındaki düşünceleriniz bir nebze de olsa değişecektir.

Bu ve bu gibi bazı girişimlerin başarıya ulaşmış olması, kişilerin bu yönde yatırımlar yapabilmelerine ve internet üzerinden satış kanallarını tercih etmelerine neden olmaktadır.

8- Hizmet Satışı

2022’de internetten ne satabilirim diyecek olanlar için verilebilecek tavsiyelerden bir diğeri de hizmet satışıdır.  Bu aslında çok geniş bir kavramdır ancak internette ne satabilirim diyenlerin çeşitlendirerek hizmet anlamında da çok rahat sunabileceği bir oluşumdur.

Peki internet ne satabilirim diyenlere bu anlamda neler vaat ediyor? İlk olarak bilgi sahibi olan kişilerin online ders hizmeti verdiğini ya da spor salonu sahiplerinin online uzaktan eğitim verdiklerini belirtelim.

Aynı şekilde diyetisyenler de kişilere online diyet programları hazırlamakta ve bu sayede oldukça güzel getiriler elde etmektedirler. Ancak bunların tabi ki yetkinlik gerektiren ve gerçekten saygı duyulması gereken meslekler olduğunu da unutmamak gerekir.

İnternetten ne satılır sorusunu soranlara yetkinlikleri olmayan hizmetleri satmalarını kesinlikle önermiyoruz.

İnternet üzerinden bilgisayar tamir etmek kişilerin nadir de olsa para kazandığı yöntemlerdir. Bu yöntemde ise kişinin bilgisayarında donanımsal olmayan problemler uzaktan o bilgisayara bağlanan kişiler tarafından çözülmektedir.

Bu da aslında hizmet satışı olarak tercih edilebilecek bir kanaldır. Ancak burada hizmet alacak olan kişiye güvenmediği 3. kimseleri kesinlikle bilgisayarını açmaması konusunda şiddetle uyarıyoruz.

Görüldüğü gibi internetten ne satabilirim sorusuna farklı onlarca cevap bulabilmek mümkündür. Burada önemli olan o fikri daha önce uygulanmayan yeniliklerle zenginleştirmek ve tüketicilere farklı şekilde sunabilmektir.

Bu hususta internette ne satılır kadar önemli diğer bir nokta da satılan ürün için farklılaştırma yapabilmektir. Ürün farklılaştırması, internette ne satabilirim diyerek bu işe girişen ve başarısız olan kişilerin atladığı en önemli ayrıntıdır.

Yukarıda örneğini vermiş olduğumuz ahşap ürünler satışında ürünlerin farklılaştırılmadan, piyasada kolayca bulunabilecek tarzda üretildiğini düşünelim. Bu durumda kimse gelip Trendyol, Hepsi Burada ve N11 gibi sitelerden kolayca temin edebileceği ve üstelik beğenmezse ücretsiz iade edebileceği bir ürünü sizden satın almayacaktır.

Siz eğer bu mecralarda kolayca ulaşılan ve replikası oldukça fazla olan bir ürün tercih ederseniz yaptığınız girişim çok yüksek ihtimalle ve maalesef ki başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Ancak ürünü farklılaştırırsanız ve tüketicilere farklı hallerini sunarsanız mevcut kitleniz kendini özel hissedecek ve örneğin Trendyol’da çok daha ucuz olan bir ürünü değil sizden pahalı haliyle sipariş edecektir.

Kişilerde özel olma isteği ve farklı ürünlere olan ilgi, bu sayede ne satılır ve nasıl satılır sorularına etkin cevap vermektedir. Siz de internetten ne satabilirim ki para kazanayım düşüncesinde iseniz sadece bulunan fikrin yeterli olmadığını bunu inovasyon içeren bir fikirle aynı potada eritmeyi başardığınızda başarının geleceğini asla unutmayın.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu