2023’te Minecraft Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?En Etkili Yöntemler…

Dünyayı kasıp kavuran Minecraft oyununun para kazandıran oyunlardan birisi olduğunu biliyor muydunuz? Minecraft oyununun içerisinde bulunduğumuz zaman dilimi itibariyle yaklaşık olarak 125 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.  

Platform dünya çapında bilinen en popüler video oyunları arasına girmeyi başarmıştır.  Kullanıcılar Minecraft sunucularına girerek kafalarına göre Gökdelenler inşa etmeyi ve çeşitli savaşçılarla savaşmayı son derece keyifli buluyorlar.

Minecraft oyununu üreten firma, kullanıcılara oyun dışında başka bir şey satmasa da oyun severler için geliştirilen karakterler ile para kazanmanın pek çok yolu bulunmaktadır.

Günümüzde bu oyun ile vakit geçirerek para kazanmanın onlarca yolu bulunmaktadır. Doğru hamleler ile oyun oynayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanma konusunda uygulanabilecek fikirlerden bazıları diğerlerinden daha kolaydır. Ancak denenebilecek tüm yöntemler bir Minecraft oyuncusu için eğlencenin yanında elde edilebilecek bir yan üründür.

Tutkulu bir Minecraft oyuncusu oyuna para kazanmak olarak girmez. Oyun içerisinde hem eğlenir hem de eğlencesine ilerleyen dönemlerde kazanca dönüştürür. Platform ile nasıl para kazanılacağını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz.  Şimdi lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçiş yapalım.

2023’te Minecraft oynayarak nasıl para kazanılır? 

Minecraft - Oyun Oynayarak Para Kazan
Minecraft – Oyun Oynayarak Para Kazan

Aşağıda Anlatacağımız fikirler biraz da şansın yardımıyla size kazanç olarak geri dönüş yapabilir.  Başlamadan önce hatırlatmamız gereken önemli bir nokta, anlatacağımız fikirlerden bazılarının rekabetçi ortam içerisinde yetenek gereksinimine ihtiyaç duyabildiğidir. Yani oyuna yeni başlayan biriyseniz Öncelikle kendinize zaman ayırmaya özen göster.

Oyunun detaylarını öğrendikten sonra kazanç elde edebileceğinizi unutmayın. Diğer yandan oyun içerisinde yapılabilecek görevlerden bazıları birden fazla arkadaş gerektirebilir.  Bu sebeple oyun içerisinde düzenli olarak oynayabileceğiniz arkadaşlar edinmeye çalışın.

1- Minecraft Partner programına katılarak kazanın

Minecraft Partner programına katılarak kazanın
Minecraft Partner programına katılarak kazanın

Minecraft oyunu konusunda tutkulu biriyseniz ve bu oyunu hayranlıkla oynuyorsanız, Minecraft Partner programına katılarak para kazanmaya çalışmak doğru bir tercih olabilir.

Minecraft Partner programı yani iş ortağı programı,  oyun severlerin yapmış oldukları tasarımları oyunun kendi pazarı içerisinde paylaşmalarına ve aynı zamanda satmalarına imkan tanıyan bir program olarak bilinir.

Minecraft ‘ta karakteriniz ile bir şeyler geliştirme konusunda yeteneğiniz varsa bu fikri kesinlikle uygulamanızı tavsiye ederiz.  Aşağıda Minecraft Partner uygulaması için oluşturabileceğiniz birkaç fikir yer almaktadır;

 •  Haritalar,
 •  Eklentiler,
 •  Kaplamalar,
 •  Şehirler,
 •  Dokular

Saydığımız bu fikirler ile iş ortaklığı programı aracılığıyla para kazanmanız mümkündür.  Programa katılabilmek için gerekli olan tek şey ise oyun konusunda tecrübe ve Minecraft’ta olan tutkudur.

Minecraft içerisinde daha önceden paylaşmış olduğunuz ve kullanıcılarca beğenilen etkileyici bir portföy oluşturmayı başarabildiyseniz iş ortaklığı programına kolaylıkla katılabilirsiniz.

Ortaklığa başvurabilmek için Minecraft Partner programı web sitesine gitmeniz ve buradan şimdi başvur simgesine tıklamanız gerekmektedir. 

Şura sırasında aşağıdaki sorularla karşılaşacaksınız;

 • Daha önce ne tür Minecraft içerikleri oluşturdunuz?
 • Minecraft’ın pazarına ne tür içerikler ile katkıda bulunabilirsiniz?
 • Hangi platform için ürün geliştirme yaptınız?
 • Ürünlerinizi ne kadar zamandır oluşturuyorsunuz ve paylaşıyorsunuz?

Bu tür sorulara yanıt verdikten sonra oluşturmuş olduğunuz içeriye bağlantı vermeniz talep edilecektir. Pazar yerine geçiş için YouTube’u videoları, köprü bağlantılar ya da Dropbox üzerinden oluşturulan dosyalar gibi kanıtlar sunmanız gerekmektedir. 

Saymış olduğumuz bilgileri doğru şekilde gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorsanız ve bunun yanında kaliteye yönünden yüksek içerikler oluşturabileceğinizden eminseniz iş ortaklığı programına katılmanız çok zor olmayacaktır.

2- Oyununuzu Twitch üzerinden yayınlayın

Oyununuzu Twitch üzerinden yayınlayın
Oyununuzu Twitch üzerinden yayınlayın

Minecraft ile ilgileniyor ve bu oyun üzerinden para kazanmaya çalışıyorsanız, oyunlarınızı Twitch üzerinden yayına almayı mutlaka denemelisiniz.  Twitch yayınlarını internet ile alakası olan herkes eminiz ki duymuştur. Bu platform oyuncular için bir ilham kaynağı oluşturmaktadır.

Twitch üzerinden para kazanmak pek çok insanın gerçekleştirmeyi istediği hayalleri arasında yer almaktadır. Ancak bu hayallere ulaşma süreci kimi zaman uzun bir zamanı kapsayabilir. Pek çok kişi bu süreç içerisinde yeterince başarılı olamamaktadır.  Ancak doğru hamleler ile Twitch üzerinden Minecraft oyunu ile para kazanmak mümkün.

 Twitch’te Minecraft oyunlarınızı oyun severlerin ilgisine sunun!

Twitch platformunda başarılı olan yayıncılar aynı anda 200.000 kişiye kadar canlı yayın yapmışlardır. Kimi zaman bu rakamın üzerine çıkan izleyici kitlesine bile ulaşmak mümkündür.

Twitch üzerinden yayınlar yaparak hayran kitlesi oluşturmak uzun bir zaman alabilir. Ancak bu konuda tutarlı davranışlar sergilerseniz yayın açmaktan hem keyif alır hem de kazanç elde etmeye başlarsınız. 

Peki, Twitch üzerinden Minecraft ile alakalı yayınlar yaparak nasıl kazanç elde edebiliriz?  Bu işlemi gerçekleştirebilmenin birkaç tane yolu bulunmaktadır. Şimdi bu yollardan bahsederek Konumuza devam edelim. 

 • Bağışlar
 • Twitch Prime üyelikleri ile gelir elde etmek
 • Kanalınız üzerinden Ürün satışı yapmak
 • Minecraft Marketplace bölümünde ürünlerinizi tanıtmak

Twitch yayını ile kazanabilmek için işlemleri tek başınıza gerçekleştirmek zorunda değilsiniz. Arkadaşlarınız ile bir ekip oluşturarak daha fazla kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Ayrıca birden fazla kişiyle bir sohbet ortamı oluşturarak kitle edinmek her zamankinden çok daha kolaydır.

3- Buff.game Platformunu kullanın

Buff.game Platformunu kullanın
Buff.game Platformunu kullanın

Minecraft oyunuyla para kazanmanın başka bir alternatif yolu da buff gaming’i kullanmaktan geçer. 

Buff sistemi oyun severlere oyun oynayarak harcadıkları zaman için ödüller kazanmalarına yardımcı olan bir program olarak bilinir.  Ödülleri kazanabilmek için yapmanız gereken sadece 0Buff programını indirmek ve sonrasında istemci üzerinden Minecraft’ı başlatmaktır.

Buff.Gaming Minecraft

Uygulama üzerinden kazanılan puanlar hediye kartları, ücretsiz video oyunları ve çeşitli oyunlar için donanımlar için kullanılabilir.

 Bununla beraber Buff.game üzerinden aşağıda yer alan oyunları oynayarak da kazanç elde edebilmeniz mümkündür.  Bu oyunlar;

 • League of Legends
 • Apex Legends
 • Valorant
 • Roket Ligi
 • Fortnite

Gibi oyunlardır. Buff.game Platformunu oyun severler için cazip kılan en önemli etken kullanıcılara para kazandırmasıdır.  Oyun oynayarak para kazanmanın keyfini sunan bu uygulama sayesinde oyun severler boş zamanlarını kazanca dönüştürebilmektedirler.

Buff platformunu kullanarak çok zengin olmak gibi hayalleriniz varsa en baştan bu tür hedeflerinizin olmaması gerektiğini hatırlatalım. Hem bu platform hem de diğer benzeri uygulamalar oyun severlerin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve ek gelir kazanmaları için harika yerlerdir.  Ancak çok zengin alma hayalleri içerisinde olanlar için hayal kırıklığına neden olabilir. 

4- Minecraft oyununuzu YouTube kanalı aracılığı ile yayınlayın

Minecraft oyununuzu YouTube kanalı aracılığı ile yayınlayın
Minecraft oyununuzu YouTube kanalı aracılığı ile yayınlayın

Tıpkı Twitch yayınında olduğu gibi, YouTube platformunu kullanarak da oynadığınız oyunu takipçi kitlenizle buluşturabilirsiniz. Minecraft ve benzeri oyunları internet üzerinden izleyerek ipuçları elde etmeye çalışan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Dolayısıyla videolar ile takipçilerinize sağlam ipuçları vermeye çalışarak kısa sürede geniş bir kitleye hizmet verebilirsiniz.

YouTube kanalı ile Twitch üzerinden yayın yapmaya kıyasladığımızda YouTube platformundan takipçi elde etmenin çok daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu Platformu kullanmak Minecraft oyuncusu için para kazanma konusunda mutlaka denenmesi gereken bir yöntemdir.

YouTube üzerinden yayına almış olduğunuz oyun aracılığıyla para kazanabilmeniz için YouTube para kazanma şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Hatırlayacak olursanız bu konuda detaylı bilgileri YouTube kazanç hesaplama yöntemleri isimli yazımızda anlatmıştık. Dilerseniz bu içeriğe ulaşarak konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak biz bu konu hakkında kısa bir bilgi vermeye tekrar gayret edeceğiz. 

YouTube platformunu kullanarak herhangi bir yayın aracılığıyla kazanabilmek için kanal sahibinin en az 1000 aboneye ve en az 4000 saatlik bir izlenme süresine ihtiyacı bulunmaktadır.  Bu azami Şartları yerine getiren kullanıcılar inceleme sonrasında kanalları aracılığıyla kazanç elde etmeye başlayabilirler. 

Minecraft oyunu ile YouTube’dan nasıl para kazanılır?

Minecraft oyunu ile YouTube üzerinden kazanç elde edebilmenin yolu oynadığınız oyun ile sesinizi birleştirerek platforma yüklemekten geçer. Bu işlemleri halledebilmek için bir mikrofon, bilgisayar, kamera ve internete ihtiyacınız olacaktır. Sonrasında çekmiş olduğunuz oyun ile sesinizi entegre ederek platforma yüklemeniz işlemlerin tamamlanmasına vesile olacaktır.

Videoları yükledikten sonra kazanç elde edebilmenin yolu izlenme süresinden geçmektedir. Minecraft üzerinden para kazanabilmek demek oyunun YouTube üzerinden izlenmesi demektir. Yani buradaki ana amacımız Minecraft oyununun platform üzerinden izlenmesini sağlamaktır. Dolayısıyla oyunla ilgili kullanıcılar açısından ilginç olabilecek anekdotları paylaşarak dikkat çekmeye çalışmalısınız.

YouTube aracılığıyla videolar yüklendikten sonra para kazanabilmenin birkaç yolu bulunmaktadır.  Bu Yollar aşağıda sıralanmıştır.

 • YouTube kanalından yapılan ürün satışları,
 • Videolar arasında ya da videonun başında yer alan sponsorlu içerikler,
 • Minecraft Market place’te eserlerin tanıtılması
 • YouTube üzerinden yapılan canlı yayınlar sırasında bağışlar toplanması,

Kazanç elde edebilmenin birkaç yoludur. Video izleyerek para kazanma konusunda YouTube veya Twitch arasında kaldıysanız ilk olarak popülerliğine ve daha çok kullanılmasına bağlı olarak YouTube platformunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Ancak bu durum Twitch uygulamasının aksatılması anlamına gelmemelidir. Her iki uygulamayı da denemek ve bu platformlarda kendinizi göstermeye çalışmak kazanç elde edebilmenin en kolay yoludur. 

5- Minecraft sunucuları vasıtasıyla para kazanmaya çalışın 

Minecraft sunucuları vasıtasıyla para kazanmaya çalışın
Minecraft sunucuları vasıtasıyla para kazanmaya çalışın

Bir sunucu görevi üstlenerek Minecraft oyunu üzerinden para kazanmanız mümkündür. Ancak bu işlemler deneyim gerektiren ve sorunlar karşısında problem çözebilme yeteneği isteyen işlerdir. Sunucu olabilmek zaman zaman ortaya çıkan problemleri hızlıca giderebilmeyi gerektirir.

Böyle bir yeteneği kendinizde görüyorsanız Minecraft sunucuları ile para kazanma yollarını deneyebilmeniz mümkündür.

İlk duyulduğunda oyun severleri şaşırtan bir gerçek olan Minecraft’ta üye olabilmek için para ödenen ya da oyun içi eşyaların satın alınabilmesi için özel olarak oluşturulmuş sunucular bulunmaktadır.

 Minecraft sunucusu açarak para kazanmanın birkaç yolu aşağıda sıralanmıştır;

 • Sunucuya erişebilmek için oyun severlerden cüzi bir ücret talep edin, 
 • Yeni başlayanlar için bu ücretin düşük seviyede tutunması önemlidir. Ancak bu ifade kendinizi maddi açıdan zarara sokmanızı gerektirmez. Kâr zarar dengesini minimum seviyede tutarak sunucu ücretlerini belirlemenizi öneririz.
 • Oyun oynayan kullanıcılardan zaman zaman bağışlar talep edin,
 • Üyelikleri ücretli yaparak belirli bir ücret toplayın,

Bir sonucu açarak para kazanmanın çok sayıda yolu olduğunu görebilmekteyiz. Ancak bu şekilde karlı bir ortamda çok sayıda rakibinizin olacağına da düşünmelisiniz. Dolayısıyla oyun severleri sunucunuza çekmek ve onların sürekli olarak oynamasını sağlamak bu kategorideki en önemli işlemdir.

Bu alanda rakiplerinize oranla daha ön planda olabilmek için benzer sunuculardan farklı davranışlar sergilemeniz gerekmektedir. Bu davranışlara ilk adımı sunucu mimarisini benzersiz ve özgün olacak şekilde tasarlamakla başlayabilirsiniz. Ayrıca teknolojiyi yakından takip ederek hem donanım hem de oyun içi gereksinimleri açısından kendinizi güncel tutmanızı önemlidir.

6- Minecraft oyunu için Özgün resimler oluşturun 

Minecraft oyunu için Özgün resimler oluşturun 
Minecraft oyunu için Özgün resimler oluşturun 

Minecraft’ın Dünyası o kadar büyük ki bu oyunla ilgili oluşturulabilen her şey bir parasal değer kazanmaktadır. Oluşturulan ürünlerin takas edilebileceği veya satışa koyulabileceği büyük pazarlar bulmak çok da zor olmamaktadır.  Fiver gibi influencerların sıkça yer aldığı alanlarda minecraft’la ilgili ürünler satışa koymak gelir elde etmek açısından oldukça faydalıdır.

Pek çok oyuncu Minecraft oyunu ile ilgili yüksek kalite içeren resimler ve grafik tasarımlarına büyük paralar vermektedirler. Bu şekilde bir yeteneğiniz varsa mutlaka değerlendirmeyi düşünün.

Sanat alanında kendinizi geliştirmiş ve Minecraft oyununa hâkim bir kullanıcıysanız yeteneğinizi paraya dönüştürmek çok da zor olmayacaktır. Çeşitli platformlarda satış hesapları oluşturarak dünyanın dört bir yanına oyunla ilgili hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Bu alanda oluşturabileceğiniz ürünler hayal gücünüz ile sınırlıdır. Ancak en çok satış yapılan ve kullanıcılar tarafından aranılan alanlardan bahsetmek gerekirse logolar, YouTube bannerları, anime karakterlerine dönüştürmek üzere hazırlanan küçük resimler ve özel olarak yapılan Minecraft kaplamaları öne çıkan seçeneklerdir.

Ortalama satış rakamlarına baktığımızda bu tür içeriklerin 10 Dolar civarında alıcı bulduğunu görebilmekteyiz. Kendinizi yormadan haftada 3-5 adet içerik üretebileceğinizi düşünürsek aylık $120 ile $200 aralığında bir kazanç elde edebileceğinizi varsayabiliriz.

Bu para miktarları günlük yaşam açısından baktığımızda her ne kadar sizi zengin yapmasa da ek gelir açısından iyi bir kazançtır. Üstelik bu kazanca kendinizi yormadan yalnızca boş vakitlerinizi değerlendirerek ulaşabileceksiniz.

7- Oyun severler için kullanabilecekleri ürünler oluşturun

Oyun severler için kullanabilecekleri ürünler oluşturun
Oyun severler için kullanabilecekleri ürünler oluşturun

Oyunla ilgili olarak tecrübe sahibiyseniz ve kendinizi yetenekli görüyorsanız, kullanıcıların hoşuna gidebilecek haritalar, binalar e kullanılabilecek malzemeler İnşa ederek bu oyunu para kazandıran oyunlar kategorisine sokabilirsiniz.

Oyun içerisinde diğer oyun severler için eşyalar üreterek kazanç sağlayan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcılar üretmiş oldukları eşyaları Fiver gibi hesaplar üzerinden satışa sunmaktadırlar.

Başlangıç noktası olarak nereden başlamanız gerektiği konusunda emin değilseniz Fiver platformunu inceleyerek bu konuda sizden önce yapılmış olan örnekleri kendinize başlangıç olarak alabilirsiniz.

Bu tür platformları incelemek başlangıç noktası belirlemek dışında rakiplerinizle mücadele edip edemeyeceğiniz konusunda da size fikir verir.  Kendi yeteneğinizi rakiplerle karşılaştırarak bu alanda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bir Minecraft oyun sever ve aynı zamanda içerik üreticisi olarak Ürün satışı yapabileceğiniz bir başka yöntem de oyunla ilgili sunucu sahiplerine ulaşmak ve bina inşaatı konusunda ihtiyaçlarını olup olmadığını sormaktır. Bu şekilde olumlu geri dönüşlere karşılık, sıkı bir pazarlıkla gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bir oyun sunucusu içerisinde benzerlerinden farklı olarak bir mimari tasarımla karşılaştıysanız, sizin gibi özgün üretim yapan bir içerik üreticisi tarafından tasarım yapıldığını anlayabilirsiniz.

Bu tarz işler gerçekleştirerek elde edebileceğiniz kazanç parça başına 50 ile 100 dolar arasında olmaktadır. Ancak bu alanda kendinizi geliştirir ve oyun dünyasında isim yaparsanız çok daha büyük rakamlara ulaşmanız imkânsız değildir.

8- Minecraft’ta oluşturduğunuz ürünleri satışa sunun

Minecraft'ta oluşturduğunuz ürünleri satışa sunun
Minecraft’ta oluşturduğunuz ürünleri satışa sunun

Minecraft’ta ilgi duymaya başladığınızda çevrenizde çok sayıda oyuncakta, kahve kupalarında, havlularda veya kullandığınız çok sayıda eşya üzerinde oyun karakterlerinin resimlerini göreceksiniz. 

Buna benzer şekilde çeşitli ürünlerin üzerine basılabilecek karakter resimleri oluşturmanız mümkündür. Bu tasarımlarınızı yüksek kaliteli şekilde gerçekleştirmeniz halinde çok sayıda alıcısının bulunacağını bilmelisiniz. Redbuble gibi çok kullanılan sitelerde üretmiş olduğunuz bu eserleri satışa sunmanız mümkündür. 

Redlubbe sitesinin ürün satışı yapmak isteyenlere sunduğu en güzel hizmet, yapacağınız işlemleri kendinizin seçmesidir. Diğer yandan size ağır gelecek olan işleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Üretim, baskı ve diğer teknik işlerle Redlubbe kendisi ilgilenmektedir. Size düşen tek görev kaliteli bir tasarım oluşturmaktır.

Redlubbe sitesini kullanarak  tişört tasarlayabilir, kupalar, defterler, maskeler üzerine basılacak karakterler oluşturabilirsiniz. Elinizin altında oyunla ilgili hazır olarak bulunan tasarılar varsa vakit kaybetmeden bu siteyi kullanmanızı öneririz. 

Redlubbe sitesini kullanmaya başlamadan önce ürünlerin aramalarda nasıl üst sıralarda yer alacağını öğrenmelisiniz. Bir web sitesinin aramalarda öne çıkabilmesi gibi bu site üzerinde de SEO işlemleri yaparak aramalarda ürünlerinizin üst sırada çıkmasını sağlamalısınız.

İşlemlerinizi doğru şekilde gerçekleştirir ve üst sıralarda görünür hale gelirseniz internetten para kazanma yolları adına önemli bir yol almış olursunuz. Redlubbe dışında oyun karakterleri tasarlayarak satış yapabileceğiniz zazzle ve Society6  gibi siteleri de kazanç elde etmek amaçlı kullanabilirsiniz.

9- Minecraft üzerine bir blok veya web sitesi yapın 

Minecraft üzerine bir blok veya web sitesi yapın 
Minecraft üzerine bir blok veya web sitesi yapın 

Minecraft üzerine yukarıda saydıklarımızın haricinde para kazanabilmenin bir başka yolu da bu oyun üzerine bir blog veya web sitesi oluşturmak.  Oluşturduğunuz blogun içerisine oyunla ilgili deneyim ve yaşadığınız ilginç anları yazarak sizden sonraki oyun severlere örnek olabilirsiniz. 

Bir web site tasarlamanın yanında biraz da SEO bilginizi geliştirmeniz halinde ekleyeceğiniz içeriklerle trafiğinizi arttırarak para kazanma yollarını keşfetmiş olabilirsiniz. Oyun üzerine oluşturacağınız web sitesi ile yalnızca Ziyaretçiler ile organik trafik aracılığıyla kazanmanız gerekmez.  Bu kazanç yönteminin yanında aşağıdaki yollarla da ek gelir elde edebilirsiniz.

 • İçeriklerinize sponsor alarak sponsorlu içerikler oluşturmak,
 • Mevcut trafiğinizi bir YouTube’u ya da Twitch kanalına yansıtmak,

Gibi yöntemleri de kazanç elde etmek için kullanabilirsiniz. Bir blog oluşturarak para kazanmaya başlamak aynı zamanda rekabeti de beraberinde getirir. Ancak bu rekabetten başarılı çıkarsanız çok sayıda para kazancını elde edebileceğinizi söyleyebiliriz 

10- Oyun hesabınızı satarak gelir elde edebilirsiniz 

Oyun üzerinden para kazanabileceğiniz en klasik yöntem zamanla geliştirdiğiniz oyun hesabını satmaktan geçer. 

Oyun severler gelişmiş olan hesapları bularak zamandan tasarruf etmek isterler. Böylece mevcut oyunun üzerine çalışmalar yaparak karakterlerini kısa sürede daha ileriye taşıyabilirler. Zamandan tasarruf etmek için yapılabilecek işlem ise belirtmiş olduğumuz gibi başka bir oyuncunun geliştirdiği hesabı para karşılığında satın almaktır. 

Orijinal ve gelişmiş hesaplar karşılığında hesabın kalitesine ve derecesine göre para talep edebilirsiniz.  Bu şekilde zaman içerisinde geliştirdiğiniz hesapları satışa koyarak gelir elde etmeniz mümkündür.  Ancak anlaşılacağı üzere hesabı devrettikten sonra yeniden sıfır bir hesapla oyun geliştirmeye başlamalısınız. 

Ancak şunu da hatırlatmalıyız ki hesabınızı sattıktan sonra sıfırdan başlamakla, oyuna ilk defa giren bir kişi gibi en baştan oyunla başlamak aynı şey değildir. Uzman bir oyuncu olarak oyuna en baştan başlasanız da kısa sürede karakterinizi geliştirebileceğinizi söyleyebiliriz. 

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu