2023’de Kwai Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Kwai para kazanma yolları ile nasıl para kazanılır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Son zamanlarda sosyal medya uygulamalarının sayısı arttıkça bu uygulamaların amaçları da değişir oldu. Öncelerde uygulamalar sadece keyifli vakit geçirmek ve sosyalleşmek için indirilirken günümüzde çoğu kişi için adeta bir gelir kaynağı oldular. Kwai para kazanma yöntemi de bu konular arasında.

Son dönemlerin en popüler sorusunu merak mı ediyorsunuz: 2022’de Kwai Para Kazanma Yolları Nelerdir? Biz de bu yazımızda sosyal mecralardan para kazanmak isteyenler için son zamanların popüler uygulaması Kwai’yi inceleyeceğiz.

Kwai para kazanma yollarını araştıranlar için uygulamanın özellikleri ve hangi şekilde kullanıldığında getirisi yüksek olur konuları da cevaplanmış olacaktır.

Kwai Nedir?

Kwaı, kişilerin anlık video çekerek efektler ve müziklerle eğlenceli klipler oluşturabileceği bir nevi TikTok benzeri bir uygulamadır. Hem Android hem de iPhone telefonlarda kullanılabilen bu uygulama başlangıçta sadece eğlence amaçlı tercih edilirken popülerliğinin artmasıyla kişilerin para kazanmak için başvurdukları bir yöntem haline gelmiştir.

Oyun oynayarak para kazanma yolları hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Hemen yazımızı okuyun!

İçerisinde birbirinden ilginç onlarca filtre bulundurması ve kişilerin kendini sözlü olarak değil de kısa videolarla ifade etmesine olanak vermesi; uygulama ile para kazanmak için kullanıcıların bu uygulamayı son zamanlarda oldukça sık indirmelerini sağlamaktadır.

Kişiler uygulamada efektler yardımıyla dans edebilmekte ve kendilerini videoya çekebilmekte iken aynı zamanda internetin popüler videolarını da sayfalarına yükleyebilmektedir.

Kwai’nin Özellikleri Nelerdir?

 • Bu uygulama ile onlarca farklı filtrelerle kısa videolar oluşturmak mümkündür.
 • Videolarda eğlenceli etiketler oluşturabilirsiniz
 • Aynı şekilde fotoğraflarınız için eğlenceli fotoğraf çerçeveleri tasarlamak mümkündür.
 • Balon efektleri ve süslemeler kullanıcılar tarafından en sevilenler arasındadır.
 • Dilerseniz platform ile diğer kullanıcıların videolarını keşfedebilirsiniz
 • Size yakın kullanıcıları bularak aynı paylaşımlarda bulunabilirsiniz
 • Çekmiş olduğunuz videoları eş zamanlı olarak Facebook, Instagram, Youtube ve Line gibi uygulamalarda paylaşabilirsiniz.
 • Binlerce müzik arasından seçim yapma ve kendi müziğinizi ekleme şansına da sahipsiniz.

Gördüğünüz gibi Kwai para kazanmak için oldukça farklı alternatifler sunan bir uygulamadır. Bu uygulamayı başlangıçta keyifli vakit geçirmek için indiren ve sonrasında bir anda Kwai para kazanma yöntemlerini etkili kullanan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Aslında Bu uygulama ile para kazanmak için ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Samimi olmak ve eğlenceli videolar çekmek yeterlidir. Bazı kullanıcılar güzelliği ve albenisi ile bazıları ise komik hareketleri ile platform üzerinden para kazanmaktadır.

Ancak her ne olursa olsun biz de bu yazımızda Kwaı’de para kazanmak için ufak ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Çünkü anlatacağımız yöntem de öyle çok vakit harcamaya gerek yoktur. Doğru paylaşımlar hedef kitleye doğru biçimde ulaştırılırsa günde 1 saat gibi az bir zaman ayırarak Kwaı para kazanmanız mümkündür.

2023’te Kwai Para Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bilindiği üzere uygulama içerik üreticilerine ay sonunda yakaladıkları görüntülenme sayılarına göre ödeme yapmaktadır. Aynı zamanda kullanıcılara aylık olarak teşvikler de sunuluyor.

Şahıs Şirketi Kurmak için neler yapmalı? Hangi adımlar izlenmeli? İşte detaylar….

Video görüntülenmeleri üzerinden yapılan bu izlemelerin dolar üzerinden hesaplanması kullanıcıların da bu bağlamda ciddi gelirler elde etmelerine neden olmaktadır. Yani ortalama bir Türk yapımı uygulama, görüntülenme başına 0,1 birim ödeme yaptığını varsayarsak bu platform diğerine göre yaklaşık 18 kat daha fazla gelir elde etmeye olanak vermektedir.

Aynı şekilde belirli kullanıcılara yapılan teşvikler de dolar üzerinden hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar aylık olarak kullanıcıların hesaplarına yattığı için içerik üreticilerinin dikkat etmesi gereken husus günlük kotayı bazı zamanlar dolduramasalar bile ay sonunda belirlenen içerik sayısına ulaşmalarıdır.

Platform ile Para kazanma anlamında içerik üreticilerinin bilmesi gereken bir diğer husus videoların ücretlendirilmesi için en önemli şartlardan olan minimum görüntülenme sayısına ulaşmaktır.

Kullanıcılar aylık bazda inceleme sonucu en çok görüntülenen videoları üzerinden ücret kazanacakları için her video ayrı bir önem teşkil etmektedir. Örneğin videolarını 10 bin- 20 bin izleniyor ve gündemi ısrarla takip ederek eğlenceli içerikler üretiyorsunuz. Bir anda yapmış olduğunuz bir video patlama yaşayarak izlenmesi 100 bin hatta 1 milyona ulaşabilir. Burada profiliniz keşfedilecek ve para kazanmanız çok daha kolaylaşacaktır.

Kwai para kazanmak için görüntülenme sayısı önemlidir evet. Ancak yüklenen video sayısının da bir hayli önemli olduğunu belirtelim. Yani kısaca para kazanmak istiyorsanız uygulama sizden sürekli aktif olmanızı istiyor. Ayrıca içeriğin izlenmesi fark etmeksizin, üretilen video sayısı ne kadar çok olursa para kazanmak için teşvik alma şansınız da o kadar artıyor.

1- Video Kalitesini Arttırın

Kwai para kazanmak için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de içeriklerin video kalitesidir. Burada dikkatle uyulması gereken bir diğer kural da ayda en az 20 kaliteli video yayınlamak ve gönderilerinin sabit bir döngü içerisinde ilerlemesidir.

Yukarıda maddelerimizde belirtmiş olduğumuz gibi içeriklere 1 ya da 2 gün ara verilmesi herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Ancak bir gün video atarak diğer 3 gün paylaşımsız ya da 10 gün paylaşım yaparak 10 gün paylaşımsız geçiremezsiniz. Bu durum kazanmak isteyenlerin ancak başarısız olanların yaptığı en büyük hatalardandır. Uygulamadan para kazanmak için istikrarlı olmak çok önemlidir.

İçerik üretenlerin 1 ayda en az 15 gün aktif bir şekilde video paylaşımı yapmaları şarttır. Yukarıda verdiğimiz örneği biraz esnetecek olursak ayın yarısını hatta 2/3 ünü aktif getirmek Kwai para kazanmanın anahtarıdır.

Sistemin ve diğer kullanıcıların sizi unutmasına olanak vermeden paylaşımlar yapmak kazanmak son derece önemlidir.

Platform ile kazanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus da gönderilerin haftalara bölünerek paylaşılmasıdır. Yani içerik üreticisinin videolarını tek bir günde 10 adet atmaktansa 2 günde 5’erli atması onun için daha faydalı olacaktır.

1- Para kazanmak için yapmış olduğunuz paylaşımlarda videoların kalitesi belirlenen minimum oranı geçerse Kwai size bonus ödül tanımlaması yapmaktadır. Yani bu bir anlamda yüklenen videolar ne kadar kaliteliyse benim sana verdiği para da o kadar çok olur demenin kibar yoludur. Kullanıcıların bu kritere de dikkat etmeleri önemlidir. Yani elinizdeki telefonun modeli ne olursa olsun videolarınızı en yüksek kalitede yüklemeye gayret etmeniz gerekmektedir. Bu durum kazanca direkt etki etmektedir. Genelde ortalama kaliteye sahip videolara da sistem ödeme yapmaktadır. Ancak oldukça kalitesiz videoların ay sonunda ödemeye dâhil edilmedikleri de olmaktadır.

2- Kwai para kazanmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus videoların yüklenme şeklidir. Videoların yatay ve açıklamasız şekilde yüklenmesi maalesef ayıplı hareketlerdendir. Videoların sistem tarafından geçerli sayılabilmesi için dikey şekilde yüklenmesi ve açıklama mutlaka eklenmesi gerekmektedir. Bu 2 kriter de kazanmak için mutlaka uyulması gerekenlerdendir.

Uygulama ile para kazanmak istiyorum diyen birinin yukarıda listesini yapmış olduğumuz 10 maddeyi harfiyen yerine getirmesi gerekmektedir. Saydığımız kurallarla başarılı olabilmek ne çok zor ne çok kolaydır.

Bu 10 maddenin bazılarını yapmasanız da para kazanmanız mümkündür. Ancak bazı maddeler olmazsa olmazdır örneğin düzenli içerik üretmezseniz ve video kaliteniz çok düşük olursa ne yaparsanız yapın Kwai para kazanmanız mümkün değildir.

Kwai Takipçi Nasıl Artırılır?

Platform üzerinden para kazanmak için gerekli şartlardan bir tanesi de tabi ki takipçi sayınızın fazla olmasıdır. Bu başlangıçta hemen olacak bir şey değildir.

Yani paylaşımlar arttıkça ve hedef kitle videolarınızı izlemeye başladıkça artış daha da ivmelenecek ve başarıya ulaşmanız kolaylaşacaktır. Takipçi sayısını arttırmak için ufak ipuçları vereceğiz.

İlk olarak görüntülenme sayınızı arttırmayı hedefleyin. Videoların görüntülenmesi ne kadar artarsa takipçi sayınız da organik biçimde o kadar artacaktır. Bunun için içeriklerinizi, Instagram, TikTok, Whatsapp gibi diğer platformlarda sürekli paylaşmanızı öneriyoruz.

Takipçi sayısını arttırmak ve buna paralel olarak kazancınızı arttırmak için günlük yarışmaları ve meydan okumaları mutlaka takip etmenizi öneriyoruz. Bu dünyadaki trend konular olursa  takipçilerin sayısı çok daha hızlı artacaktır.

Burada esas olan özgün ve trendlere uygun olarak içerik üretilmesi ve bunların doğru zamanda paylaşılmasıdır. Örneğin son zamanlarda popüler olan dans akımı videosunu ele alalım. Siz bu içeriği yaklaşık 1 hafta sonra yani modası geçtiğinde atarsanız hiçbir fayda sağlayamaz yani takipçi arttıramazsınız.

Blog yazarak para kazanmak halen mükün mü? Blog yazarak kazananların sırlarını öğrenmek istermisiniz?

Ancak gündem olan konu hakkındaki içeriği anında üretir ve hashtag ile yüklerseniz takipçi sayınızdaki artışa kendiniz de inanamazsınız. Takipçilerle etkileşim halinde olarak onların istediğini videoları zaman zaman oluşturmak da takipçi sayısını arttırmaya doğrudan etki eden unsurlardandır.

Çünkü bu sayede takipçiler kendilerini size daha yakın hissedecekler ve takip artacaktır. Ancak bunu sürekli yapmak ve her takipçinin istediği içeriği üretmeye çalışmak gündemden uzaklaşmanıza ve dolayısıyla Kwai para kazanma adımlarının zarar görmesine neden olacaktır.

İsteklerin içlerinden gündemle ilgili olanları takip etmeniz ve makul olanları çekmeniz Kwai para kazanmak için en doğru hareket olacaktır.

Kwai Nasıl Ödeme Yapıyor?

 • Kazandığınız bakiyenin aylık olarak ödeme yapıldığını ve yüklenen videoların izlenme sayısına göre değişkenlik gösterdiğini belirtmiştik.
 • Buna ek olarak aylık ödeme teşvik sistemi de izleyeni çok olanlar için oldukça avantajlıdır.
 • Kwai’de gerçekleştirilen teşvikli ödemeler üretilen videonun tüm platformlarda incelenmesi sonrası hangi platformda daha çok takipçiye sahip ise onu baz alarak yapılmaktadır.
 • Aylık teşvik ödemesi için aranan tek şart ise gönderi sayısının minimum 20  olması ve en az 100 görüntüleme almasıdır. Bu şart sağlanıyorsa ödeme almak mümkündür.

Başarılı olmak isteyen kullanıcıların ilk karşılaması gereken koşullar yukarıda saydığımız 10 maddedir. Ancak sonrasında zaten işler çorap söküğü gibi gelmekte aylık düzenli ödemeler derken teşvikler alınmakta ve reklam gelirleriyle kişi para kazanmaya çoktan başlamaktadır.

Kullanıcılar zaten düzenli Kwai’den para kazanmaya başladıklarında aslında teşviklere çok da ihtiyaç olmamakta gelir sürekli akmaktadır. Ancak aylık teşvik olarak da basitçe değinmemiz gerekirse;

Örneğin içerik üreticimiz YouTube’da yaklaşık 10K, TikTok uygulamasında 10K, İnstagram’da da 15K takipçiye sahip olsun. Burada aylık teşvik verirken Kwaı size en yüksek takipçiniz olan İnstagram’da da 15K üzerinden ödeme yapacaktır. Burada amaç daha fazla kişiye ulaşmaktır.

Yani Kwai para kazanmak için takipçi sayınızı arttırmanız kazanılacak teşvik oranını da arttıracaktır.

Kwai “Hashtag Meydan Okuması” Nedir?

Uygulama, başarılı bir oyuncu olmak ve para kazanmak için 2022 yılında en sık tercih edilen alanlardan biri olmuş durumda. Bu da platformun sürekli güncel olması ve merkezi konuları takip etmesini zorunlu kılıyor.

Yani Kwai para kazanmak isteyen biri günlük siyaseti, tarihi, ekonomiyi ve akla gelip gelebilecek her konuyu takip ederek kendi tarzında içerik üretmelidir. Tarzınız komik paylaşımlar ise bir siyasi konu ile ilgili belirli sınırları aşmamak kaydıyla hiciv yapabilmeniz gerekmektedir.

Ya da örneğin o gün Türkiye’de konu bir derbi maçı üzerineyse anında onunla ilgili bir içerik oluşturmalısınız. Burada konu ne olursa olsun takip ve anında reaksiyon hayat kurtarıcıdır. Bu bazen kendiliğinden olmakta bazen ise Kwaı bunu içerik üreticilerinden talep etmektedir.

Kwai’nin içerik üreticilerinden belirli konularda içerik istemesi de mümkündür. Hashtag Meydan Okuması olarak adlandırılan bu yöntem aynı zamanda Kwai para kazanmak isteyenlerin takipçi sayılarını da arttırdığı için oldukça sevilmektedir.

Kazanmak için eğlenceli ve rekabetçi hashtag meydan okuması ile belirlenen konularda diğer kullanıcılarla atışmalar yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir konu belirlemek ve sonrasında içeriğini özgün bir şekilde efekt ve filtreleri kullanarak üreterek sisteme yüklemek yeterlidir.

Atışma da kazanabilmek için kişinin birinin dış görünüşüyle dalga geçmesi, nefret ve tahrik içeren söylemler dışında her paylaşımı yapması mümkündür. Üretilen içerik ve belirlenen etiket üzerinden diğer kişilerle birlikte video çalışması yapabildiğiniz gibi rekabet oluşturmanız da her 2 tarafın da takipçi sayısına olumlu yansıyacaktır.

Youtube premium öğrenci ile youtube ayrıcalıklarına nasıl uygun bir fiyata sahip olunur?

Ancak yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bir başkasına tuttuğu takım üzerinden, dış görünüşü üzerinden ya da siyasi görüşü üzerinden yüklenmeniz takipçi sayınızda hızla bir düşeşe neden olacaktır.

Bu açıklamadan anlamamız gereken Kwai’nin para kazanmak için kullanılan ve aynı zamanda kişilere keyifli vakit geçirten bir uygulama olduğudur. Uygulamayı kutuplaşma için kullanan ve amacı dışına taşıyanların para kazanmaları beklenemez.

Platform ile başarıyı yakalamak için tüm yolları seferber ettik ve beklediğiniz oldu, artık para kazanmaya başladınız. Şimdi ne yapılmalı? Kazanılan para nasıl çekilebilir? En az para kazanmak kadar önemli olan bir husus varsa o da tabi ki parayı hayata geçirebilmek yani hesaba çekebilmektir.

Kwai para kazanmak için çabalayan kişileri bir de para çekmek için uğraştırmamak dolayısıyla şimdi de gelin paranızı kolayca nasıl çekebileceğinizden bahsedelim.

Kwai Para Çekme Adımları Nelerdir?

 1. İlk olarak uygulamayı açalım ve hesaba tıpkı içerik üretecek gibi giriş yapalım.
 2. Ardından sağ alt kısımda bulunan profile tıklayalım
 3. Sayfanın en üst kısmında yer alan altıgen simgesine tıklayalım ve açılmasını bekleyelim
 4. Karşınıza gelen farklı seçeneklerden Cüzdan’ı seçelim.
 5. Açılan sayfada kazanılan koinler görüntülenmektedir.
 6. Cüzdan kısmını açtıktan sonra Çek yazan kısma tıklayalım.
 7. Ardından kazanılan coin karşılığı çekmek istediğiniz dolar tutarını yazın.
 8. Eğer hata veriyorsa elinizde olan coin o dolara tekabül etmiyordur. Yani yapmanız gereken tutarı düşürmektir.
 9. Son olarak kişisel bilgilerinizi girmeniz akabinde paranız hesabınıza aktarılacaktır.
 10. Aktarma aşamasında ödemeler bazen anlık bazen ise birkaç saat gecikmeli olarak gerçekleşmektedir.

Bu yazımızda sizlere Kwai para kazanmak için uygulamanın indirilmesinden paranızı hesaba çekmenize kadar tüm ayrıntılardan bahsettik. Günümüzde internetten gelir elde edebilmek oldukça popülerdir ve Kwai para kazanma uygulaması da bunlardan sadece bir tanesidir.

Siz de farklı yöntemler denediyseniz ancak olmadıysa bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Çünkü 6 saniyelik bir videonun ne denli popüler olacağını ve ülke gündemine oturacağını bilemezsiniz.

Para kazanmak isteyenlere kendilerine ait bir profil oluşturmaları ve kendi tarzlarında insanlara samimi gelecek içerikler üretmelerini tavsiye ediyoruz. Kimse başkasının kopyası içerikler paylaşan ve kasıntı bir bireyin videolarını izlemek istemez.

Ancak keyifli videolar çeken, efektlerle karşısındakine mutluluk veren ve kısa bir vakit de olsa keyifli içerikler üreten kişiler Kwai’den para kazanmak için gerçekten asıl şartlara sahiptir.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu