2023’de İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Birbirinden Güzel Fikirler

İş kurmak istiyorum diyenler için birbirinden farklı sektörlerde binlerce iş fikri mevcut! Fakat sizler de bir yerden başlamak istiyor ancak nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız, basit birkaç tüyo ile en doğru adımı atabilirsiniz.

Her işin kendisine has özellikleri ve zorlukları vardır. Bu nedenle de her girişimci için bütün iş fikirleri uygun olmayacağı gibi bazı işler özel yetenekler gerektirdiğinden başarılı olabilmek adına seçim yaparken çok daha özenli davranılması gerekir.

Girişimciler kendi perspektifi ile detaylı bir değerlendirme sürecinin ardından kendilerine en uygun olan iş için yatırım yapmak adına harekete geçebilir. Ancak unutulmamalıdır ki hemen her sektörün de de kendi içinde çeşitli riskleri bulunuyor.

İş Kurmak İstiyorum. Ancak Kararsızım!

İş kurma aşamasında sermaye koyma durumunuz varsa, işin başında riskli işler tercih edilmemelidir.

Youtube premium öğrenci fiyatları hakkında bilginiz var mı?

Risk faktörleri göz önünde bulundurularak hareket edilmeli, girişim yapılacak olan iş kolu hemen her boyutu ile detaylı bir şekilde değerlendirilmedir.

Akabinde ise sermaye ve deneyim faktörleri de göz önünde bulundurularak ilgili sektöre giriş yapılmalıdır.

İş kurmak istiyorum diyenlerin ilk aşamada hangi işe atılacaklarına karar vermeden önce bir gün boyunca ne ile meşgul olmak istediklerini göz önünde bulundurmaları gerekir.

Sevdiğiniz İşi Yapın

İnsanların sevdiği işle meşgul olması, girişim yapılan alanda çok daha başarılı olmalarını sağlar. Ayrıca bu şekilde seçilen iş alanlarında çalışma temposu ve kazanç oranı da yine girişimciler tarafından belirlenmiş olacaktır.

Öyle ki kimi iş alanlarında çok daha az çalışarak çok daha fazla para kazanma olanağı olduğu bilinirken, kimi meslek dallarında da çok fazla zaman ve emek harcamadan ciddi miktarda gelir elde etmek ne yazık ki mümkün olmuyor.

Girişimci olmak isteyenlerin kafa yorması gereken konular elbette yalnızca bunlarla da sınırlı olmayacaktır. Hangi alana ilginiz ve ilginiz olan alana yeteneğiniz bulunuyor mu gibi konularda da detaylıca düşünülmelidir.

Aksi takdirde acımasız iş hayatı içerisinde ayakta kalmak mümkün olmayacaktır. Yani girişimde bulunulan sektörde ne yazık ki başarılı olunamamaktadır. Lafı fazla uzatmadan iş kurmak istiyorum ancak ne iş yapacağımı bilemiyorum diyenler için fikirler sunalım.

İş kurmak istiyorum Diyenler için En Güzel İş Fikirleri

Çocuklar İçin Oyun Evi Açmak


Kendi işimi kurmak istiyorum diyen kadın ve erkek girişimciler için en iyi ve kazançlı iş fikirleri arasında çocuklar için oyun evi yani bir aktivite alanı açmak yer alıyor.

Günümüzde ebeveynlerin en çok yakındığı konular arasında çocukların sürekli olarak cep telefonları, bilgisayarlar ya da tabletler gibi akıllı cihazlarla oyun oynamak istemeleridir.

Bu da ebeveynleri çocuk aktivite alanlarına çok daha fazla yönelmesini sağlamıştır. Çok büyük bir girişimcilik için sermayesi bulunmayan, küçük bir sermaye ile kendisine yetecek kadar kazanç elde etmek isteyenler için en iyi iş fikirlerinden biri olan çocuk aktivite alanı açmaktIr. Bu aktivite alanını alışveriş merkezlerinde olduğunda çok daha avantajlıdır.

Bu işte başarılı olabilmek içinse mutlaka çocukları ve de çocuklarla ilgilenmeyi seviyor olmak şarttır. Bu nedenle de özellikle de kadınlar için çok uygun bir girişimcilik dalı olduğunu söylemek mümkündür.

Takı Standı Açmak


İş kurmak istiyorum diyenler için en yüksek gelir oranı sunan iş fikirlerinden bir diğer de takı standı açmaktır.

Aynı zamanda ülkemizin hemen her noktasında gerçekleştirilmesi mümkün bir girişimcilik alanı olan hediyelik dükkânı açmak fikri, küçük sermaye ile kolaylıkla kurulabiliyor.

Bu alandan çok büyük gelirler elde etmeyi hedefleyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise lokasyon olacaktır.

Genel olarak alışveriş merkezleri veya şehirlerin en önemli ve işlek caddelerinden takı standı kurmak, kısa süre içerisinde hafızalara kazınmanıza ve işin daha ilk gününden gelir elde etmenize yardımcı olacaktır.

Aynı takı standı kurmak da oldukça basittir. Satışı gerçekleştirilecek ürünler büyük takıcılardan toptan olarak alınır.

Ortalama 1 ya da 2 Türk Lirası gibi rakamlarla alınan kolyelerin 40 ya da 50 Türk Lirası gibi fiyatlarla satışını gerçekleştirmek mümkün olduğundan son derece karlı bir iş alanı olduğunu söylemek de kaçınılmaz olacaktır.

Böcek İlaçlama Firması Açmak


İş kurmak istiyorum ancak hangi işi yapmam gerektiği konusunda kararsızım diyenler için en iyi iş alanlarından biri de böcek ilaçlama firması açmak olacaktır.

Elbette ki hemen her türlü iş kolunda olduğu gibi bu mesleği icra edebilmek için de emek harcamak şart! Böcek ilaçlama firması açmayı düşünen girişimcilerin ilk dikkat etmesi gereken kriter lokasyon olacaktır.

Çünkü bu sektör genellikle tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yürütüldüğü il, ilçe ve köylerde çok daha fazla ilgi görüyor. Özellikle de belirtilen alanlarda böcek ilaçlama uygulamalarını uygun fiyatlarla sunmak, çok daha kısa süre içerisinde sizinle aynı sektörde olan diğer firmaların bir adım daha önüne geçmenizi olanaklı kılacaktır.

Bu sektörde başarılı olabilmek içinse yapılması gerekenler oldukça basit! Kendinizi gelişmek için ilaçlama nasıl yapılır şeklinde videolar izlemeniz yeterli olacaktır. Üstelik böcek ilaçlama firması açmak için çok yüksek sermayelere gerek de yok! Küçük sermayeler ile kurduğunuz firmanızı kolaylıkla büyütme şansınız da her zaman olacak!

Bisiklet Kiralama Bayisi Açmak


İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyenler için iyi iş fikirlerinden bir diğer de bisiklet kiralama bayisi açmaktır.

Bu işin diğer iş sektörlerine göre çok sayıda avantajı bulunuyor. Her şeyden önce bu alanda iş kurmak son derece basittir. İş kurulduktan sonra da gelir elde etme oranı da diğer firmalara göre çok daha yüksek ihtimaller içeriyor.

Elbette ki bu alanda daha önce bir deneyim elde etmemiş olan kişilerin, sektöre yönelik detaylı bir bilgi birikimi edinmesi gerekiyor. Bu tür bilgilere de günümüzde hemen her türlü dijital ortamdan kolaylıkla ulaşmak mümkün!

Ayrıca bisiklet kiralama işi herhangi bir iş kolunda deneyimi olmayanlar için de ideal bir meslek! İşe ilk aşamada sermayeniz ile birkaç bisiklet satın alarak başlamalısınız.

Daha sonra satın aldığınız bisikletleri insanların bisiklet sürmekten keyif alacağı bir alana taşıyın. En son aşamada ise bisikletleri kiralamak için müşteri toplamaya başlatın.

Özellikle de sahil kenarları, parklar ve de bisiklet yollarında bu sektöre yoğun ilgi var!

Tamir Merkezi Açmak


İş kurmak istiyorum diyenlere en iyi iş fikirlerinden biri de tamir merkezi açmak olacaktır. Fakat bu meslek dalı gerçek anlamda bilgi ve deneyim gerektiriyor.

Daha önce herhangi bir tamir merkezinde çalışmış ve iş deneyimi edinmiş veya kursa giderek bilgilerini arttıracak, alana ilgisi duyan girişimciler için son derece ideal bir meslek dalı olan tamir merkezi işletme fikri, birkaç ekipman ile açılabiliyor.

Yani büyük meblağlarda bir sermayeye ihtiyaç kesinlikle yok. Öyle ki ilk aşamada orta ölçekli bir dükkân kurarak sektöre adım atabilirsiniz. Akabinde düzenli gelir elde etmeye başladığınızda daha büyük bir dükkâna geçebilir veya hedefleriniz büyükse globalleşerek sektöre yönelik yeni bir marka da oluşturabilirsiniz.

Risksiz bir iştir.  Ancak bilgi birikimi ve de deneyim şarttır. Bu nedene girişimcilerin söz konusu kriterleri göz önünde bulundurması önerilir.

Vitamin Bar Açmak


Eğlenceli bir iş kurmak istiyorum diyenlere en iyi gelir getiren sektörlerden biri de son zamanlarda oldukça popüler olan vitamin barlardır.

Özellikle de turistik alanlarda çok iyi iş imkânı yaratan bu meslek dalı, yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için de son derece ideal. Üstelik çok büyük sermayeye sahip olmaya da gerek yok!

Bunun yanı sıra vitamin bar açmak isteyenlerin diğer meslek dallarında olduğu gibi deneyimli ya da tecrübeli olmaları şart değil.

Dikkat çekici bir vitamin bar kurmanın ortalama maliyeti ise 15 ile 20 bin Türk lirası arasında değişkenlik gösteriyor. Vitamin bar son zamanlarda büyük ilgi gören bir sektör olduğundan müşterisi de hazırdır. Bu nedenle düşünülebilir.

Butik Pastane Açmak


Kendi işimi kurmak istiyorum ve yeteri kadar da sermayeye sahibim diyenler için asla müşterisi bitmeyecek olan iş alanlarından biri butik pastaneler olacaktır.

Özellikle de sıfırdan iş kurmak isteyen gençler için de iyi bir iş kolu olan butik pastanecilik büyük oranda gelir elde edilmesini mümkün kılarken, müşteri potansiyeli de oldukça yüksektir.

Gmail hesap açma nasıl yapılır? Öğrenmek için hemen yazımızı okuyun!

Bunun yanı sıra standart pastanelere göre de çok daha az miktarsa sermaye gerektirir. İlk aşamada bilinen tatlıların satışını gerçekleştirirken, daha sonraki aşamalarda menünüzü genişletebilirsiniz.

Fakat butik pastane açacakların mutlaka lokasyona da önem vermesi gerekiyor. İnsanların yoğun olduğu caddeler, üniversitelerin olduğu alanlar ya da çeşitli iş merkezlerinin olduğu alanlarda da butik pastanelerin çok iyi iş yaptığı unutulmamalıdır.

Kuaför Açmak


İş kurmak istiyorum diyen girişimcilerin, yüksek oranda kar beklentisine en iyi yanıtı verecek olan meslek dallarından biri de kuaförlüktür.

Özellikle de günümüzde global olarak fiyarlardaki artışla birlikte kuaför hizmetleri kapsamında bulunan birçok işlemin ücretinde artışlar olmuştur.. Birçok sektöre nazaran bu alandaki artışın çok daha fazla olması nedeniyle kuaförlük girişimcilerin de yakından ilgisini çekmeyi başlamış buluyor.

Peki kuaför açmak için nelere gerekiyor? İlk aşamada bu alanda usta olduğunuzu kanıtlamanız şart! Bunun için de bir kursa yazılmanız gerekiyor. Ustalık belgesi almak için sizin için uzun bir süreç ve o kadar vaktiniz yoksa da ustalık belgesi olan biri ile anlaşarak ya da ortak olarak da kuaför salonunuzu açabilirsiniz.

Bu meslek dalında da tıpkı diğerlerinde olduğu gibi lokasyona önem verilmelidir. Ayrıca iyi bir de sermayeye sahip olmak şart!

Organizasyon Firması Açmak


İş kurmak istiyorum ancak çok büyük bir sermayem yok diyenler için en iyi girişimcilik alanlarından bir diğer de organizasyon firması açmaktır. Öyle ki vizyon ve misyon sahibi bir işletme sahibi olduğunuzda hem bireylere hem de kurumlara kolaylıkla hizmet olanaklarınızı sunabilirsiniz.

Bu alanda hizmet veren firmalar genellikle bireylere doğum günü, nişan, düğün ya da kutlama gibi özel günlerde konsept hazırlıyor. Mesleğin temel gereklilikleri arasında ortam giydirme ve etkinlik düzenleme işleri için parlak ve yaratıcı fikir sahibi olmak şart!

Kurumsal anlamda da organizasyon firmaları genellikle birbirinden farklı firmaların partilerini, toplantılarını ve etkinliklerini düzenlemekte görev almaktadırlar.

Yani birçok iş fikrine göre hem önü açık bir alan hem de yüksek ve ekstra harcama yapmadan gelir elde edilmesini olanaklı hale getiren bir iş alanıdır.

Bilinen Markaların Bayiliğini Almak


İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyenleri düşünmekten kurtaracak olan en iyi iş fikri bilinen markaların bayiliğini almaktır.

Xml bayiliği Nedir? Bilgmeniz gerekenler nelerdir? Yazımızıokuyarak Xml bayiliği hakkında detaylı bilgiye ulaşın!

Özellikle de sıfırdan iş kurmak istiyorum ancak firmamın büyümesini nasıl sağlarım ya da markamı nasıl büyütebilirim gibi konularda endişesi olanlar için en garanti girişimcilik alanı marka bayiliklerini alarak dükkân açmaktır.

Üstelik bu tür bir iş girişimine dahil olmak için çok ciddi bir tecrübeye ihtiyacınız yok. Bunun yanı sıra tecrübe anlamında da sorun yaşamak mümkün değildir. Çünkü birçok firma bayilik vermeden önce bazı eğitimler düzenleyerek, bayiliklerini açacak kişilere özel eğitimler de veriyor.

Yani garanti bir iş kolu düşünenler için en iyi seçenek bilinen markaların bayiliklerini almak olacaktır.

Mesela son zamanlarda çiğ köfte bayilikleri açmak oldukça popülerleştir. Kişiler yine bir pastanelerin, firmaların ya da herhangi bir alanda markalaşmış mağazaların bayiliklerini alarak iş hayatına kolaylıkla giriş yapabilirler.

Baskı Firması Kurmak


İş kurmak istiyorum fakat herhangi bir işte deneyimim yok, hangi meslek dalına yönelmeliyim? Bu ve bunun gibi daha birçok soru özellikle de genç işsizler tarafından sıklıkla yöneltilmektedir.

İş kurmak için çok büyük sermayelere ihtiyacınız kesinlikle yok! Yalnızca küçük bir baskı makinesi satın alarak dahi kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Özellikle de son zamanlarda bir hayli popülerleşen meslek dallarından olan kişiye özel baskı firmaları, büyük bir müşteri potansiyeli barındırıyor.

Kupa, bardak, ahşaplar ve de cüzdanların üzerine kişiye özel baskı yapılarak ciddi miktarda gelir elde etmek mümkün! İş bulmak içinse sosyal medya platformlarının gücünden faydalanabilirsiniz.

Özellikle de Instagram’da güvenilir bir imaj çizen işletme hesabına sahip olmak şart! Bu sayede potansiyel müşterilerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Fotoğraf Stüdyosu Açmak


İş kurmak istiyorum diyen girişimcilerin üzerine mutlaka düşünmesi gereken iş kollarından biri fotoğraf stüdyosu açmaktır.

Ancak bu iş için ne kadar sermaye gerekeceği konusunda kesin bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Çünkü sermaye miktarı açılacak olan stüdyonun büyüklüğü ve verilecek olan hizmetin standartlarına göre değişkenlik gösterir.

Hatta kullanılacak olan baskı yöntemlerine göre de gereken sermaye miktarı değişebilir. Bunun yanı sıra fotoğraf stüdyosu alanında rekabet de oldukça fazladır. Fotoğraf stüdyosu açmak isteyenlerin mutlaka geniş bir çevreye sahip olması ve ilk aşamada yani markalaşmadan çok ciddi miktarda para kazanma amacının olmaması gerekir.

Zamanla piyasada tanınır hale gelen firmalar ciddi oranda gelir elde etme şansına sahip olacaktır.

Çay Ocağı İşletmek


Kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için az sermayeli işlerin başına çay ocağı açmak gelecektir. Öyle ki lokasyonu güzel bir alanda, kaliteli hizmet standartları kapsamında hizmet veren ocaklarda çok güzel kazançlar elde etmek mümkün olacaktır.

Bunun yanı sıra hemen her işte olduğu gibi güler yüzlü olmak da önemli bir kriter olacaktır.

Girişimcilerin hayal gücü kapsamında yapılması mümkün en güzel işletmeler, gerçek anlamda büyük gelirlerin elde edilmesini olanaklı hale getirir.

Elbette ki bu meslek dalında tutunmanın olmazsa olmaz kriterlerinden biri de geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktır. Kalabalık caddeler üzerinde insanların dinlenebileceği küçük butik tarzdaki çay ocağı işletmeleri mükemmel bir iş fikridir.

Çikolata Dükkânı Açmak


İş kurmak istiyorum diyenler için en ideal ve çok gelirli iş alanlarından biri de çikolata dükkânı açmaktır. Öyle ki çikolata dünyanın dört bir yanından insana hitap eden global bir lezzettir.

Aynı zamanda sağlık açısından da çok faydalı olduğu biliniyor. Gencinden yaşlısına ve çocuğuna kadar kimsenin karşı koyamadığı çikolata dükkanını açmak için işin inceliklerini öğrenmeniz gerekiyor.

Bunun yanı sıra ruhsat satış izni gibi evrakların tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması da şarttır. Hemen iş kolunda olduğu gibi çikolata dükkânı açarken de mutlaka iyi bir lokasyon tercih edilmelidir.

İyi bir de reklam çalışması ile çok kısa bir zaman diliminde hedeflediğiniz başarıyı elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

Bir iş kurmak istiyorum ne yapabilirim?

İş Kurmak İstiyorum. Ancak Kararsızım!

1- Takı Standı Açmak
2- Çikolata Dükkânı Açmak
3- Çay Ocağı İşletmek
4- Fotoğraf Stüdyosu Açmak
5- Fotoğraf Stüdyosu Açmak
6- Baskı Firması Kurmak
7- Bilinen Markaların Bayiliğini Almak
8- Organizasyon Firması Açmak
9- Vitamin Bar Açmak
10- Çocuklar İçin Oyun Evi Açmak

0 dan bir iş nasıl kurulur?

Sıfırdan bir iş kurmayı planlıyorsanız adımalrınızı dikkatlice atmalısınız. Yapmanız gerkeenleri maddeler halinde sıralamak gerekirse;
1- Sahip olduğunuz işletmeye akılda kalıcı bir isim bulun,
2-İşinizle ilgili fikrinizi tam olarak ortaya koyun ve geliştirin,
3- Alanınızda pazar payını ölçün, pazarınıza hakim konuma gelin,
3- Rakipleriniz hakkında bilgi sahibi olun,
4- Şirketinizi kurun ve açın,
5- Paranızın yani sermayenizin pay oranlarını belirleyin, Hangi alana ne kadar yatırım yapacağınızı netleştirin

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu