İnstagram Hesap Açma- 2024’de İnstagram Yeni Hesap Oluştur

İntagram hesap açma,2024 yılında girmek üzere olduğumuz son dönemlerin en popüler arama konuları arasında. Popüler olmasında ki baş nedenlerden birisi sosyal medya uygulamalarının başında İnstagram ‘ın gelmesidir.

Günümüzde İnstagram’ı olmayan kişi sayısı oldukça azdır. Hal böyle olunca İnstagram hesap açma konusu da oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Özellikle kullanıcılar İnstagram yeni hesap açmanın yollarını aramakta ve bunu en kolay şekilde halletmek istemektedir. Gerçekten de İnstagram hesap oluşturmak oldukça kolaydır ancak şifre oluşturulması gibi aşamalar bazen karmaşık olabilmektedir.

İnstagram planlama araçları ile nasıl otomatik gönderi oluşturulur? Yaızmızı okuarak detaylara ulaşın!

Kullanıcılar bu aşamaları bazen tek başlarına gerçekleştiremezken, böyle durumlarda çevrelerinden veya internet üzerinden yardıma ihtiyaç duyabiliyorlar.

Biz de bu sebeple yazımızda en kolay şekilde bu uygulama da hesap açmak için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. İlk olarak İnstagram hesap açma nasıl yapılır gelin ona bakalım

İnstagram Hesap Açma Adımları

İlk olarak Instagram.com adresine gidelim ya da uygulamayı indirip açmayı deneyelim.

Sayfada kaydol sekmesine tıklayalım ve açılan sayfadaki bilgileri dolduralım.

 • Tüm bilgileri eksiksiz doldurabilirsiniz ancak en önemli kısım E-posta adresi, kullanıcı adı ve şifre oluşturma aşamasıdır.
 • Kullanıcı adını oluştururken daha önce kullanılmamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde sistem İnstagram hesap açma işlemine devam etmeyecektir.
 • Mail adresi kısmını da özenle dikkatli bir şekilde doldurun ve adrese gelen doğrulama kodunu mutlaka onaylayın. Bunu yaparsanız ilerleyen zamanlarda şifrenizi unuttuğunuzda tekrar İnstagram yeni hesap açmaya gerek kalmadan sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Ne de olsa e posta işim olmaz diyerek rastgele bir adres girenler ilerleyen zamanlarda sorun yaşayabilmektedir.

İnstagram yeni hesap açma işlemi yaparken en önemli aşama şifre oluşturmaktır. Şifrenizi belirlerken kolay tahmin edilebilen, 123 gibi ardışık rakamlardan oluşan ve doğum tarihinizi içeren kombinasyonları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Çünkü hesapları en çok çalınan kişiler bu tarz hızla şifre belirleyen ve basit olsun aklımda kalsın mantığında hareket edenlerdir. Fırsatçılar kullanıcıların doğum tarihi, ardışık rakam vb. şifreleri kullanabileclelerini düşünerek buna yönelik çalışmalar yapmaktadır. Hatta bilgisayar korsanlarının bu konularda yapmış oldukları botlar bulunmaktadır.

Bu botlar tahmin edilebilir şifreleri ve kullanıcı girişlerini varyantlarıyla birlikte deneyerek hesabı ele geçirmeye çalışmaktadır.

 • Devamında sistem sizden telefon numaranızı isteyecek ve ona bir onay kodu gönderecektir. Bu da İnstagram hesap açarken mutlaka uyulması gereken bir güvenlik adımıdır.

Sistemin cihaza kod göndermesi hesap ile telefonu eleştirmesi anlamına gelmektedir. Farklı bir cihazdan hesabınıza girilmeye çalışılırsa ya da arka arkaya yanlış şifre girilirse sistem direkt sizi uyaracaktır.

Tüm adımları takip ederek İnstagram hesap oluşturmak işte bu kadar kolay. Sonrasında kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yap kısmına tıkladığınızda hesap artık aktif hale gelmiş olacaktır.

İnstagram yeni hesap Açma – İkinci Hesap

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi İnstagram yeni hesap açma oldukça popüler kavramlardan biridir. Kişiler günümüzde farklı bir çok amaçla İnstagram yeni hesap açma işlemi yapabilmektedir.

Orijinal hesaplarını kendi kişisel paylaşımları için ikinci hesaplarını ise farklı amaçlar için kullanan kullanıcılar da bulunmaktadır.

Bu genel olarak gezilen yerlerin , yapılan yemeklerin, kitap sözlerinin ya da ilgi duyulan kavram her neyse onunla ilgili postları paylaşıldığı hesaplardır. İnstagram yeni hesap açma işlemi yaparak kazanç sağlayan kişiler de bulunmaktadır.

Bu konuda daha önce hazırladığımız instagramdan para kazanmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Şimdi gelelim ikinci hesap açma adımalarına.

 • Siz de İnstagram’da belirlediğiniz bir tema üzerine paylaşım yapacağınız, reels videoları çekeceğiniz ve 10 bin takipçi üzerine çıkınca kazanç sağlayacağınız ek bir hesap açabilirsiniz.
 • Açmış olduğunuz hesabı kendi kişisel hesabınızla birlikte kullanmanız da mümkündür. Bunun için telefondan İnstagram uygulamasına girmeniz ve sonrasında profil resminize tıklayarak hesaplar arası geçiş yapmanız yeterlidir.
 • Aynı şekilde işletme hesabı yürütmek için İnstagram yeni hesap açma işlemi yapan kişiler de bulunmaktadır. Bunun için başlangıç aşamasında seçilen hesap türü bireysel değil kurumsal olarak seçilmelidir. Bu hesabı açarken de izlediğiniz adımlar yukarıda bahsetmiş olduğumuz ile aynı olmalıdır.

Neden İnstagram Hesap Açmalıyım?

İnstagram’da hesap açma konusunda kararsız olan kişilerin en çok sorduğu soru neden böyle bir hesap açmaları gerektiğidir.

Öncelikli olarak hesap açmak tabi ki zorunlu değildir. Ancak yoğun iş temposundan ya da çeşitli nedenlerden dolayı sosyal hayatı yakalayamadığımız şu dönemlerde İnstagram bize adeta sosyalleşme imkanı tanımaktadır.

Bu platformun bu denli sevilme nedenlerinden en önemlisi de aslında budur. Ünlü dizi oyuncuları, futbolcular, sanatçılar ve yeni nesil sosyal medya fenomenlerini takip etmek kullanıcıları bir nevi mutlu etmektedir.

İnstagramı Doğru Yönde Kullanın

Sosyal hayattan geri kalmama duygusu ve çok mutlu bir hayat sürüyormuş algısı için de hesap kullanan oldukça fazla insan vardır. Paylaşım yapmak, story çekmek elbette size mutluluk veren şeylerdir.

Ancak her platform gibi İnstagram’ın da aşırı kullanımı kişilerin vaktinden çalmakta ve onları mutsuz olmaya itmektedir. Peki, doğru zamanlama ile kullanılan bir hesap kişilere ne gibi faydalar sağlar? Gelin birlikte buna göz atalım;

 1. Arkadaşlarınızdan haberdar olmanızı sağlar
 2. Sosyal çevrenizi geliştirir ve gündemi takip etmenize olanak verir
 3. İlgi alanlarınızı geliştirmenize olanak verir. Gezmeyi seviyorsanız farklı turistik mekanlar öğretir, sağlıklı beslenmek istiyorsanız diyet önerileri vardır. Kısacası aklınıza gelecek her konuda İnstagram’dan faydalanabilirsiniz.
 4. Sadece paylaşımlara göz atmak ve keşfetten ilgi alanlarında olan şeyleri öğrenmek için bile İnstagram hesap açma işlemi gerçekleştirenler vardır. Bu kişiler herhangi bir hikaye, reels ya da post paylaşmamakta sadece ilgilendikleri kişileri ve konuları takip etmektedir.
 5. İnstagram hesap açma amacınıza göre sayfanızı büyütebilir ve reklam almaya başlayabilirsiniz. Bunun için takipçi sayınızın 10 bin ve üzeri olması gerekmektedir. Sonrasında linkleme yaparak satılan ürünlerden komisyon alan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Görüldüğü gibi İnstagram kullanım amacına göre kişilere birçok fayda sağlayabilmektedir. Gelir elde etmek, sosyalleşmek, bir şeyler öğrenmek ve anı bırakmak İnstagram’da hesap açanların öncelikli amaçlarındandır. Hesap açmanız akabinde kullanım amacınızı belirleyecek olan tamamen sizsiniz.

Açılan hesabın şifresini çok basit seçmemeniz gerektiğini defalarca belirtmiştik. Ancak karmaşık kombinasyonlar da kullanıcıların şifrelerini bir süre sonra unutmalarına neden oluyor.

Genellikle “ben asla şifremi unutmam” diyenler şifrelerini unutuyor. Bunun en büyük sebebi ise çoğunlukla hesabımız açık durduğu için şifre girme gereksinimi hissetmiyoruz.

Sonrasında ise telefonumuzu değiştirdiğimizde ya da farklı bir sebepten hesabımızdan çıkış yaptığımızda tekrar giriş yapmakta zorlanıyoruz. Şimdi de gelin İnstagram şifremi unuttum diyen kişilerin izlemesi gereken adımlardan bahsedelim.

İnstagram Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

 • İnstagram şifrenizi hatırlamamak gayet normaldir. Korkmayın, hesabınız tamamen kapanmayacak. Sadece şifre sıfırlama işlemi yapmanız gerekiyor.

İlk olarak uygulama üzerinden ya da Web sayfasından “şifremi unuttum”sekmesine tıklayalım.

 • Sonrasında sistem sizden mail adresinizi girmenizi isteyecektir. Yukarıdaki İnstagram hesap açma adımlarında bahsettiğimiz gibi aktif olarak kullandığınız bir mail adresi verdiyseniz bu maile gelen sıfırlama linkine tıklayabilir ve yeni şifre belirleyebilirsiniz.

İnstagram şifre sıfırlama linki bazı durumlarda Gereksiz e posta klasörüne düşebilmektedir. Eğer şifre sıfırlama linki gönderdiğiniz halde mail gelmiyorsa Gelen Kutusu altındaki Gereksiz E Posta sekmesine girmeniz gerekecektir.

Şayet e posta adresine giriş sağlayamıyorsanız şifre sıfırlamak için ikinci yöntemi denemeniz gerekmektedir. Bu da İnstagram yeni hesap açma işlemi yaparken sisteme tanımlamış olduğumuz telefon numarasıdır.

Şifremi unuttum sekmesine tıkladığınızda sistem size telefona kod gönder seçeneğini gösterecektir.

 • Buradan devam ettiğinizde İnstagram otomatik olarak hesabınıza doğrulama kodu gönderecektir. Bu kodu girerek şifre sıfırlama sayfasına geçmeniz gerekmektedir. Ancak unutmayın telefona gelen yeni şifre değil sadece sıfırlama adımıdır.

Sonrasında yeni şifrenizi belirlemeniz ve uygulamayı açıp kapatarak giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Şifre belirlemek işte bu kadar kolay. Ancak hem telefon numarası vermediyseniz hem de e posta adresi güncel değilse üzülerek söylüyoruz ki hesaba bir daha giriş yapmanız oldukça zordur.

Şifreniz çok karmaşık ise ve daha basit bir kombinasyon oluşturmak istiyorsanız hesap içerisinden şifre değiştirme adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. İnstagram şifre değiştirmek isteyenlerin izlemesi gereken adımlar ise şu şekildedir;

İnstagram Şifresi Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak şifre değiştirmemiz için hesabın açık olması gerekmektedir. Hesap kapalı ise ya da çıkış yapıldı ise şifre sıfırlama işlemi yapılmalıdır.

İnstagram hesap oluşturma sonrası şifre değiştirmek istersek ilk yapmamız gereken profil resmimize tıklamaktır.

 • Sonrasında sağ üst köşede bulunan üç çizgi butonuna tıklayalım.
 • Açılan menüden Ayarlar sekmesini seçelim ve devam edelim.
 • Güvenlik sekmesine gidelim ve devam diyelim

Şifre adımına tıklayarak değiştir sekmesine dokunalım.

Sonrasında üst kısma 1 KEZ eski şifremizi, alt kısma ise 2 KEZ yeni şifremizi girelim ve devam diyelim.

Şifre değiştirmeyi şifre sıfırlama işleminden ayıran da tam olarak budur. Şifre değiştirmek için sistem sizden eski şifrenizi de talep etmektedir.

Eğer “şifre başarıyla değiştirildi” yazısı görünmüyorsa üzgünüz ki bir hata vardır. Bu yeni şifrenizin çok kısa olmasından ya da farklı bir sebepten kaynaklanabilir. Yeni şifre giriniz butonu yanında kırmızı ile gösterilen yönergeyi takip ederek kolayca problemi çözebilirsiniz.

Şİfrenizi Çaldırmayın

İnstagram hesap açma sonrası şifre değişiklikleri çok sık olduğu için yazımızda şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizden de bahsettik. Ayrıca hesaba herhangi bir saldırı olması durumunda panik yapmamanızı ve gelen oltalama maillerini de dikkate almamanızı öneriyoruz.

Para kazandıran uygulamalar ile nasıl kazanılır? İşte detaylar…

Dolandırıcılar önce sizi panikletmekte sonra ise şifrenizi çalmaktadır. Bunun için ise gelen sıfırlama mailini olduğu gibi orijinal haliyle kopyalamakta ve sizden eski şifrenizi buraya girmenizi istemektedir.

Unutmayın sıfırlama maili zaten şifre unutulduğu için gönderiliyor. Bu yüzden sistem sizden eski şifrenizi girmenizi asla istemez.

İnstagram Hesabım Çalındı

İnstagram hesap açma konusu kadar önemli bir diğer kavram varsa o da hesapların çalınmasıdır. Özellikle son dönemlerde İnstagram’da hesabı çalınan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Biz de bu yüzden en sık başvurulan dolandırıcılık yöntemlerinden bahsederek hesabınızı korumanıza bir nebze de olsa yardımcı olmayı umuyoruz. İnstagram hesabı çalmak için kullanıcılara en sık yapılan numaralar;

Kişiye Mesaj Atarak Oltalama Linki Göndermek

Son zamanlarda İnstagram’da en sık başvurulan dolandırma yöntemi kişilere mesaj yoluyla ulaşmaktır. Gelen mesajda kullanıcı size bir şikâyete konu olduğunuzu bildirebilir ya da farklı bir yolla iletişime geçebilir.

Bu kişi mesaj atmadan önce sizin profilinizi incelediği için ilginiz olan konularla ilgili anketlerden, hediyelerden ve çekilişlerden bahsetmektedir. Örneğin siz bir hayvan severseniz dolandırıcı size hayvanları korumak için anket doldurduklarını ve sizin de linkteki formu giriş yaparak doldurmanızı talep edebilir.

Ya da modaya ilginiz varsa anket doldurmanız sonrasında hediye kazanacağınızı bildirebilir. Bu gibi durumlarda mesajdaki linke tıklamanız ve o sayfaya şifrenizi girmeniz akabinde hesabınız maalesef çalınacaktır.

Ayrıca İnstagram hesap açma işlemini yeni yapan kullanıcılara karşı da dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun yanında tanıdığınız bir arkadaşınızdan gelen mesajı da eğer sizden bir şeyler istiyorsa dikkate almamanız önemlidir.

Dolandırıcılar genellikle hackledikleri hesaplardan en yakın kişilere mesaj atmakta ve çeşitli taleplerde bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda mesaj atan kişiyle normal telefon numarasından iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Mail Adresine Şifre Değiştirme Mesajı Atmak

İnstagram hesap açma işlemi sonrası kişilerin başını en sık ağrıtan konulardan biri de hesabın çalınmasıdır. Genellikle mail adresine atılan e postada kişilerin güvenlikleri sebebiyle şifrelerini değiştirmeleri istenmektedir.

Gelen mail İnstagram resmi sayfasından yönlendirilmiş gibi gözükse de aslında kötü niyetli kişilerin şifrenizi öğrenmek için başvurdukları bir yoldur. İnstagram, durup dururken size şifrenizi yenilemeniz için mail göndermez.

Bu şekilde hesabınız saldırı altında tarzında maillerle sizi korkutarak şifrenizi almak isteyen kişilere karşı dikkatli olmanız gerektiği konusunda da sizleri uyarıyoruz. İnstagram yeni hesap açma işlemi sonrası mutlaka mail doğrulaması yapılmalı ancak sonrasında gelen hiç bir mesaja itibar edilmemelidir.

Çekilişi Kazandınız Yöntemi İle Dolandırmak

İnstagram hesap açma işleminden sonra yeni hesaplara yapılan en büyük dolandırma yöntemlerinden bir diğeri de çekiliştir. Yeni hesaplar İnstagram’da yapılan çekilişlere katılmaya çok daha fazla meyillidir.

Bu dolandırıcılık yönteminde kişi 1 talihliye iPhone 14 hediye edeceğini bunun için çekiliş düzenlediğini belirtir. Sonrasında ise kendisini takip etmesini ve mesaj olarak katıldım yazmasını talep eder.

Siz ona “katıldım” yazarak mesaj attığınızda ise gayet kurumsal bir dille çekilişi kazandığınızı ve ödülü göndermesi için adresi yazmanızı talep eder. Sonrasında telefonun rengine kadar tüm ayrıntıları sizden talep eder ve ona sahip olmuşsunuz hissi yaratır.

Adresinizi de aldıktan sonra kargoya ürünü vermek için geldiğini ancak 250 – 300 ₺ civarında bir sigorta bedeli çıktığını bunu karşılamanız halinde iPhone 14’ü gönderebileceğini ve aksi halde iptal olacağını söyler.

Üstelik bu kararı sizden bir saat gibi kısa bir süre içinde almanızı talep eder. Kişi de 40 bin TL’lik telefon gelmeyecek kaygısı ile istenen ücreti gönderir ve bir daha o kullanıcıdan cevap alınamaz.

Bu oldukça sık kullanılan ve malesef bir hayli işe yarayan bir yöntemdir. Yeni İnstagram hesap açma işlemi yapan kişilere bu tarz olaylara karşı da dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Bu yazımızda sizlere İnstagram hesap açma işleminin nasıl yapıldığından şifrenizi nasıl değiştirebileceğinize kadar bütün ayrıntılardan bahsettik.

Çünkü sadece Yeni İnstagram hesap açma işlemi yapmanız yetmiyor, bunun yanında şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmeniz gerekiyor. En sık yapılan hatalardan bir diğeri de İnstagram hesap açma işlemi sonrası şifrenin telefona kaydedilmesidir.

Olası bir durumda telefonunuzdaki bilgilerin çalınması direkt İnstagram hesabınızın da çalınması anlamına gelecektir. Bu gibi bir durumda İnstagram hesap açma işlemini yeni yapmış dahi olsanız direkt hesabınızı dondurmanızı tavsiye ediyoruz.

Çünkü hesap çalındığında bilgiler de otomatik olarak karşı tarafın eline geçecek ve kişi sizin arkadaş listenizle iletişime geçerek bazılarına malesef küfür edecek bazılarından ise para talep edecektir.

Bu gibi bir durumda eğer siz hesabı donduramadan o kişi giriş yaparsa tek yapmanız gereken arkadaşlarınıza bu profili şikayet etmelerini söylemek olacaktır. Ve üzülerek söylüyoruz ki böyle bir durumda hesabınızı geri almanız ve tekrar aktif edebilmeniz oldukça zordur.

İnstagram yönetimi, o hesapla ilgili çok fazla şikayet olduğu için bir kaç saat içerisinde önce erişim engeli getirecek sonra da hesabınızı kapatacaktır.

Bu yüzden İnstagram hesap açma işlemi sonrası şifreyi karmaşık belirlemek ve ne olursa olsun telefonun içine her hangi bir kısma not etmemek önemlidir.

Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz dolandırıcılık yöntemlerine dikkat etmeniz de son derece önemlidir. Çünkü hesabınızın çalınması sadece sizi değil takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri de ilgilendiren bir durumdur.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu