İngiltere Asgari Ücret 2022 Yılında Ne Kadar?

İngiltere asgari ücret 2021 ve İngiltere asgari ücret 2022 yılında alım gücü olarak incelendiğinde, dDünyadaki diğer ülkelere oranla çalışanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için pek çok otorite tarafından yeterli görünmektedir. Avantajlarıyla insanların ilgisini çeken İngiltere, kişilerin hayatlarını bu ülkede devam edebilmesi vatandaşlarına için bir takım şartlar sunmaktadır.

Bu ülkede insanlar ihtiyaçlarını çeşitli şekillerde giderebilirken ülkede yaşayanların alım gücünün fazla olması ülke içerisinde herhangi bir ihtiyacın karşılanmasını kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan İngiltere, gelişmiş ülkeler arasında bulunmaktadır.

Ülkenin gelişmişlik seviyesi ise istatistiklere göre her geçen gün daha fazla artış göstermektedir. Durumun böyle olması da İngiltere’de bulunan kişilerin çok daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için önemlidir.

İngilterede Yaşamanın Avantajları Nelerdir?

İngiltere’de yaşamanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bir ada ülkesi olan İngiltere’nin nüfusu, 55,98 milyondur. 55,98 milyon insan, İngiltere’de yaşamaktan büyük oranda memnunlardır. Ancak bazı konularda insanların İngiltere’de yaşarken çeşitli konularda zorlandığını görmek mümkündür. Ancak bu zorluklar genel oalrak incelendiğinde aşılamayacak türden değildir.

Ülke vatandaşları bir takım konularda zorlanmasının yanı sıra genel itibari ile İngiltere, vatandaşlarına iyi fırsatlar ve olanaklar da verilmektedir. Ülkenin kişi ya da kişilere bu imkanları vermesi dolayısı ile sahip olduğu yaşamsal zorluklar göz ardı edilebilmektedir. Çünkü refah seviyesi diğer ülkelere göre son derece yüksektir.

İngiltere Asgari Ücret Ne Kadar?

İngiltere asgari ücret 2022 yılında bireylerin yaşamını sürdürebilmeleri açısından yeterli miktarda görünüyor. Bu yeterlilik çoğu ülkeye göre üst sevieyededir diyebiliriz. Ülkenin pek çok konuda tüketici değil üretici olması bu durumu etkileyen faktörlerden biridir.

Bu topraklarda yaşamını sürdüren bir birey, ev ihtiyaçlarını İngiltere asgari ücret miktarı ile rahatlık ile karşılayabilme gücüne sahiptir. Bir ada ülkesi olan İngiltere’nin asgari ücreti ise pek çok gelişmiş ülkeden daha fazladır.

Yaşa Göre İngiltere Asgari ücretÖnceki Saatlik oran (1 Nisan 2020 – 31 Mart 2021)
25 yaş ve üzeri (Asgari Geçim Ücreti)£8,72
21-24 yaş£8,20
18 ila 20 yaş£6,45
18 yaşın altında£4,55
Çırak£4,15
1 Nisan 2022 ile 31 Mart 2021 aralığı İngiletere saatlik Asgari ücret

Güncel İngiltere aSgari ücret Saatlik oranları

Yaşa Göre İngiltere Asgari ücretGeçerli oran1 Nisan 2022’den itibaren
23 yaş ve üzeri (Ulusal Geçim Ücreti)£8,919,50£
21-22 yaş arası£8.369.18£
18 ila 20 yaş£6.566.83 £
18 yaşın altında£4,624,81£
Çırak£4,304,81£
Güncel İngiltere ASgari Ücret Saatlik oranları

Böylece İngiltere Asgari ücret Nisan 2022 itibari ile saatlik oalrak 9.50€ olarak belirlenmiştir.

İngiltere’de kimler Çırak Maaşı Alır?

Çıraklık maaş oranını;
1- 19 yaş altındakiler,
2- 19 yaş ve üzeri olup mevcut olan çıraklık sözşelmesinin ilk yılında olanlar,
3- 19 yaşında veya bu yaştan daha büyük olup çıraklığının ilk yılını tamamlayanlarda yaşına göre çırak asgari ücret alır.
Örneğin; bir kişi 21 yaşında olup çıraklığının ilk yılında ise asgari ücreti saatlik 4,30$€ olarak kazanır.

İngiltere, asgari ücreti ile Almanya ve Fransa gibi gelişmiş ülkeleri ardında bırakmaktadır. İngiltere’de aylık asgari ücret yukarıdaki rakamlara göre en az 1.421.20 £ şeklinde belirlenmektedir.

İngiltere asgari ücret ile kişilerin yaşamlarını üst düzey bir refah içerisinde sürdürebilmeleri için çeşitli olanaklar sağlayan bir ülkedir. Refahın yüksek olmasının yanı sıra ülkenin üretici olması alım gücünü arttırırken enflasyon oranını da büyük ölçüde azaltmaktadır.

Bu sayede kişi ya da kişiler İngiltere’de asgari ücret ile geçinebilmektedirler. Tabi ki bu durumda da dikkat edilmesi gereken ekonomik hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği sürece kişiler asgari ücret ile geçimini sağlayabilmektedirler.

İngiltere’de Asgari Ücret ile Yaşam

İngiltere asgari ücret 2021 yılında eli açık davranan ülkelerden birisi olarak göze çarpıyor. Ülkede asgari ücret yukarıda verdiğimiz rakamdanda anlaşılacağı üzere genel olarak yüksek seviye algılanmakta. Böylece asgari ücret ile yaşam bu seviyelerde daha rahat sürdürülebilmektedir.

Ülkenin Euro ile ilerlemesi de asgari ücret ile geçimi kolaylaştıran bir diğer etmendir. Ülkeye gelen ithal ürünlerin Dolar kurundan hesaplanması bu ürünleri ucuz yapmaktadır. Euro para biriminin Dolar para birimine oranla daha değerli olması kişi ya da kişilerin yaşamlarını kolaylaştıran bir etmendir.

İngiltere asgari ücreti ile çeşitli ülkeleri arkasında bırakan bir ülkedir. Ülkede, pek çok alanda çalışma imkanı bulunmaktadır. Kişilerin bu çalışma olanaklarında iş bulabilmeleri için bir takım şartlara uymaları gereklidir. Çalışma kuralları bazı durumlarda zorlayıcı olabilmektedir.

Asgari ücret her ne kadar yeterli gibi görünsede, Ülkenin bazı kesimlerinde bireylerin bütün ihtiyaçlarını karşılamaya yetmeyebilir. Kira ödemesi, aylık alışveriş yapmak bunun üzerine birde okul masrafları eklendiğinde özellikle pahalı yerleşim yerlerinde zorlayıcı hayat koşulları bir anda belirginleşiyor.

Durum böyle olunca insanların dikkat etmesi gereken çeşitli ekonomik hususlar dortaya çıkıyor. Bu hususlara dikkat edilerek yaşam sürdürülebilirken bazı durumlarda harcamadan kısmak bir zorunluluk oluyor.

İngiltere’de Asgari Ücret ile Eğitim

İngiltere asgari ücret ile geçinen bir aile için çocuk ya da çocukların özel okulda okuyabilmeleri pek mümkün değildir. Böyle bir yaşam için ailenin her iki ferdininde çalışıp iyi bir birikim yapması zorunluluk olabilir.

İngiltere, eğitime önem veren bir ülkedir. Ülkenin böyle olması özel okulların maliyetini de aynı oranda arttırmaktadır. İnsanlar, bu ülkede çocuklarını özel okulda okutmak için önceden birikim yapmalıdırlar.

Ancak iyi bir eğitim için yalnızca özel okula ihtiyaç duyulmamaktadır. İngiltere’de devlet okulları iyi bir eğitim vermektedir. Devlet okullarının vermiş olduğu eğitim ile birlikte insanlar, bu olanaktan ücretsiz bir biçimde yararlanabilmektedirler.

İlgili Yazı : Amerika Asgari Ücret 2021

İngiltere Market Fiyatları

İngiltere asgari ücret ile geçinen insanlar, market fiyatları karşısında diğer ülkelere kıyasla daha güçlü bir ekomiye sahip görünüyor. Ülkede market fiyatları ucuz sayılabilir. Durumun böyle olması insanların çok daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olmaktadır.

İnsanlar marketlerde bulunan ürün çeşitliliğinin yanı sıra bu ürünlerinin uygun olması ile birlikte diledikleri ürünü satın alabilmektedirler. Asgari ücret ile alışveriş yapan kişi ya da kişiler zorlanmadan aylık alışverişlerini tamamlayabilmektedirler.

Aylık alışverişin yanında İngiltere, insanlara giyim açısından da farklı olanaklara ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Giyim, İngiltere’de son derece ucuzdur. Giyimin ucuz olması ile beraber insanların çeşitli ihtiyaçlarını 1 ayda karşılamaları mümkündür.

Durumun böyle olması da kişi veya kişilerin refahını arttırmaktadır. İngiltere, genellikle yağışlı ve soğuk bir ülkedir. Ülkenin yağışlı ve soğuk olması insanların giyimine dikkat etmelerini gerektirmektedir. İnsanların kendilerine ve giydiklerine dikkat etmesi çeşitli imkanlar dahilinde gerçekleşen bir durumu işaret ediyor.

İngiltere’de Kira Ücretleri ve Asgari Ücret

İngiltere asgari ücret 2021 ve İngiltere asgari ücret 2022 yıllarında, ülkenin verdiği olanaklar ile kişi ya da kişilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya imkan sağlayan şartlarda olduğunu yukarıda belirttik.

Bir ada ülkesi olan İngiltere’de kiralardan bahsedersek ev kira fiyatlarının birbiribine oranla farklılık gösterdiğini belirtmemiz gerekir. İngiltere, kiralık ev açısından da kişilere seçenekler sunan bir ülke konumundadır. Bu adada yerine göre farklı fiyatlarda ev bulabiliyorsunuz.

İngiltere’de yalnızca 700 Euro ile birlikte bahçeli müstakil bir ev kiralamak mümkündür. İngiltere’nin asgari ücretinin 1.598 Euro olduğunu düşünürsek insanlar, 700 Euro vererek gayet güzel ve konforlu bir evde yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

İngiltere’nin sunmuş olduğu bu olanaklar ile birlikte, insanlar sevdikleri ile güzel bir evde kendi sınırları içerisinde rahatça yaşayabilmektedirler. Evlerin genellikle bahçeli olmasının yanında evlerin büyüklüğü de göz alıcı bir detaydır. Kişi ya da kişilerin ne kadar maaş almaları önemli olmaksızın bu evlerde yaşayabilmektedirler.

İngiltere’de Çalışma Şartları Nasıldır?

İngiltere asgari ücret ile insanların yaşamlarına birçok açıdan katkı veren bir ülkedir. Ülkenin böyle olması beraberinde çeşitli sorumlulukları da getirmektedir. İngiltere’de bir işçi asgari ücret ile hayatını rahatlık ile geçirebilmektedir ancak İngiltere’nin haftalık olarak belirlenen çalışma süresi diğer ülkelere göre fazladır.

Haftalık çalışma saati olarak en yüksek saatler arasına giren İngiltere’de haftalık çalışma saati 48 saattir. Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan‘da durum aynıdır. Bu 3 ülkenin haftalık 48 saatlik çalışma süresi ülkelerin ”haftalık saat olarak en çok çalışan” ülkeler arasında yer edinmesini sağlamaktadır.

İlgili Yazı : Almanya Asgari Ücret 2021

İngiltere asgari ücret 2022 yılında kişilerin yaşamını kolaylaştıran bir ücret vermektedir. Ancak bunun yanı sıra kişilerden 48 saat çalışmalarını beklemektedir. Bu ada ülkesinde durumun böyle olması insanların gününün çoğu saatini iş yerlerinde geçirmelerini sağlamaktadır.

Ancak buna rağmen insanlar yüksek sayılabilecek standartlara sahip bir hayat yaşamaktadır. İnsanlar, yaşamlarını çeşitli zorluklar ile yaşıyor olsalar da ülkenin onlara sunduğu avantajlar da göz ardı edilmemelidir. Bu ağır çalışma temposuna rağmen İngiltere’de yaşayan hemen hemen her birey yaşamlarından son derece memnun olmaktadır. Durumun böyle olması İngiltere’nin refahını oldukça yükseltmektedir.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu