Görev Yaparak Para Kazanma Siteleri 2023

Görev yaparak para kazanma konusu son zamanlarda internetten bir hayli popüler hale geldi. Bunun başlıca nedeni ise görev yap para kazan uygulamalarının geçmişe nazaran çok daha güzel ödüller ve nakit vermesidir.

Hal böyle olunca kişiler görev yaparak para kazanma yöntemlerini araştırmaya ve kendilerine en uygun olanı hemen kullanmaya başlamışlardır. Peki, oldukça merak edilen 2023’de Görev yaparak Para kazanma Siteleri Hangileri? 

Yazımızın devamında bu soruyu ayrıntılı olarak cevaplayarak en çok talep gören görev yap para kazan yorumları olumlu uygulamaları sizlerle paylaşıyor olacağız. Ancak ilk olarak gelin görev siteleri ve uygulamaları tam olarak nasıl bir çalışma prensibine sahil buna göz atalım

Görev Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Görev Yaparak PAra Kazanma - Görev Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Görev Yaparak PAra Kazanma – Görev Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

1- İlk olarak görev yapılacak siteye kayıt okunur ve iletişim bilgileri girilir.

Sonrasında ise görev yap para kazan apk veya sitelerinin ilgi alanları, genel konular ve yapılmak istenen görevler işaretlenir. ( ne kadar çok konu işaretlerseniz size çıkacak görev de o kadar fazla olacaktır.)

Daha sonra oluşan kontrol ve görev paneline günlük, haftalık ve bazen de aylık görevler düşecektir. Bu görev paneline gelen görevler zaten sizi ilgilendiren yani sizin yapabilecek olduklarınızdır.

Sizi kapsamayan ya da başlangıçta işaretlediğiniz ilgi alanlarınıza dahil olmayan görevler panelde yer almayacaktır.

2- Görevleri yapmaya başladınız ancak dikkat etmeniz gerek husus görevin sonunda çıkan onay işaretidir.

Çünkü bazı görevler yarıda kalabilmekte ya da sisteme geç düşebilmektedir. Bu durumda görevi yaptıktan sonra paneli yenilemeniz ve tamamlandı işaretini görmeniz önemlidir.

Görev tamamlanması akabinde görev yaptığınız siteye göre 48 ila 72 saat arasında ödemesi hesabınıza düşecektir. Burada kazandığınız ücret görev yap para kazan ekşi forum sitelerinde anlatıldığı üzere belirli bir limit üzerine çıktığında nakit olarak banka hesabınıza çekmenize izin verilecektir. Her uygulamanın ya da görev yap para kazan sitesinin nakit çekme limiti farklıdır.

Yukarıda bahsedilen kurallar tüm görev üzerinden kazanç sağlatan sitelerinde aşağı yukarı aynıdır. Görev sitelerinin tamamı aynı mantık üzerinden çalışmaktadır. Kişilerin en merak ettiği konulardan bir diğeri de görev olarak kastedilen şeylerin ne olduğudur. 

Kişiler görev yaparak kazanmak istemekte ancak neler yaparak bu geliri elde edebileceklerini tam olarak bilmemektedir. Bu yüzden gelin birlikte hangi görevleri gerçekleştirerek hedeflerimize ulaşabileceğimize bir göz atalım.

Para Kazandıran Görevler Nelerdir?

1- Web Sitesi Görevleri

Web site görevleri İnternetten görev yaparak para kazanma türünden işleri oluşturur. Bu işlemler genellikle yeni kurulan ya da sitenin hitini düşürmek istemeyenlerin başvurduğu görevlerden oluşmaktadır. Amaç Google’a sitenin sürekli aktif olduğu algısını vermek ve sayfanın aranmalarda üst sıralarda yer almasını sağlamaktır.

Bu para kazanma yönteminde genellikle günlük olarak verilmektedir. En sık verilen görevler ise siteye girilen postlar altına yorum yazma ve günlük olarak Web sitesinde vakit geçirmektir. Bunun yanında siteye üyelik görevini tamamlamak da size ek getiri sağlayacaktır.

Para kazandıran uygulamalar ekşi forumunda belirtilen görevlere benzese de, uygulamalara göre görev sitelerinde yapılan işler için doğrudan siteyle muhatap olma gibi bir takım ayrımlar bulunmaktadır.

2- YouTube

Son dönemlerde netten yapılan görevler aracılığıyla kazanç sağlama yönteminin en benimsediği platformlardan biri YouTube’dur.

Özellikle kanalların izlemelerini arttırmak ve YouTube algoritmasında üst sıralara çıkmak için yapılması istenen bu görevlerin başında tabi ki yüklenen videoyu beğenme ve yorum yapma yer almaktadır.

Canlı Yayına Katılın

Ayrıca kanala abone olma ve kanal sahibi tarafından açılan canlı yayınlara eksiksiz katılma da yapılabilecek görevlerden bazılarıdır. Görüldüğü üzere amaç sayfanın gayet aktif olduğu izlenimini vermektir.

3- Android Görevleri

Diğer 2 başlığımıza göre biraz daha az tercih edilen Android görevleri genellikle Play Store’dan uygulama indirme ve market üzerinden o uygulamaya yorum yapma mantığı üzerine kuruludur.

Paramax : görev yap para kazan uygulamalarında olduğu gibi kullanıcının görevi piyasaya yeni çıkan uygulamaları indirmek ve yorum yaparak daha gözde hale gelmesini sağlamaktır. Özellikle yeni çıkan oyunlarda bolca kullanılan bu yöntem getirisi az ancak garanti bir yol olarak öne çıkmaktadır.

4- İnstagram Görevleri

Kişilerin getirisi diğerlerine nazaran biraz daha yüksek olduğu için en sık tercih ettiği görevlerden biri de İnstagram’dır.

Bunun için tabi ki ilk olarak bir İnstagram hesabınızın olması istenmektedir. Sonrasında ise yapmanız gereken görevler belirtilen sayfayı takip etme, paylaştığı her gönderiyi beğenme ve yorum yapmaktır.

Ayrıca sistem, panelinize sayfanın açtığı canlı yayına katılma ve hikaye beğenme gibi ek görevler de tanımlayabilmektedir. Ek görevlerin getirisi de daha yüksek olduğu için onları takip etmenizi ve kaçırmamanızı öneriyoruz.

5- Twitter Görevleri

Görev yaparak para kazandıran uygulamaların hizmet verdiği bir diğer platform da Twitter’dır. Bu sosyal mecra ile ilgili panelinizde en çok göreceğiniz görevler profil takip etmek, gönderi beğenmek ve RT etmektir.

Tıpkı İnstagram’da olduğu gibi Twitter’da da getirisi daha yüksek ek görevler verilmektedir. Bu görevler ise genellikle yapılan her gönderiye yorum yazmak ve ilgili sayfayı da etiketleyerek tweet atmaktır.

6- Facebook Görevleri

Getirisi İnstagram ve Twitter kadar olmasa da hala görev alınabilen bir diğer platform da Facebook’tur.

Tıpkı diğer başlıklarda olduğu gibi Facebook görevlerinde de temel mantık sayfanın aktif olduğunu ve kişiler tarafından çok beğenildiği algısını güçlendirmektir.

Sayfaları Takip Edin ve Beğenin

Facebook için en çok verilen görevler ise sayfayı takip etmek ve attığı her gönderiyi beğenerek yorum yapmaktır. Ayrıca panelinizde  belirtilen gruplara üye olmak ve o gruplarda sayfayla ilgili pozitif  paylaşımlar yapmak da size ek getiri sağlayacaktır.

Bu 6 kalem başlık görevler ile para kazanma sitelerinde kişiye en çok gelir sağlayan yöntemlerdir.

Bu başlıkların haricindeki uygulamalar size farklı görevlerde vermektedir ancak onların getirisi bu 6 göreve göre çok daha az olacaktır. Şimdi gelin bu görevleri yaptığınızda en çok para kazanabileceğiniz sitelere ve uygulamalara birlikte göz atalım.

2023 Görev Yap Para Kazan Siteleri

2023 Görev Yap Para Kazan Siteleri
2023 Görev Yap Para Kazan Siteleri

1- Roket Para

Direkt banka hesabına ödeme yapan görev yapma sitelerinden ilki roket paradır. Yukarıda verilen tüm görevlerin yapılabildiği roket para, kişilerin sık tercih ettiği görev yapma sitelerindendir.

Kontrol panelinin kullanışlı olması ve basit arayüzü, roket para sitesinin sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Yapılan görevler dikkate alındığında siteden aylık 200 ₺ gibi bir kazanç sağlandığı görülmektedir.

Ayrıca roket parada alt çekim limiti sadece 7.5 ₺’dir. Yani günlük görevleri yerine getirmeniz akabinde her gün kesintisiz olarak bu tutarı hesabınıza çekebilirsiniz.

Bu kişilerin çekebilecek olduğu en az tutardır. Yapılan görevlerin sıklığına göre günlük 25 ₺ – 50 ₺ arasında çekim yapan kişiler bulunmaktadır

2- Görevlen

Oldukça kullanışlı olması ve düzenli ödeme yapması sebebiyle tercih edilen diğer bir görev sitesi de Görevlen’dir.

Siteye üye olmadan önce şartları okumanızı ve kabul etmeniz akabinde devam etmenizi öneriyoruz.

Ayrıca editörlerimizin sadece tanıtımını yaptığı görev ile para kazan sitelerinin bizlerle bir alakası olmadığını inceleme sonucu siteleri anlattığımızı belitmek istiyoruz. Bu sebeple bu tür sitelerle iş yaparken ödeme konusunda sizleri dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Görev sitelerinden paranızı mümkünse günlük ya da haftalık periyotlarla çekmeniz yararınıza olacaktır.

3- Kazandilar.com

Görev sonucunda para kazandıran siteler arasında popülerliği günden güne artanlardan biri kazandilar.com dur.

Sitenin alt çekim limiti 20 ₺ dir ve her çarşamba günü talep geçildiği takdirde ödeme gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kazandılar.com başlangıçta sadece Web sitesi olarak hizmet verirken ilerleyen zamanlarda üye sayısının artması ile mobil uygulaması da çıkmıştır.

İnternetten kolayca gerçekleştirilen birçok görevin verildiği bu platformda ayrıca getirilen her üye için %5 komisyon uygulaması da mevcuttur.

Kişiler başlangıçta web sitesi üzerinden görevlerini gerçekleştirirken şu anda daha çok mobil uygulama tercih edilmektedir. Ayrıca seviye sistemi de kazancınızın günden güne artması anlamına gelmektedir.

Bu sistemde mantık platforma üye olan eski kullanıcı ile yeni kullanıcının kazancının aynı olmamasıdır.

Seviyeniz arttıkça size verilen görevlerden kazancınız da otomatik olarak artmaktadır. Ayrıca ne kadar çok kişiyi üye yaparsanız alacağınız komisyon tutarı da o kadar artacaktır.

4- Param Olsun

Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan Param Olsun, kişilerin para kazanmak için sık tercih ettiği bir diğer sitedir. Görevlerin bazen günlük bazen de haftalık olarak verildiği bu sitede kullanıcılar paralarını istedikleri zaman çekebilmektedir.

Genel olarak sosyal medya içerikli görevlerin verildiği Param Olsun’a en çok talep gösteren kesim ise üniversite öğrencileridir.

5- Dijital Görev

Bu sektörde uzun zamandır hizmet veren görev gerçekleştirerek para kazanma sitelerinden bir diğeri de Dijital Görev adlı oluşumdur.

Daha çok yorum ve beğeni yaparak para kazandıran bu sitede ödemelerin aksamadan yapılıyor olması kişilerin platformu sık kullanmasına neden olmaktadır.

Ayrıca panel üzerinden kolay takip ve ekstra görevlerin yüksek kazancı, kişilerin Dijital Görev adlı siteyi oldukça fazla tercih etmelerindeki en büyük nedendir.

Üye olmanız akabinde ilgi alanlarınızı ne kadar fazla işaretlerseniz size verilen görevler de o kadar fazla olacaktır.

6- Gorevcim.com

Kullanıcılar tarafından para kazanmak için tercih edilen sitelerden bir diğeri de gorevcim.com dur. Site özellikle İnstagram ile YouTube üzerinden aktif bir şekilde yorum ve beğeni yapmak üzerine çalışmaktadır.

Ayrıca YouTube’da izlenen her video başına ekstra ödül vermesi ve abone olunan kanallara göre kazancın artması, siteye olan talebi de arttırmaktadır.

Sitenin aktif üye sayısının 2022 Aralık ayı itibariyle 10 ile 15 bin arasında olduğu tahmin edilmektedir. Bu sayının artış eğiliminde olmasının en büyük nedeni ise  sitenin düzenli ödeme yapmasıdır.

Özellikle Android görevlerinin getirisinin yüksek olduğu da bilinmektedir. Okuyucularımıza siteyi güzelce incelemeleri ve ödeme konusunda sorun yaşayabilmeleri riskini de göze alarak işlem yapmalarını öneriyoruz.

7- Rekapp

Benzer rakiplerine göre biraz daha az kullanıcıya sahip olan Rekapp, piyasada yeni var olmaya çalışan görev yaparak para kazan sitelerinden biri olarak göze çarpıyor.

Genel itibariyle sosyal medya içerikli görevler vermekte ve ödeme konusunda şeffaflık sağlamaktadır.

Hali hazırda üye olan, görev yapan ve kazancını hesabına yatıran kişilerin olduğu kullanıcı yorumlarında görülmekte. Ancak bu ve benzer sitelerde için alt çekim limitine ulaştığınız an paranızı çekmeniz her ihtimale karşı daha sağlıklı olacaktır.

Adının yeni duyulmaya başlaması elbette ki güvenilir olmadığını anlamına gelmemektedir ancak başlangıç aşamasında temkinli davranılması sizler açısından faydalı olacaktır.

8- Kazançlı Görev

Önceden daha sık tercih edilen ancak zamanla sektördeki sitelerin ve uygulamaların artmasıyla etkinliğini yitiren Kazançlı Görev, hala faal olarak kullanılan kazanç platformlarındandır.

Özellikle görevlerin sıralı şekilde gelmesi ve panelden basit şekilde ulaşılabilmesi, Kazançlı Görev’in hala tercih edilmesine ki en büyük etken olarak gösteriliyor.

9- Sende Yorum Yap Kazan

Eski ve bir o kadar da kullanışlı görev sitelerinden bir diğeri de Sende Yorum Yap Para kazan adlı internet sitesidir.

Adından da anlaşılacağı üzere platform daha çok yorum yapmak üzerine kuruludur. Öncelerde sadece İnstagram ve YouTube yorumları için ödeme yapılırken şimdilerde Play Store’dan uygulama yorumları ve Web sitelerine içerik yorumları da eklenmiştir.

Genel olarak yorum başına 0.50 kuruş ile 1 ₺ arasında değişen ödemeler yapılmaktadır. Sürekli olarak görev güncellemeleri gelmesi kişilerin bu platformu tercih etmelerindeki en büyük nedendir.

Her ihtimale karşı sitenin resmi sayfasından ödeme politikasını ve yöntemlerini kontrol etmenizi ve akabinde üyelik oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Yukarıda ayrıntılı şekilde açıklamasını yaptığımız  bu siteler kişilerin görev yapmaları karşılığında kazandırdıklarını iddia ettikleri için en çok tercih eedilenler arasındadır.

Yurt Dışında Kullanabileceğiniz Görev Yap Para Kazan Siteleri 2023

1- Roamler

Dünya genelinde kullanabileceğiniz görev yap para kazanıp sitelerinden olan Roamler uygulaması ile yukarıda belirtmiş olduğumuz sitelere benzer şekilde kazançlar elde edebilirsiniz.

Roamler’e kayıt olmak genel anlamda oldukça zordur. Android ve iOS işletim sistemlerinde yer alan uygulamayı indirerek, bu aplikasyona başka kullanıcının daveti ile birlikte giriş yapmanız gerekmektedir. Dolayısıyla davetiyesiz şekilde kabul edilmenin mümkün olmadığı Roamler uygulamasına katılmak zor görülmektedir.

Davetiye bulabilmek için Twitter üzerinden araştırma yapmanız gerekebilir. Bu tür sosyal medya platformları üzerinden bulacağınız davetiyeler ile Roamler’e kayıt olabilirsiniz.

Aplikasyondaki görevler ortalama olarak 3€ ile 8€ aralığında değişmektedir. Verilen görevler arasında çeşitli süpermarketlerde yer alan ürünlerin fotoğraflarını çekmek veya uygulamanın vermiş olduğu konumlardaki yerleri fotoğraflamak gibi diğer uygulamalardan tanıdığımız işlemler yer alır.

2- Field  Agents

Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde Field Agents ile hem Android hem de iOS işletim sistemleri üzerinden yapılan denemelerde oldukça iyi ödemeler alındığı belirtilmektedir.

Field Agents verdiği görevleri yerine getiren kullanıcılara ortalama olarak 2€ ile 10€ aralığında bir ödeme vermektedir. Birkaç dakikalık çalışma ile bu şekilde ödeme alabilmek oldukça cezbedici görünmektedir.

Platformun sunmuş olduğu görevlerin çeşitlilik açısından geniş bir yelpazeye yayıldığı görülebilmekte. Görevler arasında çeşitli videolar veya fotoğraflar hakkında yorumlarda bulunmak, görüş belirtmek ve geri bildirimlerde bulunmak en çok kullanılanlar arasında yer alır.

3- Streetspotr

Benzerlerine oranla çok fazla görevini yer almadığı Streetspotr platformu, kullanıcıya bir görev verdiğinde ise oldukça cömert davranabilmektedir.

Uygulamayı kullanan kişi sayısının daha az olduğu küçük bir şehirde yaşayanlar için platformdan faydalanmak daha avantajlı görünmektedir. Kullanıcıların yorumlarına baktığımızda Streetspotr aplikasyonu ile süpermarketlerde yapılan alışverişler ile 20 25 Euro aralığında kazançlar elde edildiği şeklinde iddialar mevcut.

Uygulamanın vermiş olduğu görevler arasında gizli müşteri olarak alışveriş yapmak, fiyat kontrolü gerçekleştirmek, anketlere katılmak, çeşitli meyve ve sebzelerin fotoğraflarını çekmek, Ve raporlama işlemleri gibi faaliyetler  yer alır.

4- Streetbees

Streetbees uygulaması ile yapmış olduğunuz faaliyetler doğrultusunda cevaplar vererek Nakit ödüller kazanabilirsiniz. 

Platformun amacı ünlü markaların tüketiciyi tanımasına yardımcı olmaktır. Aplikasyon bunu gerçekleştirebilmek için kullanıcıların paylaşmış olduğu hikayeleri, fotoğrafları ve videoları kullanmaktadır. Bununla beraber, kişilerin daha önce kullanmış olduğu ürünlerle ilgili yaptıkları yorumlar, geri dönüş için kullanılmaktadır.

Bizlerin amacı sadece bu siteleri size tanıtmak, nasıl işlediği hakkında bilgi vermek ve kullanıcı yorumları yüksek olanları okuyucularımızla paylaşmaktır. Ancak sitelerin ödemesi konusunda sıkıntı çıkarması ya da bir anda kapanarak yok olması, bizimle hiç bir ilgisi olmayan durumlardır.

Editörlerimiz sadece para kazanmak için bu yolu tercih etmek isteyenlere kılavuz olabilecek bir rehber hazırlamıştır. Sitelerden herhangi bir komisyon almadığımız gibi hiç birini de önermediğimizi, sadece bu alanda öncü olan siteler hakkında bilgi verdiğimizi tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Sizlere tavsiyemiz ise bu platformları kullanırken risk faktörünü de göz önüne almanız ve sitede çok fazla para tutmadan asgari çekim limitine ulaştığınız an banka hesabınıza talep göndermeniz olacaktır.

Görev Yaparak Para Kazanma Siteleri Güvenilir Mi?

Son zamanlarda görev yap para kazan sitelerinde ciddi bir artış söz konusu. Bu da kişilerin aklına sitelerin güvenilir olup olmadığı sorusunu getiriyor. Bununla beraber Kazanma yolları gerçekçi liste arayışında olan kullanıcılar kendileri için doğru siteyi arıyorlar.

Trendpara.net olarak bizler kesinlikle doğrudan bir görev yaparak para kazan sitesi önermiyor sadece internette kişilerin en çok kullandığı platformları sizlerle isim ve kullanışlık yönünden tanıtıyoruz.

Bu siteler siz yorum yaptıkça ve görevleri tamamladıkça sizin üzerinizden para kazanıyor ve kazancın bir kısmını da size veriyorlar.

Ancak hangi site güvenilir hangi site ödeme yapma konusunda sıkıntılı bu kesin olan bir durum değildir. Yazımızda da defalarca kez belirttiğimiz gibi kullanıcılara önerimiz görev yap para kazan sitelerinde kazançlarını çok fazla biriktirmemeleri alt çekim limitine geldiği gibi hesaplarına aktarmalarıdır.

Zaten site düşük meblağlarda dahi ödeme konusunda sorun çıkarıyor ya da geciktiriyorsa bir daha o siteyle çalışmama konusunda fikriniz de az çok oluşmuş olacaktır.

İlerleyen dönemde ödeme konusunda ne olur bilinmez ancak yukarıda maddeler halinde açıklamış olduğumuz görev yaparak para kazanma sitelerinde şu anda bu konuda herhangi bir problem görülmediği kullanıcı yorumlarında mevcut.

Kişilerin görev yaparak para kazanma uygulamaları ve siteleri hakkında en merak ettiği konu budur. Belki bu siteler kişilere çok fazla getiri sağlamıyor ancak oldukça kolay olan görevleri yaparak aylık 150 ila 500 ₺ arasında bir kazanç sağlamak kulağa pek de kötü gelmiyor.

O yüzden interneti kullanarak kazanç sağlamak isteyen kişileri görev yaparak para kazanma sitelerini araştırmaları konusunda teşvik ediyoruz.

Ancak bu sitelerin ve uygulamaların ödeme politikaları ve güvenilir olup olmadıkları konusunda bazı zamanlarda ciddi soru işaretleri akıllarda oluşuyor. Bu yüzden araştırmasını mutlaka yapmanız akabinde görev yaparak para kazanma sitelerinde üyelik oluşturabilir ve ek gelir elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu