2023’de Gmail Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Gmil hesap açma nasıl yapılır? Gmail Hesap açma adımları en sağlıklı şekilde nasıl yürütülür? Bu sorular hemen herkesin en az bir kez karşılaştığı ve cevabını aradığı sorular arasındadır.

Mail ile tanışan kişiler için kullanış yönünden en çok tercih edilen araçlardan birisi olan Gmail, sahip olduğu devasa alt yapısı sayesinde bu alanda öncü olmaya çalışıyor.

Gmail, bilindiği üzere dünyaca ünlü Google’ın mail servisidir. İş görüşmelerinden oyun hesaplarına kadar farklı birçok alanda kullanılıyor olması kişilerin sıkça Gmail Hesap Açma Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap aramalarına neden olmaktadır.

Gmail hesap açmak Ne Demektir?

Gmail hesap açmak demek, adresinizi olabilecek her alanda kullanmak anlamına da gelmektedir.

Bizler bu yazımızda gmai hesap açma için neler yapılması gerekiyor ve kişilerin hesap açarken nelere dikkat etmesi gerekiyor bunlardan bahsedeceğiz.

Gmail Hesap Açma Nasıl Yapılır? 2023

2000’li yılların başlarında ki önemli yerini eskisi kadar koruyamasa da mailleşmek halen tercih edilen bir iletişim yöntemidir.

Günümüzde gmail hesapları kişilerin kendi aralarında haberleşmelerinden çok başvurular sırasında kullanılıyor.

Bir gmail e-posta hesabı kişiye iş başvurusundan dosya takibine kadar farklı birçok noktada yardımcı olmaktadır. Günümüzde hayatı kolaylaştıran harika bir inovasyon örneği olarakta gösterilebilir.

Bu yüzden biz de aslında oldukça önemli olan gmail hesap açma işleminin nasıl yapıldığını ve ne kadar basit olduğunu bir nevi göstermiş olacağız.

Özellikle Gmail ile yeni tanışıyorsanız gmail hesap açma ve ilerleme adımalarında yazımızı detaylı şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Gmail ile tanışanların veya daha önce tanışmış olup yeni hesap açmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

Gmail Hesap Açma Adımları

1- Gmail İçin Google’a Giriş Yapma

Hesap açmaya başlarken, ilk olarak arama motoruna gmail hesap açma yazalım ve arayalım. İlk çıkan site zaten Google’ın resmi sitesi olacaktır. Buradan giriş yaparak işlemlerimize başlıyoruz.

2- Hesap oluştur

Sırada ki adımda açılan sayfada “ hesap oluştur” butonuna tıklayalım. Bu e-posta oluşturmak için ilk adımımızdır. İlk adımı tamamlayarak yolumuza devam ediyoruz.

3 -Gerekli bilgileri doldurun

Yeni sekme açıldığında gerekli olan tüm bilgilerimizi doldurmalıyız. Ad, soy ad, doğum tarihi,  adres gibi spesifik bilgiler zaten herkesçe bilinmektedir. Bunlar gmail e-posta açmak için gerekli olan kişi bilgileridir.

Bu bilgileri herkesin doğru şekilde girdiğini varsaydıktan sonra önemli kısma geliyoruz.

4- Bir E-posta Adresi Oluşturun

Gmai hesap açma için kimse tarafından kullanılmayan bir e-posta oluşturmanız gerekmektedir. Burada isim soyisim bilgilerini içeren çeşitli kombinasyonlar deneyebilirsiniz. (Oluşturduğunuz e-postayı unutmamak için bir kenara not almanızı tavsiye ediyoruz.)

Ancak sadece ad ve soy adınızdan oluşan gmail e-posta adresi daha önce alınmış olması muhtemel olduğundan kabul edilmeyecektir. Bunun yerine adınız, soyadınız ve sonuna sizin için anlam ifade eden birkaç rakam koymanızı öneriyoruz.

Bilgiler doldurulurken farklı bir e posta adresi daha yazdıysanız sistem o mail adresine doğrulama kodu gönderecektir.

Ancak kod yazılmadıysa sistem cep telefonunuza doğrulama kodu gönderecek ve onu onaylamanız akabinde e-posta oluşturma işlemi yapacaktır.

Son olarak şifrenizi de oluşturduktan sonra ileri diyelim ve gmail hesap açma işlemi onaylanmış olacaktır.

Görüldüğü üzere gmail hesap açma işlemi oldukça basittir. Burada Google bazı güvenlik sistemlerini kullandığından farklı bir mail adresine doğrulama kodu gönderebilmektedir.

Gmail e-posta oluşturma aşamasında sizlere birkaç tane de önerimiz olacaktır;

Gmail Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

A- Mail Adresinizin Anlamına Dikkat Edin!

Gmail hesap açma işlemi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken mail adresinizdir. Adresinizde film, dizi karakter isimlerini içeren ya da komik olan terimler kullanmamanızı öneriyoruz.

Hiç kimse atarlıcocuk_mehmet@gmail.com ya da herkeseisyan_ahmet@gmail.com tarzındaki gmail e-posta hesaplarıyla iş başvurusu yapmak istemez. (Toplumda ciddiyeti sorgulanmayan isimler tercih edin)

Yapılan iş başvuruları incelenirken hiçbir personelden sorumlu görevli bu gmail hesaplarına sahip birisine geri dönüş yapmaz. Kısacası en baştan kaybetmiş olursunuz.

Youtube premium öğrenci üyeliği nasıl alınır? Öğrenmek için hemen yazımızı okuyun!

Bu tür durumalrla karşılaşmamak için mail adresi oluştururken genel ahlak ve toplum kurallarını düşünerek mail adresi açmakta fayda vardır.

B- Şifrenize Dikkat edin

Gmail hesap açmak için dikkat etmenizi önerdiğimiz ikinci değişkenimiz şifrenizdir.

E-posta oluşturmadan önce fifrenizi belirlerken unutmayacağınız ancak çok da basit olmayacak karakterlerden faydalanmanızı öneriyoruz. Gmail e-posta hesaplarında 3. kişilerin şifre kırmak için en çok denedikleri karakterler isim-soyisim ve sonuna 123 sayılarıdır.

Bu ve bu minvaldeki şifreler oldukça kolay tahmin edilebilmektedir. Bu yüzden gmai hesap açma işlemi yaparken oluşturacağınız şifrenizin ilkokul numaranız ya da bir matematik formülü gibi oldukça karmaşık karakterlerden oluşmasını öneriyoruz.

Youtube kazanç hesaplama işlemleri nasıl gerçekleştirilir? İşte cevaplar!

Oluşturmuş olduğunuz gmail hesabınız için mutlaka yan bir mail adresi de girmenizi öneriyoruz.

Bu sayede Gmail şifrenizi unuttuğunuzda diğer e postanıza doğrulama kodu ya da şifre sıfırlama talebi göndererek hesabın çöp olmasını engelleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere gmail hesap açmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Yukarıda en basit ayrıntılarıyla sıralamış olduğumuz 6 maddeyi uygulayarak siz de kolayca gmail hesabı oluşturabilirsiniz.

Gmail adresinin oyun hesapları oluşturmadan iş başvurusu yapmaya, dosya alışverişinden telefon oturumlarına kadar farklı birçok alanda mecburi olduğunu unutmayın.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

Gmail hesap nasıl açılır?

Bir Gmail Hesap açmak için aşağıdaki adımaları sırasıyla izlemeniz gerekmektedir.
1- Gmail İçin Google’a Giriş Yapma
2- Hesap oluştur
3 –Gerekli bilgileri doldurun
4- Bir E-posta Adresi Oluşturun

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu