2024 Yılında Evden Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

Evden para kazanma, sanıyoruz ki herkesin idealleri arasındadır. Doğru adımları atarak ister çevrimiçi ister çevrimdışı evden para kazanma şekliyle güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Elbette işe koyulurken kendinize bir rehber edinmeyi unutmamalısınız.

Evden para kazanmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre bir rehber niteliğinde. Online çalışarak düzenli gelirleri evden para kazanmanın yolları sayesinde elde edebilirsiniz.

Hiç evden çalışmadıysanız bu sizin için yeni bir para kazanma serüveni olabilir. Evden para kazanmanın yolları arayışına başlamadan önce nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için her fırsatı değerlendirmelisiniz. Yeni iş fikirlerini değerlendirmek, online girişimci olmak, kariyer fikirleri planları yapmak… Biraz sabır ve istekle hepsini gerçekleştirebilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz evden para kazanma yolları…

2024 Evden Para Kazanma Avantajları

Evden para kazanma arayışında olanların sayısı her geçen gün artıyor. Gelir elde etmenin yanı sıra esnek çalışma olasılığı yakalayıp diğer kişisel sorumluluklarınız için bolca vaktiniz olur. Upwork 2021 gelecek iş güçü raporuna göre ABD içi çalışan sayısı önümüzdeki 5 yıl içerisinde evden çalışmaya başlayacak ve bu rakam 40 milyondan fazlası olacaktır.

Bu durum ülkemizde de benzer olacağa benziyor. Özellikle pandemi döneminde daha çok önemi artan evden para kazanma, ilerleyen yıllarında vazgeçilmezi olacağı anlaşılmakta.

İnternetten para kazanma yolları nelerdir? Öğrenmek için hemen okuyun!

Bazılarına göre evden çalışma, ek gelir için olsa da bazıları için de pasif gelir elde etmek ve evde para kazanma isteğidir. İşte evden para kazanmanın en büyük avantajları;

 • İş Yeriniz Esnektir

Bilgisayar ve internet bağlantısıyla evden para kazanabilirsiniz. Evden çalışma esnekliğiyle zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Evde bilgisayar başında çalışıp para kazanarak hayatınızın genelini esnek hale getirebilirsiniz. Üstelik kendinizin patronu olarak bunu gerçekleştirebileniz mümkün.

 • Pasif Gelir

Evden para kazanma yolları avantajlarından biri de pasif gelir elde etmektir. Para kazanmaya devam ederken başka girişimlerde de bulunabilirsiniz. Ancak önerimiz bir iş kolunda ilerleyerek kendinizi daha fazla geliştirmeniz.

Evden para kazanma odaklı kişiler seçtiği gelir modeline göre başlangıç maliyetlerinden tasarruf eder. Bu durum tamamiyle sahip olduğunuz sermayeye göre değişkenlik gösterir. Elinizdeki parayı doğru kullanarak evden para kazanma yollarına koyulmanız gerekmekte.

 • Yüksek Yaşam Kalitesi

Araştırmalara göre normal çalışan kişiler için işe gidiş geliş süreleri uzunluğu yaşam kalitesini düşürmektedir. Özellikle kalablık şehirlerde bu sorun daha çok gün yüzüne çıkmaktadır. Bazen saatlerce süren iş yolculukları hem can sıkıcı hemde yorucu olabiliyor.

Birçok kişi tarafından ortak kanı, evden para kazanma iş yaşam dengesi ve çocuk bakımı gibi hususlarda çözüm odaklıdır. Covid19 dalgalanması devam ederken evden para kazanmanın yolları arayışlarında olmak daha cazip gelebilmektedir.

Evden Para Kazanmak İçin Yatırım Gerekli Midir?

Evde para kazanma seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız sermaye gereksinimi hangi stratejiyi seçtiğinize bağlı olarak değişmektedir. Yatırım isteyen, evden yürütülen işlerin yaygın maliyetleri şunlardır:

 1. Web site ile ilgili iş isteyenler ve ihtiyacı olduğunu düşünenler için sermaye gereklidir.
 2. Müşteri ve okuyuculardan oluşan e-mail listesi oluşturmayı düşünenler için, e-posta hizmet sağlayıcısı için aylık ödenmesi gereken ücretler vardır.
 3. Evden yaptığınız işler için vergi hususu devreye girdiğinde vergiler için para ayırmalısınız.
 4. Size rehberlik edebilecek bir danışman edinmek isteyenler için gerekli maliyetler olacaktır.

Evden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evden para kazanma yolları arayışına giren kişiler kendilerine bir fikir edinip çalışmaya istekli olabilmektedir. Bu durumda merak edilen hususlardan biri de evden çalışmayla ne kadar para kazanabilecekleri olmaktadır.

Kazanılan para çevredeki pek çok kişiyi cezbederken, yeni kişilerin bu sektöçre girmesine imkan sağlamaktadır. Ancak işin başında kolay para kaznaılmadığını da bilmeniz gerekmekte.

Evden ne kadar para kazanabileceğiniz, yaptığınız iş ve harcadığınız zamana göre değişiklik gösterecektir. İyi ve önü açık iş fikirleriyle yüz yüze çalışmaktan daha fazla paralar kazanabilirsiniz.

1- Çevrimiçi Anketleri Tamamlayarak Para Kazanın

Geri bildirimler, şirketlerin ürün ve hizmetleri gibi hususlarında etkilidir. Bu gibi işletmeler bilgi toparlamak için insanlara anket soruları yöneltir ve ödeme yapar. Çevrimiçi para kazanmanın popüler yollarından biri de boş zamanlarında online anketleri doldurmaktır.

Online girişim yöntemlerinden hangisini tercih edebilirsiniz? Kendinize uygun yöntemi bulmak için hemen yazımızı okuyun!

Sizler de bu anketleri tamamlayarak evde para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Yurt dışında anket başına 5 ila 35 dolar aralığında kazançlar sağlayabilirsiniz.

2Sanal Asistanlık Yaparak Evden Para Kazanın

Evden para kazanmanın yolları içerisinde sanal asistanlık yapmak popüler seçeneklerdendir. Basit bir şekilde kişilerin görevlerine sanal asistan olarak yardım edebilirsiniz. Hızlı şekilde organize olabilirseniz ve zamanınızı doğru kullanabilirseniz dijital hizmete giriş yapabilirsiniz.

Nerede yaşıyor olursanız olun bu işlevleri evden yürüterek, evde para kazanma aşamasına gelebilirsiniz. Yurt dışında evden sanal asistanlık yaparak yıllık ortalama 58.000 dolar ve fazlasını kazanabilirsiniz.

3- Blog Yazarak Evden Para Kazanın

En eski yöntemlerden biri olup sizler de blog yazarak evden para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Blog yazmak araştırma yapıp yazmayı sevenler için tercih edilebilir seçeneklerdendir. Kitlenizi büyüterek bu alanda ilerleme kat edebilirsiniz.

Örneğin, oyuncaklar, arabalar ve stoksuz satışla ilgili blog yazıları yetersiz ilgi görebilir. Bu sebeple iyi bir araştırma yapıp büyük kitlelere hitap eden blog yazıları hazırlayabilirsiniz. Yurt dışında blog yazarları,  aylık 10.000 ile 100.000 arasında site ziyaretçi girişlerinde, 200 ile 10.000 dolar arasında kazançlar sağlamaktadır.

4- Online Özel Derslerle Evden Para Kazanın

Birçok kişinin tercih ettiği yöntemlerden biri de çevrimiçi eğitim almaktır. Çeşitli websiteleri özel dersler vermenize olanak tanır. Hangi alanda yetkinseniz örneğin, müzik aletleri, dersler ya da el sanatları gibi alanlarda kendinizi gösterebilirsiniz.

En çok tercih edilen özel ders talepleri dil öğrenme ve ders konularıdır. Fiyat araştırması yapıp sizler de evden para kazanmanın yolları arayışınızı ders vererek sağlayabilirsiniz.

5- Fotoğraflarınızı Satarak Evden Para Kazanın

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ya da bu alanda uzmansanız çektiğiniz fotoğrafları satarak evden para kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Alamy ve Shutterstock gibi siteler çalışmalarınızı sergilemenize olanak sağlar. Aynı zamanda telefon uygulamalarından biri olan Foap ile fotoğraf listenizi oluşturabilirsiniz. Fotoğrafınız oluşturduğunuz portföyünüzden satın alınabilir ve iyi bir kârla ek gelir elde edebilirsiniz.

6- Podcast İle Evden Para Kazanın

Podcast, Türkiye ve yurt dışında çok tercih edilen evden para kazanma seçeneklerinden biridir. Podcast size ürünlerinizi tanıtmanın ve dinleyiciler arasında talep oluşmasının aracılığını yapmaktadır. Bir çeşit sesli bloglama olan podcast, sesli içerikler bütünüdür. Canlı kaydedilen yayınların farklı platformlarda yayınlanmasıdır. Podcast ile para kazanmaya başlamadan önce gerekli ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Bu alanda evden para kazanma yolları arasındadır.

7- Freelance Çalışarak Evden Para Kazanın

Freelancer çalışma şekli son zamanlarda sıkça tercih edilen evden para kazanma yolları arasındadır. Bir şirkete bağlı olmadan para karşılığında hizmetler verebilirsiniz. Bu para kazanma yoluyla kendinize kariyer ve ek iş imkanı sağlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz yetenek, deneyim ve alanınıza göre birçok konuda iş yapma imkanınız mevcuttur. Bunlardan başlıcaları şu şekildedir:

 1. Makale ve İçerik Yazarlığı
 2. Moda ve Stil Danışmanlığı
 3. Danışmanlık
 4. Sanal Asistanlık
 5. Grafik ve Website Tasarımcılığı
 6. Çevirmenlik

8- İkinci El Eşya Satarak Evden Para Kazanın

Artık ihtiyaç duymadığınız veya kullanmadığınız ürünlerin satışını yaparak evde para kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

En iyi iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olmak istermisiniz?

İnternet üzerinden çeşitli uygulamalar ile satışını gerçekleştirip para kazanabilirsiniz. İkinci el ürün satışına aracılık eden Dolap ve Letgo gibi uygulamalarla ikinci el eşyalarınızı satabilir ve evden para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

9- Perakende E-Ticaret Yaparak Evden Para Kazanın

Tedarikçiler ve üreticilerden, ürünleri toptan alarak perakende olarak satarak evde para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Bu e-ticaret yöntemi, çok sık tercih edilen iş yöntemidir.

Günlük hayatımızda da fiziksel olarak ürün alırken ya da internet sitelerinden ürünler satın alırken e-ticaret modelinde müşteri olmaktayız.

Biraz sermayeniz varsa perakende e-ticaret işi her zaman çok kârlı ve yükselebilme kapasitelidir. Hedef kitleniz belirliyse ve başlangıç için bir miktar sermayeniz var ise bu işe atılarak devamlı olarak evden para kazanma olasılığınızı artırabilirsiniz.

10- Müşteri Temsilciliği Yaparak Evden Para Kazanın

Evde para kazanma yolları arasında müşteri hizmetleri temsilciliği yapmak vardır. Müşterilerin sorularını yanıtlayıp ihtiyaçlarını telefon üzerinden karşılayarak para kazanmaktadırlar.

Çoğu şirket müşteri hizmetleri temsilcileri tutar ve uzaktan çalışma imkanı sunar. Maaş ve primler kazanabilir ve düzenli bir iş haline getirebilirsiniz. İster full time olarak ister part time olarak çalışabilir ve evde para kazanmanın yolları fikrinize buradan başlayabilirsiniz.

11- Kodlama Yaparak Evden Para Kazanın

Bilgisayar, kodlama dilleri ve yazılım hakkında bilgi sahibiyseniz ya da yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız, evde para kazanma ihtimalini artırabilirsiniz. Teorik bilgi ve yetenekleriniz ile çevrimiçi işler yaparak evden çalışma deneyimine sahip olabilirsiniz.

Web site ve uygulamalar oluşturmak, test etmek ve yazılım geliştirmeye kadar bu alanda yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Ek ekipman ve yazılım, sunduğunuz ve üstlendiğiniz çalışmaya tabiidir. Kod yazmak, evde para kazanmanın yolları arasında sıkça tercih edilmektedir.

12- Sosyal Medya Yöneticiliği Yaparak Evden Para Kazanın

Sosyal medya içerik planlaması ve yazması, topluluk yönetimi gibi konularda geçmişiniz varsa bu evden yürütebileceğiniz bir iş olabilir. Şirketler sosyal medya mecralarında da kendilerini göstermek isterler.

Hizmetlerinizi bu tarz şirketlere sunup evden para kazanma şansınızı yükseltebilirsiniz. Çeşitli kampanyalar hazırlayıp ilgi odağı olabilirsiniz.

Fiyat politikası ve sunacağınız hizmet, alıcılar tarafından dikkat edilen önemli hususların başında gelmektedir. İyi bir iş stratejisi oluşturarak evden para kazanmanın yollarını bu alanda bulabilirsiniz.

13- Seyahat Acenteliği Yaparak Evden Para Kazanın

Evden para kazanma yolları arayışında olanlar için sıkça tercih edilenlerden biri de seyahat acenteliğidir. Seyahat acenteliği yapmak düşünüldüğünden daha kolaydır. Seyahat etmeyi ve insanlarla çalışmayı seviyorsanız sadece evden çalışarak evde para kazanma ve evden ilerletebileceğiniz kariyer şansını yakalayabilirsiniz.

Seyahat rezervasyonları online olarak da yapılabilmektedir fakat yoğun ve meşgul olanlar için uğraştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi kendilerine yardımcı olacak seyahat acenteleri aramaktadır. İşte bu basit adımları takip ederek yeni işinize başlayıp evden para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

14- Ortaklık Yaparak Evden Para Kazanın

Ürün veya hizmet vermek istemiyorsanız başka insanlarla ortaklık kurarak evden para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Nasıl mı yapacaksınız?

Kişilerin tekliflerini tanıtıp komisyonlar alabilirsiniz. Amazon gibi faaliyet gösteren büyük şirketler veya perakendeciler için ortaklık yapabilirsiniz.

Diğer bir ifadeyle bağlı kuruluş olabilirsiniz. Bağlı kuruluş olmak, kişilerin sizin vasıtanızla satın aldığı ürünlerden ödeme almaktır. Bağlı kuruluş olmanın hiçbir maaliyeti olmadığı gibi evden para kazanma şansını yakalayabilirsiniz.

2022 Evden Çalışarak Para Kazandıran İş Siteleri

Günümüzde insanların para kazanma şekilleri değişim göstermektedir. Artık bir kuruluşa bağlı çalışmak istemiyor musunuz? Ya da yaşam alanlarınızda evden para kazanma yolları mı arıyorsunuz? İşte sizler için derlediğimiz 2022 evden çalışarak para kazandıran iş siteleri

1- Bionluk

Bionluk çoğu kişi tarafından freelance şekilde iş ve hizmetlerin alım ve satımının yapıldığı yerdir. Bionluk web site, yazarlık, çeviri, tasarım, video ve animasyona kadar çok çeşitli alanda kendinizi göstermenize olanak tanımaktadır. Sizler de bionluk ile evden para kazanma şansınızı artırabilirsiniz.

2- Upwork

Upwork, web tasarımı alanında kendinizi gösterip evden para kazanma şansını yakalayabileceğiniz bir platformdur.

Bu platformda ödeme almanın 2 farklı yolu mevcuttur. Biri sabit ücret, diğeri ise saatlik ücrettir. Bir web tasarımcısı olarak kendinizi bu platformda gösterebilir ve evden para kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

3- Hızlı Uzman

Evden para kazanma yolları denildiği zaman hızlı uzman uygulaması sizlere çeşitli olanaklar tanımaktadır.

Alıcı ve satıcıların bir arada buluştuğu bu platform gelir elde etmek için size sunulmaktadır. İçerisinde çeşitli kategorilerde kendi alanınızı bulabilir ve hizmetler verip paralar kazanabilirsiniz.

4- R10.net

R10.net uygulaması da freelancer çalışarak evden para kazanma olasılığınızı artırmaktadır. İçerisinde çeşitli kategorilerde hizmetlerin alışı ve satışı sağlanmaktadır. Beceri ve uzmanlığınızı R10 ile sağlayıp kendinize gelir akışı sağlayabilirsiniz.

5- Webly

Webly, sizlere yine evden para kazanmanın yolları hususunda yardımcı olmaktadır. Freelancer bir site olup genellikle yazılım, website tasarımı, reklamcılık, danışmanlık, yazarlık gibi daha birçok alanda hizmet vermenize olanak tanımaktadır.

Bu uygulamalar ile güzel gelirler elde edebilir ve evden para kazanabilirsiniz.

6- Superprof

Bu uygulama genellikle eğitim alanında olup kendine gelir elde etmek isteyenler için uygundur. Hizmet verenleri ve alıcıları bir arada buluşturan uygulamada okul dersleri, müzik dersleri gibi özel dersler verme fırsatı yakalayabilirsiniz. Evden para kazanma yolları arasında olan superprof sıkça tercih edilmektedir.

7- Fiverr

Fiverr, en popüler freelancer çalışma ortamı sunan uygulamalardan biridir. Erişim ücreti tamamen ücretsiz olup, bünyesinde 200 farklı kategori barındırır.

Çeşitli müşterilere ilgi alanlarınızda hizmet verebilir ve evden para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

8- Thumbtack

Freelancer olarak çalışıp evden para kazanma arzusundaysanız bu uygulama tam da size göre. Kullanımı ücretsiz ve kolaydır. Serbest çalışan ve müşterilerin bir arada olduğu Thumbtack ile evden çalışıp paralar kazanabilirsiniz.

9- Freelancer.com

Evden para kazanma yolları, freelancer çalışmalarla desteklendiğinde yüksek rakamlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sitenin mükemmel arayüzü ile müşterilere hizmetlerinizi vermek hoşunuza gidecektir.

Görüntülü ve sesli arama özelliği sunan freelancer.com, destek almak istediğinizde canlı sohbet ile personellerle iletişim kurmanızı sağlar.

10- SimplyHired

Çok sayıda alanda evden çalışma fırsatı sunan SimplyHired, ücretsiz kullanılabilen bir uygulamadır. İş tekliflerini tek bir platformda toplamak için tasarlanmıştır. Evden para kazanma yolları arayışındaysanız, SimplyHired ile tanışabilirsiniz.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu