2023’te CS:GO Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

CS:GO Oynayan Hemen herkesin aklının bir köşesinde bu oyun ile para kazanabilir miyim düşüncesi yer almaktadır. Yazımızın içeriğinde CS:GO oyunu ile nasıl para kazanılacağına dair yöntemler yer alacaktır. Şunu belirtebiliriz ki CS:GO oyunu en çok para kazanılan oyunlar arasında yer alır. Ancak bu oyundan kazanabilmek için bilinmesi gereken birtakım bilgiler yer alır.

Video oyun sektörü milyarlarca doları bulan geniş bir sektörü içine almaktadır. Bu sektör içerisinde yer alarak para kazanmak isteyen oyun severlerin, oyun sevgilerinin yanına biraz da uğraş katarak kazanç elde edebilmeleri en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde oyun oynayarak para kazanan kişi sayısını araştırdığınızda, kendinizi bu sektör içerisinde yer almaya zorlamak için çok sayıda nedeniniz olacaktır.

İster ek gelir kazanma amacınız olsun isterse online oyunların başında tam zamanlı olarak çalışın Counter Strike Global Offensive yani CS:GO oyunu ile amacınıza göre kazanç elde edebilirsiniz. Üstelik bu yolda size yardımcı olabilecek birden fazla alternatif seçenek yer almaktadır. Bu seçeneklerden kendinize en uygun olanı tercih ederek CS:GO ile kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çok sayıda kişi Counter Strike Global Offensive oyunu ile oyun dünyasında kendisini kanıtlamayı başarmıştır. Geçmişten günümüze kadar milyonlarca oyun sever tarafından beğeni ile oynanmış olan oyun günümüzde de popülerliğini sürdürmektedir.

Şimdi Counter Strike Global Offensive oyunu ile birbirine alternatif para kazanma yollarına açıklamaya başlayalım.

CS:GO Counter Strike Global Offensive 2023 Oyunu ile Nasıl para kazanılır?

1- Online Müsabakalar ve Turnuvalar

CS:GO - Counter Strike Global Offensive - Online Müsabakalar ve Turnuvalar
CS:GO – Counter Strike Global Offensive – Online Müsabakalar ve Turnuvalar

CS:GO Ile para kazanabilmenin farklı alternatif Yolları bulunmaktadır. Ancak bu yollar Arasında belki de en kolayı Sadece oyun oynayarak kazanmayı denemekten geçer. Bu şekilde oyunlar oynayarak kazanabileceğiniz CS:GO yöntemlerinden bir tanesi turnuvalara katılmaktır. Çok sayıda oyun sitesi ödül, online girişim para kazanma ortamı oluştrurarak paraların verildiği düzenli ligler oluşturmaktadır.

Bu konuda çok sayıda seçeneği araştırabilir ve kafanıza en çok yatan online siteyi tercih edebilirsiniz. Turnuva siteleri genel olarak incelendiğinde standart olarak 5’e 5 şeklinde maçlardan oluştuğu görünmektedir. Ancak tek bir rakibe karşı da yarışabileceğiniz farklı seçeneklerde bulunmaktadır.

Küçük liglerden oluşan turnuvalarda ödemeler çok büyük olmasa da, turnuvalar ile kazanmanın Counter Strike Global Offensive oynayarak para kazanma yollarından birisini oluşturduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz.

2- E-spor İddiaları

E-spor iddiaları üzerinden kazanç elde edebilmek para yatırma konusunda hevesli ve cömert kişilerin olduğunu göz önüne aldığımızda hiç de zor görünmemektedir.

Ancak iddianın doğasında olduğu üzere, bu alanda kazanmak olduğu kadar kaybetmekte bulunmaktadır. Üstelik hem kazanmak hem de kaybetmek son derece kolaydır.

İddia alanı üzerinden kazanç elde etmeyi düşünüyorsanız ilk olarak yarışmanın trendleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu sizin ev ödeviniz olmalıdır. Çünkü, trendleri inceleyerek doğru tahmin yapabilmeniz oyundaki tek şansınızı oluşturmaktadır. E-spor üzerinden yapılan iddialar kendisini bu alanda kanıtlamış olan kişiler için kazançlı bir alternatif yöntem olabilir.

3- Skin Ticareti

Skin Ticareti
CS:GO – Skin Ticareti

CS:GO oyununda silahlarınızı geliştirmek ve özelleştirmek, görünüm konusunda gerçekleştirilebilecek en önemli özellikler arasında yer alır. Bu konuda oyunlar oynayarak, kasaları açarak ya da Steam pazarında bulunan ve diğer oyuncuların sahip olduğu silahları satın alarak yeri görünümler kazanabilirsiniz.

CS:GO oyununda profesyonel olmasanız bile yapacağınız basit işlemler ile skin kazanabilmeniz mümkündür. Bu sayede profesyonel olmadan para kazanma yollarını öğrenmiş olursunuz. Oyun içerisinde kazandığınız ve ihtiyacınız olmayan belirli skinlere alıp satarak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bu noktada Steam pazarı hakkında bir dipnotu anlatmamız gerekmektedir. Steam pazarı içerisinde alıp satılan eşyalar Steam cüzdan doları karşılığında takas edilmektedir. Skin ticareti yaparak para kazanmak istiyorsanız, bu aşamada skincashier gibi İşletmeleri tercih ederek oyun içi eşyalarınızı kazanca çevirebilirsiniz.

4- İçerik Üretin

İçerik Üretin -  Twitch
İçerik Üretin – Twitch

Counter Strike Global ofansif oyunu son birkaç yıl içerisinde en çok oynanan online oyunlar arasında yer almaktadır. İlginin bu denli yüksek olduğu oyundan kazanç elde edebilmenin oyun dışında alanları da bulunur.

Oyun ile alakalı videolar üretmek, videolara çeşitli reklamlar almak ve sosyal medya hesaplarından paylaşmak CS:GO ile kazanç elde edebilmenin bir başka yoludur.

Sosyal medya hesapları arasında yer alan YouTube ve Twitch gibi programlara oyun ile ilgili çekmiş olduğunuz videoları yükleyerek izlenme başına kazanç elde edebilirsiniz. Yayınlanan videolarınızın arasına konulan reklamlar izlendikçe size gelir olarak geri dönüş olmaktadır.

Bu şekilde izlenme sayınızı arttırabilmeniz durumunda yüksek gelirler elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Üstelik tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için profesyonel bir youtuber olmanız gerekmez.

Son dönemlerin en popüler oyunları arasında yer alan CS:GO oyunu hakkında hazırlayacağınız videoların çok sayıda izleyicisi bulunmaktadır. Oyun ile ilgilenen diğer oyuncuların bu ilgisinden faydalanmak, Hazırladığınız videolardan veya oyun ile alakalı yazılardan para kazanmak iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Düzenli olarak Counter Strike Global ofansif oyunu ile alakalı içerik üretmeyi sürdürebilirsiniz videolarınızın bir yerden sonra izlenmeye başladığını fark edeceksiniz. Bu işteki kazanç getiren en önemli faktör düzenli olarak içerik üretebilmektir. Belirli bir takipçi sayısına ulaşmayı başarmanız halinde YouTube ücretli ortaklık programına katılabilirsiniz.

Ortaklık programına dahil edilmeniz halinde ise videolarınız arasına yerleştireceğiniz reklamlar sayesinde para kazanmaya başladığınızı göreceksiniz.

 5- Yayın Akışı

Çok sayıda web sitesi üzerinden CS:GO oyununu canlı yayına açarak yeteneklerinizi izleyicilerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Canlı yayın alanında en çok tercih edilen platformlar arasında Twitch sosyal medya kanalı gelmektedir.

Twitch üzerinden yapılan yayınlar arasında Counter Strike Global Offensif oyunu en çok izlenenler arasında yer alır. İzlenenler arasında favoriler arasıdna yer alması CS:GO’nun Twich’te rekabetinin çok olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla canlı yayın yaparak yeteneklerinizi sunmak için rakiplerinizden çok daha farklı işlemler gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede izleyici kitlenizi arttırmanız daha kolay olacaktır.

Herhangi bir konu hakkında canlı yayın oluşturmak kurallar incelendiğinde çok karmaşık olmadığı görülmektedir. Hemen herkes kısa bir araştırma ile Twitch üzerinden canlı yayın gerçekleştirebilir. Yapılması gerekenler genel olarak ilgili hizmete kayıt olmak ve kayıt sonrası ekranda yer alan Komutları takip etmektir.

CS:GO alanında kendinizi yetenekli görüyorsanız canlı yayın başlatmak ve bu sayede para kazanmak kazanç elde edebilmenin muhteşem bir örneğidir. Başarılı olarak gösterilen yayıncıların pek çoğu kazançlarını izleyicilerin bağışlarından, akış platformuna abone olan izleyicilerden veya bağlı kuruluş pazarlamalarından kazanmaktadırlar.

6 – Eğitmenlik

CS:GO sahip olduğu yüksek popüleritesi nedeniyle çok sayıda kişi tarafından, uzman koçlardan eğitmenlik için talep görmektedir.

Oyunun doğal yapısında yer alan liderlik özellikleri nedeniyle, eğitmen rolünü üstlenen kişinin takımına rehberlik etmesi daha kolay hale gelmektedir.

Eğitiminin Counter Strike Global ofansif oyunundaki rolü oyunculara liderlik yapmak, oyun videolarını izlemek, Yorumlarda bulunmak ve oyuncuların hatalarını belirlemektir.

7- Online Yayınlarla Katkıda Bulunun

Online yayınlar hazırlamak Ve bu Yayınları e-spor gibi kariyer yapabileceğiniz Siteler üzerinden yayınlamak harika bir başlangıç olabilir.Yazılarınız Acemi oyuncular için bir rehber niteliğinde olabilir. 

Oyun konusunda alanınızda iyisiniz her zaman yazabilecek bir şeyler bulmanız mümkündür. oyuncular için tüyolar, oyun hileleri veya kısa sürede eğitimle ilgili bilgiler oyuncuların işine yarayacak hazine niteliğindeki değerlerdir. bunlar hakkında makaleler yayınlamak sizi bir adım daha ön plana çıkaracaktır.

Sık Sorulan Sorular(SSS)

2023 CS:GO kaç GB?

CS:GO oyununu tam olarak indirebilmek için sabit diskinizde 8GB’lık bir yerin olması gerekmektedir. Ancak gelecek güncellemeler ve oyunda kasmalar olmaması için bu rakamın 15GB olması gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Bu şekilde bir yer gereksinimi ile herhangi bir takılma olmaksızın oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

CS:GO 4 GB RAM Yeterli Mi?

 
CS:GO oyunu için gerekli olan RAM miktarı minimum 2GB’dır. Dolayısıyla +GB’lık bir ram ile oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayarınızda Windows 7/Vista ve XP işletim sistemleri veya üzerinde bir versiyon kurulu olmalıdır.

1 GB ekran kartı CS:GO Kaldırır Mı?

Windows işletim sistemi için CS:GO sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:
·        2Gb Ram
·        256MB ekran kartı
·        DirectX 9
·        Depolama alanı 15GB
Dolayısıyla 1GB bir ekran kartı oyun için yeterlidir.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu