ChatGPT ve ChatGPT Plus Karşılaştırması 2024

ChatGPT ve ChatGPT plus karşılaştırması şu günlerde sıkça araştırılıyor. Geçmiş yazılarımızda ChatGPT ücretsiz sürümün Kasım 2022 yılından itibaren kullanımda olduğunu ve zaman zaman “Kapasite doldu” hataları verdiğini belirtmiştik. Bu sorunu çözmeye yönelik üretici firma olan OpenAl bu konuda ChatGPT Plus ücretli abonelik sürümünü piyasaya sürmüştü.

Geçtiğimiz haftalarda ücretli sürüm yalnızca ABD üzerinde kullanıcılar için kullanıma açılmıştı. Diğer kullanıcılar için ise maille bekleme süresi hakkı tanınmıştı. Aradan geçen zamanda ChatGPT plus özelliği yavaş yavaş yaygın şekilde kullanılmaya başlandı.

İlginizi çekebilir;

Ücretli ve ücretsiz sürümün ulaşıma açıldığını gören kişiler ise ChatGPT ve ChatGPT plus karşılaştırması hakkında detaylı bilgiler arıyor.

Yazımızın bu bölümünde bizde ChatGPT ve ChatGPT plus karşılaştırması üzerine aydınlatıcı bilgiler aktarmaya çalışacağız.

ChatGPT ve ChatGPT Plus Abonelikleri nelerdir?- Hangisini tercih Etmeliyim?

OpenAl tarafından üretilen ChatGPT sohbet botu, 3 ayda ulaştığı 100 milyonluk kullanıcı sayısıyla geniş bir kitleye yayılmayı başardı. Çok sayıda kullanıcıya ulaşmak bir başarı olsa da yanında bazı olumsuzlukları da getirdi. Sunucuların kısıtlı kapasitesinin yüksek sayıda kullanıcı ile karşılaşması bazı zamanlarda kapasite sorununu beraberinde getirdi.

Bu sorun üzerinde çalışmalar yapan OpenAl, ChatGPT oluş sürümünü piyasaya sürerek kapasite problemlerinin önüne geçmeye çalıştı.

ChatGPT Plus Nedir? Neden ChatGPT Plus’ı Tercih Etmeliyim?

Premium bir sürüm olan ChatGPT plus, ayda 20$ karşılığında kullanıcılarla buluyor. Bu aboneliğe sahip kullanıcılar premium sürümle aşağıdaki özelliklere sahip olacaklar.

  • Kullanıcıların yoğun olduğu zamanlarda ChatGPT ’ye erişimde herhangi bir sorun yaşamama,
  • Yanıt vermede daha hızlı bir hizmet,
  • Yeni özelliklere ve platformdaki iyileştirmelere daha öncelikli bir erişim

OpenAl firması daha önceleri “ChatGPT Pro” isminde bir premium modelini tanıtmıştı. Bu model 42 dolarlık bir ücretle piyasaya sürülmüştü. İlerleyen zamanlarda kullanıcıların taleplerini dinlemeye karar veren firma fiyatta indirime gitti ve 20’lık bir ücretle “ChatGPT plus” isminde premium sürümü piyasaya sürmeye karar verdi.

Her iki ücretli sürümde temelde aynı görevleri yapmaktadır. Bu açıdan baktığımızda isimlerinde değişiklik olduğunu söyleyebiliriz.

ChatGPT Plus ve ChatGPT Karşılaştırması – Farklılıklar Nelerdir?

CatGPT plus ücretli sürümü, ücretsiz sürüm olan ChatGPT ye göre temelde aynı işi görmektedir. Aradaki farklılık, ChatGPT plus modelinin daha hızlı olması ve bekleme ile ilgili bir problem oluşturmamasıdır.

Yakın zamanda duyumlara göre ChatGPT’nin Api’si çıkacak. Buda daha gelişmiş özellikleri getirecek gibi görünüyor. ChatGPT plus abonesi olmanız durumunda temel özelliklere sahip olmakla beraber güncellemelerden ilk yararlanma ve daha güvenilir bir deneyim yaşama gibi ayrıntılara sahip olacaksınız.

Aboneliğimi ChatGPT Plus’a Nasıl Yükseltebilirim?

Henüz piyasada daha genç bir yaşta olan ChatGPT Plus ücretli sürümüne ulaşabilmek için;

  • ChatGPT yapay zekasında oturum açın. Kayıtlı değilseniz kayıt olun ve giriş yapın,
  • Platformun Sol menüsünde yer alan “Upgrade to Plus” seçeneğini seçin,
ChatGPT Plus - Upgrade to Plus
ChatGPT Plus – Upgrade to Plus
  • Daha sonra açılan pencereden istediğiniz yükselteme planını seçerek ödeme kısmına geçiyorsunuz.
ChatGPT Plus - Upgrade Plan
ChatGPT Plus – Upgrade Plan
  • Ödeme adımında, kart bilgilerinizi girerek 20$’lık bir ödeme yapıyorsunuz. Bu kısmı sanal kredi kartınızla halledebilirsiniz.
ChatGPT Plus - Ödeme Planı
ChatGPT Plus – Ödeme Planı
  • Şartları ve koşulları kabul ederek devam edin,
  • Sonrasında “Abone ol” seçeneği ile işlemlerimizi tamamlayalım.

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu