ChatGPT İpuçları Nelerdir? 2024’te ChatGPT Neler Yapılabilir?

ChatGPT ipuçlarını takip ederek neler yapabiliriz? ChatGPT internet üzerindeki varlığını günden güne arttırmaya devam ediyor. Ancak pek çok kullanıcı henüz ChatGPT ipuçlarının farkında değil. ChatGPT ipuçlarını takip ederek bu uygulamadan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Yapay Zekâ robotu istenilen işlemleri tamamlayabilmek için temel girdi biçimlerini kullanmaktadır. Bu temel şablon farklı görevin yapılabilmesi için gerekli olan zorunlu bilgilerden oluşur. Bu bilgileri zengin tutarak Yapay Zekâ robotuna istenilen işlemleri detaylıca aktarabiliriz.

ChatGPT ipuçları sayesinde Yapay Zekâ botuna anlatılmak istenen işlevler En kısa yoldan en verimli şekilde aktarılabilir şimdi bu ChatGPT ipuçlarının nelerden oluştuğunu anlatalım.

ChatGPT İpuçları Nelerdir?

E posta Oluşturun

ChatGPT - E-posta İş bşvurusu
ChatGPT – E-posta İş bşvurusu

ChatGPT yapay Zekâ botunu istediğiniz amaca yönelik olarak kullanabilmek için tam olarak ne olduğunu anlamanız gerekiyor. Chat bot kullanıcılara pek çok işlevi kolaylaştıran imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan bir tanesi de akıcı ve sade bir dille oluşturulan e-postalardır.

ChatGPT’ye vereceğiniz talimatlar ile istediğiniz kelime sayısında e-posta yazdırabilirsiniz. Bu işlemler bir Yapay Zekâ için son derece basittir. Yazılan içeriye kopyala yapıştır yöntemi ile istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Bir e-posta yazdırabilmek için ChatGPT botuna istediğiniz kelime sayısını, postanın diline, konusunu belirten cümleler girerek bir e-posta oluşturmasını isteyin. E-postanız resmi bir dille olabileceği gibi sohbet tarzında da yazılabilir. Yapmanız gereken sadece tam olarak istediğinizi yapay zekaya belirtmek.

ChatGPT, E-posta yazma konusunda son derece başarılı görünmektedir. Herhangi bir konuda e-posta yazma sıkıntısı çekiyorsanız bu uygulamayı kullanarak değişik içerikler üretebilirsiniz. Yapay zekanın Metin oluşturucu özelliği e-posta konusunda kullanıcılara farklı alternatifler sunmaktadır. Bu alternatifleri yazı içerisinde görebilmekteyiz.

Yazım Hatalarını ve Dilbilgisi Yanlışlarını Düzeltin

Online girişimlerle ilgili dil bilgisi hatalarını ve yazım yanlışlarını düzeltmek için birçok yapay zeka uygulaması bulunmaktadır. Quillbot, bu uygulamalar arasında en tanınmışlarından biridir.

Quillbot, bir makalenin özgünlüğünü kontrol etmenize, dil bilgisi hatalarını düzeltmenize, alıntı yapmanıza ve tüm bu işlemleri yapay zeka teknolojisi kullanarak gerçekleştirmenize olanak tanır.

Bu uygulama ile birlikte, hem ücretli sürümünde hem de premium modeli olan ChatGPT Plus servisiyle yazım ve dilbilgisi düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

ChatGPT’nin sahip olduğu dil bilgisi düzenleme ve metin yanlışı hatalarını kontrol etme özelliğini kullanabilmek için programa ilgili paragrafı girerek doğrudan komut vermeniz yeterlidir

Translate Özelliği

ChatGPT İpuçları- Translate
ChatGPT İpuçları- Translate

ChatGPT yapay zekası birçok dilde çeviri yapabilmektedir. Bu diller arasında İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, İngilizce, Rusça, Japonca, Korece, Lehçe, Hollandaca, Arapça, Almanca, İsveççe, Norveççe, Fince, Danca gibi diller yer almaktadır. Ancak, bu çeviriler otomatik çevirilere yakındır ve muhteşem bir insan çevirisi beklemek şu an için yapay zeka tarafından tam olarak gerçekleştirilememektedir.

Yine de, uygulama 20’den fazla dilde çeviri yapma imkanı sunması ve bu çevirileri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi nedeniyle kullanıcılar için harika bir seçenek olarak görünmektedir. ChatGPT ile uzun metinleri çevirmek sadece bir dakikanızı alacaktır ve sonrasında yapay zeka tüm çeviriyi gerçekleştirerek size geri dönüş sağlayacaktır.

ChatGPT Yapay Zekâ Botuna Yazı Yazma Stilinizi Öğretin

ChatGPT Kendisini geliştirebilen ve karşılaştığı durumlarla sürekli öğrenen özel bir algoritmaya sahiptir.  Uzmanlara göre bu Yapay Zekâ botunu kendi yazı tarzınızla Entegre edebilirsiniz. Bu sayede Chat bot sizin tarzınıza göre yeni yazı stilleri oluşturur.               

Yazı stilini ChatGPT ’ye tanıtabilmek için daha önce yazmış olduğunuz Uzun bir yazıyı uygulamaya kopyalayın ve yapıştırın.  Sonrasında komutlar ile Chatbot’un yazınızı analiz etmesini isteyin. Örneğin kendi stilinizde bir e-posta hazırlamak istiyorsanız daha önce Hazırladığınız bir e-postayı tanıtabilir veya bir makale oluşturmak için daha önce hazırlamış olduğunuz bir makale örneğini uygulamaya gösterebilirsiniz.

Daha İyi Sonuçlar Alabilmek İçin Bu İpuçlarını da Deneyin 

ChatGPT ipuçları sayesinde bu yapay zekadan çok daha verimli şekilde faydalanabilirsiniz. Chat botu kullanırken dediğiniz sonuçları alamadığınızda veya daha iyi sonuçlar istediğinizde bu işlemleri komutlar ile belirtmeniz gerekiyor.

Komut sözcükleri ifade etmek istediğiniz işlemler için kısaca verilen talimatlardır. Örnek olarak ekonomi üzerine bana bir kompozisyon yaz veya en çok izlenen bilim kurgu filmlerini listele şeklinde sorulan sorular birer komuttur.

Komut verirken istediğiniz cevabı alamamanız halinde aynı soruyu tekrar sormak yerine yapay zekaya “Tekrar dene” komutu vererek yeni cevaplar arayabilirsiniz.

ChatGPT ipuçları hakkında başka bir faydalı bilgi de makale yazımı sırasında kelime sayısını parçalı belirtmektir. Örneğin 1000 kelime üzerinde bir makale yazdırmak istiyorsanız ilk olarak “bana 500 Kelimelik bir makale yaz” şeklinde komut vererek sonrasında “devam et” diyerek tekrar 500 kelime şeklinde yeni makaleler ekleme yöntemiyle yazınızı uzatabilirsiniz. 

ekishaberleri

10 yıllık teknoloji ve internet üzerine olan bilgi birikimimle özgün yazılar hazırlamaya gayret ediyorum. Ziyaretçiler için faydalı olabilecek içerikler hazırlamak en büyük hedefim. Özellikle android uygulamala rv ekullanım alanlarını inceleyerek içerikler üretmeye çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu